Keresés

Részletes keresés

Péterbp Creative Commons License 2021.07.09 0 0 2080

Ismerősöm próbálta a secdoors ajtót, de végül elállt a vételtől, tekintve HiSec klón volt amit megmutattak neki.

Előzmény: blendész (2079)
blendész Creative Commons License 2021.07.07 0 0 2079

Ja, és a Secdoors ajtókkal ( https://secdoors.com/ ) van valakinek friss tapasztalata? Mabisz ajánlásuk van, a dokumentum regisztrációs száma szerinti külön keresésem alapján ezt találtam: http://www.pluto.hu/nytsz/5775-10-2-20180920.pdf

5 percesnek van besorolva. Ez alapján azért egy jó közepes mechanikai ellenállással rendelkeznie kell, nem? 

blendész Creative Commons License 2021.07.06 0 0 2078

Sziasztok!

TerraSec kültéri ajtókkal van valakinek tapasztalata? Elvileg 2x1,25mm-es acéllemez test, közetgyapot szigeteléssel. Fűtetlen lépcsőházba nyílna, szóval egy közepes hőszigetelő képesség elvárt. A zárbetéteket cserélném beépítés után. Főként gyakorlati tapasztalat érdekelne, akár ajtósoktól, akár felhasználótól. ( Az "aluból van, felejtsd el" hozzászólásoknál egy fokkal  hasznosabbakban reménykedem. :D )

Péterbp Creative Commons License 2021.06.13 0 0 2077

Weboldalt tudsz mondani ?  Mert több Delta ajtó is van.

Előzmény: KocsisL (2076)
KocsisL Creative Commons License 2021.06.04 0 0 2076

Sziasztok!

 

Rákerestem a fórumon, de egyszerűen nem találok egy korrekt választ se a kérdésre. Mi a tapasztalat a Delta ajtókkal?

Családi házba tervezünk alu vagy acél bejárati ajtót.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Gyurco78 Creative Commons License 2021.05.27 0 0 2075

Érdekes, mert ez az ajtót:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94193780&t=9192162

11 éve vettem, és akkor volt valami speciális hőhídmentesített szerkezet, olyan, mintha a zártszelvény ketté lenne vágva hosszában, és közte valami kevésbé hővezető anyag fogná össze a két felet. Aztán pár év múlva rákérdeztem, mert kellett volna egy másik házhoz is ajtó, és azt mondták, hogy ilyen már nincs.

Ami a képen van amúgy azóta is teljesen jó. Belül némi víz legfeljebb a kézi zárforgatón szokott lenni.

 

Előzmény: cornus015 (2065)
Péterbp Creative Commons License 2021.05.23 0 0 2074

RC2-es ajtó, ami 3 perces ellenállás csavarhúzóval szemben.  A Hisec, MaxiSec és társai is RC2-ek. A biztonsági ajtók amiket beszoktak tömegével építeni azok mind RC3-ok, mert azokhoz már komolyabb szerszámok kellenek, de az RC4 az amihez már elektromos eszköz is kell.  Én RC3 alatt nem vennék, bár ha az ablakaid RC2-ek akkor tök mindegy milyen ajtót veszel.

Előzmény: Mo(o)ka (2073)
Mo(o)ka Creative Commons License 2021.05.08 0 0 2073

Sziasztok! Családi házba szeretnénk bejárati ajtót. Mit ajánlotok, aminek megfelelő a hőszigetelése és Mabiszos is? 

A Gil-Trade ajtói milyenek? Esetleg van olcsóbb de ugyanolyan jó vagy jobb?

Segítségeteket előre is köszönöm

suitup Creative Commons License 2021.05.06 0 0 2072

Nézd meg a PRS ajtóit, Omega vagy Andre's. 300k sajnos elég standard ár lett egy valamirevaló ajtóért.

Előzmény: liverpoolibors (2071)
liverpoolibors Creative Commons License 2021.05.05 0 0 2071

Sziasztok,

 

Egy stabil, masszív biztonsági ajtót szeretnék társasházba. (Amit nem 1-2 perc alatt lehet feltörni) Előny, ha tűzgátló is, de nem elvárás. (Hisec egy nagy csalódás, kizárva.)

 

Kb. 300.000 HUF max., amit rá tudok szánni. Ti mit ajánlanátok, hol érdemes próbálkozni? (Hisec féle gagyi kizárva)

 

Az Unisecről mi a véleményetek? Én ezt néztem ki, de ez beépítéssel együtt 350 rugó kb., ami elég soknak tűnik.

 

https://www.unisec.hu/belteri-biztonsagi-ajtok/premium-RC2-tuzgatlo

 

Köszönettel:

 

Krisztián

 

 

-Grandmaster- Creative Commons License 2021.04.27 0 0 2070

Szia! Mi építettünk be országszerte mindenhova Dierre ajtókat. Igen, A Dierre ajtóknak pocsék a hangszigetelése, sok panasz volt rá, a frissen beköltözött lakóknak. Olasz termék, nem bejárati ajtónak való, inkább bankokban beltéri "zsilip" ajtóként alkalmazzák őket. És a hőszigetelése is csapnivaló. Főleg azzal a lehajló léccel az ajtó alján.

Előzmény: hundaniel (2054)
suitup Creative Commons License 2021.04.22 0 0 2069

Pedig elég jónak tűnnek a leírás alapján. Mindent részletesen leírnak, milyen szerkezet, milyen zárak stb. Nem tudom milyen árat kaphattál, tippre 300-350k körül. Nívónál próbálkozhatsz, de visszaolvasva azért voltak nem annyira pozitív tapasztalatok is velük kapcsolatban.

Előzmény: Exosud2 (2068)
Exosud2 Creative Commons License 2021.04.22 0 0 2068

Sziasztok!

 

Budapesten, társasházban szeretnék bejárati ajtót cserélni. Tudtok megbízható gyártót ajánlani?

Korábban a Betörésvédelem Kft már cserélt nekünk ajtót, illetve szomszédomnak is ők cseréltek ajtót, de a kapott árajánlatot kicsit magasnak tartom.

 

 

Köszi

dexter0719 Creative Commons License 2021.04.06 0 0 2067

Nekem most szerelték be, de a tokkal kapcsolatban ugyanez a problémám.

Neked végülis megoldódott?

Előzmény: cornus015 (2065)
Törölt nick Creative Commons License 2021.02.14 0 0 2066

Sziasztok! Most tervezek biztonsági ajtót venni, de kicsit zavaros nekem, hogy melyik megbízható. Úgy láttam a HiSecről nagyon sok rosszat írnak. Nem világos viszont, hogy ez ugyanaz, mint az Unisec? Látom, hogy vannak összefonódások, de maguk az ajtók is ugyanolyan (gyenge közepes) minőségűek?

Jól értem, hogy a Nívó középkategória biztonság szempontjából, egy kevésbé elszánt betörőt megállít, csak a beszerelés minősége néha kicsit gyenge?

cornus015 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 2065

Sziasztok!

 

Nálam 4 éve telepített a Nívó egy kültéri ajtót. Nem volt olcsó, de alapvetően elégedett vagyok vele - leszámítva azt, hogy a keretében semmi szigetelés nincs. Hőhíd az egész. 

Az eddigi években nem volt időm vele foglalkozni, idén viszont igen, így éltem is a garnaciával. Kijöttek első körben, újraszilózták, cseréltek pár tömítést és végeztek (az amúgy nagyon jóarc szerelők). Szeretem az ilyen szerelőket, mert őszinték. Például csodálkozva nézték, hogy a biztonsági szegek, amik az ajtó lapot tartják a keretben csukott állapotban hogy nem rozsdásodnak még ilyen nedvesen (azóta rozsamentesek már ezek a pöckök, gondolom nem csak nálam gond a nedvesség). 

Persze a hiba nem javult meg, jeleztem újra, kijöttek újra most már más csapat. Ők állítottak az ajtón, mivel nem zárt tökéletesen, leszedék az összes szigetelő gumit és újabb, profibbat tettek fel. Most már nem záródik olyan könnyen az ajtó (értsd: eddig picit meglendítettem és szépen becsukódott, most már erővel be kell nyomni / húzni - ami hosszú távon nem fog jót tenni a kilincsnek). 
A hiba továbbra sem oldódott meg, még mindig hőhíd az egész keret. Írtam nekik ismét, hogy valami radikálisabb javítás fog itt kelleni. 

https://photos.app.goo.gl/KxMzimJRvVUmzBEk7 itt van pár kép, a telepítésről és most mértem párat, mekkora a hőkülönbség: ajtólap 19-21 fok között, keret 7-14 között. Méghogy szigetelt és hőhíd mentes :/ 

 

Esetleg volt itt más akinek ilyen gondja volt és meg tudta oldani? Mert úgy látszik ők nem értenek hozzá. gondolok itt olyanra mint a keretet belülről kifúlyni megfelelő purhabbal?

 

Igazából még túl is énélm a dolgot, de mint látjátok az ajtót belülről egy olajozott tölgyfa falpanel veszi körül, ami folyanatosan nedves ezáltal, előbb utóbb el fog rohadni tőle :/  

 

(házon belül amúgy 20-22 fok között és 50-60% közötti páratartalom van. kölcsön kértem egy párátlanítót, amivel letoltam 50% alá a párát, de úgy se volt változás, lévén annyira hideg a keret, ahogy azon ~40%-nál is kicsapódna a pára. A házban máshol nem csapódik ki amúgy sehol se pára, nincs penész). 

videkiatlag Creative Commons License 2021.02.10 0 0 2064

Évek óta szenvedünk egy több pontos bejárati ajtó kilincsével, zárával.

Az ajtó két oldalán a zárszerkezetnek nincs csavaros része. (legalábbis nem találtam) :(

Hogy a francba szedhető szét az ilyen?

(jelenleg az egyik kilincs 1 centit kijár, s ezt kellene megjavítani)

dexter0719 Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2063

Sziasztok,

 

Az unicec ajtókról https://www.unisec.hu/kulteri-biztonsagi-ajtok.html

vagy

a delta ajtókról van valakinek tapasztalata?

https://delta-ajto.hu/

Asshurnasirpal Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2062

Ahogy a olvtárs  is, a Nívót, abból is a standard 5 variánst, Mauer zárakkal. Nálam ilyen van, bevált. Panelben ez a legjobb ár/érték arányú, de a standard 3 is jó lehet.

Nem tudom, milyen épületben laksz, az változtathat az ajánlott típuson.

 

 

Előzmény: Westworld (2061)
Westworld Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2061

Köszönöm a választ.

Mit ajánlanál?

Előzmény: Asshurnasirpal (2059)
suitup Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2060

150k körül még mindig a nívó a legjobb választás. Legalább nem kukás kínai tucatszar.

Előzmény: Westworld (2057)
Asshurnasirpal Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2059

Nem. Alumíniumlemez az egész. Nézz rá a képre jobban. Ez egy hisec klón.

 

Előzmény: Westworld (2058)
Westworld Creative Commons License 2021.02.04 0 0 2058
Westworld Creative Commons License 2021.02.02 0 0 2057

Visszaolvastam 100-at és azt látom, hogy HiSec és NIVO nem jó, de akkor mit érdemes venni?

150eFt-nál nem szeretnék többet költeni.

A műanyag ajtókat át tudják égetni vagy bennük acéllemez?

Köszönöm

Quetz Creative Commons License 2021.01.19 0 0 2056

Tanácsot szeretnék kérni, a bejárati ajtónk zártszelvényes tokkal rendelkezik ami hőhidat képez és folyik rajta a kicsapódó pára(mint kiderült, egy beltéri biztonsági ajtót adtak el nekünk, hőszigetelés nélkül) Ki az aki valóban hőhid mentesített, szigetelt kültéri biztonsági ajtót gyárt/forgalmaz? Akibe eddig belefutottam, az vagy csak az ajtólapot szigetelte, vagy olyan zártszelvényt kínált, aminek az üregét kitöltik, de a kapcsolat a kültré/beltér között nem volt megszakítva.

Péterbp Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2055

Volt szerencsém Dierre ajtóhoz, nagyon jól hangszigetelt. Honnan veszed, hogy mindent lehet hallani a túloldalról ?

Előzmény: hundaniel (2054)
hundaniel Creative Commons License 2020.11.28 0 0 2054

Mindegyik Dierre biztonsági ajtónak pocsék a hangszigetelése? Olyan mintha nem is lenne ajtó, hallani mindent a túloldalról...

Razor177 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2053

Valaki akinek nívó ajtaja van csinalna egy hasonló szemlélető videót?

Razor177 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2052

ne mondja már senki hogy ez normális.. meg látatlanban is jó

 

 

https://youtu.be/RpS7398QlLo

Előzmény: Péterbp (2051)
Péterbp Creative Commons License 2020.11.22 0 0 2051

Remélem még bírod idegekkel.

Előzmény: Razor177 (2050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!