Keresés

Részletes keresés

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.12.04 0 0 23

Aton, Hórusz, Mithrász, Dionüszosz, Attis, Krisna, Baál, Thor, Wotan, Borvo, Marduk, Allah, Ré, Zeusz, Siva, Ahura Mazdá, Nagy Manitu....

 

Tehát nagyon sok Isten van.

 

JahveZsidóSátánIsten és annak avatárja ZombiJézuska kizárólagossága az "Isten" elnevezésre tehát badarság, valótlan és hibás, nagyon hibás dogma is. Elvethető. 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.08.01 0 0 22

A mémek az anyagi világ részei

 

Felvetődött egy írásos vitafórumon, hogy az információ az milyen jellegű? Végül nagy és teljes és egyértelmű egyetértés volt benne, hogy az információ az anyaghoz kötődik. ... Nos akkor menjünk már egy kicsit tovább a gondolkozásban és a logikában:

 

IGe: A gondolat / mém / tudatalatti gondolat / telepátia akkor mivel agyi tevékenység, az anyag, vagy nem anyag? Nem olyan egyértelmű dolog. A wifi a bluetooth anyagi tevékenység-e, vagy sem?

 

Thooght: 'A wifi a bluetooth anyagi tevékenység-e, vagy sem?' ezt most tőlem kérded? természetesen igen. de nem értem mire akarsz kilukadni... /:

 

IGe: Ha az igen, akkor a gondolat is az és a mém is anyagi tevékenység, ergó a tudományosan meghatározott Isten az anyagi világban van. Ott létező dolog.

 

Advokatusdiaboli: Átbeszéltük már. Az információ legelemibb formájában magának az anyagnak az állapota. Hogy ez úgymond "hasznosul-e" valaha (tehát adattá válik-e valami/valaki számára), vagy sem, ez érdektelen, hogy szokás szerint egy földhözragadt példával éljek: egy elásott kőtábla feliratai akkor is értelemszerűen információk (míg az erózió el nem tünteti róla), ha azt soha senki nem találja és fejti meg. Az információ tehát nem azonos magával az anyaggal - viszont tőle elválaszthatatlan, NÉLKÜLE NEM LÉTEZHET. Az általad emlegetett gondolatok, mémek, a tudatalatti mind információk, viszont csak egy létező neurális rendszerben, az agyunkban alakulhatnak ki és létezhetnek, NÉLKÜLÜK NINCSENEK...

 

IGe: Azt írtad tehát, hogy anyagi természetű, tehát az anyagi világ része, mert attól el nem választható szerinted. Köszönöm a megerősítést. Ebből következik: Tehát a tudományosan definiált Isten mindhárom eleme az anyagi valós világ része. Bingó!!!

Isten = gyűjtőfogalom

1. emberek által teremtett fő mítoszlények

2. egy kényszerképzet

3. egy idegrendszeri /pszichológiai vírus/mém.

MemetikaTan Creative Commons License 2021.08.01 0 0 21

Mára már megdőlt az a dogma, hogy Istent nem lehet tudományosan definiálni, hiszen az ezt feltáró könyvet 14 országban árulják.

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.26 0 0 20

Segítek én neked, semmi baj, ha ezt nem tudod.

Na ez csak a főbb vallások evolúciós fája.

Istenből jóval több van.

 

 

 

Előzmény: Akarattttya (19)
Akarattttya Creative Commons License 2021.02.26 0 0 19

Nem szándékozom személyeskedni azzal, hogy kettőnk közül te vagy rossz szövegértésben, mert nem érted, mi az, amit leírtam. A  kislányod az iskolában tanulja az isteneket, én azt írtam, hogy általános műveltség, a kettő ugyanaz.

Ezt a tévét sem nézek - ez mondjuk igaz, könyveket sem olvasok részt nem tudom, hogyan szedted. Ja, biztos, mert szerinted elmaradott vagyok és egy kő alatt élek.

Ez egy nagyon rossz vitamódszer, hogy egyből az intelligenciámat fejtegeted, holott csak annyit látsz belőlem, ami a felhasználónevem.

Olvasok, rendben, részben szórakoztató és szépirodalmat, ezért is hoztam fel ezt példának, nagyon régen tanultam filozófiát is, de csak egy félévig, és inkább játékos módon, mint komolyan.

Előzmény: ErkölcsTan (15)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.26 0 0 18

A hármast fel lehetne fogni úgy, mint egy részbeni és nem teljes morfogenetikus mezőt, de azért nem az, mert az képletesen szólva: hiba lenne a "mátrixban" Sajnos a az egy ártó vírus csak a rendszerben és nem maga a rendszer.

Előzmény: ErkölcsTan (17)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.26 0 0 17

Ez a Tudományos Isten a legeslegrövidebben és megállja a helyét.

Igazolható, igazolt és a 2 és hármas al meghatározását gyógyítani is lehet.

A fő gyűjtő meghatározás és az 1 al-alatti meg köztudott dolog.

 

 

Isten = gyűjtőfogalom

  • 1. emberek által teremtett fő mítoszlények
  • 2. egy kényszerképzet
  • 3. egy idegrendszeri /pszichológiai vírus/mém.
polária Creative Commons License 2021.02.26 -1 0 16

Tényleg rengeteg ember készitette elképzelés fogalom eszmeféle létezik istenről.Mindegyik más és vélhetően egyik se oké.

Ettől azonban még elvben létezhet a lét olyan szintje /lénye ami istenként értékelhető és TUDOMÁNYOSAN is megállja a helyét !

 

Előzmény: ErkölcsTan (15)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.25 0 0 15

A kislányom ált iskolás és szépen átvették a fő kultúrák Isteneit.

Ha ott tanítják és benne van az alap tankönyvekben, akkor ....

te járhattál rosszkor rossz iskolákba.

Meg tévét sem nézel, és könyveket sem olvasol.

Előzmény: Akarattttya (14)
Akarattttya Creative Commons License 2021.02.25 0 0 14

De marha sok egyéb mást is, lásd szépirodalom, szórakoztató irodalom. De attól ez még nem tudományos definíció, hogy köztudomású vagy inkább az általános műveltség része, hogy tudjuk, van hinduizmus, tele istenekkel.

Előzmény: ErkölcsTan (13)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.25 0 0 13

Köztudomású, hogy marha sok Istent teremtettek az emberek.

Sokkal többet, mint vallást.

 

Előzmény: Akarattttya (11)
polária Creative Commons License 2021.02.25 -1 0 12

Emberi FOGALOM rengeteg létezik "isten"-hiedelem  ezerszámra.

Hogy létezik-e az objektiv valóság  szintje vagy lénye ami isten/szerü azt NEM TUDOM és nem is érdekel.Ami érdekel az az életünk a Földön és fölöttébb elégedetlen vagyok.Ehhez képes nem mindegy hogy a rengeteg filozofia melyike miben selejt és az "igazi" isten dacára miért ilyen stresszes az életünk ? de.....

És most menjünk krumplit kapálni....

Előzmény: Akarattttya (11)
Akarattttya Creative Commons License 2021.02.25 0 0 11

Van több isten is vagy csak az, amit Jahvénak hívnak? Ezt is be lehet bizonyítani tudományosan?

MemetikaTan Creative Commons License 2021.02.24 -1 0 10

Vizsgáltam, de nem az, hanem ez:

 

A tudományos bizonyítás zanzásítva, avagy

IGe istenérve

 

1. Istennek szemantikailag sokfajta jelentése van. Tudományos is.

2. Istent meg lehet tudományosan határozni. Nem áll kívül a tudományon.

3. A tudományosan meghatározott Isten van. Bizonyítható és bizonyított is.

4. Ebből következik, hogy Isten vansága tudományos tény. Az ateizmus értelmetlen.

5. Az előzőekből következik, hogy a dogmatikus vallási és ateista Isten meghatározások nem tudományosak.

6. Ezekből következik, hogy aki a dogmatikus és nem a tudományos Istent tekinti Istennek, annak lényegében mémfertőzése van, vagy súlyosabb esetben lényeget tekintve elmebetegsége.

7. A mémfertőzések gyógyíthatóak. Hasonlóan mint a biológiai vírusfertőzések. Memetikai vakcinákkal.  Súlyosabb esetben pszichológiai, pszichiátriai módszerekkel. A racionális érvelés hatástalan még az ateistáknál is.

8. Az idegrendszeri vírus /mém fertőzések meg is előzhetőek. Szintén hasonlóan, mint a biológiai vírusfertőzések.

 

... és ez a Tudományos Isten a legeslegrövidebben:

Isten = gyűjtőfogalom

  • 1. emberek által teremtett fő mítoszlények
  • 2. egy kényszerképzet
  • 3. egy idegrendszeri /pszichológiai vírus/mém.
Előzmény: polária (9)
polária Creative Commons License 2021.02.24 -1 0 9

Isten a morfogenetikus mező.

Előzmény: Valódi IGe (-)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.23 0 0 8

Többek közt a Magyar Vallástudományi Társaság Elnöke is.

Kérdezd meg tőle miben hisz?

Előzmény: hiper fizikus (7)
hiper fizikus Creative Commons License 2021.02.23 -1 1 7

A lapos Föld hívők olvassák ...

Előzmény: ErkölcsTan (6)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 6

Megtettem. Már világszerte olvassák és egyre terjed.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.27 0 0 5
"....Mi is a fő gond ezzel a kijelentéssel, állítással? Ez ugyebár egy olyan állításnak kíván látszani, amely betartja a tudományos módszertant, azaz ezt egy tudományos és logikus állításnak kívánják egyesek beállítani. Ilyen állítást viszont csak pontosan definiált dologra lehet ugyebár tenni...."

Amint sikerül definiálnod az Istent, itt biztos rögtön Nóbel-díjat kapsz....

Vedd úgy, hogy a vallás-tudományában Ő is egy axióma. Persze csak a hívőknek....
Előzmény: Valódi IGe (-)
satya Creative Commons License 2009.09.26 0 0 4
Ebben az okfejtésben ott van a buktató, hogy ki állapítja meg, mi a tudományos módszertan.
Továbbá a pontosan definiálható dolog olyan, amit a definiáló teljesen ismer, vagyis értelmével át tudja fogni, ebből következően nagyobb nála.

Istenről azt állítjuk, hogy Ő a nagyobb, őt elménkkel nem tudjuk átlátni, nem tudjuk pontosan megismerni, éppen ezért nem tudjuk pontosan definiálni sem. Ha állítunk valamit Istenről, hozzá kell tenni, hozzá kell érteni, hogy ennél Isten nagyobb , több.

Továbbá:
A tudomány a létező világot vizsgálja, a zárt rendszert, ami ez a világ, de hogy maga a világ hogyan jött létre, erről elméletek vannak, de tudományosan pontosan definiált állítás nincs. A világ keletkezéséről szóló elméletekben ott van, hogy valami létezett, amivel azután történt valami, és így kialakult a világ. De hogy honnan van az a már létező valami, erről a tudomány nem szól, és ami történt, az miért és itől történt, erről a tudomány szintén nem szól. (nem is feladata)

Egyébként:
a tudomány is használ időnként olyan dolgot, amit nem definiál. Ezek az axiómák.
Előzmény: Valódi IGe (-)
Valódi IGe Creative Commons License 2009.09.26 0 0 0
"Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén.
Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."

Ez a kijelentés tudományosság szempontjából és logikailag egyenlő ezzel:

Nekem mindig igazam van. Azért van mindig igazam, mert leírtam, hogy mindig igazam van.
Valódi IGe Creative Commons License 2009.09.26 0 0 topiknyitó
"Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén.
Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."


Mi is a fő gond ezzel a kijelentéssel, állítással? Ez ugyebár egy olyan állításnak kíván látszani, amely betartja a tudományos módszertant, azaz ezt egy tudományos és logikus állításnak kívánják egyesek beállítani. Ilyen állítást viszont ( a tudományos módszertan szerint) csak pontosan definiált dologra lehet ugyebár tenni. Tehát ez azt jelenti, hogy az állítónak pontosan, tudományosan, és ellentmondás mentesen meg tudnia nekünk magyarázni, hogy mi is az általa használt "Isten" szó jelentése. Mire is tartja pontosan érvényesnek ezt az állítást? Tehát eljutottunk egy Gödel nevű gondolkodó nem kifordított, hanem helyes elméletének az értelmezéséhez. Mert ugyebár, ha az állítás igaz, akkor annak önmagára nézve is igaznak kellene lennie, de ha az így van, akkor az azt jelenti, hogy az állítás hamis.

Tehát ha egy krétai kijelenti, hogy minden krétai hazudik, abból a helyes megállapítás az, hogy egy rendszer nem igazolhatja és nem is cáfolhatja bizonyos esetekbe önmagát, mert ahhoz külső vizsgálat szükségeltetik. Tehát a biblia nem lesz attól igaz, mert az írja magáról, hogy minden szava igaz. Ezen elv alapján az "Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén" állítás szintén egy ilyen körbezárt logikai elvet hozott létre. Tehát ezt az elvet, mint hibás dogmát nyugodtan elvethetjük. A körbezárt logika ugyan is nem tartozik az elismert tudományos módszertan, érvelés és bizonyítás elemei közzé."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!