Keresés

Részletes keresés

Beaver100 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 53
Ahoska !!!! csak vebb be mindennap a gyogyszereidet es majd lassan megnyugszol, en szerencses vagyok olyan helyen tudok elni ahol nincs a kozelben Magyar igy nincs kivel vitaznom, mert sajnos itt is csak a vita megy alltalaban es az egymasnak betartas semmi mas , mint az Ohazaban.
udv Beaver
Beaver100 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 47
Ahos-ka ! nyalogasd sebeidet a szulohazadban es ott kritizaljal suket idiota
Előzmény: Törölt nick (46)
Beaver100 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 44
Vicinalis Lajoska !! valoszinuleg itt elsz mar hosszu ideje mint egy arva majom papirok Amerikai baratok nelkul az ert makogol suketsegeket, felhivnam figyelmedet mint felhivtam hasonlo lehuto Magyar tarsaidnak is mar tobbszor a US hatarok nyitva vannak lehet visszamenni a fraszba ahonnan jottel , nem nagyon kell itt kritizalni semmit komam ha nem tetszik a dolog huzzal jo messze vissz a gyonyorok orszagaba ahonnan jottel.
Előzmény: Törölt nick (7)
kobra01 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 43
...
facsavaro Creative Commons License 2009.10.25 0 0 42
Ha a nem tetsző benyögést, moderálták akkor, az arra adott választ is törölni kellene szerintem, mert így nagyon félreérthető dolgok is születhetnek a felületes olvasó számára.
Remélem még szereted!
http://retronom.hu/files/images/melodia.jpg
Előzmény: denes (41)
facsavaro Creative Commons License 2009.10.04 0 0 39
Lehet itt Offolni?
Próba:
kiránduló fiatalok eltévednek az erdőben.
Besötétedik.
Egyszer kicsavarodik előttük két fa, és mennydörgés szerű hang ordítja:
ÉN VAGYOK A JANICSEK!
Mindenki megijed, de mennek tovább, azt megint kidől két fa, és jön a hang:
ÉN VAGYOK A JANICSEK!
Na ettől mindenki összefossa magát és behúzódnak egy nyugodtnak hitt mélyedésbe.
Ekkor megint kidől három fa és jön a hang:
Hatalmas röhögéssel,
NEM IS ÉN VAGYOK A JANICSEK Ő MÁR ALSZIK!
Előzmény: what ? (37)
facsavaro Creative Commons License 2009.10.04 0 0 38
mert a " facsavar" már foglalt volt, így hozzá kellett tennem valamit és csak az ó volt kéznél. De lehet, hogy mindent ki tudok " csavarni ".(
Előzmény: what ? (37)
what ? Creative Commons License 2009.10.04 0 0 37
bocs.tenyleg csavargatod a fakat ? de miert ?
Előzmény: facsavaro (35)
facsavaro Creative Commons License 2009.10.02 0 0 35
Bocs. Te nem profi fotós vagy véletlenül?
Előzmény: denes (27)
levistrauss Creative Commons License 2009.09.28 0 0 34
Igen, valóban ultrakedvesek az emberek általában Amerikában. Még akkor is ha ez néha színlelt, üres kedvesség, jobb ez mint itthon.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.04 0 0 33
Seprünyél alád.
Előzmény: Boszorka (6)
TürelmiHarc Creative Commons License 2009.08.31 0 0 32
Kedves D.,
Tudsz néhány magyar tájszólásokat imitálni?
Előzmény: denes (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.30 0 0 31
Nézte valaki a cadillac drive ot Fábri Sándorral?
szerintem jó sorozat
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.29 0 0 29
Mindíg is szerettem volna az USA-ba
eljutni csak nincs lehetőségem rá.. :(
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.29 0 0 28
Szép :)
Előzmény: denes (27)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.30 0 0 26
de ebben MI az idilli ?
Előzmény: denes (25)
BadCop Creative Commons License 2009.07.28 0 0 21

Magyarország nem ilyen, hiába Isten kalapja.

 

Boldogult (cigany) Apamtol halottam ezt;

"Ha a fold isten kalapja, Magyarorszag a bokreta rajta"

 

Egyebkent igazad van salynos:-((

 

 

Előzmény: gamohunter (18)
gamohunter Creative Commons License 2009.07.27 0 0 19
Ja, az "itt" az Magyarország, én itt vagyok.
Előzmény: gamohunter (18)
gamohunter Creative Commons License 2009.07.27 0 0 18
A fiamnak van egy amerikai (US citizen) barátja, aki életmód-szerűen itt él, itt is született (a szülei született Amerikaiak). A srác mesélte, hogy amikor nyaranta "haza" utazik a rokonokhoz Amerikába, akkor neki mindig kulturális sokkot okoz, hogy köszönnek a boltban, és megkérdezik, hogy van. Meg mosolyognak. Biztos pszichopaták. Gyanús neki... Talán ezekre gondolhatott a topikindító. Bizonyára nemcsak Amerikában van ez így, sok ilyen ország lehet, de Magyarország nem ilyen, hiába Isten kalapja.
Alvinusa Creative Commons License 2009.07.27 0 0 17
Ha az, hogy valaki veszi a faradtsagot arra, hogy kilyaviccsa a helytelen irasodat neked provokacio, akkor en kerek elnezest...

Nem, nem provokacio Denes. Csak sz@rul irtal le valamit az anyanyelveden es annyira bantotta a szemem, hogy batorkodtam kijavitani.

Gondolom, ha en ugy fejezem be azt a kommentemet, hogy " vellcome home, peryod" akkor te is kijavitod, pedig nekem az angol nem is az anyanyelvem.

Period...:-)))

Ja, latom, hogy real kommunista is te vagy. Ciki, hogy elcseszted a belepeskor a nic kivalasztasat. Komoly ember lehecccc....
Előzmény: denes (10)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.27 0 0 7
Lehet hazudni annak aki eltolt 2 hetet az usaban turistakent,lehet hazudni annak aki sohasem jart az usaban,de nem lehet hazudni annak aki egy evtizede itt lakik,amerika nem az aminek hirdeti magat a vilagban,emerikanak is eljon az igazsag pillanata es az nem lesz egy idill.
Boszorka Creative Commons License 2009.07.27 0 0 6

Azért kiváncsi lennék mi a célja ennek a topicnak. Milyen írásokat vársz ide és miről?

 

Ha "hazádat" az USA-t akarod gyönyörű szinekben feltüntetni, akkor rám ne számits. ahhoz túl sokat voltam már ott, hogy az idili képet ne vegye be a gyomrom.

 

Boszorka a meggyőződéses európai

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.27 0 0 3
Horkanásodat én pl. nem értem, nem baj.
Előzmény: Törölt nick (2)
Alvinusa Creative Commons License 2009.07.27 0 0 1
befelyezi = inkabb befejezi
muszály = inkabb muszaj

ha mar magyar nyelven probalsz irni...

welcome home

period
denes Creative Commons License 2009.07.27 0 0 topiknyitó
Reggel fél hatkor már él a piac. Hegyekben a zöldség. Mögöttük kis hegy emberek a hmongok. Szemük fürgén forog a vásárlók után. Szüntelenül rakosgatják, forgatják az árút. Mézet árul egy elegánsan öltözött úr, mellette széles kalapban betonvasból hajlított müvek, kerti dísznek. Napszemüveg, hagyma, ridikül, barack, sajt, nöi ruha, marhahús, természetes illatszerek, pattogatott kukorica, sütemények, házi pörkölésü kávé, házi szappan...és a sarkon sörben áztatott kolbász, fött kukorica, danish cake, frissen préselt narancslé...
...és valahol szól a zene.
Hegedü. Vivaldi.
Vivaldi kolbásszal, reggel öt harminckor. Nem is rossz.
Vivaldi átvált Elgárra. Kolbász elfogy, narancslé is.
Megkeresem a müvészt. Tátva marad a szám.
Lehet vagy 18 évs, szöke kislány, angyali figura. Fekete pulóver, fekete nadrág. Tiszta napsütötte arc. Elötte a földön a nyitott hegedütok, benne néhány dollár.
Sajnáljam? Azt nem lehet.
Most már a Salut d'Amour-t játsza. Gyönyörüen.
Megvárom míg befelyezi. Megintervjuvolom.
- Ilyen korán?
- Már van hallgatóság, - mutat körbe a vonóval.
- Menny jön össze?
- Nem is tudom, nem szoktam megszámolni.
- ?
- Látom csodálkozik.
- Igy van.
- Napi 3 órát kell gyakorolnom. Itt nem zavar semmilyen akusztika, muszály "dolgoznom", itt nem lehet lógi. Hétvégén kijárok ide. Ami összejön az megy az engedélyre. Mert az is kell. 9-kor már kész is vagyok. Élvezem a közönséget. Szeptemberben felvételizek. Nagy zenekarban szeretnék játszani, aztán majd meglátjuk. Addig is gyakorolnom kell, sokat.
Mindezt szinte egyszuszra adja elö. Biztos nem én vagyik az elsö aki tátott szájjal hallgatja.
Elmenöben valami Mozartot hallok, de nem ismerem fel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!