Keresés

Részletes keresés

polária Creative Commons License 2022.01.05 -1 0 566

https://szivkoherencia.hu/tomeg-es-energia/

Mindebből sokminden KÖVETKEZIK.Mindenesetre érdekes

E = m X c2

Darwin Creative Commons License 2014.05.27 0 0 564

hardlydavid Creative Commons License 2014.05.16 0 0 563

Mi a valóság?

Szempontfüggő. Gyakorlati szemszögből szubjektív.

Tág értelemben a valóság maga az objektivitás, amiből minden (szubjektum) származik.

lxt Creative Commons License 2014.05.07 0 0 561

Hogy mi a valóság?

 

Mondom is…

Az van, hogy a valóság minden. Ami, egyébiránt (a rendszeren belül, így számunkra is) megismerhetetlen.

Minden, amennyiben mindent (ami ugye a valóság), egy rendszerként (ha nem is organizmusként) értelmezünk. Miután semmi nincs a rendszeren belül, ami független lehetne – semmi nincs a valóságon túl. Csak a képzeletünk – az egónk.:-) Mondjuk, ebből jól állunk.

 

Mindazonáltal; miután mi azt hisszük el magunkról, hogy képesek vagyunk/lehetünk megérteni, modellezni, befolyásolni a valóságot (a jövőt), hovatovább annak új irányt szabni, tehát hogy mindent, a mindenséget (en bloc) ural(hat)juk, mint valóságot éljük meg képzeletünket – ami ékes bizonyítéka mérhetetlen ostobaságunknak. (Ennél magasabb labdával, ma este nem tudok szolgálni.)

 

Csak még annyit akarok hozzá fűzni: mi tényleg… de tényleg… mert mi is a gondunk azzal, hogy létezünk, akként, amik vagyunk; leéljük az életünket - oszt jóccakát?

Hogy mire akarok kilyukadni?

Tesó! Hogyan ismerhetnénk, érthetnénk meg a valóságot; ha azt hisszük el magunkról, hogy a mindenség, a létezés egyedüli célja és értelme, mi vagyunk?:-)

őszszakál Creative Commons License 2014.03.13 0 0 558

Hogy mi a valóság? Megmutatja számotokra a mindeható anyag.

A mindenható anyag

joy Creative Commons License 2011.11.24 0 0 557

Jó kérdés.

Ha tudnám, nem lenne kiesett idő.

:o)

 

Ahogy magam ismerem, és az eseményeket, lakótársaim elmondását ismerem, szépen -csak lassabban- hazacsámborogtam, és az ágy szélén ülve aludtam egy jót.

 

Ismered a "drop out"-ot?

 

Régebben a mágnesszallagos hangrögzítés technikában használták a kifejezést. A rögzített anyag hiányát, kiesését jelentő, legtöbbször csak műszerrel kimutatható -többnyire anyag hiba.

 

Az emberi agy is produkál hasonló kieséseket adott körülmények között.

 

Ilyen volt, mikor állva meghumtam a melóból hazafelé, és arra riadtam, hogy 1 megállóval tovább mentem, mint kellett volna, és leszálláskor nem tudtam, hogy kerültem oda, hisz sepillanattal előbb még a cég előtt, 8 km-re léptem föl a buszra.

 

Másik esetben az is drop out volt, mikor melóból este haza tértem, ledobtam magam, majd fölriadva rémülten láttam az órát, hogy mindjárt 6, elkések a műszakból. Bicikli, őrült tekerés, és a melóhelyen bambuló idegen társak - a váltók- fogadtak. 5' alvás olyan gyorsan kiürített, hogy egész éjszakának tűnt.

 

Ekkor sem volt bennem semmi szesz, csupán a tökéletes fizikai-szellemi fáradstág.

 

Sztem ilyen kiesésekről nagyon sokan be tudnának számolni.

 

Sokaknál, akik csak hisznek, nem tudnak ez "elrablássá" változik.

 

Mivel én úgy-ahogy ismerem önmagam, kihasználtam az ilyen működését, pölö az álmokat.

 

Volt hosszú idő, mikor papír-ceruza volt mellettem, és álomból fölriadva leírtam -firkáltam- azokat. Jórészük használhatatlan krix-krax lett, de sok rögzítette az engem foglalkoztató probléma megoldásának módját.

 

Nagyon hasznos volt önmagam figyelése, és ez az "álomírás".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (556)
Mirdad Creative Commons License 2011.11.24 0 0 555

 

  Neki nem :)) ;)

Előzmény: joy (554)
joy Creative Commons License 2011.11.24 0 0 554

Én azt hittem, neki nem kell kábszer a hülyeségek kitalálásához.

Előzmény: Mirdad (553)
Mirdad Creative Commons License 2011.11.24 0 0 553

 

  A világhírű író, Aldous Huxley - "Szép új világ" /"Brave New World"/, "Pont és ellenpont", "A vak Sámson" írója - a művészet világában először a világon önként vetette alá magát egy LSD-kísérletnek. 

 

  Mindvégig orvosi felügyelet alatt, magnetofonon rögzítették élményeit, benyomásait, melyeket aztán az "Az észlelés kapui" ("The Doors of Perception") c. zseniális kis könyvében tett közzé. 

 

  Huxley további, a tudattal kapcsolatos írásainak nagyszerű gyűjteménye:

 

  http://www.scribd.com/doc/73647232/Aldous-Huxley-Moksa-A-tudat-hatarai

 

 

 

  

repcsepista Creative Commons License 2011.11.09 0 0 552

Mi ját a va ló sá(eggs)gggg...

 Hol találkozik a véges, meg végtelen? - na az!!!

 Cóval, mégis a bilia mekkmondja mekk nem nem nem...iganés és és és...vagyok!? - de ezt nekem kéne trundi ni  ni ni...

 Hol a vége...fussss....

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 551

 

Az itteni helyzet:

 

"S a nép, az istenadta nép
Oly boldog rajta, Sire!
Kunyhói mind hallgatva, mint
Megannyi puszta sir."

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 550

Akkor béke poraira ! De ez még sokáig csak álom marad.

Előzmény: Törölt nick (548)
e.n.c.i.t.i.m.e Creative Commons License 2011.11.05 0 0 549

poréshamuvagyok !

 

( Én is! ;)

 

Csoda ebben a nagyvárosi szmogban?  ;)

Előzmény: Törölt nick (546)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.05 0 0 548
Igaz! :-D De a kamuból könnyen hamu lehet!
Előzmény: Törölt nick (547)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.04 0 0 546

por és hamu

OmAhHung Creative Commons License 2011.11.04 0 0 545

:)

Előzmény: Törölt nick (544)
OmAhHung Creative Commons License 2011.11.04 0 0 543

Jó kis téma. :) Üdv mindenkinek. 

 

Valóság                    van aki keresi van aki éli, mindenki él valamit, mindenkinek van valósága, de az biztos hogy nincs belőle kettő. :)

 

A valóság olyan mint a rózsa. Kinek szúrós és megsebzi, de aki feljebb néz illatos és csodás virágot lát. Így a rózsát mindenki saját látása szerint láthatja, bár ez nyilvánvaló. Mégis csak az érti EZT aki a virágot látja. :)

Darwin Creative Commons License 2011.09.24 0 0 542

Tavaly Soproni idén Szalon sört futtat a szomszéd konyha... vajh:
http://www.rtlklub.hu/cikk/292663
Ki járt Pécsett egyetemre?

gb. Creative Commons License 2011.09.23 0 0 541

ket domb:)))hahahahha

Előzmény: repcsepista (540)
repcsepista Creative Commons License 2011.08.31 0 0 540

Szihabihahahaaa...

 az érzékis wallag, ellenszelete lenne a valóseggnek? (van 1 segg, hisz két domb)  -ugganis mi az, ami nem a bankba, bebiztositva va va vaaa...

 Ha van szeme fénye, akkor az anyagba, a legtitkosabb sötétseggbe is bele lehet lá lá lááá...

 Lám mekkmodtam kismadár, ne menj (repülj) ki az erdőbe...

Előzmény: emem (537)
repcsepista Creative Commons License 2011.08.31 0 0 539

Szija bihahahahaaa...

 Lét vagy lát? Csak egymás mellett lét, akkor is, ha nem egysikon, s monduk ha valaki elesett volna, te felseggitenéd, ugganis... nem allánk nyulnak?-seggitő kezekkk...

 Kázáká fá! 

Előzmény: Törölt nick (538)
emem Creative Commons License 2011.08.31 0 0 537

ez így, ebben a formában tételes baromság. részletek a holografikusban, olvass vissza.

Előzmény: Mirdad (536)
Mirdad Creative Commons License 2011.08.31 0 0 536

 

  Ébredező tudomány :)

 

 

Hologram a való világ?

Különböző tudományágak képviselői jutottak arra a meggyőződésre, hogy ez érzékszervek által tapasztalt világ csupán egy szelete a valóságnak. A mélyebb szinteken a teljes világegyetem összefügghet, és az elme nem csak vetítheti, de alakíthatja is a valóságot. Tovább »

forrás: Index.hu

repcsepista Creative Commons License 2011.08.02 0 0 535

Vallatás, valet, s va lóság...lóhusáng?

 Ismerd meg magadat,meg ezt???...mi ez? - ha igen, akkor ennek az orditott forditottja lenne? -nyet lehet, mert vagy voltunk, s mi van ezután?

 Voltunk... a voltunk?

GlobalTrip Creative Commons License 2011.07.31 0 0 533

Vajon amit gondolok magamról, azt gondolják rólam mások is? Vajon ahogy bánok másokkal úgy bánnak majd velem is? Vajon egymást tükrözzük?

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 531

Ide vághat egy idézet a Modern szociológiai paradigmák c. könyv 'diskurzusos' fejezetéből:

"A diskurzus a valóság társadalmi konstrukciója."

A szó ilyen értelmű használata Foucault munkássága nyomán terjedt el, aki még a hagyományos értelemben használta, de a diskurzus ritkításáról beszélt; ami alatt a tabutémák kizárását, egyesek diskurzusból való kizárását, stb. értette.

Aztán később már csak egyszerűen diskurzusnak nevezték ez utóbbit.

Mirdad Creative Commons License 2010.04.01 0 0 530

 

  ,,(1. Kérdés) (Nem igaz-e az), hogy a Nibbána nemlétező, mivel olyan megfoghatatlan, mint a nyúlnak a szarva?

 

,,(Válasz) Ez nem így van, mert a helyes értelem fel tudja fogni. Néhányak (a Megvilágosodottak) helyes elmével fel tudták fogni, más szavakkal, olyan módon, amely erre alkalmas (az erény, a koncentráció és a megértés útján)…

 

  Ezért nem mondhatjuk, hogy nem létezik, csak azért mert megfoghatatlan, mint ahogy arra sem mondhatjuk, hogy felfoghatatlan, amit egy ostoba ember nem tud felfogni.”

 

  http://a-buddha-ujja.wikidot.com/nyanaponika-anatta-nibbana

 

Mirdad Creative Commons License 2010.03.10 0 0 529

 

  "és hogyan lett a gombostűfejnyi nagyságú anyagból az Ősrobannás Big Bang  után az univerzumunk... ? :-)"

 

  Naja :) Pláne, hogy mostanság már 1.: vagy nem beszélnek Big Bang-ről, vagy 2.:

többről is beszélnek...

 

  A hasonló kedvenc kérdésem:

 

  Éljen az evolúció! De honnan lett az, ami evolvál, és hová evolvál...? ;)

 

  A bolygónkat és a bioszférát mindenesetre sikeresen tönkrevágtuk az involúciónkkal:

 

  http://www.ozonenetwork.hu/ozonenetwork/komment/20100302-2200-milliard-dollaros-kornyezetkarositasert-felelos-a-gazdasag.html?cmnt_page=1

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (525)
astronom Creative Commons License 2010.02.18 0 0 528
Tehát másfél hónap alatt sem értettél meg az egészből semmit.
Előzmény: Rejtélyvadász (527)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.02.18 0 0 527

Üdvözöllek !

Valószinüleg nem azért kérdezed, mert nem tudod.

De a pontosság kedvéért:

A métert legelőször franciák határozták meg:

Egy méter egyenlő a Föld kezdő délkörén mért kerületének 1/40 000 000 (negyvenmiliomod) részével.

Ezt követte:

A méter a kripton-86 atom 2p10 és 5d5 energiaszintje közötti átmenetének megfelelő, vákuumban terjedő sugárzás hullámhosszának 1 650 763,73-szorosa.

Most pedig:

A méter a fény által a vákuumban a másodperc 1 / 299 792 458-od része alatt megtett út hossza.

Midegyik önkényes meghatározása a méternek, de a fénysebességgel összekapcsolni - mindenesetre érdekes....

Még csak annyit: a vákum fogalma sem általánosan elfogadott, sokan az éterrel azonosítják ? helyettesitik ? - egyszóval a tudomány mai állása szerint sok a bizonytalanság a fizikában.

És ezt csak tetézte a kvantumfizika......

Előzmény: selgir (524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!