Keresés

Részletes keresés

Eszter Molnár Ferencné Creative Commons License 2019.11.27 0 0 34

Szia látom már régi a bejegyzés,de érdeklődnék tartassz-e még pelét? Nekünk is van egy. Már három hónapja van velünk,erdei tisztáson találtuk Tihanyban valószínűleg elvesztette az anyja. Csak pár napos lehetett még csupasz volt nem látott nem hallott. Igazi kis túlélő sikerült felnevelni. Az érdekelne alomra tudtad e szoktatni?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.17 0 0 33
Sziasztok! Van egy pelém, önkényes lakásfoglalóként költözött be hozzám. Az elmúlt pár napban nemsokkal azután, hogy elindult a helyéről, olyasmi hangot adott, mint amikor az egér sír, ha beleragad a ragasztós egérfogóba. Fölmentem a padlásra, de teljesen egyedül bámult rám, más állatnak még csak a neszezését sem hallottam, pedig a padlásra egy ekkora darab nagy állat nem tud bejutni hang nélkül. Mi ez a síró hang, valami párzási "ének"?
Roland15 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 32

Nagyon aranyos, ahogy eszi az almáját! :-)

Meg rendkívül fürge, csinos kis jószág. :-))

Előzmény: .Serina. (31)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.30 0 1 31
Szia!

Úgy tűnik, én vagyok az egyetlen peletartó, sehol senki :(

Viszont egyiküket sikerült levideóznom. Szóval ő az egyik kis tündérbogár :))

http://termeszet.indavideo.hu/video/Pelevideo
Roland15 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 30

Szia Serina!

Sikerült valahol peletartókra lelned? Peléid hogy érzik magukat? Biztos sokat fejlődtek már.

Roland15 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 28
Remek helyük van, szép fotó.
Előzmény: .Serina. (26)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.17 0 0 27
Idővel biztos nagyobb lesz itt is a forgalom. Engem nagyon érdekelnek, úgyhogy én biztos itt leszek.
Előzmény: .Serina. (25)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.16 0 0 26
Most nézem, egy fotót már csináltam az új géppel, amikor teszteltem, hogy működik-e.
A felvétel estefelé készült. A pelék ilyenkor ébredeznek. Azt hiszem, a képen látható pele megérezte az alma illatát, az csalja kifelé. :)

Ébredezés
.Serina. Creative Commons License 2009.09.16 0 0 25
Megvannak, megvannak, kösz :) Borzasztó aranyosak. Nemrég vettem új fényképezőgépet, ha megtanulom normálisan kezelni, majd csinálok róluk fotókat, esetleg videót is.

Kicsit szomorú vagyok, hogy csak én vagyok itt egyedül mint peletartó. Jó, azt sejtettem, hogy nem vagyunk sokan, de azért jó lenni beszélgetni a többi peléssel. Bár nem tudom, mennyien lehetünk összesen. Arról sincs sejtésem, merrefelé kéne őket keresni. Az Index nagy fórum, azért reménykedtem, hátha itt rájuk találok.
Előzmény: Roland15 (24)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 24
Mi újság a peléiddel, Serina? Sajnos nincs nagy forgalom itt, úgy látszik, nem olyan elterjedt dolog a peletartás.
Roland15 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 23
Biztos aranyosak ilyen picinek. Mondjuk kifejletten is max. 10 cm lehet, meg a farka is majdnem ekkora lesz.
Előzmény: .Serina. (22)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.12 0 0 22
Hú, nem tudom pontosan, de nagyon picik. Pont két héttel ezelôtt vettem ôket, s amikor elhoztam a boltból, ott azt mondták, hogy csak pár napja önállóak.

Az almás képeimnél látszik, hogy egy szelet almához képest mekkorák. Kb. 3-4 centi hosszú a testük, és kb. ugyanannyi a farkuk.
Előzmény: Roland15 (21)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 21
Még azt elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi idősek a peléid?
Előzmény: .Serina. (20)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.12 0 0 20
Nálunk azért nincs pók, mert nagyon érzékeny vagyok arra, hogy a lakásban SEMMILYEN állat ne legyen. (Persze a hörcsögökön, a peléken meg rajtunk kívül :) Tehát ilyen szempontból nagyon nagy tisztaság van nálunk. Erre kínosan ügyelek.
De ha betéved az ablakon valami kisállat, és párom meg tudja fogni, akkor be szoktuk rakni a peléknek. Szóval kapnak fehérjét is. Kaptak már lepkét, legyet, kisebb szöcskét. Meg is ették. (Vérpelék...)
kajuraho Creative Commons License 2009.09.12 0 0 19
Errefelé nem nagyon van, gondoskodik róla néhány bagolycsalád (macskabaglyok). Néhány mókus fordul elő a házam mögötti erdőben, de ezek is csak az elmúlt 2-3 évben jelentek meg. Meg alighanem nyestek mászkálnak a padláson. Nem hallottam őket randalírozni, csak a hullatékukat találtam meg, de azt bőven.
Előzmény: Roland15 (18)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 18
Na, ő az egyik kedvencem. Sajnos ritkán találkozni vele.
kajuraho Creative Commons License 2009.09.12 0 0 17
Hát ő lenne az. Nőstény, ivadékai védelmében harap nagyot. De nem halálos a marása.

http://www.baumax.hu/Content.Node/csipesek/pok.jpg
kajuraho Creative Commons License 2009.09.12 0 0 16
Tökéletesen igazad van! Élvezetesebb is réten sk. megfogni. Egy egyszerű hálóval 10-15 kaszáló mozdulatot végezni a fűben: hihetetlen tömegű rovart lehet befogni. Érdekességképpen még fajszámlálást is végezhetsz.
Még a pókokra visszatérve: nem kell tartani tőlük, egyetlen igazán mérges faj él csak nálunk, a mérges dajkapók. Ám ezzel a fajjal elsősorban nádasokban találkozhatunk, oda meg nem mászkálunk szöcskéért, sáskáért, stb. A többi faj és család pedig hihetetlenül izgalmas jószágok, érdemes velük közelebbről is megismerkedni!
Előzmény: Roland15 (15)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.12 0 0 15
Vagy pedig különféle sáskák, szöcskék, tücskök jöhetnek még számításba. Ezeket állatkereskedésekben is be lehet szerezni vagy a réten megfogni.
Előzmény: kajuraho (14)
kajuraho Creative Commons License 2009.09.12 0 0 14
Nem tudom, hogy a pele is így van-e vele. Gondolj a mókusra. Bár rágcsáló, előszeretettel rabolja ki a kisénekesek fészkét, szereti mind a tojást, mind a madárfiókát. Állati fehérjére szükségük van a növényevőknek is. Lehet, hogy a peléd élénk érdeklődést tanúsítana a különféle pókfajok iránt - és nem csupán zoológiai szempontból... Próbáld ki!
Előzmény: .Serina. (12)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.12 0 0 13
Mi a baj a farkával? :)
Előzmény: Törölt nick (11)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.12 0 0 12
Szia, nem panelben lakom, hanem téglaházban, de akárhol is lakom, ott tuti, hogy nincs pók, mert nagyon nem szeretem őket :)
Előzmény: kajuraho (7)
Ghanima Creative Commons License 2009.09.11 0 0 10
Atyavilág! De hiszen - legjobb tudomásom szerint!!! - idehaza a pelék védett állatok. Remélem, máskor nem nagyon hívod meg ezeket a rokonokat a présházba.
Bár, amint írod, hogy panellakók, lehet, odahaza meg a denevéreket irtják... :-(((
Előzmény: Törölt nick (2)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 9
Kis apróság! :)
kajuraho Creative Commons License 2009.09.11 0 0 8
Csak zoológiai érdekességként küldtem el ezt a szöveget. A Google-ban találtam rá.
kajuraho Creative Commons License 2009.09.11 0 0 7
A törpepele (Graphiurus nanus Winton)

Hazája Dél-Afrika; teste még a 8 cm-nyi hosszúságot sem igen éri el. Életmódjáról annyit tudunk, amennyit egy gyüjtő, Marshall G. A. K. jegyzett fel róla egyik Sclaterhez írt levelében: „Az állatnak az a különös szokása, hogy nagy pókok (Stegodyphus) fészkét rendezi be lakásának. Hogy ez állandó szokása-e, nem tudom megmondani, de az bizonyos, hogy három alkalommal ilyen helyen fogtam, három-négy alkalommal pedig olyan pókfészkekre akadtam, melyeket nyilvánvalóan a törpe pele használt. A pókfészkek berendezése nagyon változó, egyszer csak akkora, mint valami kicsiny tyúktojás s csak egyetlen kamrából áll, máskor ellenben emberfej nagyságú, sűrű fonású szövedék alkotja, mely több kamrát és folyosót rejt magában. A kamrák egyikét a pele a megfelelő nagyságúra tágítja ki s azt lágy füvekkel, különféle növények pelyhes magvaival s egy-két madártollal jó puhára kibéleli. Ha egyetlen esetből ítélnem szabad, mikor is az anyát kölykeivel együtt ilyen fészekben találtam, azt kell hinnem, hogy nemcsak régi, elhagyott pókfészkeket száll meg, hanem a lakottból is kiűzi esetleg a pókot; mert a fészekre éppen a kikergetett pókok tettek figyelmessé. Körülbelül 200-at találtam belőlük egy kis bozóton, amint szemmelláthatóan nagyon felizgatott állapotban éppen új fészek készítésén szorgoskodtak.”

Kár, hogy egy szegedi panelban (abban laksz?) nincs ilyen pókfészek. Bár - attól tartok - máshol sem.
.Serina. Creative Commons License 2009.09.11 0 0 6
Szia,

Szegeden lakom, és itt egész egyszerűen tudtam venni kisállat-kereskedésben. Felhívtam őket telefonon, hogy van-e, és az egyik beszállítójuknál éppen születtek pelék. Szóval nagyon kicsiként kerültek hozzánk, épp csak el voltak választva :)

Előtte hörcsögeink voltak (illetve vannak most is), és melléjük jöttek a pelék. Tiszta állatkert :))
Előzmény: Roland15 (5)
Roland15 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 5
Hali!
Jófej állatkák! Honnan szerezted be őket? Nekem a mogyorós pele tetszik még hazai vonalon, persze ők védettek.
Előzmény: .Serina. (1)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 4
5*-os szállodának képzelte a présházat, mikor odaadtuk a kulcsot, hogy nyaraljon ott a családjával. És nem tudtak aludni a panellakók, mert az állatok éjszaka mocorogtak (ami teljesen természetes).
Előzmény: .Serina. (3)
.Serina. Creative Commons License 2009.09.11 0 0 3
Szia!

Mit ártottak a rokonodnak? Úgy értem, mivel vívták ki a pelék a tisztelt rokon ellenszenvét?
Előzmény: Törölt nick (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!