Keresés

Részletes keresés

Törőlt_nick Creative Commons License 2009.08.09 0 0 28
hát akkor biztos csak én vagyok olyan hülye, hogy száz nadrágot felpróbálok mielőtt egyet sem veszek meg.
Előzmény: digicat (27)
digicat Creative Commons License 2009.08.09 0 0 27
Ha olcsóbb akkor miért ne venném onnan? Ugyanazt kapom amit sokkal drágábban vehetnék meg egy pesti boltban (de még az osztrák outleteknél is olcsóbb, és utazni sem kell érte). Egy hetet pedig ki bírok várni a szállításra, nem kell nekem minden azonnal ahogy eszembe jut.

Ha esetleg a méret miatt aggódsz akkor a) vásárlás előtt felpróbálod egy boltban, vagy b) megkéred az eladót, hogy mérje meg neked.

Ha márkafüggő vagy: a nyugati eladóknál nem jellemző a hamisítvány, mert őket könnyen elkapja a helyi hatóság, ott nem úgy működik a dolog, mint Kínában.

Használt ruháknál pedig olyan nagy az árelőny, hogy még akkor is jobban jössz ki anyagilag, ha felét nem tudod felhasználni.
Előzmény: Törőlt_nick (26)
Törőlt_nick Creative Commons License 2009.08.08 0 0 26

ruhát interneten, nahiszen...

Előzmény: tbalazs xc (25)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.30 0 0 25

Én nagyon sok mindent vettem ebayről.

Versenyszerűen kerékpározom és a komplett biciklimet is onnan vettem, pedig ennek az ára mondjuk hogy nem kevés...

Szépen megjön minden.

A szállítási költség meg értékhatártól fugg, hogy megéri-e.

Ha veszel valamit ami nem 20 kiló 50 ezer fölött már bőven megéri.

De én már inget is kinn veszek Németorszgából (ebayen).

Darabja feleannyi, a méretemet tudom és otthonra viszik. Az össz ár így is fele.

Előzmény: digicat (24)
digicat Creative Commons License 2009.06.26 0 0 24
"Elektronikát nem vennék netről, mi van ha pár használat után tönkremegy"
Ha valaminek az ára fele-harmada az itthoninak akkor már megéri kockáztatni, hiszen minimális az esélye hogy valami 12 hónapon belül kétszer is elromlik, egy elromlás után pedig ha veszel egy újat még mindig pénzednél vagy.
Anglia (és általában az EU) kivétel, mert EU termékekre itthon is van garancia. Azt konkrétan nem tudom, hogy amelyik cégnek nincs magyarországi képviselete annál hogyan lehet érvényesíteni, de a nagyobb cégeknek van, tehát beviszed az itteni szervizbe és addig fenyegetőzöl a fogyasztóvédelemmel míg elismerik, hogy valóban meg kell javítsák.

"Hogy lehet olcsóbb a szállítás külföldről mint itthonról?"
Ez gondolom költői kérdés volt, hiszen ha a termék olcsóbb akkor a szállítás miért ne lehetne az?
Nézd meg a hong-kongi szállítási költségeket, de akár az amerikai-angliai árakat is és tátsd a szájad. Pedig az ottani postás magasabb fizetést kap mint az itteni.
Egyébként meg teljesen lényegtelen mennyi a szállítás, a végösszeg számít, azaz áru + szállítás, EU-n kívülről + vám + ÁFA.

"És csak annak jó az ebay, aki nagyon jól beszél angolul"
Ez úgy általában igaz: ne használj olyant amit nem értesz.
Az eBay-nek van francia és német változata is, és az eBay-en kívül van sok más online vásárlási lehetőség is.
Előzmény: pepita csirke (23)
pepita csirke Creative Commons License 2009.06.26 0 0 23

De jó téma!

Elektronikát nem vennék netről, mi van ha pár használat után tönkremegy, nincs bolt ahova visszavidd, fizetheted a szállítást vissza angliába, vagy a szervizt itthon. Persze itthoni webshopból már vettem, azzal minden rendben volt.

 

Hogy lehet olcsóbb a szállítás külföldről mint itthonról? Ez tényleg érdekel, nem kötözködésből írom. Ha itt veszek a Vaterán egy csomag cuccot az minimum 930Ft. Ennél csakis drágább lehet szerintem.

 

És csak annak jó az ebay, aki nagyon jól beszél angolul, aki még csak tanulgatja azt tuti átvágják ahol érik. Örülnék ha nem lenne igazam!!!

 

tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.24 0 0 22

Az ebayen rengeteg olcsó dolog van. Én minden tartós fogyasztási cikket onnan veszek. Lásd ruha, elektronika stb.

Érdemes böngészni, keresgélni.

Előzmény: G.B.Bejja (21)
G.B.Bejja Creative Commons License 2009.06.22 0 0 21
Köszönöm a kimerítő , minden részletre kiterjedő , gyors  választ :))
Előzmény: digicat (20)
digicat Creative Commons License 2009.06.22 0 0 20
1) Odamész személyesen és felkeresel egy bolhapiacot.

2) Megrendeled interneten - ez sokkal kényelmesebb ;-) Mielőtt megkérded hol: eBay.
Előnyösebb csomagokat venni (bundle), olcsóbb a szállítás. Ha kölcsönösen beváltok egymásnak az eladó következőkor lehet közvetlenül szól neked hogy mit nőtt ki a gyerek. Nagyon megkímélt ruhákat árulnak (ritka amit két gyerek is használt, általában egyből eladják mikor a gyerek kinövi és a következőnek vesznek majd újat), és náluk már az új is olcsóbb mint nálunk, ezért a használtat néha nevetséges áron lehet megvenni, még a pesti turkálókhoz képest is.
Előzmény: G.B.Bejja (18)
digicat Creative Commons License 2009.06.22 0 0 19
Nem mindig és nem mindehol olcsóbb, ezért a neten is jól körül kell nézni és össze kell hasonlítani az árakat.
Előzmény: tbalazs xc (17)
G.B.Bejja Creative Commons License 2009.06.21 0 0 18

pl. Angliából nagyon jó minőségű használtakat lehet venni.

 

Elmondanád hogyan ?

Előre is köszi.


Előzmény: digicat (16)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.21 0 0 17

Teljesen igazad van.

Nem beszélve az internetes vásárlás szépségeiről.

A neten megvenni valami mindig sokkal olcsóbb mint boltabn és gyakorlatilag ingyen házhoz is hozzák.

Előzmény: digicat (16)
digicat Creative Commons License 2009.06.18 0 0 16
Befejezve az offolást: megtakarításhoz annyit tudok ajánlani, hogy vásárlás előtt jól körül kell nézni, főleg nagyobb értékű áruknál, de akár ruháknál is.

Pl. a Westendben _ugyanazokat_ a kínai ruhákat dupla-tripla áron árulják a kínai boltokhoz-piacokhoz képest. Nem szeretek kínai piacokra járni, de évi 2-3 alkalommal kimegyünk és bevásárolunk.

Ami még nagyon gyerekcipőben jár nálunk az a netes vásárlás. Hong Kongból és Kínából néha tizedáron lehet megvenni főleg sokmindent, szállítással és vámmal együtt is.
Ruhákat is sokkal olcsóbban lehet vásárolni, pl. Angliából nagyon jó minőségű használtakat lehet venni.

Általában még annyi fűznék hozzá a témához, hogy tudom nagyon sok embernek nehéz ezt elérni, de legalább annyi készpénzt kellene tartalékolni amennyi a hitelek legalább 3 havi törlesztésére elég.
digicat Creative Commons License 2009.06.18 0 0 15
Sajnos van aki a kockázati biztosítást is összetéveszti a befektetéssel.
Még sajnosabb hogy ennek a félreértésnek gyakran a teljesen tudatlan biztosítási ügynökök az okai. Siralmas, hogy milyen alapdolgokat nem tudnak.
Előzmény: tbalazs xc (14)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.18 0 0 14

Egyetértek veled teljesen.

A biztosításra valóban szükség van.

A Unit linked biztosítás amire te céloztál meg szerintem egy hatalmas átverés.

Befizetsz egy valag pénzt egy számlára amiből az első rossz esetben az első két évi összeget lenyúlja az üzletkötőd és onnan kezdesz valóban félretenni.

Sokkal jobb megoldás megtanulni vagy megbízni valakit aki valóban ért a tőzsdéhez és szépen valamilyen befektetési alapba bepakolni a lóvét.

 

Előzmény: digicat (13)
digicat Creative Commons License 2009.06.17 0 0 13
Nyilván ez is pénzbe kerül.
Egyéni döntés, hogy valaki fizeti a biztosítás díját abban reménykedve, hogy soha nem lesz szüksége a biztosítási pénzre vagy nem fizeti és azért retteg, hogy leég a háza/összetörik az autója/munka nélkül marad/munkaképtelen lesz/meghal és akkor ott marad ő vagy a családja minden segítség nélkül.

Ezeknél a témáknál általában meg szokott jelenni valaki aki elmagyarázza, hogy mennyivel több pénze lesz 10 év múlva ha a biztosítás díját befekteti, csak arról feledkezik meg hogy mi lenne ha mondjuk fél év után történik baj és csak 6 havi pénzt tett félre, míg a biztosító korábban is fizet.
Előzmény: tbalazs xc (12)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 12
Ez igaz. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy a biztosítók nem jótékonysági intézmények, így ami valóban segít az sokba is kerül. De persze ezzel jelentősen lehet csökkenteni a kockázatokat.
Előzmény: digicat (11)
digicat Creative Commons License 2009.06.17 0 0 11
Csőtörés, autótörés, betegség tipikusan olyan dolgok, amiknek nagy részét egy biztosítás megoldja. Most már munkanélküliségre is lehet biztosítást kötni, azzal pár hónapig könnyebb túlélni a szélsőséges helyzetet.
Előzmény: bendediver (10)
bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 10
Ez papíron szépen működik, de nem említi a szélsőséges élethelyzeteket ami felborítja az itt vázolt formát. Gondolok itt arra, hogy csőtörés, autótörés, betegség stb. Ezek a dolgok akár egy teljes év tervezetét képesek áthúzni.
Előzmény: tbalazs xc (9)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 9

Naja, szerencse is kell, de meg is kell fogni a szerencsét az is biztos.

 

Közben keresgéltem első körben megtakarításos cikkeket: http://www.eloszto.hu/cikkek/csaladikassza/2009/06/04/a-penzmegtakaritas-modszertana

 

aki meg tud angolul annak aztán tömeges van:

 

http://www.wikihow.com/Save-Money

 

 

bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 8
Van akinek úgy indul és mégsem sikerül neki az élet. Kell hozzá némi szerncse is.
Előzmény: tbalazs xc (7)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 7

A gondot sajnos megint történelmünkben keresgélhetjük, hogy miért nem úgy indul az életünk, hogy van bármi tartaléka is a csládunknak... Mert ugye egyszerűbb lenne valamilyen biztos alappal indulni.

 

Előzmény: bendediver (6)
bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 6
Persze ezt véget nem érően lehetne vesézni, de értelme nem lenne, úgysem változna semmi.
Előzmény: bendediver (5)
bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 5
Jó dolog az a mellékes, de ha csinálod akkor a családra nincs időd, ha nem csinálod akkor pénzed nincs. Szép kis ördögi kör. Szomorú, hogy ide jutottunk.
Előzmény: tbalazs xc (4)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 4

Naja, nem könnyítik meg a dolgunkat az biztos.

Én is gondolkodom valami mellékes keresésében, mert így nem jövök ki.

Előzmény: bendediver (3)
bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 3
Igen arra gondoltam.
Előzmény: tbalazs xc (2)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 2
Mármint a zsebünk?:)
Előzmény: bendediver (1)
bendediver Creative Commons License 2009.06.17 0 0 1

Ez az, ami egyre üresebb.

Előzmény: tbalazs xc (-)
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 0
tbalazs xc Creative Commons License 2009.06.17 0 0 topiknyitó

Várom az ötleteket és hozzászólásokat a témához, szerintem mindenkit érint.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!