Keresés

Részletes keresés

dualon Creative Commons License 2009.07.02 0 0 28
Nálad valami elég vad dolog lesz ez. Több ezres könyvtárakat az AMD Athlon 3000+-om 1 GB rammal benyal percek alatt. :)

Sajnos most erősen vizsgázós, aztán elutazós időszakban vagyok, úgyhogy nem tudok részletesen segíteni.
Kérlek, próbálj meg egy teljesen új telepítést, meg valahogy leszűkíteni a lehetséges hibaforrásokat (milyen RAW-k, csak RAW-knál van-e ez, kevés állománynál is kínlódik-e, korábbi változatokkal is van-e ilyen hiba, stb.).
Ha visszajöttem, és még nem oldódott meg a probléma, akkor szívesen segítek kibogozni a gordiuszi csomót. :)
Előzmény: vlevi (23)
dualon Creative Commons License 2009.07.02 0 0 27
Kösz a RawTherapee csapat nevében a bejegyzéseid, -FRIPP-!

RawTherapee 2.4 RC-i, illetve a küszöbön álló 2.4 stable az összes itt felsorolt igényt tudja. (Sajnálom, hogy volt, aki itt úgy szólta le, hogy láthatóan nem ismerkedett meg vele rendesen.)
A GUI kényelmetlen, de már tesztelgetjük a 2.5 első alfáit, és gyökeres változások lesznek e téren is.

A RawTherapee képes a szakma által elvárt legmagasabb színvonalú képminőséget produkálni úgy, hogy közben egy teljesen szabadon elérhető, terjeszthető szoftver.
Előzmény: -FRIPP- (20)
-FRIPP- Creative Commons License 2009.07.02 0 0 26
A lassúsága valóban zavaró (de csak ami az állományok betöltését illeti ), csodálkozom is mivel az én gépem sokkal gyengébb mint a tied (512 mb RAM).
Nekem kb 1400 rawom van , szétosztva kb 20 mappába.1-1.5 perc alatt azért betölti.
Én a rawtherapee-t a végeredményért szeretem , és mivel csak kedvtelésből fotózom nem elsődleges a gyorsaság.
Ami a feldolgozás utáni képminőségét illeti , azt hiszem egy profi számára is meggyőző.
P S cs3 hanyagolva egy ideje.
Előzmény: vlevi (23)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.02 0 0 25
az Adobe Camera RAW .... egyszer nem volt más kéznél... és egy régebbi windószos laptopon csináltam meg egy munkát. Később észrevettem, hogy elfogyott a hely a C partíción, és akárhogyan takarítottam, számolgattam, mindig az jött ki, hogy van valahol 5 gigányi láthatatlan szemét.

Fel kellett tennem egy speckó aplikációt, az megmutatta, hogy a Camara Raw szemetelte tele a winchesert, ráadásul láthatatlanul. Azóta nem használom, különös tekintettel arra, hogy a takarító alkalmazás trial volt és lejárt a próbaidő.
Előzmény: vlevi (22)
tux Creative Commons License 2009.07.02 0 0 24
Az ACR xmp file-t csinál, amit nekem a CR2 mellé tesz.
Előzmény: vlevi (22)
vlevi Creative Commons License 2009.07.02 0 0 23
Azt azért nem értem, mitől ilyet tetű lassú a Rawtherapee? 2.4-ses RC2-t próbálom most. 2giga RAM, 3.4Ghz Dual Core, XP SP3, és 4-5mp, míg egy RAW file thumbnailjét meg tudja mutatni. És még nem tötltöttem be, csak alul a file browserben próbál rajzolgatni. Van most vagy 500RAW képem, mire ez megjeleníti, a DPP-vel már végeztem is volna.
vlevi Creative Commons License 2009.07.02 0 0 22
"Még lehetne sorolni az előnyeit : nem roncsolja feldolgozás közben az eredeti állományt "
Ez azért a RAW konvertereknél "alap". Mindegyik külön menti el a módosításokat. Najó, van amelyik bele a RAW fileba, de az sem módosítja a RAW-ot, csak melléteszi, hogy mi a módosítás.
Ebből a szempontból a legrosszabb az Adobe Camera RAW módszere, ami valami meghatározhatatlan helyre menti el ezeket a dolgokat, és hiába mentem ki a RAW képeimet, a bennük történt módosítás nincs elmentve. Egy normális RAW konvertáló igenis, a kép környékére mentsem, hogy tudjam, mi módosult.
Előzmény: -FRIPP- (20)
tux Creative Commons License 2009.07.02 0 0 21
Akkor örüljenek a hobbifotósok.
:)
Előzmény: -FRIPP- (20)
-FRIPP- Creative Commons License 2009.07.02 0 0 20
Tény hogy kényelmes munkára való , én egyenként babrálok a képeimen , bár valami rémlik hogy a legfrissebb verzió (2.4 R C 2 ) esetleg már képes kötegelt fájlok feldolgozására.
Erről Dualon mester tudna többet mondani.
A tervek között egyébként régóta szerepel ez a bővítmény.
Még lehetne sorolni az előnyeit : nem roncsolja feldolgozás közben az eredeti állományt , egy pendrive-on bárhová magaddal viheted stb.
Sok hobbifotós számára ideális megoldást jelenthet ez a szoftver.
Előzmény: tux (13)
Soká Creative Commons License 2009.07.02 0 0 19
Még annyit, hogy ugyan a RawShottert én szívesen használtam, ezzel együtt alaposabb szemrevételezés mellett (ami 400%-os nagyítást jelent) egyértelműen finomabban dolgozott a Canon DPP, legalábbis a 350D képeinél.
Soká Creative Commons License 2009.07.02 0 0 18
Köszönöm mindenkinek az információkat!
KTTech megjegyzése arra utal, hogy feladattól függően hol az egyik, hol a másik szoftver a jobb. Most én egyelőre megpróbálom kiismerni a Canon saját szoftverét (DPP), ha már 4 évig hanyagoltam :)) aztán jön a Raw Therapee a régebbi RAW-jaimhoz. Utána majd meglátjuk...

Magamfajtáknak talán hasznos lehet:
http://pcworld.hu/bevezetes-a-raw-feldolgozasba-8211-1-20080703.html

Egy másik szöveg az ingyenes szoftverekről:
http://www.fotonlog.hu/2008/01/ingyenes-raw-konverter-programok.html
KTTech Creative Commons License 2009.07.02 0 0 17
Nekem jelenleg 2 konverter van a tarsolyban: Lightroom (a Rawshooter alapjain), és a DxO. Utóbbi most éppen betegeskedik a 64 bites Vista alatt, a korábbi verziók működtek, a legfrissebb valamiért nem akar...
KTTech Creative Commons License 2009.07.02 0 0 16
Magas ISO-s képeknél viszont csúfosan leszerepel...
Előzmény: tirszinj (15)
tirszinj Creative Commons License 2009.07.02 0 0 15
Capture One DSLR pro, nekem eddig ez a legalkalmasabb arra, amikor néhány óra alatt meg kell csinálni 4...500 képet jó minőségben.
Előzmény: Soká (-)
vlevi Creative Commons License 2009.07.01 0 0 14
Kis "csavarral" tud. Be tudsz állítani amolyan profilt, azaz el tudod menteni a legutóbbi konvertálási beállításokat, és a következő képre kattintva csak ezt kell kiválasztani, és nyomni a mentést. A mentés a háttérben megy, szóval léphetsz a következő képre.
De a Canon DPP-vel ettől valóban sokkal gyorsabban megoldható. Sőt, amióta a Canon gépekben van képstílus (nekem 450D van, azzal megy), a képstílusban beállított értékeket rögtön átveszi, és csak egy "select all" és "batch convert" gombot kell nyomni, ha jó.
Előzmény: tux (13)
tux Creative Commons License 2009.07.01 0 0 13
Egy baja van, nem tud kötegelt feldolgozást. Amikor az egyszeri fotós több száz raw-t kell feldolgozzon, szóba sem jöhet. Sajnos.
Előzmény: -FRIPP- (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 12
PC-n Ligtroomon dolgoztam, Macen kipróbáltam az Aperture-t és valahogy úgymaradtam.
Előzmény: qwer1234 (11)
qwer1234 Creative Commons License 2009.07.01 0 0 11
Az aperture nekem annyira nem jön be, bár sok hasznos tulajdonsága van. Például a többféle verzió készítése, amit a photoshop nem tud. Mivel régen még a pc-n rawshootert használtam és az tökéletesen megfelelet, ezért mac-en hasonlót szerettem volna. Így photoshop lett.
Előzmény: Törölt nick (6)
61antana Creative Commons License 2009.07.01 0 0 10
Válaszoltam neked a 350D-ben.
Előzmény: Soká (9)
Soká Creative Commons License 2009.07.01 0 0 9
Ez nagy meglepetés - legalábbis nekem :)
Egyelőre csak ismerkedem vele.
Előzmény: -FRIPP- (8)
-FRIPP- Creative Commons License 2009.07.01 0 0 8
Rawtherapee !
Szenzációsan jó , ingyenes , MAGYAR .
Irfan+Noisware+Tufuse-al kiegészítve nekem tökéletesen elegendő.
maydayray Creative Commons License 2009.07.01 0 0 7
Lightroom rulz
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.01 0 0 6
Aperture.
theraphosa Creative Commons License 2009.07.01 0 0 5
Lightroom vagy Photoshop.
joskabacsi Creative Commons License 2009.07.01 0 0 4
Soká Creative Commons License 2009.07.01 0 0 3
Persze. Legalábbis adott kétféle szoftver, amit a géphez mellékelnek, ez nyilván márkafüggő, az általános konverterek viszont elvileg mindent megesznek - gondolom én. Főleg ha van hozzá frissítés...
Előzmény: gondok (2)
gondok Creative Commons License 2009.07.01 0 0 2
azt gondolom, hogy ez némiképp márkafüggő. Nem biztos, hogy van általános megoldás!
Soká Creative Commons License 2009.07.01 0 0 1
Én idáig elsősorban RawShootert, de váltani készülök. (ide gyűjteni = idegyűjteni)
elhart Creative Commons License 2009.07.01 0 0 0
CANON-DPP
Soká Creative Commons License 2009.07.01 0 0 topiknyitó
Nem találtam olyan topikot, amely kimondottam ezzel a témával foglalkozna, de talán nem felesleges ide gyűjteni a hasznos információkat, tapasztalatokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!