Keresés

Részletes keresés

bandikaa Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2
Köszi, a planeten megtaláltam a címet :)

De a megoldást ide írom, hátha más a jövőben keresgél a témában.
Eccerű, legalábbis leírva annak tűnik: A Vidanettel kell kötni egy szerződést kábeltv szolgáltatásra, hogy legyen hivatalosan is élő tyúkbél a lakásban. Aztán meg kell igényelni a t-bandától a netet, és nyomatékosan az orrukra kötni, hogy a vidanet adja a modemet. A vidanet elvben megkapja a bekötés munkalapját, és már dől is az adat a falból. csütörtökön kiderül, valóban megy-é a dolog...
Előzmény: N.Ádám (0)
N.Ádám Creative Commons License 2009.05.21 0 0 1
Megkaptam a mailt, továbbítottam az illetékesnek.
Előzmény: N.Ádám (0)
N.Ádám Creative Commons License 2009.05.21 0 0 0
Szia!

Légyszives küldd el az adataidat (név, cím, telszám, vidanet üf. azonosító(ha van)) a vidanetforum@kabelnet.hu címre és utánanézünk, hogy miben tudunk neked segíteni!
És esetleg nézz be ide:
http://forum.planet.hu

Köszi!!!
Előzmény: bandikaa (-)
bandikaa Creative Commons License 2009.05.21 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nem tudom, hányan lehetnek, akik olvassák ezt a fórumot Pesthidegkúton, de hátha idetalál valaki a válaszokkal:

Adott egy társasház, ahol lóg egy koaxális tyúkbél a falból minden lakásban.
A házban levő doboz a Vidanet tulajdona. Ők csak kábeltvt szolgáltatnak, mert állítólag valami technikai problémával küzdenek.
Amúgy vicces a kábeltv is, nem is olyan rég még ingyen volt 50 csatorna, aztán kb márciusban 4 maradt. Ez tipikusan azt jelzi, hogy épp akkor alakították át a hálózat adott részét csillagpontosra, és egyúttal remote adminisztrációra.
Net - állítólag - nincs a tyúkbélben.

A tkábel szerint ők bezony tudnának adni az adott helyen akár 25 megabites kábelnetet is, gyönyörűen megkötik a szerződéseket, aztán... Amikor kikocog a bekötő kollega, el is húz, merthogy "Itt a vidanet a szolgáltató". Ők - állítólag - nem is tudják beüzemelni a tkábeles modemeket, mert ugye mac regisztráció és társai.

Közben a vidanet azt állítja, hogy van egy csomó olyan ügyfelük a kérdéses területen (Pesthidegkút Ófalu, a Gercse felé eső részen) ahol ők adják a kábeltvt, a tkábel meg ugyanazon a tyúkbélen a netet.
Erre a tkábel műszakisaik azt felelik, hogy ez fizikailag lehetetlen, és a net bekötése a vidanet dolga.

Akkor most ki beszél hülyeséget, és ki a ludas?

Én meg, a naiv ügyfél állok mint matrózban a bugylibicska.
Az olvasók között van valaki, aki már sikeresen lefocizta ugyanezt?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!