Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 166
Nem lesznek munka nélkül az ügyészek egy ideig.Ezzel a dologgal is kell majd kezdeni valamit.
Előzmény: T.Howard (164)
sensei47 Creative Commons License 2010.04.14 0 0 165
Betettem a topikot a kedvencek közé!
T.Howard Creative Commons License 2009.10.13 0 0 164
Ismét felhozom:


Nincs mese, Dávidról és Herényiről ma dönteni kell
2009. október 13. 07:44


MNO - PL

Ma újra tárgyalja a mentelmi és összeférhetetlenségi bizottság Dávid Ibolya és Herényi Károly mentelmi ügyét. A testület várhatóan megfogalmazza ajánlását a két MDF-es képviselő mentelmi jogának felfüggesztése vagy fenntartása kapcsán.

• A bizottsági ülés elhalasztását kérte Dávid Ibolya


Géczi József Alajos, a bizottság szocialista elnöke hétfőn az MTI-nek azt mondta: keddre összehívta a mentelmi bizottság ülését, melyen újból tárgyalják Dávid Ibolya és Herényi Károly ügyét. Kettejük közül csak Herényi Károly lesz jelen az ülésen. Dávid Ibolya MDF-elnök múlt hét pénteken levélben kérte a parlament mentelmi bizottságának elnökét, hogy lehetőség szerint egy héttel halassza el a testület jövő keddre összehívott ülését. Kerék-Bárczy Szabolcs, az MDF szóvivője az MTI-nek pénteken ezt azzal indokolta, hogy Dávid Ibolya előre megtervezett külföldi szabadságát tölti, és azért kérte az ülés elhalasztását, mert fontosnak tartja személyes meghallgatását az ügyben.

Géczi József Alajos korábban az MTI-vel közölte, hogy a bizottsághoz megérkezett a legfőbb ügyész levele, amelyben Kovács Tamás továbbra is elhárította, hogy a bizottságnak további iratokat küldjön. A mentelmi bizottság így az eredeti átirat alapján foglalkozik a két MDF-es politikus ügyével. Abban az ügyészség a kényszerítés és a személyes adattal való visszaélés bűncselekményének gyanúja miatt kéri a két érintett képviselő kiadatását.

A mentelmi bizottság szeptember közepén kért további iratokat a két MDF-es politikus ügyében azért, hogy az ügyészség világítsa meg a gyanúnak azt a részét, amely a kényszerítésre vonatkozik.

Az UD Zrt. ügye tavaly ősszel robbant ki. Szeptember 12-én több napilap arról számolt be, hogy a cég ellen előző nap nyomozást indított a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Ugyanezen a napon Dávid Ibolya sajtótájékoztatón jelentette be: a birtokába került hangfelvétel szerint több egykori és jelenlegi politikus is érintett lehet az ő személyére vonatkozó adatgyűjtésben. Az MDF elnöke a legfőbb ügyésztől és az NNI-től is soron kívüli vizsgálatot kért, amit a Fővárosi Főügyészség később elutasított.

Előzmény: csorba (163)
csorba Creative Commons License 2009.09.11 0 0 163
Igen jó, ha napirenden tartjuk, a spion szerveink balfék ügyei közé való, el ne kallódjon itt, ebben a tömegben.
Előzmény: T.Howard (162)
T.Howard Creative Commons License 2009.09.11 0 0 162
Felhozom...






Az MSZP menti meg Dávid Ibolyát és Herényi Károlyt?

2009-09-11 07:36:51
Másfél hét múlva dönthet az Országgyűlés két független képviselő, Dávid Ibolya és Herényi Károly mentelmi jogának felfüggesztéséről, amit a Magyar Nemzet információi szerint az MDF-elnökére vonatkozóan az MSZP-frakció több tagja nem szavaz majd meg.



A napilap szerint így várhatóan további késedelmet szenvedhet a politikus gyanúsított kihallgatása.

A Magyar Nemzet információi szerint Herényit ellenben "feláldozzák" a szocialisták. A parlamentben a jelen lévő képviselők kétharmadának jóváhagyása kell a mentelmi jog felfüggesztéséhez.







A legfőbb ügyész az UD Zrt.-vel kapcsolatban folyó eljárásában kérte ki a két MDF-es képviselőt, mert szerinte személyes adattal való visszaélés vétségével, valamint kényszerítés büntetésével lehet őket meggyanúsítani.
InfoRádió-Magyar Nemzet
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.30 0 0 161
A feljelentő számára ez komoly presztizsveszteség.
Előzmény: pikdáma (160)
pikdáma Creative Commons License 2009.06.30 0 0 160

A végén kiderül, hogy nincs is kazetta, nem is volt beszélgetés, és Csányi tévedett, amikor elismerte hogy volt.

Persze akkor zsarolás sem lehetett..:-)

Előzmény: Törölt nick (156)
ex_lx Creative Commons License 2009.06.29 0 0 159
"Hogy lehet valakit olyasmivel kényszeríteni, ami nem tartalmaz semmi terhelőt, hiszen nyilvánvaló, hogy Almássy teljesen ártatlan a vádakban."

Ott a bibi, hogy a kettő között nincs kizárás: lehet, hogy Almássy a patás v2.0, de attól Dávid nem lesz kevésbé zsaroló.

"Lehet ennyire gyenge valaki?"

Itt az írásos bizonyíték.
Előzmény: pikdáma (151)
waxxablaze Creative Commons License 2009.06.29 0 0 158
ez k.o.

nem igaz?
Előzmény: Törölt nick (156)
waxxablaze Creative Commons License 2009.06.29 0 0 157
valami pisztolyos srác is volt a történetben.
Előzmény: pikdáma (151)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 156
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 155

A pali málészájú, az messziről látszik.

Ahogy emlékszem, akkor azért nagy volt a nyomás, a nemzetvédelem is feljelentést tett, Ibolya is, a miniszter fenyegetőzött,...

Kornél meg szvsz. nem tudhatta, hogy valójában mi történt, volt e valami disznóság a ZRT részéről? Ő egy gyöngécske figura volt a játszmában szvsz.

Mára letisztult a helyzet, és megjött a bátorsága.

Asszem ő is eltűnik a süllyesztőben.:)

Előzmény: pikdáma (154)
pikdáma Creative Commons License 2009.06.29 0 0 154

"A független képviselő szerint tény, hogy Dávid Ibolya a 2008 szeptemberében CD bemutatásakor már tisztában volt azzal, hogy a megfigyelési vádból egy szó sem igaz."  -- index.hu

 

Tessék, ezt állítja Almássy.

Ha tehát ha semmi sem igaz az ellen szóló vádakból, akkor miért is engedett a zsarolásnak?

Talán hülye?

 

Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 152

A kiadás után, szvsz. legkésőbb a bírósági eldönti, hogy alkalmas eszköz volt e kényszerítésre a lehallgatási jegyzőkönyv. A céljukat minden esetre elérték, mert Almássy visszalépett.

Megjegyezném, hogy a felvett szövegben viszont nem talált bűncselekményt az ügyészség, Ibolyka ezért szidja őket minden csatornán.

Előzmény: pikdáma (151)
pikdáma Creative Commons License 2009.06.29 0 0 151

"...kényszerítette Almásit a pártelnöki jelöléstől való visszalépésre."

 

Hogy lehet valakit olyasmivel kényszeríteni, ami nem tartalmaz semmi terhelőt, hiszen nyilvánvaló, hogy Almássy teljesen ártatlan a vádakban.

Lehet ennyire gyenge valaki?

 

Előzmény: Törölt nick (148)
pert1 Creative Commons License 2009.06.29 0 0 150
A bizotsságok nem döntenek, csak megrágják az ügyeket, aztán valami javaslattal elküldik a Parlamentnek, amelyik vagy megfogadja a javaslatukat, vagy nem.
Előzmény: atlantikk (140)
Boldog ember Creative Commons License 2009.06.29 0 0 149
A nagy kérdés, hogy ősszel szüksége lesz-e még az MSZP-nek Ibolkára, vagy sem!
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.29 0 0 148

A nyalinger, hazug MTI szerint:

 

Az MTI úgy tudja, a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló, az Országgyűléshez beérkezett kérelem alapja az a tavaly augusztus 1-jén rögzített telefonbeszélgetés, amelyet Tóth János, az UD Zrt. ügyvezetője és Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója folytatott. A beszélgetés során Tóth János azt mondta: egyesek azt szeretnék, ha "Dávid Ibolyára keresnének terhelőket", mert "meg akarják szerezni az MDF-ben az első helyet" és ebben az akkori alelnök Almássy Kornél "van benne". 

 

Hazugság. A felfüggesztésre irányuló kérelem alapja az, hogy Dávid és Herényi a fenti telefonbeszélgetésről készült jegyzőkönyvvel Csányin és Tomboron keresztül kényszerítette Almásit a pártelnöki jelöléstől való visszalépésre.

 

 

ohrana Creative Commons License 2009.06.29 0 0 147
, hanem az ifjú pártütőt tettei
Vazze, ez a demokrácia csúcsa. Aki indulni mer az elnöki székért, az nem elnökjelölt, hanem pártütő.

o
Előzmény: Állományjavító (86)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.27 0 0 145
Aszondgyák a felsőház csak ősszel ül össze.
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.27 0 0 144

A beismerő vallomásukért kérhetnek cserébe  vádalkut.

Mivel kiadásukat a bolsevikok megtagadták, egy idényen át továbbra lophatják a halat a Balatonból.

Előzmény: avaros (143)
avaros Creative Commons License 2009.06.26 0 0 143
Mint olvasom a két MDF potentát maga ajánlkozott a mentelni joguk felfüggesztéséről, cserébe nyilvános kihallgatást kérnek,
Ebből úgy sem lesz semmi, mert itt nem arról szól a történet, hogy ők kiteregethetnének, sőt a vizeslepedőt így nem tudnák rájuk húzni.
Az ügyészek személyiségi jogokat emlegetnek, miközben a fent említettek csak monogrammal említettek bárkit is.
Az Almássy"zsarolása" pedig egyszerűen röhej. Az utóbbi húsz évben minden miniszterelnök fiókja tele volt kompromitáló (III/III) iratokkal, hogy kellő idóben "zsarolhasson".
Közben pedig a lényeg elveszett. Keveregnek a nevek: Csányi, Tóth, Tombor,
de egy név, az eredeti felvételről nagyon gyorsan elhalványult, ma már meg sem említik, a sajtó elfelejtette. Pedig a szalagon ő szerepel megrendelőként.
Álljon itt az eredeti szöveg:

„Kerestelek, a Józsi találkozott a Tombor Andrással, és kaptam tőle egy munkát, ami elég érdekes, igazából megosztanám veled. A Tombor azt szeretné, ha dolgoznánk az MDF-re, a Dávid Ibolyára, keresnénk rá terhelőket, merthogy ott van valami belső hatalmi váltás szándék előkészítve, és a Tombor azt mondja, hogy Stumpfék állnak mögötte, ők pénzelik a váltást. Meg akarják szerezni az MDF-ben az első helyet.”
Sakktábla Creative Commons License 2009.06.26 0 0 142

Ha Dávid és Herényi tisztességes, akkor saját maguk kérik mentelmi joguk felfüggesztését és nem menekülnek a parlament mögé.

Nem nagy kérés, ugye !

lendületlenül Creative Commons License 2009.06.26 0 0 141

Kellhet még nekik valamire Ibolya...-))))

Előzmény: Törölt nick (138)
atlantikk Creative Commons License 2009.06.26 0 0 140
Felettébb érdekes ez a szelektív eljárásmód. A bizottságok döntése ugyebár gyurcsányisztánban abszolute nem is számít, lásd ficsor kinevezése
Előzmény: pert1 (137)
Állományjavító Creative Commons License 2009.06.26 0 0 139

Kifejezetten írtam, hogy nem törvényellenes cselekményekről van szó, hanem olyan eseményekről, amelyek az elnökséggel kapcsolatos választáson szavazók többségének szemében alkalmasak lehettek arra, hogy Almássyt ne tekintsék morálisan vagy politikai megfontolások alapján megfelelő jelöltnek.

 

Ettől még Almássy nyugodtan kandidálhatta volna magát, mint be is jelentette.

 

A szeretőtartás sem bűncselekmény, de nem biztos, hogy az oltáregyleti rózsafüzér-szakkör vezetői tisztségére habilitál.

Előzmény: waxxablaze (136)
pert1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 137
Még soha nem fordult elő, hogy az ügyészségi kérés után pár nappal döntöttek volna a mentelmi jogról.

Előzmény: waxxablaze (135)
waxxablaze Creative Commons License 2009.06.26 0 0 136
Csak éppen morálisan ellehetetlenül, de azért, amit ő maga objektíve megtett."


itt bukik a nagyívű okoskodásod ÁJ.
Mit tett Almássy?

szerinted Szilva lenne rabosítva, és Dávidékat kérnék ki ha Almássy törvénytelen eszközökkel keresett volna terhelőt DI-ről?

ugye nem?
Előzmény: Állományjavító (119)
waxxablaze Creative Commons License 2009.06.26 0 0 135
hehe
védik őket ezerrel
időhúzásra játszanak, csak nem tudom miért lesz jobb később?
az időhúzás MOST az ügyészeknek jobb, az ügyészség addigra összelapátol még két zsák bizonyítékot...
Előzmény: pert1 (133)
Pacemaker Creative Commons License 2009.06.26 0 0 134
Szerintem egy jól kivitelezett csapda volt az egész, amibe a hülye dávid és herényi önként  és dalolva belesétált.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!