El kell menni több üzletbe megpróbálni. Sajnos a kialakult helyzetet kihasználva a legtöbb butikban csak akkor írnak fel a listára, ha veszel náluk valami más, kevésbé népszerű vagy nemesfém modellt. Ráadásul a flipperek miatt kétszer is megnézik, kinek adnak a kurrens modellekből, mert nem akarják, hogy a délben megvásárolt óra délután 2-kor már hirdetve legyen másfélszeres áron. De szerencséje mindig lehet az embernek és talán a hype is ki fog fulladni egyszer.
Ha a legfelkapottabb modellek érdekelnek, akkor sajnos nem lesz egyhamar új órád. Nem tudom, hogy elérhető-e a korábbi modell (40 mm), talán abból találsz újat listaáron még. Az acéltokos Sub mindig is népszerű volt és a gyár bizony keveset dob piacra, az érdeklődés, hype fenntartása céljából, szerintem. Azok a "törzsvásárlók" többnyire szürkepiaci kereskedők, akik feláron adják aztán tovább, tisztelet a kivételnek. Sok sikert a vásárláshoz!
Valaki felvilágosítana, hogy mi a helyzet mostanában a Rolex órákkal kapcsolatban?
5-6 éve döntöttem el, hogy nekem kell egy Submariner, azóta nem nagyon követtem az eseményeket, sajna csak mostanra jött össze rá a pénz (listaárra). Azt persze olvastam h nem egyszerű butikban hozzájutni manapság, de gondoltam megpróbálom, max felírnak várólistára és várok még 2 évet... Graz mellett lakom, így itt próbálkoztam, de az eladó hölgy azt mondta csak törzsvásárlóknak elérhető, és listára sem tud felírni. Ez mindenhol, otthon is így működik? Tehát esélyem sincs megvenni az órát amire évek óta gyűjtöttem? (Listaárnál többet elvből nem adok semmiért :D )
Itt a hivatalos válasz a Rolextől, ha ezzel tudtam segíteni:
To guarantee continued accuracy and waterproofness, Rolex recommends that you periodically return your watch to an Official Rolex Retailer or Service Centre for professional servicing. It is recommended to service your Rolex approximately every 10 years depending on the model and real-life usage.
Ha jól működik, pontos, nem kell elkapkodni, szerintem.
Előre bocsájtom, hogy nem olvastam vissza, de szeretném a tanácsotokat kérni. Decemberben lesz 5 éves az óra, előtte még jár hozzá a szerviz? Ha igen, hová érdemes vinni? Itthon vagy bécsbe?
De mit nevezünk tömegórának és mi az átlagvásárló? Azért ahhoz, hogy kiadj 5000+ eurót egy óráért, valamilyen szinten benne kell lenned a témában, vagy ha meg a presztízs miatt veszed illetve villantani, akkor jó egy DJ is. Működni meg múködik a rendszer, látod - legalábbis egyelőre. Hogy hova fut ki ez az üzletpolitika (vagy minek hívjam?), az kérdéses. 5 évvel ezelőtt keveselltem a 114060-ra ajánlott 10% kedvezményt, most meg örülnék, ha listaár felett 1000 euróval vehetnék egy Pepsit.
Egy Ferrarinál működik, és működhet, hogy akkor vehetsz, ha már vettél. Úgyse első autó, 1-1 ritkább típus tényleg csak a gyűjtemény sokadik darabja lesz.
Tömeg órából az átlag vásárlónak szerintem nincs több darab, és főleg ritkán vesz meg 1-2 órát csak azért, hogy majd utána talán megvehesse azt amit akar. Ne magadból, meg a többi órabuziból indulj ki, akinek vagy van 2-5-10 órája, vagy megszokott, normális dolog az órák pár hetente-havonta történő cserélgetése.
Nem akarom tromfolni a Tiguán sztoridat, de a kollégámé viszont néhány héttel előbb jött meg. Igaz, hogy ez még tavaly történt, azóta a VW-nak újabb gondjai támadtak. ;-)
Főnökömnek 3 hónappal később jött meg a Tiguanja az ígértnél. :) Szerintem a butikok várólistái kamuk. Az a korrekt bolt, amelyik kerek-perec megmondja, hogy nem vezet listát, a többi meg bohóckodik, úgy tesz mintha. Az fog Daytonát meg Pepsit kapni, aki már régi ügyfél, vagy megveszi a nemesfém változatot is, nem az, aki feliratta magát 2 éve mert pont arra járt, de előtte se látták soha, meg azóta se.
Én úgy tudom, hogy felmerült a dealer hálózat saját kézbe vétele, de szerintem ez kivitelezhetetlen.
A gyár viszont korrektebb tájékoztatást tudna adni.
Jelenkeg rendkívül sok autóra van várólista. Gyártótól pontos időpont kapsz az átvételre, általában gyártási hetet adnak neg. Talán valami ilyesmi működne.
Egyébként pedig egymás között vagyunk, nyilvánvalóan mindenki tudha, hogy milyen módon kerül a butikból a nepperhez egy óra. Talán nagyobb kontroll alatt kellene tartani az AD hálózatot.
Még mindig az a kérdés, hogy jó, de mit csináljon a gyár? Mert azon kívül, hogy saját tulajdonban lévő butikrendszert épít ki, én nem nagyon látok más megoldást. Ja, és persze elkezdheti önteni a piacra az órákat. Aztán a következő pénzügyi válságnál ő is beroppan, mint a többi.
Egyébként ez az egész hisztéria számomra és sokan mások számára is nem a vágyat hanem pont az ellenkezőjét generálja. Tulajdonképpen én a gyárat is megértem, évekre előre el vannak adva az óráik. És persze az AD-t is megértem. Mennyivel jobb x ezer euró felárral eladni egy órát egy szürke kereskedőnek, mint listaáron valami utcáról beszédülő lézengő ritternek. 😉 És persze egy un szürke kereskedőnek is kell valamiből élnie! Mi ebben a rossz? Mindenki jól jár! 😉 Akinek pedig van erre pénze és a megfelelő módon hülye és sznob is, akkor hát fizessen csak!