Keresés

Részletes keresés

T.Howard Creative Commons License 2009.05.29 0 0 47
A pécsiek véleményének kikérése után megújul a város főtere
2009. május 29. 13:51


MNO
Megkezdődött pénteken Pécs főtere, a Széchenyi tér felújítása, amelyhez a napokban a lakosság véleményét is kikérte Páva Zsolt (Fidesz) polgármester, miután kiderült, hogy a kivitelezés a tervezettnél többe kerül.

A telefonon feltett kérdésekre választ adók több mint 70 százaléka támogatta, hogy a város fogadja el a drágább ajánlatot, de még az idén fejeződjön be az építkezés. A válaszadók 92 százaléka amellett volt, hogy Pécs 2010-ben, az Európa kulturális fővárosa (EKF) program évében méltó körülmények között fogadja vendégeit, 86 százalék vélte úgy, helyi cég legyen a kivitelező – mondta el Páva Zsolt a munkálatok kezdetekor sajtótájékoztatón.



Nna, ennyi vót. Mit kell annyit sz@rakodni?
Előzmény: T.Howard (46)
T.Howard Creative Commons License 2009.05.29 0 0 46
A Széchenyi tér teljes átépítését tervezte meg az önkormányzat, és ehhez 1 milliárd forintot biztosított.

1. Ezt a mondatot ismételgesd magadban...
2. A többség rábólint és kész lesz. Baj?

Ezen rágódni, ehh...

pert1 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 45
Azt is hozzátehette volna, hogy természtesen igenlő válasz esetén minden pécsi polgártól beszednek fejenként 3 ezer forintot - bár csak közvetett módon.
Előzmény: lerr (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 44
Te valamit félreértesz. Nincs alternatíva a döntéshez, vagy nem derül ki, mi veszhet el az idei 300 millióval.
Persze neked biztos nyilvánvaló. :)
Előzmény: aavensis (42)
taran Creative Commons License 2009.05.29 0 0 43
elkepzelem,ahogy Demcki meghirdeti,hogy:
-akartok majdnem semmire sem jo metrot,ami min 300 mrd,de inkab 500,de lehet,hogy 700-ba fog kerulni es a haverjaim csinaljak?
-akartok oriasi dugot a varosban olyan 5 evig amig megepul?
-Akartok ram szavazni 2020-ban?Most mar tenyleg rendbetesszuk a Moszkva teret.

Ha akarjatok,akkor hivjatok a 06 90 STRABAG szamot, ha nem ,akkor a 06 90 SZOPOK-at, 1000ft+afa/hivas.



aavensis Creative Commons License 2009.05.29 0 0 42
Azért az látszik, hogy a szocik nagyon nem szeretik a demokráciát, vagy nagyon nem értik, mire jó az, mivel mást szoktak meg. Mind itt háborog, hogy megkérdezik a népet.
nyugatioldal Creative Commons License 2009.05.29 0 0 41
A döntés már meg van, csak a támadási felületet akarja eltüntetni... :-)
Előzmény: lerr (14)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.29 0 0 40
Én is ezt érzem - vagyis a döntés: még az idén ki kell fizetni 300 milkát az ajánlattevőnek. Kell az.
Előzmény: kpityu2 (39)
kpityu2 Creative Commons License 2009.05.29 0 0 39
Izé, nem egyoldalúak kissé a választási lehetőségek ?
eFigyelő Creative Commons License 2009.05.29 0 0 38
Olvasva a topicot, kezd olyan érzésem lenni, hogy Kunciánnak igaza volt, amikor valamelyik népszavazás előtt azt mondta, hogy nem kéne megkérdezni a "lakóságot", mert nem értenek hozzá.

Javaslom a "Demokrácia alapfokon" tanfolyam elvégzését.
Kék az ég Creative Commons License 2009.05.29 0 0 37
El kell ismerni zseniális a pacák!

Dönteni nem mer maga mert akkor felelősséget kellene vállalni: Vagy nem lesz a főtér felújítva (de azt nem meri vállalni) vagy eladósodik a varos és másra nem jut majd (azt sem meri).

Így akármi lesz, majd rajuk fogja, hogy te nép hat te akartad a főteret, hat nem jut új buszokra, magadra vess. Vagy nem akarsz adósságot, akkor nincs új főtér a te hibád, smucig.
Előzmény: lerr (-)
aavensis Creative Commons License 2009.05.29 0 0 36
Hát, ha már az is probléma, hogy megkérdezné a polgárokat (akiket képvisel), hogy mit akarnak, akkor nagy a baj. Birka-szolga nép az, aki nem szeretne beleszólni a saját jövőjébe, sőt nehezményezi, hogy megkérdezik, mert az szerinte határozatlanság. Hihetetlen.
tbando Creative Commons License 2009.05.29 0 0 35
Mondtam én annak idején, hogy egyik jelölt sem alkalmas....

Na és? Mondtál már máskor is hülyeséget.
Előzmény: lerr (-)
unbreakable Creative Commons License 2009.05.29 0 0 32
Alkalmatlan és döntésképtelen a csávó...

Írtam én ezt már korábban is....

Kósa népszavazáson kérdezte meg, hogy fel kell-e újítani a főteret?


Az, hogy tudni szeretné az emberek véleményét még nem tutyimutyiság, s azt sem jelenti, hogy nem tudna dönteni.

Kell lenni koncepciónak, mikor polgi akarok lenni. Ezt a koncepciót a kampányban el kell mondani, aztán ezt követni.

Ja meggyőző érv, főleg így a 2006-os választásokra gondolva... ez talán csak egy olyan jelzés, nem tekinti magát "istennek" aki mindent jobban tud, csak attól, hogy megválasztották s megteheti ... s nyitottan várja a javaslatokat , s ilyen bátorításokra sokan élnek is hanguk hallatásával ;

nem értem miért fáj ez valakinek.......
Előzmény: lerr (-)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 31
:)
Jajj virág, kis butusom... :)

De ezért szeretünk :)
Előzmény: cserép virág (29)
cserép virág Creative Commons License 2009.05.28 0 0 30

...és hol a lé?

..és hol vannak a pécsi szocik, hogy tételesen elszámoljanak?

Előzmény: monfondir (23)
cserép virág Creative Commons License 2009.05.28 0 0 29

Mért nem jelöltetted magad Bürgermeisternek?

Te biztosan jobban csináltad volna!

Hajrá! Jó olvasni, hogy most nem Kósát sározod- van másik, ahogy mondani szokták! Jó kis levezetés ez neked! :O))))))

 

Előzmény: lerr (16)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 28
A kettő tök más... Az egyik az információ visszatartása, a másik a felelősség lepattintása...

De nekem mindegy... Ha normális az, hogy a döntést a sokkal kevesebb infóval rendelkező emberekre hárítom, akkor nekem nincs több hozzáfűzni valóm...
Hihetetlen....
Előzmény: monfondir (26)
RontóPál Creative Commons License 2009.05.28 0 0 27
Ugyan, ez csak a "megkérdezzük az embereket" c. parasztvakításba csomagolt döntésképtelenség... Amúgy teljesen értelmetlen, ha nem kontrollált az adatgyűjtés, azt hoznak ki, amit akarnak...
Előzmény: lerr (-)
monfondir Creative Commons License 2009.05.28 0 0 26
Visszakérdezhetnék, hogy a lakosságnak megsúgták-e anno, hogy az elkerülőt beviszik a lakótelep kellős közepére??? Emlékszel? Ezen vitatkoztunk pár éve :)
Akkor ezt te sem tudtad. Nem kérdeztek senkit és semmit, most aztán ott a szívás a köbön (esetleg még meg is murdelhetsz)...
Ebben az esetben legalább feketén-fehéren látszik mi kerül mibe és mi az eltérés ami az eddigi EKF totojázás miatt hirtelen beugrott pluszként.
Előzmény: lerr (25)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 25
Értem én... De alakosságnak megvan az infója, hogy miért annyi, amennyi? Nincs....
Kevés volt a keret, vagy magas az ajánlat? Lehet-e másból átcsoportosítani?
Lehet-e tárgyalni? A lakosság ezt nem tudja...
Előzmény: monfondir (23)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 24
Milyen határozott belépő?

Határozottan nem döntök? Határozottan áthárítom a döntést azokra, akiknek sokkal kevesebb információja van, mint nekem?


Fasza...
Előzmény: SzaboCsabaBence (22)
monfondir Creative Commons License 2009.05.28 0 0 23
A pécsi Széchenyi teret az Európa Kulturális Fővárosa (EKF) programban építik át, ez az EKF öt fő beruházásának egyike. Az átépítéshez 1 milliárd forint támogatást kapott a város. Kivitelezőt pályázat útján keresett a város (még Páva győzelme előtt), de annak ajánlata 300 millió forinttal meghaladja az 1 milliárd forintot. Ezt a különbözetet a városnak kellene kifizetnie.
Szóval itt egy 300millás kérdésről van szó az eddig 30mrd-os adóssághoz pluszban...
Előzmény: lerr (20)
SzaboCsabaBence Creative Commons License 2009.05.28 0 0 22
A leghatározottabb belépő, szóval nem tudom, miről beszélsz... Bocs.
Az más kérdés, hogy populista-e ez vagy sem.
Előzmény: lerr (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 21
Én azt szeretném, ha vennének a NASAtól vagy a Moszadtól vagy akár valamelyik magyar őstermelőtől betanított vakondokot, aki bontás nélkül kicseréli a közművezetékeket, valamint ALULról kátyúzza ki az utakat..
Előzmény: Pávek úr (19)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 20
A kérdés nem így jelentkezik :)

Akarják-e, hogy fel legyen újítva az Erzsébet-híd?
Előzmény: Pávek úr (19)
Pávek úr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 19
Jó ötlet.
Ezt Demszky fáraó is megszívlelhetné: akarják-e a polgárok, hogy feltúrja a várost, akarnak-e még a túrások mellé műdugókat stb.
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.28 0 0 18
A negyedik kérdés lemaradt: ki a legszebb a vidéken?
Előzmény: monfondir (11)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 17
...Nem a lakosságra hárítani a felelősséget...
Előzmény: lerr (16)
lerr Creative Commons License 2009.05.28 0 0 16
Alkalmatlan és döntésképtelen a csávó...

Írtam én ezt már korábban is....

Kósa népszavazáson kérdezte meg, hogy fel kell-e újítani a főteret?

Nem, nagyon helyesen. Kell lenni koncepciónak, mikor polgi akarok lenni. Ezt a koncepciót a kampányban el kell mondani, aztán ezt követni. Nem a kapsságra hárítani a felelősséget...


Most őszintén... A lakosságnak megvan az infója, hogy eldöntse, hogy az 1,3 milliárd jogos, vagy elég lenne az 1 is?????

Nincs...
Előzmény: cserép virág (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!