Keresés

Részletes keresés

cinyoka Creative Commons License 2020.01.11 0 0 67

Bevezetés:

Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy kétszárnyas, motorizált kapum. Sajnos a kerítésoszlop elhelyezkedése, a garázs baloldali bejárata és a bal kapuszárny bizony megnehezíti a beállást a garázsba. Én még csak elboldogulok, de a párom már nem igazán akar beállni az éppen nála lévő kocsival. Igazából a Ceed kombival még én sem próbáltam....

Ennyit a bevezetéshez. Az a megoldás, hogy a két garázsajtót kicseréljük egy duplára, statikailag nem/nehezen/drágán oldható meg (túl sokat kellene bontani, áthidaló stb) így maradt az a lehetőség, hogy a kétszárnyas kaput átalakítom úszókapura. 

Kérdés:

És igazából innen indul a kérédésem: van-e valakinek tapasztalata, ötlete hogyan induljak neki? Esetleg valamiféle tervezési segédlet a méretezéshez, az ellensúly kiszámolásához, illetve a fizikai megvalósításhoz. A jelenlegi dupla szárny kb 4m...

Akinek van ötlete tapasztalata stb ne tartsa magába az infót. Előre is köszi! Joe

krizso1 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 66

Elnézést, az előbb nem csatolódott fel a kép.

Redonyvezerlo

krizso1 Creative Commons License 2019.11.13 0 0 65

Sziasztok!

Szeretném a meglévő tolókapumat egy alternatív távirányítós megoldással ellátni (kis okosítás téma).

Szerintetek ez működőképes lehet?

A "Roller Shutter"-be be lehet állítani végállásokat, így a megfelelő helyeken le tudja állítani a motort.

quad Creative Commons License 2019.10.04 0 0 64

Milyen motort ajánlatok  meglévő tolókapuhoz? Ditec? CAME, vagy esetleg valami más?

tomszy1 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 63

Sziasztok! Tolókapu Roller 230-as vezérlés betanításánál akadtam el vagy nem tudom, hogy hibás-e a panel. Betanítást követően teljes nyitás-zárás esetén hibátlanul működik. Ha viszont nem nyitom ki végállásig, hanem előtte bárhol megállítom (vagy kiskaput nyomok), majd visszacsukom, akkor kb 50 cm-el a zárás előtt belassít, majd kb 15 centit megy és megáll. A nyitás zárás végálláskapcsolókat kipróbáltam fordítva is. Motor vezetékeit is cseréltem (elvileg ez tök mindegy mert programozásnál tanul). Semmilyen egyéb szenzor/érzékelő/akármi nincs még a rendszerre kötve. Power potit is próbáltam változtatni, nem tapasztaltam változást. Lehet csak hibás a panel. Ha valaki járt így köszönöm, ha tapasztalatát megosztja.

LukyZsolti Creative Commons License 2019.08.07 0 0 62

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Kiby 600 tolókapu, nincs fotocella, akadályérzékelő panelt kivettem. Főképp nagy melegben, vagy olyankor sűrűbben (30 fok felett) azt csinálja, hogy nyitáskor picit nyit és megáll. Visszazárom, nyitnám, megint megáll. Általában 5 próba után kinyit. Ha hűvös van, akkor nem vettem észre, hogy csinálná. Szerintem még a 2 mp-es fázis előtt (amikor maximum nyomatékkal indul a motor) leáll. Olyan mintha hirtelen kihúznám a konnektorból. :) Mitől lehet ez? Van ennek a motornak olyan jellemzője, hogy nagyobb erőlködésnél leállítja magát? Talán melegben szorul a kapu jobban a fenti görgő megvezetésnél és ettől lehet, hogy megáll a motor? Próbáltam motorerőt fentebb venni, de ugyanaz a helyzet.

Köszönöm!

Üdv,

Zsolt

MattM325 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 61

Én is szemezgettem a Motorline-al, de jobban tetszett a Sommer.

De amit észrevettem rajta, hogy a végálláskapcsolója le tud fagyni, amennyiben mechanikus van rajta és nem mágneses.

Előzmény: porketti (60)
porketti Creative Commons License 2019.01.21 0 0 60

mc41sp new motorline vezerloegysegrol tud -e valaki tapasztalatot megosztani. -2 fokos hidegben mar nem mukodik rendesen .Motorline SLIDE1024-KIT 1000KG a kapunyito szett  7,21 meteres kaput nyit, ha nem fagy akkor rendesen ha igen akkor csak felig vagy csak par centit.

521478963 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 59

https://www.youtube.com/watch?v=4j48bXvDDkA

Látott már valaki ilyet, vagy ehhez hasonlót Magyarországon? Kreatív lakatost keresek!

horex Creative Commons License 2017.09.12 0 0 58

Elég cinege méret. Viszont ha toló és nem úszókapu, akkor elmegy

Szilárdsági méretezéshez persze nem értek, de minimum tennék bele egy átlós merevitést a külső felső sarkátol

Előzmény: Tamás Knézy (57)
Tamás Knézy Creative Commons License 2017.09.09 0 0 57

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne , tolókaput szeretnék és elegendő-e 20*40 zártszelvényből a keret ha a kapu 280 hosszú és 170 magas és fenyő deszka lesz rajta? Már megcsinálta egy nem biztos hogy hozzáértő szaki ,ráadásul itt hagyott vele.

gaaj Creative Commons License 2017.04.24 0 0 56

Sziasztok. Úszókapu görgőt rögzítenék, vegyi dűbelt használnék https://www.fischerwebshop.hu/ragasztott_rogzitesek_157/highbond_ragasztott_dubel_fhb_ii_158/fhb_ii_p__beutopatron_164/fhb_ii_p_10x_60ragasztott_dubel_765)

nem túl kicsi a rögíztési mélység (60mm)? egyáltalán milyen vegyi dűbellel lehetséges a rögzítése. fontos lenne, hogy ne kelljen 24 óra kötésidőt várni.

Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.03.29 0 0 55

Szép napot mindenkinek!

Úszókapu készítéshez tud valaki ajánlani megbízható, jó minőségben, de nem elszállt áron dolgozó szakembert vagy céget? Kb 6.5 méteres nyitófelületű úszókapura lenne szükségem.

drkarcsika Creative Commons License 2017.03.08 0 0 54

Sziasztok!

van egy úszó kapunk és van vele egy olyan gondunk, hogy teljesen rendszertelenül, néha nem indítja el a zárást, ilyenkor kulccsal átváltva a motornál, kézzel simán be lehet csukni, nem érzeni mechanikai akadályt. Ez után, ha a kulcsot vissza fordítom, rendesen nyitja, zárja a kaput.

A fogaslécből nincs kitörve, a meghajtó fogaskerék ugyan kopott, de ép állapotú. a vezető sínt megzsíroztuk, de az alul lévő szelvénybe, ahol a görgők futnak, nem lehet hozzá férni. szokták az valahogyan kenni?

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?

előre is köszönöm

Karesz

velocitus Creative Commons License 2015.02.18 0 0 53

Sziasztok!

Régen tanultam hegeszteni, sőt még papírom is van róla :D de persze itthon csak egy léghűtéses trafós hegesztőm van.

Viszont van minden szerszámom, gérvágótól kezdve a minőségi flexig.(makita)

Kértem árajánlatot úszókapura, de leültem mikor megkaptam.Szóval úgy döntöttem megcsinálom magam.Igazából a szerkezet nem sokból áll össze, a C profilra kell harmatát hegeszteni aztán ráépíteni a vázat.

Levágom 1 nap alatt és másnap összehegesztem.Vagy legó szerűen már méretre vágva hozom el a vastelepről (50ft/vágás) és csak össze kell állítanom.

Kérdésem szerintetek vegyek CO-t vagy erre nem érdemes?Meg tudom csinálni jól, pl nem húzza el a C profilt a hegesztés?

Köszi a tippeket.Egyébként ha nem lenne 8 méteres fedett műhelyem és szerintem sokkal több szerszámom mint amit meg kellett volna venni neki sem állnék, de így pazarlás volt megvenni őket anno.Használni kell, azért van! CO ra ritkán van szükségem, lemezeket ritkán hegesztek.

hamvasat Creative Commons License 2015.01.25 0 0 52

Nemethferii!

Remélem nem késő még. Elvileg rakhatsz rá másik vezérlőt.

Előzmény: Nemethferii (51)
Nemethferii Creative Commons License 2015.01.05 0 0 51

sziasztok .remelem meg neha feljar ide valami illetekes.

az volna a kerdesem hogy van egy hormannl ineamatic tolokapu motorom ,es a z a helyzet vele hogy nem nyit-csuk.taviranyitoval nem mukodik.valoszinu a vevo egyseg ment tonkre .ezt lehet helyettesiteni egy kulso ado-vevovel?

hbbst Creative Commons License 2014.05.19 0 0 50

Van. Azóta én! :)

Előzmény: hbbst (49)
hbbst Creative Commons License 2014.01.09 0 0 49

Sziasztok! T011S vezérlő programozásában van itt, aki jártas?

Gyurco78 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 48

Keress rá olyanra, hogy "NUOVA FEB NF6100 mágneszár"

Előzmény: csomomano (47)
csomomano Creative Commons License 2012.08.14 0 0 47

Sziasztok!

Elnézést ha esetleg nem a megfelelő helyre írok de szükségem volna némi segítségre tanácsra útmutatásra.!

Szóval adott egy kutyakennel... erre szeretnénk egy távirányítással nyíló elektromos (elektromágneses) záró mechanikát... nyomom a gombot kinyitja a reteszt megoldással... továbbá a boltban kapható zárak azért nem jók mivel folyamatosan áram alatt kell lenniük nekünk pedig olyan kellene ami csak a nyitás alatt kap áramot... maga az ajtó meg rugós vagy ellensúlyos megoldással nyílna. Esetleg ha tudtok abban segíteni hogy hogyan lehet házilag elektromágnest készíteni azért is hálás lennék.!

Előre is köszönjük a segítséget!

Kellemes estét Mindenkinek!

horex Creative Commons License 2011.08.17 0 0 46

Ippeg néztelek is benenteket, meg bekötést, programozást néztem le

Majd tán kell néhány válasz

by horex

Előzmény: SteelMac (39)
horex Creative Commons License 2011.08.17 0 1 45

Menet!

Vagy már +oldottátok? :)

Jó görgő rengeteget bír, porvédős csapágy

by horex

Előzmény: nergal68 (44)
nergal68 Creative Commons License 2011.05.10 0 1 44

Tisztelt Urak!

Tanácsot szeretnék kérni. Tolókaput készítünk, 2x3 m kétfelé nyíló kivitel. Amin összevitáztunk az apóssal, az az, hogy mi módon kell a görgöt rögzíteni a kapu aljára. Első körben felmerült, hogy felhegeszteni, de nem tudom mit bír egy ilyen görgő, leflexelni később meg viszonylag kellemetlen. (bár mondjuk 10 évente egyszer még belefér)

Aztán felmerült, hogy csavarozzuk fel alulról, ha már ki is vannak alakítva a furatok a görgőn. De hogyan? Az após átmenő csavarral oldaná meg (átfúrni a zártszelvényt), én ráhegesztenék egy 5 mm-es laposvasat a kapu aljára a görgő és a kapu közé, megfúrnám, menetet vágnék bele és alulról csavarral felfogatnám. Apósom szerint ez semmit sem tart, biztos, hogy rövid időn belül kilazul.

Szóval melyik a jó megoldás?

Felhegeszteni, átfúrni vagy menetet vágni?

Válaszokat előre is köszönöm!

Gyurco78 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 43

Üdv,

Egy Nice ROBO 600-as kapunyitóval lenne problémám...méghozzá az, hogy kinyílni kinyílik, de be nem csukódik. A fotocella bemenetet 24V-ra téve sem (a panelen ilyenkor világít a fotocella LED), és ráadásul a relé kattan is, ha csukódnia kellene, de a motor nem mozdul. Viszont motorhiba is kizárva, mivel megfordítva a motor csatlakozóját, forog záróirányba. Gyanítom talán valamelyik triak ment ki benne?

Van valaki, aki javít ilyen panelt (és nem kell kicserélni)?

moonshadow Creative Commons License 2011.02.17 0 0 42

Adatgyűjtés és anyagbeszerzés után karácsony előtt meghegesztettük a kapuszárnyat, lebetonoztuk az alapot, januárban az 1-2 hetes jó időt kihasználva sikerült lefesteni, feltenni és bedeszkázni.

Már csak az oszlop van, amit előre nem mertem elhelyezni attól tartva, hogy a kapuszárnynak a nehéz deszkaborítástól belógása lesz, de nem lett.

Ilyen lett: kapu1.jpg, kapu2.jpg

zordonC3 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 41
Szia a kerítés építés topikban laknak a kapuk hozzáértői, hagyjuk ezt a topicot elsüllyedni... :Ö
Előzmény: SteelMac (40)
SteelMac Creative Commons License 2010.05.28 0 1 40
T. Úszókapu készítő urak

Úgy látom nincs valami nagy pörgés a fórumba sajna.
Előző hozásszólásomból kimaradt az úszókapu tervezés -el kapcsolatos segédletünk. Az oldalon található görgők és sínek terhelhetősége lassan húsz éves gyártási tapasztalaton alapul (esetleg nézzétek meg az elméleti végeselemes ellenőrzést is elég látványos). Sokan gyártanak hasonló görgőket mint mi (egy két gagyin kívül elég normálisakat) csak azt nem értem minek írják oda 60x60-as C sínhez hogy 1400 Kg-os akár 8 m-es nyílású kapuig :)))) Mielőtt vásároltok hasonlítsátok össze a táblázatunkban található görgők, C sínek terhelhetőségével higgyétek el más gyártmány sem bír többet.

Szeretek statikai dolgokkal molyolni remélem nemsokára (ha egy kis időm lesz) rakok fel úszókapukról lehajlásokat, szél hatására elhajlásokat....
SteelMac Creative Commons License 2010.05.06 0 1 39
T. Urak

Véletlenül találtam rá az úszókapu-tolókapu fórumra, talán nem is ártott már végre egy szakmai fórum. Kb. 15 éve foglalkozom acélszerkezetek gyártásával, részben kaputechnikával. A mi cégünk szabadalma az úszókapu, más kaputípusokból is elég sokat gyártunk. Hozzászólásommal nem a cégünket akarom reklámozni, csak sajnos mint sok dologgal a világban (pl.: műanyag ablak, szekcionált kapu stb..) mindenki elkezdett foglalkozni, mindenki görgőt, C sínt árul, 15 méteres nyílásokra fogpiszkáló szelvényekből készítenek kapukat stb. (Mindenkit megértek aki olcsóbban akar kaput készíteni (főleg ha van hozzá egy kis szakmai affinitása), alapvető műszaki feltételek ismerete nélkül azonban csak problémák lesznek.
Igyekszem a fórumba gyakran benézni, és tanácsokat adni.

Weblapunkon pedig elég sok infó van :

Úszókapu működési elve.
Úszókapu helyszükséglete
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.05 0 0 38
Szia

Az 5,40-es tolokapu még ha kerekeken gurul akkor is 5,90-6,00 méter hosszú ha motorizálni akarod! ha viszont 2-3 db-ból álló tolóra módosítod akkor meg nem lesz egyszerű motorizálni.... (majdnem lehetetlen plusz becsipi az óvatlan kezet, kutyát stb.)
Miért baj, hogy ilyen hosszú a kapu?
Előzmény: plu (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!