Keresés

Részletes keresés

greeceboy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 23

.

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 22

Nekünk azért nem kellett korábban kicsekkelni a szállóból, mert a recepciós is magyar volt :-) Nem mintha számított volna felkelésnél az az egy-két óra, de a kedvessége jól esett.

 

A múltkor az uramat magyarul köszöntötte a svájci határőr a reptéren. Volt meglepetés.

 

De amúgy - a kérdésre felelve - előbb hallgatózunk, aztán üdvözlünk másokat. Sosem lehet tudni :-) vagyis inkább :-((

Előzmény: cs_geza (12)
aoluak Creative Commons License 2009.06.05 0 0 21
Jobban belegondolva marha nehéz általánosítani, mert annak például örültem, amikor egy kedves magyar család verte fel a sátrát a mienk mellé egy görög kempingben. Velük még este borozgatni is leültünk.
Előzmény: aoluak (20)
aoluak Creative Commons License 2009.06.05 0 0 20
Közeli uticéloknál, ahol sok magyar van (pl. Horváto.), nem igazán. Ilyen helyen volt párszor, hogy haverral inkább egymás közt is angolra váltottunk, mert némely nyaraló honfitársunk közelében ciki volt magyarul beszélni. :-(

Világvégén (pl. Távol-kelet) igen.
lityike Creative Commons License 2009.06.05 0 0 19

Én meg tudok ellenpéldát a bolti eladókra,mivel én is az vagyok.A kedves vásárló sem nagyon méltat köszönésre,azt meg,hogy kérek vagy köszönöm ,igen csak kevesen ismerik.

Visszatérve a témához:Mi tavaly busszal voltunk Görögbe és egy parkolóban megállt a busz,már Görögbe és ott gondoltuk megkérdezzük az éppen ott parkoló magyar rendszámú autóst,hogy mennyi idő alatt ért le.A buszon azt beszéltük a férjemmel,hogy jövőre,vagyis most autóval megyünk,és gondoltuk érdeklődünk.

Hát nem kell mondanom,hogy amikor megszólítottuk őket,pedig kedvesen tettük,a férfi olyan bunkón válaszolt,hogy csak néztünk egymásra a férjemmel.Ráadásul kiderült,hogy egy városból valók vagyunk az igen rövid beszélgetés alatt,erre meg még bunkóbb lett.Szóval nem nagyon van jó véleményünk sok honfitársunkról és ezért utálnak bennünket lassan mindenhol.

rece fice Creative Commons License 2009.06.05 0 0 18
Előzmény: rece fice (17)
rece fice Creative Commons License 2009.06.05 0 0 17
Svájcon keresztül utazva megálltunk egy kisvárosban , talán Interlaken környékén,
uton a Hun-völgy felé . ( http://mek.oszk.hu/01500/01522/ )
Bizonytalanoknak tűntünk,
alig ocsúdtunk föl,
megállt mellettünk egy gyönyörű lány , és megkérdezte magyarul, hogy tud-e segíteni...
Kiderült, hogy oda ment férjhez.
Nagyon megható volt(meg szép :)
Panel Proli Creative Commons License 2009.06.05 0 0 16
Miért kellene példákért külföldre menni?

Ha itthon bemegyek egy boltba, akkor se köszönnek az eladók (bár most kezd derengeni, hogy biztosan azért, mert azt hiszik, hogy külföldön vannak...)

Bemegy egy illető a boltba, majd odamegy az egymással beszélgető eladókhoz:

- Jó napot kívánok, hát nem ismernek meg?

Mire az eladók:

-Nem, kicsoda Ön?

- Hát én vagyok a VEVŐ!!!
szekalmi Creative Commons License 2009.06.05 0 0 15
Valóban érdekes nézni a másik magyart, ahogy kínlódik külföldön. És én se érzek mindjárt honfiúi szerelmet irántuk. Sajnos sokan reménytelenül bunkók. Persze mindig segítek, mert ugye, csak magyarok vagyunk. De az a mély lenézés, és komment, ami néha lejön, arra inspirál, hogy Evzoniig rugdossam a honfitársat. Könyörgök!!! Ha már ideutaztunk, ne nézzük se hülyének, se barbárnak a házigazdáinkat. Magyar szokás jó hangosan kibeszélni a másikat. Nem szeretném Ágit látni, amikor meghallja, hogy a háta mögött bunkó görög macának titulálják. Bár asszem, ezt ő izomból helyretenné.
Szóval, akkor baj, ha előbb meghallgatom a honfitársamat pár méterről, és csak azután váltok magyarra...? És én kérek elnézést minden bunkó homfitársam miatt...!
szkati Creative Commons License 2009.06.05 0 0 14

Az attól függ. Mármint pl. Firenzében velünk szemben jött egy hangoskodó, amúgyis eléggé ellenszenves csapat. Nem is kellett mondanom semmit se a férjemnek, automatikusan kussban maradtunk. Isten őrizz, hogy szóba kelljen elegyedni velük!

Egyébként ilyen dolgokat könnyen be tudunk tartani, mert általában olyan helyekre járunk( nem flancosságra gondolok!), ahol szinte esély sincs arra, hogy honfitársakkal összefussunk. Pl. Most 2 hét alatt( Toszkána-Umbria kisvárosai) egyetlen magyar lakóautót láttunk és magyar hangot nem is hallottunk.

De amikor Izraelben hangosan kerestük a kocsit, mert hogy elfelejtettük, hogy hol is hagytuk és egy taxiból kiszólt magyarul egy öreg bácsi, annak nagyon megörültünk. 40 éve ott él és azt kérdezte, hogy még mindíg olyan szép-e Budapest.

Fáradt Vándor Creative Commons License 2009.06.05 0 0 13
ÉN első amerikai utam alkalmával jártam úgy, hogy vártam, hogy a bevándorlási tisztviselőhöz kerüljek... Üdvözöltem (angolul), ő is, majd útlevelem kézbe véve és átnézve közölte, hogy "Üdvözöljük az Egyesült Államokban" (magyarul...

Az ott töltött két hét alatt pedig vagy 50 (kint élő) magyarral futottam össze, egynek sem kerestem a társaságát (ezt úgy értem, hogy nem úgy mentem ide-oda, hogy magyar embereket keressek)...
cs_geza Creative Commons License 2009.06.05 0 0 12
irorszag, vilagvegetol picit odebb, hotel radisson. megyek becsekkelni, mondom ekes angolsaggal, hogy ize, megerkeztem. Erre a ket recepcios csaj magyarul, hogy udvozoljuk a hotelben... :))) All a foldig, dobbenet on. :) A nevem alapjan kiszurtak h "hazai" vagyok, mar szamitottak ra h jovok.
Etus Creative Commons License 2009.06.05 0 0 11
Én szoktam köszönni, ha magyarul hallok valakit beszélni. Söt segíteni is szoktam, ha esetleg kell.  Ez szerintem természetes.  (Igaz azt nem tudom, hogy otthon mi a mostani szokás, már 28 éve élek külföldön.  Az itteni emberek (Vzuela) ha felszállnak egy buszra akkor is hangosan köszönnek, lehet, hogy ez nekem normális jelenség.)
onobody Creative Commons License 2009.06.05 0 0 10

Nem erröl van szó...  én az ismerőseimnek szoktam köszönni , mindegy hogy Párizsban vagy Budapesten vagyok.

 

 

Előzmény: Törölt nick (6)
CornFake Creative Commons License 2009.06.05 0 0 9
evek ota elek derbercenben
a hazban lakoknak mindig elore koszonok
10% ha visszakoszon
a tobbi biztos holland es most van itt eloszor
Előzmény: Sárkánymama (7)
balazsh Creative Commons License 2009.06.05 0 0 8
Féltem feltenni a kérdést, köszönöm a válaszokat.

Kékszemű: azt írtam, hogy találkoztok. Amit úgy értettem, hogy két méterre álltok, és ők megszólalnak egyszer csak magyarul. Ekkor már tudod róluk, hogy magyarok.

Sárkánymama: Látod ez a szomorú. :(
Sárkánymama Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7

Köszönés, de nem külföldi eset

Évek óta nyaralok egy kis Dunántúli gyógyfürdőn.  Reggel megyek be a medencébe, köszönök, Jó reggelt kívánok ! A németek, mind visszaköszönnek 'morgen, honfitársaimnál ez nem szokás.:(

 

kékszemű Creative Commons License 2009.06.05 0 0 5

Honnan kellene tudnom, hogy aki külföldön szembejön, az magyar-e ?!?! (A körúton sem köszönök minden szembejövőnek...)

 

Viszont ha kiderül, hogy magyarok, akkor meg miért ne köszönnék nekik ?!?!

 

(A közhiedelemmel ellentétben nem minden magyar bunkó ám!!!)

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 4
Persze.
Írországban élek vannak magyarok is
A tapasztalatom az hogy ide nagyrészt rendes emberek jöttek Magyarországról
Sok barátom van köztük

Bár van olyan is aki a saját kollégájára ment hazudozni a főnöknek hogy az nem szereti a lengyeleket holott éppen ő mesélte ezt fűnek fának
Egy kis fiatal lány az illető

Viszont az arány nem rossz az itteni magyarok között, szerintem sokkal jobb, vagyis több a jóindulatú becsületes ember az itteni magyarok közt mint otthon azonos lélekszámban
Sanyi,,,
Vajk Creative Commons License 2009.06.05 0 0 2
bár alig három hete segítettem a párizsi metróban eligazodni egy családnak, de ők szimpatikus, egyszerű emberek voltak.
Előzmény: Vajk (1)
Vajk Creative Commons License 2009.06.05 0 0 1
Nem szoktam megszólalni magyarul, ha hallok magyar szót, kivéve persze ha megkérdeznek(nem szoktak,miért is tennék?)
Az első ilyen esetig köszöntem, megszólítottam őket, de volt egy csapar, akik már messziről rém ostoba bunkók voltak, közelebb érve kiderült, hogy magyarok.
Azóta figyelek és nagyon érdekes dolgokat lehet megtudni emberekről, ha azok azt hiszik senki nem érti a nyelvüket.
Néhe szégyenpír fut le az arcomon, ez az esetek 98%-ában így van. Persze biztosnsok magyart nem ismerek fel, hiszen nem beszélnek, de akik társaságban vannak, azok azt hizsik, nem értik őket.
Tehát a válasz röviden: nem, nem szoktam felfedni magyarságomat a magyarok előtt külföldön :)
Előzmény: balazsh (-)
onobody Creative Commons License 2009.06.05 0 0 0
Nem kerülöm el , de nem is köszönök.
Előzmény: balazsh (-)
balazsh Creative Commons License 2009.06.05 0 0 topiknyitó
Szóval a kérdés, hogy ha nyaralásotok során találkoztok külföldön egy honfitárssal, akkor köszöntök-e nekik, vagy inkább elfordultok (elkerülitek)?
Erre várnám a válaszokat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!