Keresés

Részletes keresés

zratkay Creative Commons License 2009.10.14 0 0 51
En is szeretem ha meleg es kremes, de en csak kavargatom. Jo oltlet a tejszin! Ki fogom probalni.
Előzmény: Vanessa_ (50)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.14 0 0 50

Tudod, keszitem en itthon is a tejberizst, a kisfiam nem kicsi örömere. De rajöttem, hogy sokkal finomabb lesz, ha 3resz tejhez, 1resz tejszint keverek es abban fözöm meg. Persze, csak akkor csinalom igy, ha melegen esszuk. Ha hidegen gyumölcsrizskent, akkor hagyomanyosan tejben fözöm meg es az alabb leirt modon keszitem el. Ajanlom kiprobalasra.

Előzmény: ZsuR (49)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.13 0 0 49
Biztos finom ugy is - de hat a magyar, friss tejberizs... az az igazi :)).

Egyszer volt, hol nem volt... a Margitszigeten egy cukraszdaban (Margit hidhoz kozeli oldalon) szoktam enni "gyumolcs rizs"-t, mikor az Apuval setaltunk a szigeten. (Az Apu nagyon setalos volt). Az volt kremes tejberizs hidegen, gyumolccsel benne... jajj de finom volt!
Előzmény: Vanessa_ (46)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.13 0 0 48
Aha... mint a tapioka itt.

Előzmény: sajnos boka (45)
Zitka Creative Commons License 2009.10.13 0 0 47

Nem aszalt. Friss "vörös" szilvából a legfinomabb.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=92698719&t=9003266

 

Előzmény: sajnos boka (44)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.10.13 0 0 46
Nalunk /svedorszag/ tejberizst pl kilos es felkilos kiszerelesben is arulnak, ilyen folis"hurkaba" töltve. De van dobozos valtozat, mint amilyen a gyumölcsle is. Filleres dolog es finom. Hidegen eszik, összekeverve kemenyre vert tejszinnel, vaniliascukorral, szalasra vagott hamozott mandulaval, izles szerint citromhejjal es mazsolaval összekutyulva, forro gyumölcsöntettel leöntve, vagy akar csak natur. Persze van risifrutti is, az a kis tegelyes valtozat. Amikor elöször lattam az uzletekben a tejberizshurkakat, magam is meglepödtem.ma mar nem sokkol annyira:)
sajnos boka Creative Commons License 2009.10.13 0 0 45
igen, muller reis néven fut az egyk multi a terméke, a magyarok simán annyit írnak rá: tejberizs:)
Kis pohárkában van, mint a pudingok.
Előzmény: ZsuR (39)
sajnos boka Creative Commons License 2009.10.13 0 0 44
Vörösboros szilva....ugye aszalt szilva? Milyen borba kell rakni és meddig?

Más: dédim régebben készített rumosmeggyet. Ezt tudja valaki, hogy kell csinálni?
Olyan kellene pont, amilyen a dédimé volt:)
Előzmény: Zitka (36)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.11 0 0 43
Olyan nagyon szeretnem latni azt aki veszi...
Előzmény: ágika1 (42)
ágika1 Creative Commons License 2009.10.11 0 0 42
Majdnem utólértük Amerikát! Itt is lehet kapni fahéjas cukrot, igaz hogy papírzacskóban láttam.
Előzmény: ZsuR (41)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.09 0 0 41
Lehet mint a tapioka itt? Mert ha nem... akkor lesullyedtunk Amerika szintjere - ahol lehet kapni kis uvegben draga penzert fahejas cukrot...

No es ki arulja? Tobbek kozott, magyarok :)). Jo uzleti fogas...

Mit szoltok hozza?!
Előzmény: TTNora (40)
TTNora Creative Commons License 2009.10.09 0 0 40
Én is elgondolkodtam rajta, de szerintem ilyen kis dobozos, hideg rizskészítmény. Tudod, a gyümölcsjoghurtok között van a boltban.
Előzmény: ZsuR (39)
ZsuR Creative Commons License 2009.10.08 0 0 39
Fott tejberizst?
Előzmény: sajnos boka (27)
Zitka Creative Commons License 2009.10.08 0 0 38

Ha egy teatojásban teszed bele a fűszereket, nem kell szűrni. Szerintem egy kis keményítővel egyszerűen be lehet sűríteni.

 

Én is savanykással szeretem a legjobban. :-)

Előzmény: ZE (37)
ZE Creative Commons License 2009.10.07 0 0 37
Általában nem, csak a sima forralt bor fűszerezés, némi vízzel felöntve, mert gyerekek is vannak (én tudom, hogy az alkoholtartalom elég gyorsan elpárolog, de az anyukát ez nem nyugtatja meg...).
A sűrítés egyébként nekem is eszembe jutott, csak ahhoz le kéne szűrni a lét, hogy a fűszerek ne kerüljenek bele az öntetbe, erre a szűréses pancsolásra meg -be kell ismerjem- lusta vagyok, ráadásul plusz mosogatni való is :-)) A Vörösbor-szilva kombót olvasva megnyaltam a szám szélét, azt hiszem, a következő alkalommal kipróbálom... Ja, gyümölcsként az esetek jelentős részében meggy kerül a felfújtba nálam, vagy (esetleg és...) mazsola -- anyósom barackot, hámozott és felkockázott almát illetve körtét is szokott belerakni -- én jobban szeretem, ha van kontraszt az ízekben: édes kontra savanykás gyümölcs és (vagy) öntet.
Előzmény: Zitka (36)
Zitka Creative Commons License 2009.10.07 0 0 36
Nálunk vörösboros szilva-röszter a leggyakoribb kísérője, de a te verziód is igen vonzónak tűnik. :-)  Valamivel (pl. keményítővel) besűríted a fűszeres bort?
Előzmény: ZE (35)
ZE Creative Commons License 2009.10.07 0 0 35
Milyen öntettel? Én a száraz rozéból kreált fűszeres forralt borhoz hasonlatos lével nyakon öntve szeretem :)
Előzmény: Zitka (34)
Zitka Creative Commons License 2009.10.07 0 0 34

:-)))

 

Én most egy remegős habkönnyű rizskoch-ot ennék szívesen.... :-)

Előzmény: ZE (32)
ZE Creative Commons License 2009.10.07 0 0 33
Na, a pudingpor a másik nagy ötlet... Mármint üzleti oldalról... EGy kis keményítő, némi aroma, festék, aztán ott van, nesze, pudingpor néven... Jól eltalált tejberizsbe maximum egy kis vanilia (pontosabban vanilin) kerül nálam, bár csak ritkán -- fahéj a tetejére, azt meg önállóan jó.
Előzmény: Chimney (31)
ZE Creative Commons License 2009.10.07 0 0 32
Meg a cukor+kakaó kontra pirított vaj+fahéj+cukor hívek között is, néhány szörppel, mézzel, egyéb löttyel fogyaztó partizánnal súlyosbítva a kérdést, aztán a melegen/hidegen táborok harcait is láthatjuk, természetesen több felvonásban :-)))
Előzmény: Zitka (30)
Chimney Creative Commons License 2009.10.07 0 0 31

Én egy nagy szelet citromhéjat főzök bele(a végén persze kidobom) és mikor kész, egy picit, de tényleg picit verem a tejszínt és azt keverem bel.Mondjuk a vanília puding sem árt neki.

 

Zitka Creative Commons License 2009.10.07 0 0 30

.... és jöhet a flamewar is, a kakaószórást a tetején hagyó vs. elkeverő tábor között. :-DDD

Előzmény: wastegate (28)
ZE Creative Commons License 2009.10.07 0 0 29
Tejberizs gyümölcsökkel rétegezve, felfújtnak elkészítve jénaiban megsütve... Tejbepapi meg jó sűrűn 6-8mm vastagra kiterítve, majd amikor kihűlt/megszilárdult, darabokra szeletelve, panírozva, kirántva, fahéjas porcukorral meghintve...
Előzmény: wastegate (28)
wastegate Creative Commons License 2009.10.06 0 0 28

A különféle technikákat már felemlítettétek, jöjjön néhány íz ötlet ... :O)

 

 

Kedvencem a lapostányéron szétterült különféle izesítésű, cikkenként meghintve ...

( mák , kakaó, szilvalekvár, fahéj, baracklekvár, darált dió )

 

Nem csak finom még szép is a színes tejbepapi ... :O)))

 

Tejbegrizt hasonlóan "díszítve" izesítve.

 

w

sajnos boka Creative Commons License 2009.10.06 0 0 27
a pennyben lehet tejberizst kapni(csokiast), annak 560 Ft kilója.
1 kg rizs kb 220 Ft, 2l tej 380, kis cukor meg a gáz és 700 Ftnál tartunk. Igaz, ez nem 1kg, hanem kb 3....Ja és még a csokikrém... de azt nem tudom mennyibe kerül:)
Előzmény: Alex Raps (17)
Zitka Creative Commons License 2009.10.05 0 0 26

Én  a normál tejberizst is így csinálom. :-)

Annyi plusz, hogy megvárom, míg újraforr (a rizs beleöntése után), elzárom a gázt, három-négy konyharuhát még ráteszek a fedőre, és kész. A normál rizsköretet is hasonlóan...

Előzmény: Alex Raps (22)
ZE Creative Commons License 2009.10.05 0 0 25
Nem saját, Galla Miklós egyik szösszenetéből való.
Előzmény: Alex Raps (23)
ZE Creative Commons License 2009.10.05 0 0 24
Nem ugyanaz van benne. A rizset előfőzik/hőkezelik, tesznek mellé tejport, keményítőt (inkább burgonyából, mint rizsből készült verziót), csomósodás-gátló adalékot (ez lehet akár SiO2 is), színező- és tartósító szereket... A felforralt tejbe belerakod, elkevered, a hőkezelt rizsszemek (az is megérne egy "misét", hogy milyen minőségű rizs kerül az ilyen tasakokba... tuti, hogy nem a szép, hosszúszemű, tört szemet csak mutatóba tartalmazó verzió) megdizzadnak, felveszik a megfelelő mennyiségű vizet, a hozzáadott keményítő meg összefogja a lét egy krémes masszává.
Ezt a módszert egyébként normál tej(+víz)+rozs felállásban is lehet alkalmazni -- mármint a felfőzöm+pihentetem-et...
Előzmény: Alex Raps (22)
Alex Raps Creative Commons License 2009.10.05 0 0 23
Ez tényleg jó. :)
Előzmény: Zitka (21)
Alex Raps Creative Commons License 2009.10.05 0 0 22
"De még mindig nem értem, hogy ugyan mitől ne égne le a zacskós, ha tökugyanaz van benne, (tej, rizs), mint a normál alapanyagokból???"

Mert nem kell főzni. A tejet megforralod, majd a gáz lekapcsolását követően elkevered benne a zacskó tartalmát és lefeded. Így állva hagyod 30 percig (én sokszor egy órát is nyugton hagyom) és kész is van a kaja. :)
Előzmény: Zitka (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!