Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1689

Jézus miért nem maga írta le a tanításait? az apostolok meg Jézus tetteit, hogy ne kelljen magának fényeznie magát.

 

merthogy az apostolok nyilván hülyék voltak, mint a segg, és mindent félreértettek. magyarán alkalmatlanok voltak jézus tanításainak hiteles visszaadására. mivel nem értették a nagyrészét, ezért rosszul is emlékeztek rá, amikor írásra került a sor. láthatóan csak azokra a dolgokra emlékeztek, amikhez emocionálisan kötődtek, vagy eseményi szinten emlékeztek. nem kevés ez egy kicsit ahhoz, hogy világvallást csináljunk belőle?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.29 -1 0 1688

Csak megkérdezem, ez az új szövetség?

 

IGEN!

Előzmény: Paleokrites (1687)
Paleokrites Creative Commons License 2017.09.24 0 0 1687

jaja, nagyon sokat hazudok a szemedbe, de ha elmondanád, miben is hazudok? 

 

"  Jeremiás könyve:31:31 " Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával. "

 

Elfelejtetted tovaidézni....:

 

Sőt inkább kiki a maga gonoszságáért hal meg; minden embernek, ki megeszi az egrest, tulajdon foga vásik el bele.31Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.32Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.33Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.34És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem. "

 

Csak megkérdezem, ez az új szövetség?

 

Az, hogy Isten mindenki szívébe beleírja törvényeit, amit eredetileg Mózes által íratta meg, mint régi törvény és nem új?

 

Hol érhető tetten a kereszténység szektáiban?

 

De mily fájdalom, hogy Izrael népének szólt és nem a kereszténységnek, mert bennük aztán semmilyen mózesi törvény nincs, ellenben hamis teológiai hittételek folyamatosan szószékelve és igeolvasókból vannak asszociálva gondolattárs keresztény teológiai dogmatételek vonzatában, nem de? 

 

...., és még lehatzdtolsz! :)

 

Higgyél a demagóg teológiai vívmányokban, ettől annyira burjánzóak a szekták, mennyi is van már a kereszténységen belül önmaguk meghasonulásával, 30 ezer, 40 ezer?

 

 

Előzmény: Törölt nick (1686)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 1686

Olyan, hogy újszövetség nem létezik!

 

Jeremiás könyve:31:31Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

 

Pál átkozza azokat akik nem úgy tanítják a tant ahogyan ő, ellenben Jézus egészen mást mond!

 

Jézus nem ismerte Pált, ahogyan Nagy Gamliélt sem, de Pál sem ismerte Jézust kortársaként, ellenben Nagy Gamliélre hivatkozott, hogy ott tanult nála, kamu!

 

Miért higgyek inkább Neked mint a Bibliának?  Inkább Te hazudsz, mint a Biblia

 

 

 

Előzmény: Paleokrites (1685)
Paleokrites Creative Commons License 2017.09.24 0 0 1685

Isten megkörnyékezte Máriát és hím ivarsejtet inszeminált József feleségébe, míg ő szűz volt, az egyik legnagyobb bűn, amiért Istent és Máriát halálra kellett volna kövezni!

 

Az evangéliumokat ismeretlen szerzők írták, ahogyan a leveleket sem azok akiknek nevei ott szerepelnek, ha máégis, koronként hozzáadtak és elvettek belőle....

 

Olyan, hogy újszövetség nem létezik!

 

Egyetlen szövetség van és az nem a kereszténység hittétele szerint!

 

Ellentmond az első fejezet teremtéstörténete az Ádám féle paradicsomi gyurmaemberének alkotásával és klónozásával!

 

Pál valójában hazudozott, megtérésében is, és mindenkinek mindenévé vált, csakhogy saját tanításait érvényre juttassa!

Pál átkozza azokat akik nem úgy tanítják a tant ahogyan ő, ellenben Jézus egészen mást mond!

 

Jézus nem ismerte Pált, ahogyan Nagy Gamliélt sem, de Pál sem ismerte Jézust kortársaként, ellenben Nagy Gamliélre hivatkozott, hogy ott tanult nála, kamu!

 

 

Előzmény: Törölt nick (1684)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 1684

biblia nyüzsög a sok hazugságtól, ellentmondásoktól

Pl:??

Előzmény: Paleokrites (1683)
Paleokrites Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1683

a biblia nyüzsög a sok hazugságtól, ellentmondásoktól és az azokat magyarázó értelmezések könyveket duzzasztó tömegtermék ötletektől!

Előzmény: Törölt nick (1682)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 -1 0 1682

 hogy az ellenmondások a bibliában inkább az a sok hazugság, amit teológiákon hittételekként okítanak

 

Tehát ellentmondás nem a Bibliában van hanem a hittételekben............

Előzmény: Paleokrites (1679)
Paleokrites Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1681

:)

 

Hittételek, ahány vallás, ahány termék, ahány eszme, ahány gondolat, sokféle hit rendszereződhet, akár a kereszténységen belül is...

 

Az újszövetség eleve egy tudatos vallási hitre generáló írások válogatott szöveggyűjteménye!

 

Koronként magyarázatokkal illusztráltak és azok magyarázatait értelmezve következtetek újabb dogmai tételekre!

 

Papiron létezik ugyan a bibliai szöveg és kommentárjaik, bestseller szellemi termékek kiagyalóinak kötetei, amikből gondolattárs elmei képzet társul és napi szinten, igeolvasók és más kommunikatív rendszerektől stimulált agymosásról ne is szóljunk!

 

Oka azért van... a valaminek, nem?

 

 

 

Előzmény: Alapigazság (1680)
Alapigazság Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1680

Szerintem nem egészen.

 

A hittételektől elméletileg nem lehet eltérni, legfeljebb az értelmezés vagy magyarázat terén.

 

Miért ? Mert csak papíron létezik a legtöbbje.

 

Az állandóan ellenőrizhető megfigyelhető valamiket általában nehezebb sokféleképpen értelmezni.

 

El is kezdődött a vita elég korán, meg is lett a fő egyházszakadás, és utána a többi osztódás.

 

Vagyis ez valaminek a következménye, és nem az oka.

Előzmény: Paleokrites (1679)
Paleokrites Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1679

gyakorlatilag mára észre lehet venni, hogy az ellenmondások a bibliában inkább az a sok hazugság, amit teológiákon hittételekként okítanak, a keresztény szekták élen járnak ebben, nem? :)

Előzmény: Törölt nick (1678)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.19 -1 0 1678

Nincs ellentmondás, csak értetlenség.

Perzsian Creative Commons License 2014.07.02 0 0 1677

Egy kiskevéske emlékeztető (ósz/úsz vegyesen, angol).

kitadimanta Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1676

 „Ami általában az eredeti és az eltorzult között szokott lenni.”

A mózesi és a farizeusi törvények közt alapvető különbségek nem voltak. Az eltérés abból adódott, hogy a farizeusok szigorították ill. részletesebben tárgyalták a törvényt.

Jézus nem a farizeusi törvényeket vetette el a Hegyibeszédben, hanem a mózesit, azt, ami „megmondatott”.

Előzmény: kitadimanta (1657)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1675

Oké, korrekt. :)

Előzmény: upi2000 (1673)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1674

"Ha nincsenek tárgyi bizonyítékok, akkor sajna csak a fantázia szab határt a különféle elméleteknek, az meg mint tudjuk, határtalan..."

 

Ühhüm, de én vagyok a materialista és collstokozó, amikor isten létére a leghaloványabb konkrét bizonyítékot merem kérni. :)

 

"Azért egy tudományos elmélet (méginkább bizonyítottként kezelt tétel) esetén nem ördögtől való a hiányosságokat szóvá tenni."

 

Igen, mint ahogy a tudomány is tisztában van ezekkel. Csak éppen te (ti) a hiányok miatt az egész elméletet vonjátok kétségbe, és ez a nagy különbség.

 

"Ezért is értem meg azokat, akik a Biblia hitelességét objektív cáfolatok helyett inkább a fantázia által kitermelt ötletek alapján tagadják."

 

Először talán bizonyítani kellene a biblia sok (alap)igazságát. Addig ugyanis ez alapján a láthatatlan Repülő Spagettiszörny is létezik, hiszen még nem cáfolta meg senki. :)

 

Előzmény: upi2000 (1672)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1673

Jézus "ideológiáját" érdekes módon minden keresztény kör pontosan érti, és a többi keresztény kör téved benne adott esetben

Szerintem ez nem "kör" kérdése. Érdekes módon felekezettől függetlenül létezik egy összhang a hívők között, mert éppen az alapokban van egyezség, a részletkérdésekkel meg csak azok akadnak el, akiknek valami hitbéli fruasztráltságuk van.

 

Jézus uralkodása helyett (nyilván) a földi helytartói uralkodnak, de mivel manapsás személyes megváltó a divat, ezért szinte minden kis agresszív keresztény jézus nevében harcoló kommadósnak képzeli magát, és hatalmat akar gyakoroni a nem-hívőkön / másban hívőkön, akár ideológiai szinten is

Azzal sajna nem tudok vitatkozni, hogy ez egy valós jelenség. Szerencsére nem általános, persze a "harcosok" mindig sokkal nagyobb zajjal járnak, ezért őket jobban észre is lehet venni:((

 

 Szerencsére ez kimerül manapság a "nekem van igazam, mert a biblia is ezt meg ezt írja"

Gyakorló keresztényként nekem ezzel is épp elég bajom van, de ez már legyen az én gondom:))

Előzmény: Perzsian (1671)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1672

Persze, hogy nem véletlenül

Miért baj ez? Ha nincsenek tárgyi bizonyítékok, akkor sajna csak a fantázia szab határt a különféle elméleteknek, az meg mint tudjuk, határtalan...

 

 Mint ahogy nem véletlenül keresel olyan lyukakat az evolúciós elméletekben, amik egyelőre nem megmagyarázottak, ésígytovább.

Azért egy tudományos elmélet (méginkább bizonyítottként kezelt tétel) esetén nem ördögtől való a hiányosságokat szóvá tenni. Vagy tévedek?

 

Persze tagadni mindig könnyebb, mint cáfolni és/vagy elfogadni a valós igazságokat.

Valóban. Ezért is értem meg azokat, akik a Biblia hitelességét objektív cáfolatok helyett inkább a fantázia által kitermelt ötletek alapján tagadják:)))

Előzmény: Perzsian (1670)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1671

Jézus "ideológiáját" érdekes módon minden keresztény kör pontosan érti, és a többi keresztény kör téved benne adott esetben. Ettől is hiteltelen az egész.

 

Jézus uralkodása helyett (nyilván) a földi helytartói uralkodnak, de mivel manapsás személyes megváltó a divat, ezért szinte minden kis agresszív keresztény jézus nevében harcoló kommadósnak képzeli magát, és hatalmat akar gyakoroni a nem-hívőkön / másban hívőkön, akár ideológiai szinten is. Szerencsére ez kimerül manapság a "nekem van igazam, mert a biblia is ezt meg ezt írja" szócséplésben, mert már nincs inkvizíció. :)

Előzmény: upi2000 (1669)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1670

Persze, hogy nem véletlenül. Mint ahogy nem véletlenül keresel olyan lyukakat az evolúciós elméletekben, amik egyelőre nem megmagyarázottak, ésígytovább.

 

Persze tagadni mindig könnyebb, mint cáfolni és/vagy elfogadni a valós igazságokat.

Előzmény: upi2000 (1668)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1669

Nézd, keresztény körökben is sokszor előfordul, hogy a jézusi ideológiát nem, vagy nem pontosan értik meg, akkor tőled miért is várjak megértést?:)))

 

Egyébként meg az a kijelentés, hogy Jézusé minden hatalom mennyen és földön, éppenhogy ellene mond az egyházak hatalmi törekvésének. Nopersze hit nélkül érthető a dolog, ha hinnének, akkor Jézusra tudnák bízni, hogy mikor és hogyan él a hatalmával, nem ők vennék kezükbe a hatalomgyakorlás lehetőségét.

 

Előzmény: Perzsian (1667)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1668

Ja, elemzések...:)

Tárgyi bizonyítékokról írtam, nem véletlenül...

Előzmény: Perzsian (1666)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1667

A keresztény ideológia a tiszta hatalomra törés, hiszen jézus a szöveg szerint már megkapta a teljes földi / égi hatalmat, és állandó harcot vár el a követőitől is. "Aki nincs velem, ellenem..."

Előzmény: upi2000 (1665)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1666

Lehet tagadni, és megértem, hogy a hited alapját képező könyvet minden áron véded, de sajnos ma már elérhetőek azok az elemzések, amik tisztán mutatják a biblia gyurma mivoltát.

Előzmény: upi2000 (1664)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1665

Kár, hogy a keresztény ideológia soha nem tört hatalomra (szemben a keresztény vallást gyakorló szervezetekkel), míg a kommunista ideológia - a maga osztályharcosságával - lényegét tekintve is a hatalom megszerzéséről szól....

Előzmény: Ellenörző Kód (1662)
upi2000 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1664

Az biztos, hogy nagyon sok utólagos kenegetés történt a (ma sokak által teljesen hibásan egységesnek gondolt) bibliai történetekben és szövegekben.

Az biztos, hogy ilyesmiben sokan erősen hisznek...:)))

Tárgyi bizonyíték ilyesmire nem nagyon van, a legtöbb mai Biblia pedig jelzi azt a néhány részt, ami a legrégebbi iratokban nem szerepel.

Előzmény: Perzsian (1659)
Perzsian Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1663

Hát igen, és azonos a hatásmechanizmusuk is.

Előzmény: Ellenörző Kód (1662)
Ellenörző Kód Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1662

Azon ideológiák, melyek hatalomra törnek, mind igy tesznek. Döbbenetes a hasonlatosság a kommunizmus és a kereszténység között....

Előzmény: Perzsian (1659)
plamiátus Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1661

"Nem Mózes adta-é néktek a törvényt? és senki sem teljesíti közületek a törvényt. "

 

Na, erről beszéltem. Mert ugyebár az állíttatik, hogy Péter nem volt zsidó. Mi alapján? Mivel azt vallotta az apostoli gyűlésen, hogy sem mi, sem a mi atyáink nem tartottuk meg a törvényt. Itt viszont Jézus egyértelműen zsidókhoz beszél. Vagy akkor már a zsidók sem zsidók...?

Előzmény: Törölt nick (1660)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.04 -1 0 1660

Mi különbség van a kettő között?

 

Ami általában az eredeti és az eltorzult között szokott lenni.

 

Ján.7:19Nem Mózes adta-é néktek a törvényt? és senki sem teljesíti közületek a törvényt. Miért akartok engem megölni?

 

Ján.1:46Találkozék Filep Nátánaellel, és monda néki: A ki felől írt Mózes a törvényben, és a próféták, megtaláltuk a názáreti Jézust, Józsefnek fiát.

 

Luk.24:44És monda nékik: Ezek azok a beszédek, melyeket szóltam néktek, mikor még veletek valék, hogy szükség beteljesedni mindazoknak, a mik megirattak a Mózes törvényében, a prófétáknál és a zsoltárokban én felőlem.

27És elkezdvén Mózestől és minden prófétáktól fogva, magyarázza vala nékik minden írásokban, a mik ő felőle megirattak.

 

Mk.7:9És monda nékik: Az Isten parancsolatját szépen félre teszitek, azért, hogy a magatok rendelését tartsátok meg.10Mert Mózes azt mondotta: Tiszteld atyádat és anyádat. És: A ki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal haljon meg.11Ti pedig azt mondjátok: Ha valaki ezt mondja atyjának vagy anyjának: Korbán (azaz: templomi ajándék) az, a mivel megsegíthetnélek:12Úgy már nem engeditek, hogy az atyjával vagy anyjával valami jót tegyen,

Előzmény: kitadimanta (1657)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!