Keresés

Részletes keresés

Casamir25 Creative Commons License 2015.12.16 0 0 182

Nagyon szép :)

Előzmény: Babilo (181)
Babilo Creative Commons License 2015.12.15 0 0 181

Mivel nem ezt nem én ültettem, így nem tudom a nevét. Nálam elég köves , sziklás talajon van, de jól bírja.  Kicsit félárnyban van,és mindig sok virágot nyit. Szerintem nem kényes Öntözni nagyon ritkán szoktam, inkább csak nyáron a nagy hőségben, amikor látom, hogy lógatja a levelét Sajnos a Metszéséhez nem értek ezért ráférne egy szakszerű igazítás. Nem tudom van-e sarj hajtása , mert sötét van mire hazaérek.  

Előzmény: Casamir25 (180)
Casamir25 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 180

Melyik fajta Gyöngyvirágcserjéd van? Nálad szereti a helyét? Strapabíró? Mennyire vízigényes? Milyen gyors növekedésű? :)

Előzmény: Babilo (179)
Babilo Creative Commons License 2015.12.14 0 0 179

Igaz ez gyöngyvessző, de ebből tavasszal tudok adni . Van gyöngyvirágcserjém, de most nem találok képet. A rózsalonccal idén próbálkoztam  ágat ledugni, egy meg is eredt ám félek, hogy a hideg tönkreteszi. Nem takartam semmivel sem. A fonás csak addig nehéz amíg rá nem jössz a titkára,utána megy mint a karikacsapás :-) 

Előzmény: Casamir25 (178)
Casamir25 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 178

Nekem nagyon tetszenek, nagyon ügyes vagy! :) Nekem a kedvencem a Kikeleti bangita, meg az Orgona, mert szuper illatuk van. Szeretnék tavasszal beszerezni Deutzia strawberry fields és Deutzia Mont rose Gyöngyvirágcserje hibrideket. Imádom őket a fotók és a leírások alapján.

Előzmény: Babilo (177)
Babilo Creative Commons License 2015.12.09 0 1 177

ezt lefújtam , de szerintem ronda.

a levél meg sikerült tökéletesre .

Előzmény: Babilo (176)
Babilo Creative Commons License 2015.12.09 0 1 176

Nekem a nyár elejében nyíló Bangita tetszik , ami ugyan büdös illatú, de látványnak szép. Még nem derítettem ki a nevét . Szeretnék majd ültetni ilyet . Kicsit eltűntem, mert gyártom a karácsonyi meglepetéseket (papírfonás). Teszek majd fel fotót.   

Előzmény: Casamir25 (175)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 175

Én tavasszal szeretnék még egy rózsaloncot és két gyöngyvirágcserjét ültetni, mert én is imádom őket :)

Előzmény: Babilo (174)
Babilo Creative Commons License 2015.11.29 0 0 174

Nálam nagyon köves a talaj, ezért sok cserje lett ültetve. A boglárka cserje, a sok sarjhajtással már idegesít. A rózsaloncot szeretem, és az idén próbálkoztam a dugványozással is, amiből kettő eredményt mutat. Rózsa nélkül nincs kert, persze most már lehet bőven válogatni a fajtákból . sajnos az én kertem nem olyan mint amit szeretnék , ha nem lenne ennyi szikla kő, biztosan több virágom lenne. 

Kár, hogy a szobanövényekből  a helyhiány miatt, jó párról le kellett mondanom. A munkahelyemen szerencsére, jó szemmel nézik a virágszeretetemet.   

Előzmény: Casamir25 (173)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 173

Vannak olyan növényeid, amiket az erre tévedő olvasóknak tudnál esetleg ajánlani, melyek esetleg extra strapabíróak és nálad már több éve szépen fejlődnek, esetleg sarjakat hoznak, szaporodnak? :)

Előzmény: Babilo (172)
Babilo Creative Commons License 2015.11.26 0 1 172

Örülök a válasznak , de mint említettem nem teljes. Hobbiszinten tanulgatom,és minden visszajelzésből, tanulni is lehet. :-)

Előzmény: Casamir25 (171)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 171

Köszönöm szépen Babilo! :) Tényleg igazak rám a leírtak egy az egyben. :)

Előzmény: Babilo (169)
Babilo Creative Commons License 2015.11.25 0 0 170

Bocs a hibákért. Kapkodtam.

Előzmény: Babilo (169)
Babilo Creative Commons License 2015.11.25 0 1 169

Csak a 29.!

 

Amit írok nem teljes körű, mert év, hó, nap, névvel teljes az ember.

 

29= 2. A kettes ember nem vezető típus , de kiválóan tud együtt dolgozni másokkal , jó kapcsolatteremtő készség. Hangulata, néha váltózó, mint a hold, hiszen a kettes számot a old képviseli. Érdeklik a rejtélyes misztikus dolgok.A kilences miatt nagyfokú az igazságérzete.és igen, harcol a maga igazáért, és másokéért. A kettes,és a kilences miatt előre megérez dolgokat, főleg ha oda is figyel ezekre a felülről jövő benyomásokra. Kilenc miatt, néha szeretik kihasználni mások, erre figyelnie kell.  

Röviden ennyi , de érvényes az első mondat. Hiába van kevés ideje az embernek, ha szeretettel csinál valamit , akkor szakít időt. A megajándékozottak biztosan értékelik a fa alatt. A tanulásba most vesd bele magad, hogy az ünnepekben erre ne legyen gondod. Az a csodavárás ideje , hiszen születik a fény!

Előzmény: Casamir25 (168)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 168

Július 29 a dátum.

 

Régen készítettem már rajzot, azt hittem már el is felejtettem hogyan kell, meg nem olyan sok időm van mostanság, mert sokat tanulok, de ezt a képet nagyon szívesen készítettem, jólesett igazán, mert már régen rajzoltam. Számomra a legnehezebb egy számomra fontos embert lerajzolni, hogy pont úgy nézzen ki, mint ahogyan a valóságban. Remélem hugom és sógorom örülnek majd az ajándéknak :)

 

 

Előzmény: Babilo (167)
Babilo Creative Commons License 2015.11.24 0 0 167

OHÓ! Neked valamilyen művészi vénád van, ha ilyen rajzot tudsz készíteni. Amennyiben elárulod a születési napodat esetleg többet is  kitudok belőle silabizálni :-)

A készített ajándékaidnak, szerintem sokkal jobban lehet örülni, mint a pénzen vett ajándéknak. Ebben valóban ott a melegség, a szeretet. Én még sok kis ajándékot kell , hogy készítsek,az idő pedig egyre fogy. Köszönöm a koszorúra irt bejegyzést.

Előzmény: Casamir25 (164)
Babilo Creative Commons License 2015.11.24 0 0 166

Kedves Nóra!

 

Maga a koszorú hamar megvan, csak az újságpapírsodrás a több idő. Hosszú sötét estéken tv nézés helyett, tán jobb. Bár én utálom a Tv-t nagyon ritkán nézem, akkor már inkább itt a gépen a virágokból, gyógynövényekből gyarapítom az ismereteimet. Nagyon szép kerted van, és rengeteg virágod.

Előzmény: CBNora (163)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 165

Nagyon szép a koszorú Babilo!  :)

Előzmény: Babilo (161)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 164

Én is borzasztóan várom már a karácsonyt :)

 

Teljesen igazad van Babilo. A mai világban akárcsak más dolgok, a karácsony is szinte már a pénzről szól. Habár én próbálom meghitté varázsolni. Anyuméknak például egy olyan képkeretet vettem, amibe a mi, a gyerekeik fényképeit helyeztem el, s ezáltal ez egy kreatív dolog és egyben szép emlék. Nem személytelen. Hugomnak és Sógoromnak pedig vettem egy kisebb ajándékot külön külön és kapnak egyet közösen is. Egy rajzot készítettem, mely őket örökíti meg. Egy olyan ajándék ez, mely mindig ott lesz a közelükben, amennyiben tetszeni fog nekik és kiteszik a falra. Egy emlék, ami mindig a készítőjét és annak szeretetét juttatja majd az eszükbe :)

 

 

 

 

CBNora Creative Commons License 2015.11.23 0 0 163

Nagyon jó ez a koszorú!

Ez is nagy munka lehet, mindenre tényleg nincs idő.

Előzmény: Babilo (161)
Babilo Creative Commons License 2015.11.23 0 0 162

Előzmény: Babilo (161)
Babilo Creative Commons License 2015.11.23 0 1 161

Ügyes vagy, biztosan szépek a kézzel festett mézesek. Én ilyet nem tudok,meg az időm is kevés.

Hátra van a festése. és a díszítése. Biztosan szép lesz a kiállítás, de öltözz melegen,  jól lehűlt az idő.

 

Előzmény: CBNora (160)
CBNora Creative Commons License 2015.11.23 0 1 160

Szintén.

Már majdnem kész vannak a festett mézesek. Az összes kedves ismerős kap belőle, karácsony előtt végigjárjuk őket, és elvisszük. Van, akivel csak ilyenkor találkozunk, kicsit elbeszélgetünk, megmarad a kapcsolat.

Drága ajándékokat nem szoktunk venni, a rokonoknál is eszegetünk, beszélgetünk. Tévét nem nézek, így a reklámözön nagy része elkerül. Hétvégén megcsinálom az adventi koszorút a kertben található dolgokból. 28-án elmegyünk a Nagytétényi Kastélymúzeumba a karácsonyfa kiállítás megnyitójára. Szóval magunknak azért meg tudjuk teremteni a karácsonyi hangulatot.

Előzmény: Babilo (159)
Babilo Creative Commons License 2015.11.22 0 0 159

Igen, én várom a karácsonyt. Szabadidőmben papírkoszorút fonok,és majd ezt díszítem. Lehet, bolti szebb, de nem baj. Már megsütöttem a mézeskalács formákat, a mézeskalács házikót. ez ugyan roggyant lett kicsit, mert a pörköltcukorral bánni nehéz. Szeretek olyan ajándékot készíteni ami a kezem munkája. A mostani karácsonynak nincs hangulata, mert minden a pénzről szól. Hol van az a világ, amikor három testvérnek a Grimm legszebb meséi volt a fa alatt. Rongyosra olvastuk, de ma is megvan

.

Előzmény: Casamir25 (158)
Casamir25 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 158

Ti várjátok már a karácsonyt? Én nagyon!!! :)

 

"A karácsony ünnepének valódi varázsát az adja, attól igazán szép, ha annak a személynek adhatunk ajándékot, akit úgy Isten igazából szeretünk, a világon mindennél jobban. Egy olyan ajándékkal szeretnénk őt a Szeretet Ünnepén meglepni, hogy amíg mi élünk ne feledje el és azt sem, aki adta őt neki, s nagyon szereti, amióta csak az eszét tudja. Ahogy telnek múlnak idővel az évek, eljár felettünk is az idő, hisz senki sem él örökké egyszer majd mindannyian megöregszünk, de ez az ajándék mindig ott lesz majd, az emlékünk általa örökké él, hogy itt jártunk, hogy szeretettel adtuk, hogy megköszönjük mindazt, amit ő tett értünk, hogy szeretett, elfogadott, segített és ott volt velünk jóban rosszban. Hogy megköszönjük azt, hogy van nekünk. A tekintetét eme ajándékról sosem fogja levenni, csendben mindig ott lesz majd a közelében, a szívéhez közel. Hisz eme ajándék sosem fog megöregedni, mert örökké él majd, s általa, ha rátekintünk mi is örökké élni fogunk egymás szívében."

Casamir25 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 157

Örülök, h Nóri, te is írtál a topicon, hisz tudom milyen csodaszép kerted van, mennyire értesz a kerthez, számomra megtisztelő és büszkeség ha itt láthatlak :) Mind sokat tanulhatunk tőled!!! :)

 

Én otthon a komposztálóba a faleveleknek csak egy kis hányadát hordom, mert nálunk lebomlik gyorsan a fák, bokrok alá söpörve. Nálunk a komposztáló úgy működik, hogy a konyhában keletkezett kávézaccot, teafüvet, tojáshéjat, zöldségek héját, maradványait, gyümölcsök héját, /persze kivéve banán, citrom, narancs/, összegyűjtjük egy kis vödörbe és mindig kivisszük amikor tele van a komposztra és így rétegződik. Én karton papirat sem teszek bele és fahamut sem, habár volt egy idő, amikor küzdöttem a gyommal, s kartonnal takartam egy részt a kertben. Sikerült kiirtanom onnan a tarackot és a karton is eltűnt :). De nálam elég gyorsan komposztálódott eddig mindig minden, és még kisebb faágak is szoktak bele kerülni :) Eddig mindig sikerült egy idő után lebomlania és amikor időm engedi megszoktam kicsit forgatni villával, hogy az alja kerüljön felülre és ezáltal az egész komposztálódjon, ne csak az alsó rész, ami közvetlen érintkezik a talajlakó élőlényekkel. S természetesen folyamatosan felhasználom a kész fekete komposztot, ami keletkezik, megérik az évek folyamán.

Előzmény: Babilo (147)
gacsat4 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 156

Köszi a videót. A giliszta száját ugyan most se láttuk működésben, de azért okosabbak lettünk. (egy kicsit)

Előzmény: CBNora (155)
CBNora Creative Commons License 2015.11.20 0 2 155

A szájszervükkel, gondolom.

Itt egy film:

https://www.youtube.com/watch?v=QGC8rI0CpwM

Két perc után van a lényeg.

Előzmény: gacsat4 (154)
gacsat4 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 154

 Giliszták? És mivel fogják meg?

Előzmény: CBNora (153)
CBNora Creative Commons License 2015.11.20 0 2 153

Giliszták húzkodják be.

Előzmény: gacsat4 (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!