Keresés

Részletes keresés

Imrehajcsi Creative Commons License 2022.11.29 0 0 234

Nagy valószínűséggel led háttérvilágítás öregedett el. Kínából free postával 6-7 ezer a szett, ha mi szedjük szét, ezzel persze kockáztatva van, hogy eltörik valami. Ha szaki csinálja 40 ezer vagy felette az ár... Vagyis majdnem egy új tévé ára, így talán érthető, hogy sokan inkább újat vesznek.(szomorú, hogy 3 szál led szalag miatt, aminek a cseréje szétszedés után kb. 5 perc)

Előzmény: szuri kata (233)
szuri kata Creative Commons License 2022.11.28 0 0 233

valami bekakált benne!

lehet, hogy nincs nagy baja, de azt sem tudom hol, ki végez javítást?

manapság meg úgyis az a divat, ha beszarik valami cuccos, újat, vagy másikat vesznek helyette.

Előzmény: Imrehajcsi (232)
Imrehajcsi Creative Commons License 2022.11.26 0 0 232

LG nagyképernyős Smart Led TV-nek átment a képe kékes színárnyalatba. Olyan mintha enyhe uv kék fénye lenne mindennek, viszont ha a menüt behozom, az abban lévő hófehér ablakok nincsenek bekékülve, csak a műsorokba(tv, csatlakoztatott lejátszók képein) van ez a kékes "fátyol". Nem lehet a beállításokba a színeknél tompítani. Szerintetek mi lehet a baja? Először led "szalag"ra  gondoltam, de akkor a menü fehér ablaka is kékes lenne nem? Lehet a szoftverbe van a hiba? Már próbáltam visszaállni alapbeállításra, de ugyanúgy benne van a kék fátyol, el tudom húzni pl. a fák lombját zöldre, a a kék akkor is ottmarad mindenhol.

Bubu,256 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 231

Üdv mindenkinek !

Az alábbi invrtervezérlő IC-ről tud valaki infót .

Sajnos két nap keresés a neten és semmi .

 

B6988624

 

 

Előre is köszönöm !

 

Bubu,256 Creative Commons License 2022.11.23 0 0 230

Üdv mindenkinek !

Az alábbi invrtervezérlő IC-ről tud valaki infót .

Sajnos két nap keresés a neten és semmi .

 

B6988624

 

 

Előre is köszönöm !

 

 

 

főgóré Creative Commons License 2022.11.18 0 0 229

ez is egy megoldás

nemtudhatom Creative Commons License 2022.11.16 0 0 228

Hali !

Hogyan tudnam megoldani ,a youtubon 5 percenkent megjeleno reklamblokkolast ?

Ok nyilvan elofizetessel.......

van valami blokkolo program,ilyesmi ?

koszi

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2022.09.01 0 0 227

Üdv. Csak erre a fórumra jellemző, hogy a legritkább esetben válaszolnak egy kérdésre? Kösz.

oldtimerrr Creative Commons License 2022.08.27 0 0 226

Tisztelt Fórumtagok! 

Keresek a mellékelt kepen latható Samsung TV-hez LED-háttérvilagítàs javításhoz LED-et. Állítólag egy sötét folt van a képernyőn. Szerelő 2 hónapja hitegeti a barátom apósát, hogy kicserélné a LED-et, de nem kap alkatrészt. Én elektronikát javítok(ugyan nem TV-ket), gondolom ki tudom cserélni. Tudna valaki segìteni alkatrészben?

invertita Creative Commons License 2022.02.03 0 0 225

Próbáld a fejhallgató csatlakozón keresztül.

Előzmény: Denisznagypapa11 (217)
GeriSnoke Creative Commons License 2022.01.31 0 0 224

Sziasztok!📺

 

LG 55UN74003LB Smart LED TV esetében milyen probléma lehet a csak fekete és sötét színekben látható televíziót teljesen vízszintes irányban átszelő fehér vastag csík?

 

Amikor világos színek vannak akkor egyáltalán nem látni, viszont ha sötét jelenetek vannak, pl egy film esetében - esti jelenetek, ott abszolút észrevehető, egy világos tónus a tv közepén, amely 15 cm vastag csík formájában mutatkozik meg vízszintesen széltől szélig. Nagyon zavaró, és még van a televízióra garancia.

jicsin Creative Commons License 2022.01.19 0 0 223

Üdv! Szeretnék segítséget, véleményt kérni, elsősorban pro-kontra és ki melyik mellett döntene, az alábbi felhasználási feltételek mellett melyik a jobb választás a két modell közül:
- LG OLED65A13LA 4K UHD Smart OLED TV
- Philips 55OLED806/12 Android Smart Ambilight UHD OLED TV
A Tv vásárlás 1 hónapon belül lesz. A helyiség egy 18nm-es szoba panellakásban, közepesen világos. Amit nézünk: Tv (HD adások-Telekom android box), Netflix (AppleTV), külső média lejátszóról viszont SD is és HD filmek, 4K nem és nem lesz PS, Xbox konzol használva.
Most Philips 55" Full HD LCD tv van (9éves), ez is ambilight-os, nagyon jó, de nem létkérdés, kb. 20%-ban használjuk az ambilight világítást.
Az OLED óriási előrelépés lesz képminőségben, ez egyértelmű. Megnéztem MM-ban, meghallgattam a promóterek sok hasznos és sok halandzsa infóját. A képek között jelentős különbséget nem láttam, az ottani körülmények között. A dilemmám, a 65" vs 55" és 60Hz vs 120Hz ? Hajlanék a 65" felé (nem gondolnám, de lehet tévedek, h az "A"-s LG problémás lenne ekkora szobában, ilyen fényviszonyok mellett -nem esik ráközvetlen fény- , de mivel SD képanyag is lesz, főleg HD, lehet a 120Hz és a processzor fontosabb? Kösz.

lacik2 Creative Commons License 2021.08.19 0 0 222

Üdvözletem! Van egy LG 32LK6100PLB LED TV-m és minden bekapcsoláskor feljön a smart menű pár másodpercig aztán eltűnik,ez nagyon zavaró.

Lehet ezt állítani hogy ne jelenjen meg?

 

coffein2 Creative Commons License 2021.07.18 0 0 221

Sziasztok!

 

Kapott egy kisvizet, majd szárítást napon.

Ilyen lett.

Szerintetek ? Panel vagy valami más is lehet?

mgabesz87 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 220

Sziasztok. Van egy LG 55UJ634V tv-m. PC-ről van hajtva egy 4k monitorral együtt (klónozva) Egy RTX 2080 FTW hajtja őket. A problémám az, hogy míg a monitoron minden rendben van, a tv-n mikro lagok vannak filmlejátszás közben. Ez alatt azt értem, hogy szépen folyamatosan megy a film és hirtelen mintha ugrana egyet a kép. Már régóta keresem a megoldást, sok mindent kipróbáltam, de sikertelenül. Az érdekesség az, hogy külső HDD-ről (direktbe a tv-re) gyönyörűen, folyamatosan megy a film, nincs lag. Illetve tv böngészőből pl youtuben 4k 60fps videót is tökéletesen visz. A PCről HDMi kábellel történő lejátszásnál jön elő a probléma. Erre várnék ötleteket, hátha valamire még nem gondoltam. Köszönöm.

yanis61 Creative Commons License 2021.03.18 0 0 219

Sziasztok!  samsung ue50j5100  tv-m van. kb fél éve aggregátorrol üzemelt túlfeszt kapott. jött ki belőle vmennyi füst de meglepetésemre tovább üzemelt. pár napja leverte a biztosítékot , se kép se hang. 2 éves korában az lcd képernyője ki lett cserélve foltosodás miatt.. A tünetek alapján érdemes vele foglalkozni?

kalpag Creative Commons License 2020.12.21 0 0 218

Hali

Samsung smart TV n ez a folt jelent meg.Javithato?

Koszi

Denisznagypapa11 Creative Commons License 2020.10.22 0 0 217

Sziasztok! Lg lf5400 led tv-n audio kimenet nincs valahogy nem tudnám rákötni az erösítőre nincs vmi megoldás?

seabound07 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 215

Sziasztok, mi lehet a gond, ha új TV-nél próbáltam beállítani az ingyenes csatikat (DVBT alkalmas) és az automata beállítás az ingyeneseket nem hozza be egyáltalán (RTL TV2 Duna stb), hanem csak azokat amik fizetősek lennének (NatGeo, AXN, stb), kb 20 csatorna, persze sötét képernyővel, egyetlenegy jött be, a Story valami, mert az ápr 30ig kódolatlan :)

Ja és kiírja a képernyő, hogy CI modul szükséges, de azt nem akarok, mert nem érdekelnek a fizetősek csak az alapcsatik, nyaralóba.

Mit csináltam rosszul, mit állítsak, esetleg azok másik sávon vannak?

 

davarendel Creative Commons License 2020.02.26 0 0 214

Sziasztok! 

 

Írtam egy TV választás segédletet azok számára, akik nem tudják hogy mi alapján válasszanak készüléket. Végigmegyek benne a legfontosabb szempontokon.

- Ilyen a Méret. Milyen képátlóban érdemes gondolkodni?

- A Felbontás. Milyen tévézési szokásokhoz milyen felbontású készüléket érdemes választani?

- Képfrissítés: Mit is jelent pontosan és miért fontos választási tényező?

- Tuner: Mit takarnak a DVB-C, DVB-T vagy DVB-S jelölések?

- Csatlakozók: Milyen csatlakozók megléte elengedhetetlen a televízión?

- Extrák: Milyen extráknak vehetjük hasznát egy tv-n?

 

A bejegyzést ezen a linken találjátok: 6 Tipp az ideális TV kiválasztásához

 

 

A blogom címe: Shopping Vektor

kecsebubu Creative Commons License 2019.12.24 0 0 213

Sziasztok van egy 102cm-es 2017-es BLAUPUNKT led tv-m sajnos a képernyője eltört.Szerintetek érdemes javíttatni,donort keresni? Minden megoldás érdekel.BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK

XRobot Creative Commons License 2019.12.02 0 0 212

nemrég vettem egy samsung tv Q70R ha egy külső merevlemezről vagy pendrájvrol akarom lejátszani a 4k hdr filmet akkor vagy lejátssza de nem tudok audio sávot váltani (mkv a film és több audio sáv van rajta ) illetve ha 5.1 vagy valamilyen dolby vagy ddts soreund a hang kodekja akkor nem játssza le csak a képet és kiírja hogy nem támogatott az az udio kodekja probátam ráteni a vlc-ét de az samsung aps-ban nincs vlc probátap apk-ával me se jelenit a apk fálj a probátam egy fálj expolert rátenni seemi sincs az aps-ban mit tegyek hogy müküdjün a vlc vagy egyáltalán normáson lejátssza a filmeket

anyu53 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 211

sziasztok! vettem lg oled tv viszont az a kép amit áruházba nyomnak mindig vissza jön . Hogy lehet kikapcsolni? köszönöm

 

kalpag Creative Commons License 2019.08.09 0 0 210

https://www.samsung.com/hu/support/model/UE55NU7023KXXH/

 

ha valaki raer segitene,hogy milyen billentyuzetet vegyek ehhez a TVhez?........persze jo lenne nem a legdragabbat

 

koszi 

Bogi133 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 209
Sziasztok . Olyan kerdesem lenne. Van egy tv monitor. Amit kameranak hasznalunk. De a keparany nagy es amit oldalt szeretnek megnezni pl visszanezni a napokat a kameranal nem tudom mert nagyitva van a kep es kissebre kellene allitani a kepmeretet hogy jo legyen. Azt hogyan tudom beallitani. A tv panasonic a kapcsoloja pedig egy alien univerzalis táviranyito . Fontos lenne koszonom!
Thuugo Creative Commons License 2019.05.11 0 0 208

Sziasztok!

 

Szeretném a segítségeteket kérni!

 

Tervbe vettem egy LG 55UK6500MLA  készülék megvásárlását, de ezidáig még nem sikerült kipróbálnom egyik üzletben sem.

 

A kérdésem az lenne, hogy a WebOS 4.0 alatt lehet-e PLEX klienset futtatni? Stabil-e? Élvezhető-e?

 

Másik kérdés, hogy mennyire használható a WebOS alatt található internetes böngésző Horizon GO-n való TV nézésre? Megtudom e nyitni? Kitudom-e rakni teljes képernyőre?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

Ati_66 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 207

Üdv!

 

Gondolom neten rendelted. Elállhatsz a vásárlástól 14 napig indoklás nélkül. Csomagold szépen vissza és küldd vissza, de biztosítással, nehogy véletlenül megsérüljön mire visszaér a boltba. Bár én személyen oldanám meg, hogy kicsomagolás után  átvetessem velük írásban, hogy sértetlenül kapták vissza. Olcsóbb egy visszaküldés, mint ha garancia nélkül tönkremegy. A tájékoztatás korrektsége alapján viszont izgulhatsz majd, mikor kapod vissza a pénzed. 

Vagy ha bírod idegekkel, akkor tartsd meg, mert lehet semmi gondja nem lesz az alatt amíg a gyári garancia is tartana. A garancia utáni javítás pedig egyik ilyen készüléknél sem olcsó móka akár erre a piacra szánták akár nem.

Nem tudom mit tennék a helyedben, mert én nem vettem volna ilyen értékűt TV csak onnét ahol előtte megnézem, hogy azt kapom amit rendelek és 100%-ban biztos a hazai garancia. Azok a helyek pedig nem a legolcsóbb webshopok között vannak. 

Előzmény: Sinka Istváné (206)
Sinka Istváné Creative Commons License 2019.03.04 0 0 206

Helló mindenkinek!

 

Segítségetekre lenne szükségem ,OLEDLG65C8PLA tv mellett döntöttem! Ezt két napja megrendeltem s külön telefonon rákérdeztem hogy PLA vaggy LLA régiójú a készülék azt mondták PLA   s két év garancia s egy év led beégés problémákre csere garancia pluszt válal a gyártó !  Igy oké jöhet  meg is jött s beüzemeléskor derült ki hogy a mobilom kijelzője a készüléket LLA nak ismeri fel ,Rögtön email az LG magyarország képviseletnek !Regisztrációm el sem fogadta csak mokor a segitő ügyfélszolgálat a régió szerint beazonositotta, Közölték erre a készülékre a mellékelt vásárlásnál kapott számlám s garanciális feltételek nem érvényesek erre a készülékre az LG semilyen garanciát nem válal! Ez megdöbbentett de mivel PLA volt a rendelésem ami az itteni régios elfogadott gyártói régiot jelőli s garanciális feltételeket! Sajnos nekem akaratom ellenére a beigért helyett LLA régiojut hoztak ami Német piacra készült .Erre itt garancia nincs csak max megcsinálják pénzért én kifizetem az üzlettel meg ki kell fizetetni, Mire ne adja ég elromlik a cég ahol vettem megszünik ,semilyen biztositék az álltala kiállitott garanciára,egy cseréről nem is szolva a gyártói garanciális égisz nélkül! Tv szuper attól hogy LLA semmi probléma jó és szép képek ,vezérlés, minden oké , A garanciális rizikot leszámítva! Amire az Lg itteni regisztrációt megoldotta de a készülék garanciális feltételei nem érvényesek  a gyártó ettől teljessen elállt! Mitévő legyek? Egy ilyen drága készülék a legkevesebb hogy két év biztonságos tőrvényileg járó garancia meglegyen !Sajnos ez nincs meg ! Pedig a Gyártótól a regisztráciokor még vettem volna kiterjesztett garanciát hogy 5 évig nyugodt letudott legyen a tv ha meghibásodna!Sajnos a kiterjesztett garanciát sem az LG adja hanem az üzlet s ez sem biztonságos egy üzleti hátér csere esetén kevés a gyártóhoz képest, 

Gomezke Creative Commons License 2019.02.16 0 0 205

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem. LG led tv-n tökéletes a kép, azonban fekete háttérnél van benne egy fehér csík. Csak akkor, és csak ott látható függőlegesen ahol és ameddig a fekete háttér tart. Pl. egy film nézése közben csak a fekete hajnál látható, a szereplő arcán már nem. Mi ez? Mit lehet ellene tenni? Válaszokat előre is köszönöm!

 

dulitul Creative Commons License 2018.10.09 0 0 204

Kellemes szép napot!

Szeretnék érdeklődni hogy én 3 hete vásároltam egy Panasonic TX -P42GT20E Televiziót sajnos egy áramszünet után a net teljesen elment róla esetleg volna e valaki aki segitene beállítani? vagy elmagyarázná nekem mit hogyan csináljak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!