Keresés

Részletes keresés

LuDax Creative Commons License 2010.02.13 0 0 22
Sziasztok!
Kezdhetném úgy is, h nem vagyok profi a SWISH-ben, de nem kezdem, mert ha az lennék, nem kérdeznék...
Segítségek kérek a problémám megoldásában.
Egyszerűbb animációkat megcsinálok, de most egy le- (pontosabban fel)gördülő menü megakasztott.
A felgördülés megvan, az almenük linkelnek is, csak az a gondom, h hogyan csúszik vissza az almenü.
on (rollOver)
{
gotoSceneAndPlay("<current scene>",2);-vel megvan a főmenügomb előtűnése és az almenük felcsúszása,
on (release)
{
getURL("http://akármi","");
}-vel linkelnek is.
Ha a főmenügombra teszek on (rollout)-ot, akkor nem működnek az almenük, ha a főmenügomb méretét megnövelem, akkor sem jó.
Próbáltam az almenüs terület köré egy transzparens felületet tenni és arra tenni az on (rollout)-ot, de az sem volt megoldás.
Biztos az ide vezető működő megoldásaim sem profik, és biztosan van egyszerű megoldás.
Segítségeteket köszönöm!
leninbf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 21

bubeee :

 

Megírod a szöveget és a mask-ot mozgatod a "motion path tool"-al  (M betű) .

 

Végigvezeted a betűk vonalán és olyan lesz mintha kézzel írnának.

 

 

Előzmény: bubeee (19)
leninbf Creative Commons License 2010.01.07 0 0 20

Szia !

 

on (rollOver) {
gotoSceneAndPlay("Scene_1", 530);
}

 

 

akkor nem gombnyomásra, hanem az egér érzékelésére reagál...

Előzmény: CarlosBoy (18)
bubeee Creative Commons License 2009.12.22 0 0 19

hello!

olyat hogy lehet csinálni hogy pl egy szöveg, egy szó ugy jelenjen meg mintha tollal irnánk vmit pl.ha értitek mire gondolok..:D

CarlosBoy Creative Commons License 2009.11.16 0 0 18
Hello all!
Ha rákattintok erre:
on (release) {
gotoSceneAndPlay("Scene_1", 530);
}
akkor az 530 as frame től kezdi el játszania filmet stop-ig.

Azt hogy tudom megcsinálni hogy ne kelljen kattintani hanem elég legyen csak rávinni a kurzort a gombra?

Pl ráviszem egy gombra és lejácca nekem a filmet a 123 frame-től

Előre is kösz scriptmasterek!
mik-vannak Creative Commons License 2009.11.10 0 0 17
Sajna én továbbra is csak azt tudom, mondani, hogy a Swish számomra egy
olyan film készítő program, ahol a képkockák egyenként készülnek el, de a képkockák közt tudok ugrabugrálni, és több filmet tudok egymásra tenni.

Tehát tudsz, de szerintem csak úgy, hogy a gomb egy önálló swf file, melyet behívsz:


- Lejátszódik néhány képkocka majd stop.
- Ha egérrel rámész ugrik egy adott pontra es onnan játszódik le egy adott pontig.
- Ha ekkor kattintasz megint ugrik és csinálhat még valamit.
- Ha egérrel lejössz egy másik pontra ugrik és onnan játszódik egy adott pontig.

A mellékelt készülő oldalon minden gomb külön swf file.

ddesign top

.
Előzmény: CarlosBoy (15)
mik-vannak Creative Commons License 2009.11.10 0 0 16
Sajna én csak azt tudom, hogy 1 animációt kezeljen egy adott felületen, mert ha
egy helyre többet teszek akkor is csak egy lesz felül, azt indíthatom és állíthatom meg
egy futó folyamatban.

Sajna én továbbra is csak azt tudom, mondani, hogy a Swish számomra egy
olyan film készítő program, ahol a képkockák egyenként készülnek el, de a képkockák közt tudok ugrabugrálni, és több filmet tudok egymásra tenni.

Tehát tudsz, de szerintem csak úgy, hogy a gomb egy önálló swf file, melyet behívsz:


- Lejátszódik néhány képkocka majd stop.
- Ha egérrel rámész ugrik egy adott pontra es onnan játszódik le egy adott pontig.
- Ha ekkor kattintasz megint ugrik és csinálhat még valamit.
- Ha egérrel lejössz egy másik pontra ugrik és onnan játszódik egy adott pontig.

A mellékelt készülő oldalon minden gomb külön swf file.

design-top

.
Előzmény: CarlosBoy (15)
CarlosBoy Creative Commons License 2009.11.09 0 0 15
hello,
gotoandplay
ezt ismerem.

De lehet swishmax3 ban olyat csinálni hogy ha ráviszem valamire a kurzort akkor a gombon lejátszódik valamilyen animáció? És ha leviszem a gombról a kurzort akkor is lejátszódik vmi animáció rajta És ha rákattintokd akkor is?

Mert ez adobe flash cs4 ben nagyából megy de itt nemtudom;(
help!
mik-vannak Creative Commons License 2009.11.09 0 0 14
mik-vannak Creative Commons License 2009.11.09 0 0 13
Gomb színváltás:

Sajnos itt is script. Legegyszerűbb, ha megáll az animáció (stop scene), majd pl.
ez a script azt jelenti egér gombnyomásra ugrás a 10. frame -re. Ott már más
színű a gomb.

- on (press) {
gotoAndPlay(10);
}


Stop, ugrás:

Ugyanazt a megoldást használom. A stophoz bekerül egy script mely elugraszt egy másik scene -re, vagy frame -re ahonnan megy a másik effekt (akár ugyanazokkal
az objektumokkal..

Egy scene gyakorlatilag egy film. Úgy lesz belőle interaktív flash, hogy a scene-k közt"összevissza" ugrálunk.


(Bocs az előbbi káoszért)
mik-vannak Creative Commons License 2009.11.09 0 0 12
Gomb színváltás:<br><br>Sajnos itt is script. Legegyszerűbb, ha megáll az animáció (stop scene), majd pl.<br>ez a script azt jelenti egér ugrás a 10. frame -re. Ott már más színű a gomb.<br><br>- on (press) {<br> gotoAndPlay(10);<br>}<br><br><br><br>Stop, ugrás:<br><br>Ugyanazt a megoldást használom. A stophoz bekerül egy script mely elugraszt egy másik scene -re, vagy frame -re ahonnan megy a másik effekt.<br><br>Egy scene gyakorlatilag egy film. Úgy lesz belőle interaktív flash, hogy a scene-k közt<br>"összevissza" ugrálunk.
bubeee Creative Commons License 2009.11.03 0 0 11
ööö..azt hogyan tudom, ha van egy effect akkor a közepén beszurok egy stopot..és el szeretném inditani a következő effectet..hogyan?
locsemege Creative Commons License 2009.10.30 0 0 10
Előzmény: balogati (6)
CarlosBoy Creative Commons License 2009.10.30 0 0 9
Segítene nekem valaki?:D

A Swish max2 programban hogy kell gombot csinálni?
Olyat szeretnék hogy pl alapból kék, ráviszema kurzort akkor piros ha lenyomom akkor zöld. Vagy vmi animációt ha ráviszem a kurzort akkor rezeg vagy vmi.
Flash 8 prgrammal csináltam eddig de ott korlátoltak alehetőségek hacsak az ember nem profi scripter.

Előre is KÖsz a segítséget!
balogati Creative Commons License 2009.10.30 0 0 8
Az lenne az ideális, ha bárhonnét
Előzmény: bubeee (7)
bubeee Creative Commons License 2009.10.30 0 0 7
pl youtube-ról?
balogati Creative Commons License 2009.10.30 0 0 6

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani olyan ingyenes flash ,,lopó,, progit, amelyik az interneten található videókat hanganyaggal együtt le tud menteni a saját gépemre?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

bubeee Creative Commons License 2009.10.30 0 0 5
az miért lehet hogy szétesik egy "honlapépítő" oldalon az animáció?
bubeee Creative Commons License 2009.10.30 0 0 4
akkor azt csak én nem találtam:)
Előzmény: mik-vannak (3)
mik-vannak Creative Commons License 2009.10.29 0 0 3
A SwishMax2 -ben is lehet gif-ként menteni.


flashbanner gyűjtemény
bubeee Creative Commons License 2009.10.29 0 0 2
pont most néztem, hogy a swishmax3-ba már el lehet menteni gif formátumba is a dolgokat,igy a  különbözö honlapkészitö oldalak is könnyen kezelik a flasheket,animációkat.
mik-vannak Creative Commons License 2009.10.28 0 0 1
A SwishMax2 -vel swf filéket készítünk és azokat illesztjük be html -be egy kóddal.
Bár a program komplett weboldalt is tud készíteni.

Ezen flashbannerek nagy része SwishMax2 -vel készült:

flashbanner készítés

flashbanner készítés
pipi Creative Commons License 2009.10.06 0 0 0
seh0l senki?;))))
bubeee Creative Commons License 2009.10.06 0 0 topiknyitó

sziasztok!

 

pár dolgot megcsináltam ezzel a progival,egyszerüen pofás cuccokat lehet vele összehozni..csak kérdés, hogy fel tudom e tölteni?ill. milyen formátumba kéne ezt tenni, hogy az egyszerübb honlapkészítőkbe is be tudjam ágyazni?

 

köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!