Keresés

Részletes keresés

EszterEszter509 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 36

Unokatestvéremnek bejött a munkája. Ő a fülét csináltatta.

Előzmény: manócica123 (21)
manócica123 Creative Commons License 2018.07.02 0 0 21

Én is dr.Rusz Zoltánhoz akarok menni. Örülök, hogy neked bejött.

Előzmény: szerémke (20)
manólányka Creative Commons License 2016.05.24 0 0 18

Baromira megértem a problémádat. Engem is sokat piszkáltak gyerekkoromban a füleim miatt. Szerintem ezért lett csak 19 éves koromban először barátom. Engem édesanyám beszélt rá, hogy csináltassam meg a füleimet, meg a plasztikai sebészt is ő kereste. Azaz nem kereste, mert Rusz Zoltánnak az osztálytársa volt. De baromi hálás vagyok neki, mert nagyon jól sikerült a műtét. 

Előzmény: sans souci (-)
hero01 Creative Commons License 2015.06.06 -1 0 17

sziasztok ,egy technológiájában új seb és bőrkezelő formula jelent meg ....

akit érdekel mindenben segítek ...

Veronika123 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 16

Sziasztok.8 eves alnyomnak szeretnem megcsinaltatnia  fulet.Kit ajanlotok?Van egy doki a neve:DR.Josvay Janos.Tud valaki bovebb infot a munkajarol?Volt valaki nala muteten?koszike:Veronika

Bszaszi Creative Commons License 2009.10.22 0 0 15
Sziasztok,

ha van kedvetek kitölteni egy érdekes kérdőívet az operációról, akkor irjatok priviben - ezt még biztosan nem töltöttétek!:-)
A kutatásomhoz gyűtök mintát a plasztikai páciensek testképével kapcsolatban!
A TB által nem támogatott szépészeti műtétekről szól a vizsgálat!
Várom a válaszotokat, előre is köszönöm:

szaszi_bea@vipmail.hu
pobeda Creative Commons License 2009.10.04 0 0 14
Szerintem én már kitöltöttem anno. :))
Előzmény: Lini- (13)
Lini- Creative Commons License 2009.10.03 0 0 13
Sziasztok!

Néhány éve kezdtünk egy kutatássorozatot, melyben azt vizsgáltuk, hogy tudományos szempontból milyen a mai fiatal nők test és énképe, hogyan értékelik magukat általában a nők és azok, akik valamilyen okból (pl.:testi elégedetlenség, szorongás stb.) plasztikai sebészhez fordultak.
Most azon dolgozunk, hogy újabb külföldön használt teszteket vegyünk fel magyar nőkkel.
A kutatás név nélkül zajlik és nem kérünk semmi olyan személyes adatot, ami alapján a kitöltőt be lehetne azonosítani, nekünk a tesztekben feltett kérdésre adott válaszok a fontosak.

Aki szívesen rész kitöltené a kérdőíveket, kérem írja meg priviben a mail címét és átküldöm!


Köszönöm! L
pobeda Creative Commons License 2009.09.24 0 0 12
Képet nem küldök.Csak az egyiket kellett,Nem volt fájdalmas ,csak kellemetlen,de utána sem kellett gyógyszert szednem.Azt a dokinak el kell mondania hogy milyen eredmény várható,vagy sikerül vagy nem.De ez alkati kérdés.
Előzmény: sans souci (11)
sans souci Creative Commons License 2009.09.24 0 0 11
Köszi. Mekkora munka volt rajtad? Mennyire állt el a füled? Ha nem érzed kellemetlennek küldjél nekem esetleg fényképet, előtte és utána, természetesen kitakarhatod az arcodat is, ha ez nem túl indiszkrét kérés. Egy füledet kellett korrigálni, vagy mindkettőt? Mennyire éreztél fájdalmat? Az érzéstelenítő beadása a fül mögé történt? Nagyon fájt? (Erre külön felhívta a figyelmemet az orvos, hogy az fájdalmas, de utána semmi, csak kellemetlen.)
Utána később volt némi visszarendeződés?
Előzmény: pobeda (10)
pobeda Creative Commons License 2009.09.24 0 0 10
Nagyon rövid ideig,helyi érzéstelenítéssel,közben kérte az asszisztens nézzek rá...,az orvos kért új szikét mert mint mondta ez szaggat. :) Utána bekötötték és mondták feküdjek rá pihenésképp.A kötés persze maradt utána is. Kérdezz ha valami eszedbe jut, mert így már nagyon nehéz visszaemlékezni olyan régen volt.
Előzmény: sans souci (9)
sans souci Creative Commons License 2009.09.24 0 0 9
És mennyi ideig tartott? Írnál többet is a "szenvedéstörténetedről"?
Előzmény: Táno (8)
Táno Creative Commons License 2009.09.22 0 0 8
Nekem csinálták a fülemet Pesten a Szövetség utcában,de a vágáson kívül nem faragtak semmit.
sans souci Creative Commons License 2009.09.21 0 0 7
Nem tudom igazán, kicsit több porc van a fülkagylóban, talán ettől áll el, mert kinyomja, sőt azt is mondta, hogy rátartással kell hátrahúzni, mert a porc visszarúg, azaz valamennyit újra visszahelyezkedik majd.
Nem tartom különlegesen csúnyának a fülemet, sőt örökölhettem volna még csúnyábbat is a családban, csak nem simul a fejemhez. De, van aki szerint csak az egyiknél feltűnő, a másik határeset.
Előzmény: pobeda (6)
pobeda Creative Commons License 2009.09.21 0 0 6
ui:az ív megtörésére és porc kivételére.

Ezt minek?Ha szép formájú, értsd normális.
pobeda Creative Commons License 2009.09.21 0 0 5
Elálló fülnél csak vágnak,utána tényleg le kell szorítani ha csak nem vagy egy különleges eset.Mondom ha simán elállóak a füleid,és semmi genetikai gondod nincs,nem fűrészelnek kopácsolnak.Ezeket az orr műtétnél teszik többnyire.
Előzmény: sans souci (4)
sans souci Creative Commons License 2009.09.21 0 0 4
Óh, közben teljesen eltűntem, szerencsére (!) annyi más minden foglalkoztatott, hogy elfelejtettem válaszolni. Szó szerint nem tudom a mondatait idézni, de a lényeg az, hogy a munkálatok zaja (hogy kopácsolás-e vagy fűrészelés, nem igazán tudom) nagyon felerősödik, mert egyrészt a fül mellett történik minden, másrészt a koponyacsontok vezetik a hangot. Hogy miért 45 perc, nem tudom, ez kb. időtartam az ív megtörésére és porc kivételére.

Közben elvetettem a dolgot, mert egyvalaki, akinek adok a véleményére határozottan lebeszélt és elgondolkodtató dolgokat mondott, pl. egy váratlan szepszis felléphet. Ennek ugyan mindig megvan a kockázata bármilyen beavatkozásnál, de ha muszáj kockáztatni, az más. Másrészt van egy alapbetegségem, nagyon sokat kínlódok vele, injekciózom magam, állandóan orvoshoz járok, most éppen jobban vagyok, nem hívom ki magam ellen a sorsot, hiszek egyfajta felsőbb igazságszolgáltatásban.

És vicces volt, ahogy két másik őszinte barátnőm reagált: "ha már meg akarsz változtatni magadon valamit, inkább az orrodat; a füledet el tudod takarni a hajaddal." A másiknak csak elkezdtem felvezetni, hogy gondolkodok a plasztikai sebészeten, mire ő "meg akarod csináltatni a melleidet?"
Na szóval, a környezetem szemében talán nem is a fülem a legnagyobb hibám...:-) Mindent meg nem szabathatok át úgysem.
Előzmény: pobeda (3)
pobeda Creative Commons License 2009.08.12 0 0 3
Elálló füleknél miért kopácsolnak?az orrnál igen,de a fülnél?Miért 45 perc ?Ezt egy plasztikai sebész mondta?
Ha már beleélted magad tedd meg,rosszabb nem lesz,legfeljebb nem sikerül úgy mint elképzelted.De ha voltál plasztikai sebésznél,mutatott a műtéteiről képeket,kellene,vagy keress fel több orvost is.Az utóbbi a legfontosabb,meg a referenciák.
Előzmény: sans souci (2)
sans souci Creative Commons License 2009.08.12 0 0 2
Szia,
köszönöm, hogy írtál. Pontosan benne van a mondataidban az aggályom.
Gyerekkoromban nagyon zavarta a pszichémet, de a szüleimet nem annyira, hogy segítsenek rajtam, így sajnos lecsúsztam az ingyenes pszichológiai szempontból indokolt műtétről, csak felnőttként hallottam ilyen esetekről.
Most már nem zavar annyira, volt már rövid hajam is, most hosszú van, hát feltűzve nem vagyok éppen szép, de itthon úgy viselem és a férjem még nem szaladt el tőlem. :-)
De, annyira szeretnék szép fület! És pont attól félek, hogy ha megműttetem, sem lesz szebb. Lehet, hogy rásimítják a fejemre, de esetleg elformátlanodik, vagy valamiért akkor sem tűzöm fel bátran a hajam, mert a lelkem mélyén mindig szégyellni fogom a fülem. És akkor meg mivégre az egész.

Az orvos szerint nagyon kellemetlen elviselni a kétszer 45 perc kopácsolást a fülemnél. Gépek zaja, matatás és mindez felerősödve, mert a koponyacsont is vezeti a hangot. Leginkább ettől tartok, meg utána 2 hétig nagyon kell védeni, alvás közben pedig 6 héten át fejpántot kell viselni, elég nagy macera.
Előzmény: Prof (1)
Prof Creative Commons License 2009.08.12 0 0 1
Szia!

Volt férfi (akkor még fiú) osztálytársam 17 éves korában csináltatta meg orvosi javaslat
által ingyen (TB-térítéssel). Ez ma kivitelezhetetlen.
2 hetet hiányzott a suliból, a hatás észrevehető volt, de nem feltűnő, ugyanakkor
a füle valahogy "más" lett.

Az egészen extrém és a pszichiátriai szempontból indokolt eseteket leszámítva
semmilyen veleszületett "rendellenességet" nem operáltatnék (ez a privát
véleményem).

Prof
Előzmény: sans souci (-)
procaliber Creative Commons License 2009.08.12 0 0 0
0rr
sans souci Creative Commons License 2009.08.12 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit, akit érdekel a téma, mert gondolkodik rajta vagy már túl is van.
A leírásban feltett kérdésekre keresem a választ általában, de személyesebb okom is van arra, hogy sorstársakat keresek.
Elálló fülekkel nagyon restellem magam, még harmincon túl is, ezért nemrég beszéltem egy plasztikai sebésszel, anyagilag is kibírnám az árát, de félek is tőle. Szeretnék tanácsokat kapni, tapasztalatokat olvasni. Köszönöm előre is a jóindulatú hozzászólásokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!