Keresés

Részletes keresés

Gyozo1953 Creative Commons License 2021.09.24 0 0 4915

málnás-tutti fruttis aroma illata van, ők meg szeretik nagyon a jó illatokat-ízeket " Kár pénzt kiadni érte . Nézem a szomszéd állományát melyek ételmaradékkal ,konyhai maradékon nőnek fel és úgy nőnek mind a gomba . Minden nap hordó szám kapják a városból a maradékot mivel mindenki jól jön ki . Ingyen hízik az állomány az ingyenes moslékon és az éttermekből is eltűnik a moslék . Az éttermi kaja meg adja a jó ízt és a jó illatot .

 

Előzmény: Törölt nick (4914)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.10 0 0 4914

 Kár, hogy a makkra nem érkezett válasz. Kicsit okulva, azt vettük észre, hogy a makk étvágytalanságot okoz, ezeknek a modern cocáknak már nem az igazi étel, nem  makkról álmodnak, sajnos. Egy jó ideje már nem adjuk nekik, amúgy szívesen ropogtatták, de mégsem jó a makk.       Csináltam egy kis videót, itt épp a szomszédom eteti őket, felesbe megy a sertéstartás. Egyik coca az enyém, másik az övé, költségek megoszlanak, ha én vagyok kinnt, én etetem, ha nem vagyok ő eteti, hely az enyém. Pecsétes coca az övé, másik az enyém. Sokat nőttek viszont, mióta kis koncentrátumot keverünk az ételükbe. Ez amolyan étvágy fokozó, málnás-tutti fruttis aroma illata van, ők meg szeretik nagyon a jó illatokat-ízeket. 150 kilósak lehetnek, kb. 

  Pici videó róluk: http://embed.indavideo.hu/player/video/b06f5d44f8/%22

Előzmény: Törölt nick (4910)
Imi25 Creative Commons License 2020.11.21 0 0 4913

Sziasztok.

 

olyan gondom lenne, hogy az egyik disznón lila foltok jöttek ki a nyakán, de sehol máshol. Nem lázas, eszik iszik, mozog. Megnézettem azt mondták nem orbánc. Valamire érzékeny lehet. Pl a szalmába lehetett valami. Nem találkozott valaki hasonló esettel? 

TFeribá Creative Commons License 2020.11.15 0 0 4912

TFeribá Creative Commons License 2020.11.15 0 0 4911

1 db sertéskábító, sokkoló fogó, 90-110 voltos transzformátorral, túl áram védelemmel, 6 méter gumikábellel, nyélkapcsolóval, utánvéttel is eladó.A nagy testű sertésekre is hatékonyan alkalmazható, biztonságos szerszám! Tel: 06 20 4449290,vezetékes szám :06 35 380954

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.28 0 0 4910

 Sziasztok! Látom elég kihalt ez a topik, de hátha valaki hozzáértő még olvassa. Elolvastam anno az egész fórumot, mielőtt belevágtam Június 20-án. 20 kilósan hoztuk őket, herélve, oltva. 

  Nem tápos disznók. Kérdésem az lenne, amire itt nem találtam választ. : Makk. Mennyi makkot lehet adni nekik naponta, most kb. 80 kilósak. Szeretni szeretik, ropogtatják. Csak ugye, ezek már nem a szalontai vörös disznók, amit a magyar ember a honfoglalással behozott és ridegen tartott, makkoltatott az erdőkben. Magyar lapályxNagyfehér keresztezés. Makkról házi sertést illetően nincs érdemi inormáció a neten. 35 kg-ot szedtünk, de sokat tudnánk még szedni nekik, múltkor csak egy kilót kaptak, egyáltalán, eszik -e?,,,ették, szívesen. Csersavtartalma miatt kérdezem. Remélem kapok választ. Köszönöm! 2 kép, az egyik amikor hoztuk, a másik múlt heti kép.

lací Creative Commons License 2019.11.23 0 0 4909

Én télen a pincébe betakarva rongyokkal,nyáron szintén pince egy vödörbe vizet teszek és abba állítva tárolom !

Előzmény: teffi11 (4908)
teffi11 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 4908

Üvd mindenkinek! Segítségre lenne szükségem. Még hozzá abba hogy rendeltem szaporító anyagot és a tárolás hogy tudnám meg oldani a legegyszerübben termosztát nélkü otthon hogy meg legyen a 16fok ami az optimális lenne a tárolásra! Ti hogy oldottátok meg ezt a folyamatot? 

misimókus73 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 4907

Szia!

 

Nem Eu-konform de pár napja ki lett herélve egy 70-80-kg-os mangalica kan. Bovden a szájába, ki lett vezetve.

Bele lett fektetve egy etető vájuba, lábai felfelé. Hátsó lábait 1-1 ember fogta. A negyedik emberke kiherélte, de ilyen korban (9 hónapos volt)mindenképpen maszkulátor fogóval kell a vezetéket elvágni. ( roncsolva, nem vérzik annyira, hamarabb gyógyul) + kék sprével jól be kell fójni a sebet.

3 perc volt az egész, utána nekiállt enni a kukoricát. Másnap még kicsit óvatosan közlekedett, de utána már nem lehetett észrevenni rajt semmit.

Én 6-8 hetet várnék a vágással a helyedben.

Előzmény: Bég78 (4906)
Bég78 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 4906

Üdv a fórumozóknak!

Üdv misimókus73!

 

Nekem lenne egy kérdésem mint kezdő csüngőtartó. Jelenleg van 2 kan és 2 koca birtokomban. 6-9 hónaposak, a kanok közül az egyiket levágnánk hamarosan de nincs herélve. Te szoktad herélni, heréltetni a kanokat? Úgy hallottam, hogy ajánlott a hús szaga miatt és a herélés után ajánlott várni 4-5 hetet a vágással.

Előzmény: misimókus73 (4904)
Dlite73 Creative Commons License 2018.11.09 0 0 4905

Szia!

 

 Köszönöm a választ! Felújítom - betonozás - az ólakat, kerítést. Bevettetem a földet lucernával és tavasszal belevágok egy kisebb állományba :) 

Előzmény: misimókus73 (4904)
misimókus73 Creative Commons License 2018.11.09 0 1 4904

Szia.

 

Én jó ötletnek tartom a csüngő tartást.

Nekem is vannak. Jelenleg 2 koca és 15 malac. eladni nem igazán lehet (érdemes), ezért a napokban vágtunk le 2 darabot. 15-18 kilósakat.

Deszka ólban vannak, de az ajtó mindig nyitva. Akkor és oda mennek ahova akarnak. A kerítésre belül húztam ki villanypásztort, biztos ami biztos.Legelnek, amíg van mit. Utána kaszálom nekik a lusernát és a sima füvet. Kukoricát kb. szeptember végétől kapnak, tavaszig. Plusz gyümölcs-krumpli-tök.....nyersen mindent. Ilyen tartás mellett nincs túlzsírosodva.Szép a hús, plusz nagyon szép hófehér zsírt is ki lehet belőle sütni. Álltalában 9 hónapos kor után szoktunk vágni,de nemrég 1,5 éveset vágtunk. Nagyon szép érett husa volt.

 

Szerintem vágjál bele, egyszerű a tartásuk és tudod hogy mit esztek.

 

Ha vanesetleg kérdésed........... csak írj.

 

 

Előzmény: Dlite73 (4903)
Dlite73 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 4903

Sziasztok!

 Vettem falun egy házat, hátul disznóól, "kert" (na jó most csak gaz) és utána egy kis földecske. Nem szeretnék nagyon állatot tartani, de ha már van egy gazdasági udvar akkor olyan kis fél hobbi félig gazdasági szempontból gondolkoztam a vietnami malacokon.

 Sokat olvastam, zsíros, nem zsíros, érdemes, nem érdemes tartani.

Amiért erre gondoltam. Ugye a semminél több. A földet sem szeretném művelni, így ha bevetjük lucernával azt a malac megeszi, kap egy kis kukoricát, korpát és oké. Mi viszonylag kevés húst eszünk. (munka, gyerekek napközi). Szinte csak hétvégén főzünk, hétköznap max. egyszer. "Rendes" nagy disznót nem tartok, arra semmi szükségünk. Így arra gondoltam, hogy tartok vietnamit - hely van - és amikor 40-60 kilós azt feldolgozzuk. Kicsi, elfér, nem kell rohadt nagy hűtőláda, és amikor elfogy feldolgozunk még egyet és így tovább.

 A kérdés, hogy az ötlet kivitelezhető vagy felejtős :)

 

Köszönöm a válaszokat :)

claas patrol Creative Commons License 2018.10.30 0 0 4902

,-)) Egy 'hetési kondás leányával' kezdeném...  (majd elmoggya aztán.. , a hemssiírest...   xDD...  :-))  Durok lesz a vége...  ,-))

Előzmény: ZalaiBetyár (4898)
misimókus73 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 4901

Akkor vidd el a kanhoz, majd megoldják! :)

Előzmény: hassanabdullah (4900)
hassanabdullah Creative Commons License 2018.10.15 0 0 4900
Üdv!
Van egy vietnámi kocám, egyszer fialt eddig. Választás után vissza akartam buggatni. De elkéstem vele. Gondoltam nem baj majd 3 hét múlva meg próbálom, most 12 nap elteltével megint látszik rajta hogy búgna. Nem eszik és duzzadt, piros a péra.
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2018.10.13 0 0 4899

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogyan lehet altatni/kábítani 3 éves malacot ?
Nem kinyírni akarom hanem csak altatni, herélés céljából.
Egy 80 kg-os vietnamit lehetetlen elkapni és lefogni, a múltkor is átment a drótkerítésen keresztül
Állatorvos kilőve, csak kutyához meg macskához ért, meg 15-ért akart kijönni, hát nem ér annyit a malac vazze.

Egyébként el is cserélném vérfrissítés miatt, príma jó kan, rendesen teszi a dolgát, gyönyörű a szőre és tiszta fekete.

Ja és van még 3 db 2 éves kan, és egy 5 hónapos kan ezek mind tiszta feketék, semmi folt, hasonlóra cserélnék legalább egyet közülük.

Köszi

ZalaiBetyár Creative Commons License 2018.09.09 0 0 4898

Üdvözlöm a kedves tagokat! 

 

Kérdéssel, illetve tanácskéréssel fordulnék hozzátok. 

Idén apám nyugdíjba vonult, de sajnos szegény nagyon nem találja fel magát, unatkozik szakadatlan. Korábban is felmerült már, hogy tartson/tartsunk disznót, de most találok alkalmasnak ennek a dolognak az eljövetelét. Azzal legalább lekötné magát és hasznos is lenne. 

 

Az első kérdésem az lenne, hogy 2 disznó, ha nem testvérek, el lesznek egymással? 

Mikor, milyen évszakba érdemes megvenni a malacokat? 

Körülbelül milyen összeget kell rájuk fordítani egy évbe? 

 

Illetve a fajtákat illetően érdeklődnék (részben ezért is van az első kérdésem).

 

Én egy Hampshire sertésre gondoltam, és mellé egy magyar lapály. 

 

Az öreg tartott már disznót, talán belejönne újból a dologba. 

 

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! 

oljeg12 Creative Commons License 2018.08.18 0 0 4897

Sziasztok!

Új vagyok a topikban. És egy kérdésem lenne a fórum tagokhoz. Néhány hete került birtokomba 2 db. 60 kg körüli süldő. A vas tárgyakat nagyon nyalogatják, rágják és olyankor habzik a szájuk. Arra gondolok, hogy talán vashiányuk van. Tudtok-e valami tanácsot adni, hogy mivel tudnám pótolni náluk a vashiányt? És lenne még egy kérdésem. Ugyan azt a kaját kapják, mint az előző helyen. És van mikor megeszik rendesen a kaját, de van mikor nem. Ha van valami javaslatotok, hogy mit adjak nekeik étvágy gerjesztőnek, akkor azt is nagyon szépen megköszönöm.

lací Creative Commons License 2018.03.27 0 0 4896

Hogy lehetne vásárolni ebből a 6500 ft-os Piggiből,én Nyíregyháza mellett lakom !

Előzmény: turboman107 (4894)
claas patrol Creative Commons License 2018.02.22 0 0 4895

:-))  Néé...nee...van a korpás disznyó... , no meg az árpás....  ,-))  :-))  a többi meg a tápos disznyoó...   :-))...         u.i.    (a szójás... meg egyebek ,most .... nem téma kör)     :-)))  :-))

Előzmény: turboman107 (4894)
turboman107 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 4894

ÜDV.

ÜDV 

 

Aki ismeri és eteti a SANO termékeket  azt biztos érdekli a TITI táp bolt ajánlata.

 

Protamino Piggi 6500 Ft 25 kg 

 

Protamino Premium 5700 Ft 25 kg

 

Protamiono Matra 5800 Ft 25 kg

 

 tel.: 70 387 40 91 

 

Bocs a hirdetésért de szerintem sokaknak  hasznára lehet az info

Csüngő Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4893

lací Creative Commons License 2018.02.06 0 0 4892

Még annyit tennék hozzá hogy azért jó az árpa-tritikálé-kukorica keverék mert igy változatos és nagyon sok benne a fehérje főleg az árpában van sok belőle,amire a malacoknak a fejlődéshez szükségük van! Egyébként nekem is most vannak 1 hetes pietrain és seghers szuperizmolt húsjellegű malacaim!

Előzmény: Törölt nick (4891)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.05 0 0 4891

köszönöm szépen. Vasárnap beszéltem a szomszédommal lefoglalt 6db malacot 2 nekem 4neki ezt a ,,négysonkás fajtát" március végefele lehet elhozni most egy hetesek. Már alig várom hogy itt legyenek.

Előzmény: lací (4890)
lací Creative Commons License 2018.01.21 0 0 4890

A takarmányozást én évek óta koncentrátummal oldom meg, egy választási malac kb 15-20-kg, kukoricát-árpát-tritikálét darálok össze,eszt keverem Sano Piggi koncentrátummal,100 kg darát 1 zsák Pggivel,azaz igy lesz 125 kg, kb 70 kg -ig adok nekik koncentrátumot utána elhagyom,természetesen lehet más koncentrátumot is használni,biztos a Nagyhegyesi tápkeverő is forgalmaz ilyet,én a Sanot használom,a lényeg hogy a malac fiatal korban fejlődjön ,megkapja a kellő lendületet,később már lehet tápmentesen is hizlalni,sok sikert kívánok hozzá !

Előzmény: Törölt nick (4888)
misimókus73 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 4889

Hízókhoz táppal való hízlalásához nem igazán tudok hozzászólni. Nekem csüngőhasúim és mangalicáim vannak,amiket szabadtartásban nevelek. Októbertől tavaszig kukoricát,krumplit,tököt kapnak. Tavasztól meg csak legelnek.

Előzmény: Törölt nick (4888)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4888

Ha van esetleg jó tanács takarmányozásra szivesen meghallgatom eddig élve vettem a hizókat és úgy vágtam. Nevelés szempontjából kezdő vagyok. Kétféle takarmány bolt van  nälunk  nagyhegyesi és purinás. Késztakarmányt vagy darakeveréket célszerübb etetni ár érték arányban van vmi különbség?

Előzmény: misimókus73 (4886)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4887

Köszönöm.

Ha nem bánjátok néha irok majd vagy kérdezek.

Előzmény: misimókus73 (4886)
misimókus73 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 4886

Egyedül sincs semmi gondja hízónak.

 

Gondolom sokan abból indulnak ki, hogy amikor 2-3 malacot visznek haza, akkor nyugodtan elvannak az új helyen. Ha csak egyet akkor 2-3 napig eltart amíg megszokja a magányt, addig (esetleg) jobban hangoskodik !

 

Hízni ugyan úgy fog, mintha ketten lennének!

 

Sok sikert hozzá!

Előzmény: Törölt nick (4885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!