Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2010.10.31 0 0 43
Írtam, hogy ha lenne olyan előfizetésem, mint neked, akkor tudnám a pontos paramétereket, azokat el is mondanám. Mivel nincs, én is szorgos kutatómunkába tudnék kezdeni, ráadásul nehezebb dolgom van, mivel nem tudom kipróbálni, amit találnék. Egyrészt nincs olyan router-em, mint neked, nem látom a menüjét, másrészt ugye nem tudom kipróbálni. HSDPA modemem sincs. Így viszont elszúrnék fél napot a bizonytalan eredményért. Ha tudnám fejből a megoldást, mondanám. Azt elvárnod, hogy dolgozzak érte ingyen, elég érdekes gondolat, hiszen a dokumentáció elolvasását te is megteheted. Ráadásul te ki is tudod próbálni, amit olvastál.

Én a te hozzáállásodban látom a problémát. Lusta vagy megkeresni az információt, hogy megoldd a problémát, miközben mástól elvárod, hogy sokkal rosszabb feltételek között, az eszközök hiányában ezt megtegye ingyen. Ha tényleg ennyire nincs kedved, időd foglalkozni vele, akkor fizess meg egy szakembert, aki ebből él, s megoldja.

Jut eszembe, nem akarsz nekem dolgozni egy kicsit? Nem fizetek érte.
Előzmény: gabi- (42)
gabi- Creative Commons License 2010.10.30 0 0 42
Igazi magyar mentalitás: Ha meg egyedül nem tudsz vele megbirkózni, hívj szakembert. Én például nem értek a gázszereléshez, így ha azzal van gondom, fizetek érte.
Köszönöm a segítséget (:
Előzmény: locsemege (41)
locsemege Creative Commons License 2010.10.30 0 0 41
Miután szolgáltatófüggő, azon belül is szolgáltatásfüggő - értsd úgy, hogy mondjuk a Vodafone előfizetéses szolgáltatásához nem ugyanaz az APN tartozik, mint a prepaid-eshez -, továbbá nincs mobil netem, hagy ne én szedjem össze az infókat. Széles az internet, magad is meg tudod tenni.

Ugyanakkor csináltam már ismerősömnek hasonlót, megküzdöttem vele. Mondom, elsőként olvasd el a gyártó honlapján a dokumentációt, azért írták a fejlesztők, nem a maguk szórakoztatására. Ha meg egyedül nem tudsz vele megbírkózni, hívj szakembert. Én például nem értek a gázszereléshez, így ha azzal van gondom, fizetek érte.
Előzmény: gabi- (40)
gabi- Creative Commons License 2010.10.30 0 0 40
Tudnál nekem a helyes konfigurálásban segíteni, mert totál amatőr vagyok hozzá!
És szeretném a gyermekeimnek szét osztani az internetet.
Előre is köszönöm a válaszod
Előzmény: locsemege (39)
locsemege Creative Commons License 2010.10.29 0 0 39
Attól, hogy összedugod, még nem fog működni. A router webes felületén be kell állítanod például a SIM-kártya PIN kódját, azt a telefonszámot, amit hívnia kell a modemnek, az APN-t, tehát annak a szervernek a címét, amelyhez kapcsolódnia kell. Szerintem semmi baja annak amit vettél, csak nincs helyesen konfigurálva. Olvass egy kis dokumentációt! FAQ meg User Guide, meg ilyenek. Nem kizárt, hogy a firmware-ét is frissítened kell. Ezt is leírja a gyártó, hogy hogyan.
Előzmény: gabi- (38)
gabi- Creative Commons License 2010.10.29 0 0 38
Bocsi elírtam.
Model:TP-LINK TL-MR3420 3G/3.75GWirelessN Router
Ennek van USB portja.
Előzmény: locsemege (37)
locsemege Creative Commons License 2010.10.25 0 0 37
Amit vettél, annak nincs is USB portja. Még szerencse, hogy néztem neked olyat, ami jó lett volna... :-/
Előzmény: gabi- (36)
gabi- Creative Commons License 2010.10.25 0 0 36
Sajnos még mindig nem jó,pedig vettem hozzá egy ilyet is:TP-LINK TL-R460
De azért köszi az érdeklődést.
Előzmény: lecsóóó (30)
csiriz Creative Commons License 2010.06.07 0 0 35
Köszi.
Előzmény: locsemege (34)
locsemege Creative Commons License 2010.06.04 0 0 34
A különbség lényeges, de számodra mégis lényegtelen. A nagy sebességű eszköz itt USB 2.0 szabványt jelent, ami 480 Mb/s sebességet tud. A kis sebességű portod USB 1.1-es szabványt tud, ez 12 Mb/s sebességre képes. Mint látod, 40-szeres a sebességek aránya. Viszont lényegtelen, ha a HSDPA modem nagyjából 10 Mb/s alatti sebességgel kommunikál a bázisállomással.
Előzmény: csiriz (32)
Yzerman19ccc Creative Commons License 2010.06.03 0 0 33
Eladóvá vált egy Huawei D100 t 3G WiFi router Független
irányár: 15ezer
érdeklődni: s.yzerman@freemail.hu

csiriz Creative Commons License 2010.06.02 0 0 32
Bedugtam a Sony MD400 mobilinternet modemet a PC USB portjába, erre azt írja ki, hogy nagysebességű USB eszköz lett csatlakoztatva nem nagy sebességű USB porthoz. De azt nem írja, hogy melyiknek mennyi a sebessége, lényeges-e közük a különbség.
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 31
ÁT/ELadó egy T-Mobil Relaxnet M hozzáférés 11 hónap hátralévő hűséggel. 3990/hó Két hónapot ebből átvállalunk. Vagyis marad 9 hónap.
A modem egy ZTE MF626. Megy Linuxszal is.
A 3G lefedettség itt megtekinthető.
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/hasznos/lefedettseg
Egyéb helyeken EDGE a nyerő.
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyintezes/lefedettseg/edge
Ha valakit érdekel, a csablak freemailen megtalál a részletekért.
lecsóóó Creative Commons License 2010.04.17 0 0 30
Ezek szerint egyelőre még nem sikerült?
Előzmény: gabi- (25)
lecsóóó Creative Commons License 2010.04.17 0 0 29
Kicserélték a belsejét - állitólag, de kipróbálni még nem tudjuk, mert most a modemmal vannak problémák...
Előzmény: locsemege (27)
latex-71 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 28
Tudja-e valaki, hogy a betárcsázási szám mi a fenén múlik? Mikor mi? Több modemem van, és nem látok összefüggést, hogy mikor *99# mikor *99***n# és itt az n értéke néha 1, 2,3,7,8,9,.... Most egy fügetlen e220-ast próbálok belőni djuice reload net-re, és mivel a dashboardot lecseréltem, így nincs benne a megfelelő beállítás. a *99#-al működik, de lassúnak tűnik. vajon melyik számmal működne jobban? (wl-500G delux-al használnám)
locsemege Creative Commons License 2010.03.19 0 0 27
Biztos, hogy nem működik? Helyesen konfiguráltad az eszközt?
Előzmény: lecsóóó (26)
lecsóóó Creative Commons License 2010.03.19 0 0 26
Sikerült az Edimax-szal jól bevásárolni. Pár napig hozzá se nyúltunk a dobozához, aztán kiderült nem működik... LEJÁRT A 3 NAP, Két hét a minimum, mire kiderítik mi a baj és kicserélik vagy javítják... Időközben megjeleNt a Vodafonnál az internetmegosztó, ami a kisebbik új csomaggal is csak 5 ezer ft!
Előzmény: lecsóóó (17)
gabi- Creative Commons License 2010.03.15 0 0 25
Köszönöm, majd jelenkezem ha nem sikerül.
locsemege Creative Commons License 2010.03.15 0 0 24
A WNRT-625G támogatja a modemedet.
Előzmény: gabi- (22)
locsemege Creative Commons License 2010.03.15 0 0 23
PC-ről biztos, hogy meg tudod osztani. Ekkor a topológia az alábbi:

HSDPA modem - USB kábel - egyik PC - UTP cross-link kábel - másik PC.

A két gépet egy UTP cross-link kábel köti össze azok ethernet interface-einél. Ennek az a nehézsége, hogy a másik PC-n csak akkor van net, ha az egyik PC be van kapcsolva.

Aztán picit korrektebb egy ilyen vagy egy ilyen eszköz használata.
Előzmény: gabi- (22)
gabi- Creative Commons License 2010.03.14 0 0 22
 Vodafone:VMC USB modem K3715  használok.
És az a baj hogy egy kicsit sem konyitok hozzá.Szóval nekem van ez a modemem és ezt használom én  de szeretném megosztani a fiammal hogy ő is használni tudja a saját szám.gépén az internetet. És ezért szeretném megosztani vele kapcsolatot,mert ahol lakunk nincs más lehetőség az internetre. Ezért kérnék segítséget.
Választ előre is köszönöm.
 Üdv 
 
Előzmény: locsemege (20)
gabi- Creative Commons License 2010.03.14 0 0 21

Az hogy nem értek hozzá és nem tudom milyen eszköz kell hozzá.

Ezért szeretnék segítséget kérni.

locsemege Creative Commons License 2010.03.13 0 0 20
És mi akadályoz meg benne?
Előzmény: gabi- (19)
gabi- Creative Commons License 2010.03.13 0 0 19

 

Szeretném megosztani a mobilinternetemet Vodaphone-os, ezért kérnék segítséget olyantól aki tud lehetőséget az ilyen megoldásra.

Használ már valaki mobil internet megosztást? Ha igen milyet? Tapasztalatok? Vélemények? Tesztek?

lecsóóó Creative Commons License 2010.03.06 0 0 18
Most tavasszal bőviti hálózatát a Vodafone, érdeklődj náluk, hátha fog nálad is működni.
Előzmény: roy73 (15)
lecsóóó Creative Commons License 2010.03.06 0 0 17
Hihetetlen mennyire pörög ez a topic is, (meg a többi is, ahol ugyanez a téma).
Én éppen a Planet és az Edimax 3g-s készülékei között hezitálok, mindkettő 15 ezer ft körüli áron, mindkettő tajvani, és mindkettő kompatibilitási listáján csak a vodás modemeket látom, a t-mobilosokat nem. A pannonnal nem számolok, mert ott túllépés esetén minden csomagban fizetni kell.
Tapasztalatokat keresgélnék, de úgy látom, itthon még kevesek osztják meg a mobilinternetet...
SZLreka Creative Commons License 2009.12.08 0 0 16

Sziasztok!

 

Én most tervezem a voda internetet routerrel megosztani két gép között.

Milyen tapasztalatotok van, illetve milyen routert vegyek? 

üdv

SZL

Előzmény: Salvataggio (-)
roy73 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 15
Hi, én beüzemeltem egy edimax router 3g-s stickel működött, csak a 3G-s lefedettséggel van a gond (vidék+vasbeton épület). Odadhatom tesztelésre, ha mükszik akkor megegyezik, mert nálam így nem tutti.

Doky586 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 14

Én is DIR-655-t használok, de nem használtam róla még mobilinternetet. Azt gyanítom hogy ezen funkció nem azonos az 'igazi' hspa routerekkel. Ennél valószínű az először csatlakozó pc-re tárcsázót is telepíteni kell.. azaz nem olyan egyszerű hogy kihúzom az adsl-t és bedugom a sticket és kész. De a D-Link -nek is volt 'igazi' hspa routere..

a 655 ezen funkcióját tesztelte/használta már valaki ?

 

Ideiglenesen egy használt Nokia E51 mobil a JoikuSpot progival kisebb, olcsóbb, kevésbé zajos megoldás szerintem. Persze nem teljes értékű, mivel adhoc módban megy, portforward kérdéses, stb..

 

Nem gondoltam hogy a MiFi router 60kHuf fölött van...

Előzmény: mgy (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!