Keresés

Részletes keresés

uraaam Creative Commons License 2012.11.16 0 0 25

Hol van ez az iroda, kinke a szolgáltatási területe?

Szerintem a legegyszerűbb mindig a saját szolgáltatótól  árajánlatot kérni (be lehet lengetni, hogy megkeresett más áramszolgáltató is) :)

Előzmény: stresszlabda (24)
stresszlabda Creative Commons License 2012.11.14 0 0 24

sziasztok! 15 fős könyvelő iroda esetében - alacsony fogyasztással melyik szolgáltatót ajánljátok? ELMŰ? E.on? MVM Partner? mindenütt láttam kisvállalkozásoknak szóló ajánlatokat, de nem tudok dönteni. köszi!

uraaam Creative Commons License 2012.09.21 0 0 23

Ezzel egyetértek.

A hatósági árak annyira "nyomottak" Egyetemes szolgáltatásban, hogy kicsi a mozgástér. A Telekom is valami 6-8%-ot ad E.ON, ELMŰ/ÉMÁSZ területen. Csak senki nem számol utána, csak azt látják, hogy kedvezmény. Meg a Telekom is más egyéb termékei fogyasztásához mérten ad kedvezményt.

Egy új kereskedő csak nagyon durva árengedménnyel tudna igazán betörni.

Előzmény: judit56 (22)
judit56 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 22

megnéztem egyik honlapját, amit itt ajánlottak. 

Egy feltételezett éves 24 ezres villanyszámlánál kb. 1000 ft a megtakaritás. Azt gondolom, ennyiért már a váltás is egy

macera, kár vele foglalkozni. 

Előzmény: uraaam (21)
uraaam Creative Commons License 2012.09.19 0 0 21

Egyik "idegen" kereskedőnél sem lehet a menetrend miatt.

Előzmény: judit56 (20)
judit56 Creative Commons License 2012.09.18 0 0 20

ezzel csak az a gond, hogy nem lehet havi leolvasással fizetni a számlát:-(((((

Előzmény: cowbra (19)
cowbra Creative Commons License 2012.09.06 0 0 19

Áramszolgáltatóra én konkrétan tudok egyet javasolni:

 

www.energetikaikozpont.hu

 

Az ajánlatuk szerint 4%, 6% vagy akár 8%-al kedvezőbb az áruk az egyetemes árnál!!!

 

Ez elég jónak tűnik : ))

Előzmény: Herr X (-)
uraaam Creative Commons License 2012.06.28 0 0 18

Épp itt volt az ideje, hogy lépjenek valamit, a konkurencia nagyon csúnyán berabolt ELMŰ-ÉMÁSZ területre.

 

De azért nem árt figyelembe venni, hogy a jelenlegi akció arról szól, hogy ha van olyan fogyasztási helyed, ami nem az ELMŰ-ÉMÁSZ szolgáltatási területén található, akkor tudod kereskedőváltással átvinni.

Előzmény: Vitye (17)
Vitye Creative Commons License 2012.06.28 0 0 17

Nem tartom rossznak a szabad piacok terjedését na. Azért hiába, ez versenyre sarkallja a szolgáltatókat is. Pl. Az ELMŰ-ÉMÁSZ most épp ügyfélajánlóval toborozza a fogyasztói táborát és kedvezményt illetve jóváírást lehet kapni. Ajánlom spórolós társaimnak:) /arambolt.hu/

stark.tony Creative Commons License 2010.04.15 0 0 16
Tesznek is, egyfolytában mennek az ellenőrzések, kiszállások, de semmi haszna. Elmennek a szakemberek és ismét visszakerülnek a kütyük, ismét visszakötik az életveszélyes vezetékeket!
Vajon mit szólnának hozzá, ha én mondjuk meg bejárnék hozzájuk és a hűtőjükből kivennék ezt-azt. :D
Előzmény: szabobakter_ (15)
szabobakter_ Creative Commons License 2010.04.12 0 0 15
Rettenetes, hogy még mindig mennyien lopják az áramot ma Magyarországon.
Valamit tenni kellene már ezügyben.

http://www.youtube.com/watch?v=ML0RDAShS1Y
http://www.youtube.com/watch?v=CasB6UJ78XI
KET1001 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 14

Sziasztok!

 

Eon-hoz szeretnék hozzászólni. Azon belül is a gázhoz.

 

Az Eon, mint tudjuk, megvette az országban a MOL nagyker. üzletágát. (Kérem nézzék el a szakemberek, ha nem fogalmazok pontosan.) Ezzel együtt életbe lépett a Contract Release szerződés, ami lényegében arról szól, hogy a nagykerbe beszerzett olcsó gázból az Eon a saját kiskerének nem vagy csak nagyon keveset adhat el. Ez volt az egyezség lényege.

Innentől kezdve, minden évben (2012-ig) 1 mrd m3-t kell aukción értékesíteni az Eon-nak, amiből ugye az Eon-kisker nem vehet. Így vesz belőle pl.: az Emfesz (=Gas.hu). Ráadásul a -8%-os ár még így is megérheti nekik, bár ez kédéses. Lehet, hogy csak piacszerzési célok okán adja ilyen olcsón, nemtom...

 

KET

 

Előzmény: nemazoty (13)
nemazoty Creative Commons License 2009.10.30 0 0 13
Sziasztok!
Az e.on-tol most szokok at a gas.hu-hoz :) 8%-kal mindig(!) az e.on arai alatt maradnak.

Viszont az aramszolgaltato valtas nem ennyire egyszeru. Ott (egyenlore) ugy nez ki, hogy a lakossagi fogyasztokat lesz**jak. Gondolom, ha egy telepulesresznyi ember akarna "atmenni", akkor mar foglalkoznanak vele.
Itt talaltam par infot:
http://www.meevet.hu/index.php?menuid=3001
illetve itt vannak a kereskedok is hozza:
http://www.eh.gov.hu/home/html/index.asp?msid=1&sid=0&hkl=216&lng=1

Valaki valtott mar kozuletek aramszolgaltatot? Mert az igazan megoszthatna a tapasztalatait :)
zordonC3 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 12
köszönöm szépen ha utána tudnál nézni, legjobb tudomásom szerint 32A felett kell csak reg. szer.
Előzmény: uraaam (11)
uraaam Creative Commons License 2009.07.20 0 0 11
(ha jól tudom)
1: valóban 25A-ig nem kell cécózni, és felette már igen, gondolom az amperétékek, és életvédelmi okok miatt. szerintem

2: szabvány kismegszakítók vannak: 6-10-16-20-25-32, nem hiszem, hogy jogszabály, csak szabvány.

mindkettő erős feltételezés, majd utánanézek
Előzmény: zordonC3 (10)
zordonC3 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 10
Mint aktív elműst megkérdezem, hogy 1x16A vezéreltet miért nem hajlandó 1x32A-re bővíteni az elmű teljes hálózatvizsgálás nélkül (egy szál megszakítatlan drót a garázsban a bojlerig)? 25A-nél kismegszakító csere, 32A-nél reg. villanyszerelő nyilatkozat az 5 méternyi vezetékre jó pénzért. 32A __felett__ kellene ez nem? De pontosan 32-re...

Illetve vki leírhatná mi van ha 31A-t kérek? Az ügyfélszolgálat képtelen volt megmondani a jogszabályt ahol le van írva hogy 16-25-32 bontásban kaphatok csak vezérelt áramot.
Előzmény: uraaam (4)
uraaam Creative Commons License 2009.07.17 0 0 9
De "roaming-olni" mindig többe kerül, mint a saját "honos" hálózatot használni:)
Előzmény: Herr X (8)
Herr X Creative Commons License 2009.07.17 0 0 8
ezt értem, de ha analógiát vonunk a mobil szolgáltatókkal, ahol az prepaid ügyfelek hozzák fajlagosan a legtöbb nyereséget, míg a vállalati előfizetések a legnagyobb bevételt. Ráadásul az infrastruktúra adott, "csak" számlázni-behajtani és némi ügyfélszolgálatot biztosítani kell tudni.
Előzmény: uraaam (7)
uraaam Creative Commons License 2009.07.17 0 0 7
Szerintem bármelyik szolgáltatót nézzük, nem a kicsikre összpontosítanak. Nem éri meg. Akkora tömegek nem vándolonnak el, hogy megérezze. De vegyük a nagy cégeket, akiknél a havi forgalom sokszorosa a te éves-sokéves forgalmadnak.
Előzmény: Herr X (6)
Herr X Creative Commons License 2009.07.17 0 0 6
kösz az infókat.

Ezek szerint ezt is olyan "magyarosan" sikerült megcsinálni.

És a gázzal mi a helyzet?
Van az E.on és van az Emfesz? (gas.hu)

Ott is van trükközés, vagy ott tényleg érdemes váltani.

Az a furcsa, hogy az E.on semmit nem tesz azért, hogy "ne válasszam" a gas.hu-t.
uraaam Creative Commons License 2009.07.16 0 0 5
persze csak hivatalosan,én még egy lakosságit sem láttam vp-re forgatva
Előzmény: uraaam (4)
uraaam Creative Commons License 2009.07.16 0 0 4
mint aktív elműs:) mondom: 3x63 A felett kötelező VP-re kivinni a fogyasztót
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.15 0 0 3
Mint ex-elműs mondom hogy kb 20%-al magasabb a versenypiaci tarifa a rendszerhasználati díjak miatt, mint az egyetemes szolgáltatói. Rebesgettek olyat hogy majd lakossági is bizonyos amper felett kötelező vp lesz, de ebből még ki tudja mi valósul meg.
Előzmény: Herr X (-)
uraaam Creative Commons License 2009.07.15 0 0 2
Lakossági körnek és üzleti kisfogyasztónak elektromos áramot nem érdemes VP-ről beszerezni. Amint kilépsz VP-re, olyan rendszerhasználati díjakat sóznak rád, hogy a kWh-ként megspórolt Ft-ok oda is vannak.
Tipikusan az az eset, mikor a leves többe kerül a húsnál. Nincs akkora különbség a kilowattok közt. Pláne most, mikor a Démász és az E.on emelt, aug-ban majd követi az Elmű és az Émász is. Őrültség kimenni a VP-re.

Az üzleti fogyasztóknál az, akinek 2008.01.01-től 3x50A a lekötött teljesítménye, ez kötelező volt. Idén ezt felvitték 3X63 A-re.

Az igazi árharcok itt kezdődnek. Mondjuk egy Lidl esetében már érdemes versenyezni az árakkal (bár ott az E.on jelenleg eb van betonozva-de a rendszerhasználati íjat az adott területes "honos" szolgáltató számlázza ki)
Előzmény: Herr X (-)
Axióma Creative Commons License 2009.07.15 0 0 1
Lehet, hogy az egyetemes felfele ment, de hogy a gas.hu 8%-os kedvezmenye (csak az energiadijra, alapdij ugyanaz) az tenylegesen megvan. A tigazzal tele volt a hocipom.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (0)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2009.07.15 0 0 0
Eddig mindenütt drágább lett az energia ott, ahol liberalizáltak, legalábbis EU-s statisztikák szerint, bár forrásom nulla.
Előzmény: Herr X (-)
Herr X Creative Commons License 2009.07.15 0 0 topiknyitó
Most, hogy 2009. július 1-től szabad a gázpiac, egyedül csak a gas.hu (és annak egy kereskedőjét) találtam, mint lehetséges alternatíva.

Ők azt ígérik, hogy a mindenkori egyetemes árhoz képest ~8%-kal olcsóbban adják a gázt.

Kérdem én: hol van a többi szolgáltató? E.on????

Van-e trükközésre lehetőség?

Miért csak a gas.hu "ügynöke" dobott csak egy fecnit a postaládánkba? A többiek hol vannak?


Ugyanez a kérdésem az áramszolgáltatókra is.

idézek az E.on oldaláról (http://www.eon-hungaria.com/piacnyitas/):
A magyarországi villamosenergia-piac minden fogyasztójának 2008. január 1-től szabad választása, hogy a jövőben mely kereskedőtől vásárolja meg a villamos energiát. Európai Uniós előírás, hogy Magyarországnak teljesen liberalizálnia kell a hazai villamosenergia-piacot. Ez egy 2003 óta tartó hosszú folyamat, amely 2008. január 1-jével fejeződött be; ekkortól – a nagyfogyasztók és a nem lakossági fogyasztók mellett – a lakossági ügyfelek számára is megnyílt a villamosenergia-piac.

Valahogy több, mint 1 éve nem talált meg egyetlen áramszolgáltató sem, hogy ő olcsóbban adná nekem az áramot....


Tud valaki valami okosat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!