Keresés

Részletes keresés

MrJones Creative Commons License 2009.09.10 0 0 6
"Ha tényleges gazdasági válság lenne, lett volna, akkor tapasztalnunk kéne gazdasági erőviszonyok átrendeződését, egyes iparágak bukását, mások megerősődését."

Szerintem a banki szektor is egy iparág.

Kérdés, hogy részese lett-e valamiféle erőviszony-átrendeződésnek?
(Ha az egyes államok tőkeinjekcióival egybekötött részvényszerzését nézem, akkor szerintem igen.)
Előzmény: brekege (-)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.10 0 0 5
Mit vétettek rontottak el az állatok?
Előzmény: Terra Kotta (4)
Terra Kotta Creative Commons License 2009.09.09 0 0 4

Én nem csak gazdasági válságot érzek, hanem általános krízist... Globális felmelegedés, túlnépesedés, éhínség, háborús gócok... Az ember a leghülyébb állat a földön, bizisten.
Előzmény: brekege (-)
brekege Creative Commons License 2009.09.09 0 0 3

Senkinek sincs erről semmi gondolata, véleménye?

Vagy ez ennyire érdektelen dolog?

brekege Creative Commons License 2009.09.09 0 0 2
Látod, milyen csalókák tudnak lenni a leírt betűk? :-D
Előzmény: T.Howard (1)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.09 0 0 1
Azt hittem a legújabb aut0ddal dicsekedsz...
Előzmény: brekege (-)
kábelbúvár Creative Commons License 2009.09.09 0 0 0
000rban
Előzmény: brekege (-)
brekege Creative Commons License 2009.09.09 0 0 topiknyitó

Világválság-e vagy csak spekuláciÓ?

 

Jelenkori válságunk kezdete nem egyértelmű....33-ban megállapodtak egy konkrét napon egy konkrét esemény bekövetkezte után - a válság ott sem akkor kezdődőtt, de ott és akkor életre kelt.

Nálunk már 5-6 éves jósolgatták a befektetési szakaemberek, hogy az ingatlanpiac be fog csődölni és ránt magával mindent. Mert akkor már tudni lehetett, de nagyon sok gazdasági szereplőnek érdeke volt ezt nem tudomásul venni és tovább tenni, mintha mi sem történt volna.

 

Mikor lesz vége? még ezt sem lehet tudni.

 

Ez a válság egy lineáris folyamat, vagy esetleg lesznek még ujabb kis mellékágak, amik idővel bekapcsolodva újraélesztik?

 

Egyáltalán válság e ez az egész - mert a 33-as válság a a gazdasági törvényszerűségek alapján élte le az életét - vagy megint csak spekulativ folyamatnak egy része, mert a virtuális pénzeszközket valahogy valóságossá kellett tenni. Eközben azok az emberek - értsd. "kis emberek", mezei államolgárok, bármelyik államban - kénytelenek voltak lemondani a saját nem virtuális pénzükről, csak azért, hogy a fantom pénzek realizádódhassanak eg yviszonylag szűkebb rétegnél és nekik ezt csak gazdasági válsággal lehetett megindikolni. Az egy más tészta.

 

Ha tényleges gazdasági válság lenne, lett volna, akkor tapasztalnunk kéne gazdasági erőviszonyok átrendeződését, egyes iparágak bukását, mások megerősődését.

Itt viszont tkp. csak a bankokról van szó. (amelyek speciális okok miatt leginkább csak az autóipart érinti, persze kicsit továbbgyűröződve.

 

Kész átverés-e vagy sem?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!