Keresés

Részletes keresés

carpe_diem Creative Commons License 2023.12.23 0 0 81

Érdeklődés hiányában a hűtőben tárolt gyógyszereket leadom a patikában. 

üdv. carpe_diem

Előzmény: carpe_diem (80)
carpe_diem Creative Commons License 2023.11.03 0 0 80

Sziasztok! 

 

2025. 06, ill. 2025. 08. havi lejáratú bontatlan  Theospirex 150 mg retard 50 tablettás 4 doboz  és Symbicort Turbuhaler 120 adagos 4,5 ill 160 mikrogrammos 3 doboz megmaradt 😢 készítmények  Bp északi részén személyesen ajándékként elvihetők.

Nem postázom. Elérhetőség megadása után megbeszéljük a részleteket. 

Jó egészséget nektek! 

carpe_diem

Rádiós55 Creative Commons License 2023.03.04 0 0 79

      Szép napot !

 

 Amennyiben érdekel,a krónikus bronhitisz,az emphysema'betegségek, továbbá felső légúti,visszatérő bajok,problémák, hatékony kezelése, írj priv.ban,..lehet tudok segíteni.

   Az ultrahangos inhalátort Sanasolt'kb.5éve használom, tapasztalataim azt mutatják, nem létezik ettől hatékonyabb eszköz+módszer,ezen krónikus betegségek kezelésére.

Előzmény: János55 (78)
János55 Creative Commons License 2021.12.25 0 0 78

Bocs, csak most tudtam ide jönni. Ha jól értem inhalálni kellene. Ultrahangos inhalátorom van, salvust inhalálok vele. Ezt kifejtenéd, hogy mik ezek NaC, a spec kolloid,ès egy százalèkos oldat,?    Bocs de nem értem-ismerem.

Előre is köszönöm!

Előzmény: Rádiós55 (77)
Rádiós55 Creative Commons License 2021.11.25 0 0 77

Szèp nappt !

 

Amennyiben elèg kitartó vagy,ès beszerzed a hozzávalókat,ki tudod kezelni,a krónikus bronhitiszt is..

Az eredmèny a javulás által, nemcsak èrezhető ,de mèrhető is lesz..

   Ehhez kell NaC, a spec kolloid,ès egy százalèkos oldat,valamint ,ultrahangos inhalatár *

  Nem befújó, ès nem Symbicort,..!

Előzmény: János55 (75)
Rádiós55 Creative Commons License 2021.07.25 0 0 76

  Amennyiben nem fulladsz, és jók a légzésfunkcióid, értékeid is,FEV1, stb, akkor copd-s nem lehetsz, krónikus bronhitiszes, talán igen,.

  De ezt te magad tudhatod, mégpedig a tünetek alapján, eldöntetni.

  Megfelelő kezelés, és tudatos életmód, K+Cl,Na,Mg,B6, D,vitamin,jód, szelenium, rendszeres megfelelő szintű bevitele mellett, 15-20évig éldegélhetsz vele,/aktív életet/ amennyiben nem dohányzol,nem végzel poros munkát, és a kezdeti stádiumban vagy még,.

Előzmény: János55 (75)
János55 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 75

Szia, most olvasom a hsz.-t megkérdezhetem, hogy mivel inhaláltál, melyik nyákoldót spray-t és mi az a spec kolloid amelyekkel ilyen jó hatást értél el? Mindenképpen kipróbálnám, nekem krónikus bronchitis és COPD ? - így kérdőjellel van megállapítva. Többféle spray-t Foster, Bretaris, próbáltam a Symbikort vált be a legjobban, de így is előfordul, hogy Beroduál is kell napközben.

Előre is köszönöm a válaszodat!

 

Előzmény: Törölt nick (72)
nev-2009 Creative Commons License 2021.06.09 -2 0 74

hm ...

 

:

 

 

 

https://www. brighteon .com / e1964a7f-8f98-4609-b79d-5d2b9ecd8a3c

Anyomáusz Creative Commons License 2021.04.19 0 0 73

Hali!

 

Van egy 94 éves ismerősöm, aki nem szedi a vérhigító, értágító és koleszterin gyógyszerét. Szívbeteg, COPD-s és agyi érelmeszedése is van.

 

Sűrűn van kórházban, de ott helyrepofozzák és pár hónapig jól van

 

 

Mik a kilátásai? :( Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.04 0 0 72

     Gaben 7474

 

  Nekem a belgyógyászom írta le, 2017-ben, a tüdő ephysemast,, ami egyenlőre még tüdőgyógyász szakorvosi vizsgálat által, nem lett megerősitve, megállapítva,.

   Pedig a Deszki mellkasi betegségek, kórházában is jártam már, pár évvel ezelőtt,.

   A krónikus bronhitiszt, Gyulán áll.meg  majd, 18-ban, módosították egyszerű bronhitiszre,

   Valószínűleg azért, mert javultak a légzés funkcióim, amiatt is, hogy ultrahangos inhalátort használtam, és nyákoldó sprayt,,, kvázi megakadályoztam, hogy kialakuljon az obstruktív bronhitisz, /Copd/, mindennemű légútakra tüdőre káros tevékenységet, munkát abbahagytam, söt ma már gyógyszer nélkül is tudom kezelni a betegségemet,.

  Egyetlen spec. kolloiddal, ami kivezeti a gyulladásokat, a szervezetből,antivirális, baktériumölő, hatású, kiváló hatékonyságú.

Előzmény: Gaben7474 (71)
Gaben7474 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 71

Szép napot mindenkinek! Azt iránt érdeklődnék hogy kinek hogy kezdődött ez a betegség, milyen tünetekkel? Csak azért kérdezem mert, ilyen tüneteim kezdődtek novemberben :reggeli köhögés köpet nélkül, hát közepébe sugárzó mellkasi fájdalom, szegycsont mögötti szúró fájdalom, terhelésre szúró maró érzés a mellkasban, nehézlégzés, terhelés után múlik csak eddig nem volt ilyen erőteljes! Most február van és nem múlnak a tünetek. Eddig 2rtg felvétel 1 CT mindegyik negatív. Válaszokat előre is köszönöm! 

Törölt nick Creative Commons License 2021.02.09 -1 0 70

 Szèp napot, 

  Èn is tüdő emphysemas, krónikus beteg vagyok, , de egyenlőre mèg rendben van a tüdőkapacitások, szerencsère, a folyamatos fenntartó kezelèsnek, aktîv èletmódnak köszönhetően.. 

 

Előzmény: NIMO123 (69)
NIMO123 Creative Commons License 2021.02.06 0 0 69

Sziasztok, van valaki, akinek tüdőtágulattal szenved? 

Vagy aki ismer ilyen személyt? 

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.17 0 0 68

Akit èrdekel, èn is tudok egy jó terápiát, krónikus bronhitiszt,, felső lègúti betegsèget,,, is hatèkonyan lehet vele kezelni,, ultrahangos eszközzel,, Sanasol,, a neve,,.. 

 A korányiban, tüdőosztályon is alkalmazzák,, èvek óta már,. 

 Èn Alvesco-t használok,, ès fiziológiás 1%os oldatot,, bevált,. 

Előzmény: micaamica (66)
Magdalénia Creative Commons License 2020.07.19 0 0 67

A szuszogó blog nélkül sokkal rosszabb állapotban lennék. Hatalmas segítség a COPD-s betegeknek. Remélem, hogy mások is rátalálnak, mert életmentő lehet. Ilyen komplett munkát még nem találtam egyik betegségnél sem. Éppen a COPD az a betegség, amiről mindent tudnunk kell, mert akkor lehet hatékony az orvoslás is.

Előzmény: nminmi (53)
micaamica Creative Commons License 2019.11.21 0 0 66

Van egy otthonra, ilyen problémákra való német készülék, mind a váladékot oldja, mind a köhögés szünteti, és tüdő légkapacitását is javítja, ha gondolod írj, és mondom mi ez, nem akarok itt semmit reklámnak feltüntetni...

Előzmény: Monkimama (64)
csipkelekvár Creative Commons License 2019.11.20 0 1 65

Szia! 

Facebookon működik COPD típusú találkozások néven egy csoport, jelentkezz be oda, biztosan segítenek, ha tudnak, még orvos is van köztük.

Előzmény: Monkimama (64)
Monkimama Creative Commons License 2019.11.20 0 0 64

Szép hajnalt mindenkinek.

Vagy még szebbet...ugyanis újra arra keltem hogy Édesapám majd megfullad annyira köhög. 3 napja tudta meg hogy 

COPD IV. beteg.Szerettem volna megkérdezni az orvost,hogy nem lehetne e esetleg oxygent adni neki legakább csak 

éjszakára a köhögésre és fulladásra.Brimicát kapott.Sok ilyen betegnek könnyíti meg az alvást..stb.. a plussz levegő.Az asszisztens hölgy kedvesen 

elmagyarázta,ez nem így működik. Ha jónak látta volna az orvos felirja. Csak mi látjuk és halljuk mit szenved éjjel.

75 éves és tudja feléri ésszel,saját magát tette tönkre a cigivel és a ,,nem megyek orvoshoz náthával,,...

Szeretném kérni a véleményeteket,most mit tegyek? Köszönöm előre is.

staiger Creative Commons License 2019.08.16 0 0 63

tanuld meg a buteyko légzéstechnikát sokaknak javított visszafordította az állapotát . nem olcsó a tanfolyam a de nem ez miatt lesz nehéz hanem a rendszeres kitartó gyakorlás miatt akár 2 éven keresztül is

Előzmény: Törölt nick (57)
józsef62 Creative Commons License 2019.05.16 0 1 62

Szeretném figyelmedbe ajánlani . A facebookon van egy zárt csoport , COPD típusú találkozások . Ebben a csoportban C.O.P.D. betegek vannak . Beszélgetnek , megosztják a tapasztalataikat . Nagyon jó , én is a tagja vagyok . Szeretettel várnak minden új tagot .

 

 

Előzmény: nemfruska (61)
nemfruska Creative Commons License 2019.02.23 0 0 61

Szia!

 

Én sok évvel ezelőtt elvégeztem a Buteykó légzés tanfolyamot. Tetszett i akkor, de a gyakorlatok kivitelezhetetlenül nehezek, ha folyamatosan akarod csinálni. MINDENT megtalálsz erről a neten és egy vasadba sem kerül. A legeslegfontosabb, hogy minél hosszabb légzésszüneteket sajtolj ki a tüdődből. A többi már szinte mese. Ez gyakorlás és önfegyelem kérdése. Meg tudod csinálni!

Előzmény: dube/1 (48)
nemfruska Creative Commons License 2019.02.23 0 0 60

Bár így lenne, ahogy írod. Sajnos a középsúlyos / II./ COPD-ből nincs gyógyulás. Valószínű téged tévesen diagnosztizáltak.

 

Előzmény: nminmi (53)
Tejberizs2 Creative Commons License 2018.07.24 0 0 59

Nem tud a hirdető bemenni a fórumra, de tárgytalan az INOGEN ONE hirdetése.

Előzmény: svédbéla (58)
svédbéla Creative Commons License 2018.03.27 0 0 58

Esetleg valakit érdekel 300 000 ft Nekem Van folyékony oxigénem ezért adnám el.  INOGEN ONE 2   AZ UJ ÁRA 2499 USA DOLLÁR.  COPD-s betegeknek nélkülözhetetlen készülék.Az uj árnak, kevesebb mint feléért árulom.Adok hozzá hátizsákot, autos töltöt, hálozati töltöt,huzos kis kézikocsit aminek az ára 199 dollár lenne,az ára,  Ha beirod a keresöbe a nevét, mindent megtalálsz ami fontos lehet de ha szükséges ki tudom nyomtatni 50 oldal..Ennél jobb gépet jelenleg még nem találtak ki az ujabb a G3-as ugyanilyen áron van de a vélemények sokkal rosszabak. nézz utána'1600 óra van a készülékbe 30000óráig nem kell benne cserélni semmit.A sulya nem éri el a 3Kg ot   NÉZD MEG AZ UJ ÁRÁT TARTOZÉKOK NÉLKÜL.Mivel elég komoly összegröl van szó kizárolag személyes átvétel lehhetséges kivéve ha külföldröl licitálnak. Észak budán Békásmegyeren vagy Csillaghegyen esetleg Óbudán.    Ez a kis készülék ugyan azt tudja mint a nagy 30-50kilós gépek azok áram fogyasztása 380watt  és nagyon hangos , az ára kb ugyanitt van de ha használt meg kell nézni,hogy hány órát üzemelt . AZ ÁR NEM ALKUKÉPES AZÉRT FIX.

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.06 -1 0 57

üdv. kb.2éve vagyok copd-s, 2016-jan.ban a tüdőgyógyász is megállapította, a belgyógyász pedig a tüdőtágulatot,/empfisema/, állapította meg, 4xr, is jártam nála, mert nem hittem el.

  Ugyanis tavaly voltam tüdőröntgenen,3xr mellkas ct-vizsgálaton májusban, majd dec.elején ismét tüdőröntgenen, ahol semmilyen kóros elváltozást nem találtak, a légzés-funkciók Fev1:128%, FVC:5,2L/124%,  FEV/FVC:84%, ami azért is hihetetlen mert febr.márc-ban volt ennyi, és akkor még jóval több levegőt betudtam szívni, és a kilégzéssel sem volt ennyi probléma,

  Ez legutóbb a tüdőszanatóriumban történt vizsgálatok.

   A nyák-slejm termelődés, a hörgőkben folyamatosan jelen van, éjszaka, hajnalban és reggelente is, utóbbi hetekben, egyre elviselhetetlenebb, van amikor csak 4-5órát alszom, emiatt.

  Spiriva belégzőt, és atrovent spray-t használok, még egy hónapra való adag van belőle, azután a helyi tüdőgyógyász nem fogja kiírni, a háziorvosom szerint sem, mivel jók voltak az eredményeim, és a legutolsó szanatóriumi leletben a dr.nő, a javaslatba, azt irta, belégzők használatának elhagyása, ill. pantoprazolt, javasolt reflux savas -gyomor gondok kezelésére.

 Aki tud kérem segítsen, hova fordulhatnék, hogy megkapjam a sokak által használt hatékonyabb, gyulladásgátlót is tartalmazó, belégző-gyógyszert, amivel az állapotom stagnáltatása, kezelése megoldható lenne.

  Gyulán voltam, magánrendelésen, tüdőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy nem írhat ki, csak ajánlhatja az ilyen fajta gyógyszereket..

ramliszt Creative Commons License 2017.04.24 0 0 56

Ha van véletlen, aki oxigénkoncentrátort vagy oxigénpalackot használ, akkor érdekelheti itt egy mini akkumulátoros oxigénkoncentrátor, amivel szabadon lehet mászkálni, akár repülőre is felvihető. https://www.jofogas.hu/budapest/Mini_hordozhato_oxigen_koncentrator_oxigenkoncentrator__COPD_terapia__65216005.htm Sajnos ezt nem támogatja a TB, a bolti ára 7 számjegyű :(

sütöttanap Creative Commons License 2016.11.15 0 0 55

Egyet értek sapkásnyuszival, én is így jártam, és nem igen szeretnők a tüdőgondiban menni, de aszem muszáj lesz, ne hanyagoljam mán el a műsort, nehogy balhé legyen a vége, ugye hogy igazam van? Nem árt az,ha egkukkantják a rtg-vel, hátha jó a felvételező szerekezetük is.

sapkásnyuszi Creative Commons License 2016.11.14 0 1 54

Szervusztok, 

Barátném járt erre a napokban, és most én is benéztem, de én csak addig kívánok itt lenni,míg az én COPD II-s tipusomat szeretném elétek tárni.

41 évig dohányoztam. Sokszor, negyedévenként fordult elő tüdőszgfyuszi, majd egy alkalommal a házi orvosi rendelőben rendre láttam a COPD veszélyeire felhívó táblás reklámot, míg egyszer elolvastam. Hoppá,nem hiába, nyílván angyalok rakatták ki a táblát,hogy felhívják a figyelmemet,hogy nekem is az lehet. És az volt. Elküldtek tüdőröntgenre, majd onnan valamilyen úton meg módon átkerült a kerületi tüdőgondozóba a híre,és behívtak. Mondá a dr.nő,hogy 2-s COPD betegségem van, azt sem tudtam mi az. Semmit nem mesélt róla, semmilyen olvasási lehetőség nem volt a reklám táblán kívül és  én sem vettem a fáradságot,hogy utána olvassak. Míg el nem jutott a tudatomig,hogy a tüdőmmel gond lehet. Igen a cigaretta megtette hatását. Már évekkel azelőtt leraktam, ide stova 8-9 éve nem dohányzom és jól érzem magam, nem köhögtem, ill.kicsiket, de beteg voltam folyamatosan. Majd próbáltak becserkészni valami csoportba,hogy ...nem mentem, és ezért elutált a kezelő orvosom,hiszen ez nem is volt kötelező. Kaptam valami  tablettát, ill. szippantósat, és azzal el voltam sokáig,mig a dr.nőm egyszer nem volt ott, és átraktak egy másikhoz,kii beleolvasott a kezelő lapomba és megnézte a röntgen felvételem újfent,melyen bizonyítást nyert,hogy mióta nem bagzom,nincs volt a füdőmön. Tiszta volt mint a patyolat. Na rögvest a szipókázást abba hagytam,és semmi bajom sincs azóta sem. Sem tüdőgyuszi,sem köhécselés,sem krákogás semmi olyan,mint amilyet a COPD-s betegek produkálnak. De továbbra sem dohányzom,sőt a kávéról is leszoktam,ma már csak igen gyenge capuccinót iszom és nem hiányzik egyik kártevő sem. A környezetem rávettem arra,hogy a jelenlétemben nem bagózik, nem fujja a pofámba aí füstöt.Már ott tarftunk,hogy a lányom pasija sem dohányzik,nem is dohányzott,, tehát ő is lerakta,mert a pofája igen csak egészségtelen illatot árasztott. Ennyit a COPD-ről és hogy azonnal hagyjátok abba a dohánhyzást. Én egyik percről a másikra leraktam,nem nyivákoltam,nem kértem segítséget, és soha azóta sem gyujtottam rá. Néha előfordult,hogy megkívántam esetleg, de a gondolat már azonnal tova is szállt.

További kellemes és jó egészséget valamennyiőtöknek, és magamnak is szeretettel 

nminmi Creative Commons License 2016.11.12 0 1 53

COPD-s betegként indítottam egy blogot: http://szuszogoblog.hu/

Szeretném, ha minél több betegtársamhoz eljutna.

molaren Creative Commons License 2016.09.22 0 1 52

A COPD stagnáltatható, de jelenleg nem gyógyítható!

Viszont újabb, jó hatásfokú belélegzőket fejlesztettek ki, amiket a tüdőgyógyász szakprvos ír fel alapos vizsgála után. 63 évesen érdemes lenne orvoshozmenni és elkezdeni a kezelést, hogy minél tovább tudják stagnáltatni az állapotod. Minél később kezded a kezelést annál kisebb az esély a betegség karban tartására.

 

Ha a sima légzésterápiával mégis meggyógyulna feltétlen írja le, másoknak is nagy segítség lenne. 

Előzmény: dube/1 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!