Keresés

Részletes keresés

Ildu1 Creative Commons License 2021.08.17 0 0 17781

Már rég a Facebook-on van mindenki...

Előzmény: Attka12-50 (17780)
Attka12-50 Creative Commons License 2021.05.21 0 0 17780

Szép napot! Van még erre valaki?

tattoomaster Creative Commons License 2016.02.07 0 0 17779

Sziasztok! Réz, bronz, ezüst antikoló folyadékot tudok eladásra felkínálni, ha valakit érdekel! Egy ecsetvonással vagy egy mártással feketíti be a vörösrezet, száradás után lehet óvatosan koptatni és már kész is a régiség! Érdeklődni: bzsibu kukac gmailpontcom

kovypytyu Creative Commons License 2015.10.25 0 0 17778

Sziasztok! Mizujs erre felé? Már eszméletlen rég jártam erre! Úgy látom kicsit behalt az oldal, pedig régen aztán elég nagy pörgés volt errefelé :)

Szpidi99 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 17777

Ahogy gondolod.. Biztos nagyobb gyakorlatod van benne mint nekem, a csoport nyitójának :)

Előzmény: Shane0214 (17776)
Shane0214 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 17776

Sziasztok!

 

Takkara, a kis hegyes izét le szoktam csípni a végén és megreszelem páromtól eltulajdonított kis reszelővel :)

Közben születésnapomra kaptam egy ipari lángot, így már nem okoz problémát az olvasztás! És még az a folyadék sem szükséges, mit említettetek :)

 

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10443542_928722683826556_4808420010078617839_n.jpg?oh=d6220f25bff09bf0fec5b0775508a8a6&oe=55B7055D&__gda__=1434134583_4e662016c6c62157a6ef51913fb43d23

 

 

Szpidi99 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17775

Folyasztószer nélkül szép bogyót nem lehet forrasztani. Na meg elég erős láng nélkül sem.

Takkara Creative Commons License 2015.02.05 0 0 17774

Ó és ha a vége éles marad (ami megesik mert elvileg szokás kenni rá ilyen folyasztó akármit, de nekem még úgy sem szokott sikerülni) azt le kell/ lehet csiszolni csiszolópapírral vagy körömreszelővel-ha nem sajnálod:D 

Előzmény: Shane0214 (17772)
Takkara Creative Commons License 2015.02.05 0 0 17773

Hali, 

nagyon szépen néz ki , nagyon ügyes vagy:) 

Bocsi, hogy végül nem küldtem képet, de nagyon csúnyán befürödtem a fényképező vásárlással, aztán amikor azt megoldottam volt egy rakás más dolgom és bevallom egy picit elfelejtettem:S. A lényeg, hogy sikerült és ügyi vagy. 

És most megyek és jól megnézem a facebookon miket szoktál csinálni:) 

Előzmény: Shane0214 (17772)
Shane0214 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 17772

Sikerült az olvasztás :) 

Igaz nem lett tökéletes, mert egy kicsit éles maradt a vége, de lecsiszoltam :)

Íme az első bogyós apróságom:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10406368_905936769438481_6595613196003010648_n.jpg?oh=02b5da7826b11b90eb88960eaaff9e54&oe=552A852B&__gda__=1428833015_0859346d8764df3ccbe21e2fc840d4a3

 

 

Shane0214 Creative Commons License 2014.12.31 0 0 17771

Takkara, az nagyon jó lenne, mert már 2 félével is próbálkoztunk és nem megy valamiért.

A videókat is megnéztem és a szög is jó lenne, de szerintem nem jók azok a lángok, amivel én próbálkozom... 

Talán nem elég meleg? Közben az egyik új pencil Torch tönkre is ment :(

Szóval most párom valami forrasztós lángos eszközével próbálkoztunk, de azzal sem jutottunk semmire. 

Kell valami másik lángszórót keressek :)

 

Köszönöm a hasznos tanácsokat!!

 

Boldog Új Évet kívánok!!

Takkara Creative Commons License 2014.12.31 0 0 17770

hát én vagy úgy csinálom, hogy vízszintesen tartom a lángot és ugyancsak vízszintesen vele egy vonalban a drótot, a másik opció, hogy kb  így tartom őket: / (alul a láng felül a drót) . Nem tudom ez hány fok. Azt javaslom, vedd nagyobbra a lángot, kis lángon nem fog megolvadni. Illetve az is fontos lehet, hogy hol fogod meg a fogóval a drótot, mert ha közel van a tűzhöz (tehát pl a lángban lévő végétől 2cmre fogod a drótot), akkor nem is igen fog megolvadni (max akkor ha maximumra veszed), mert a fogó elvezeti a hőt. Jah és az sem mindegy hova teszed a drótot, nem kell a közvetlenül a láng forrásához tenni mert akkor sem fog megolvadni, inkább a kék rész/láng vége után fél cmvel kb.  

Ki kell tapasztalni, hogy a legjobb, mozgasd a drótot, állítsd a hőfokot és nézd hol izzik a legjobban.  Jövőhéten veszek fényképezőgépet és ha addig sem sikerül megolvasztanod, akkor csinálok képeket arról, hogy én hogy csinálom. 

 

Előzmény: Shane0214 (17768)
Pisces72 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 17769

Vízszintesen tartott lánggal: https://www.youtube.com/watch?v=NQ0Ip24-CYM

Függőlegessel -és sok szöveggel-: https://www.youtube.com/watch?v=4TwPYoQmsOY

 

Elvileg pár másodperc egy bogyó. Ha nem sikerül, akkor vagy túl vastag a drót, vagy túl alacsony a láng hőmérséklete, vagy a lángba rossz helyen tartod be a drótvéget.

Előzmény: Shane0214 (17768)
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 17768

Takkara segítesz egy kicsit? :) 

Mennyi ideig tart ezzel a  pencil torch-al a drót olvasztása? mert nekünk nem akar összejönni sehogy :(

Vörösen izzik a drót, meg minden, de nem olvad meg a vége... :(

Shane0214 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 17767

Takkara! 

 

Ezt jó hallani! Most úgy próbáltam, hogy előre antikoltam a drótot, így a végére úgy néztem ki mint aki szénnel dolgozik :) 

De akkor ki fogom próbálni kővel együtt is! A drótok hossza nekem sem mindig sikerül jól, így nehéz kitalálni mennyit antikoljak előre. 

 

Te a drótot hol szerzed be amúgy?

 

Előre is boldog új évet!!

Takkara Creative Commons License 2014.12.29 0 0 17766

Hali, 

 hát nekem eddig egyszer színezett el egy darab nemes opált. Meg ha volt vmi repedés a kövön akkor 'beleszivárgott', vagy hogy is fogalmazzak, elszínezősödd a repedés, de végül is nem lett csúnya. Amúgy még semmit nem tett tönkre.  

Szerintem nyűgös dolog előre antikolni, mert ki tudja pontosan mennyi drótra lesz szükséged (mindenki magából indul ki, én többnyire elmérem:D) ráadásul megfogja a kezed. Arról nem is beszélve, hogy egyszerűbb egy kész darabon végigszaladni a dörzsivel mint egy egész rakás dróton. De tulajdonképpen bárhogy csinálhatod, ahogy kényelmesebb.  

Boldog új évet mindenkinek. :) 

Előzmény: Shane0214 (17764)
Pisces72 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 17765

Vannak kövek, amiket nem szabad kénmájazni, de nem tudok listát mondani. A mésztartalmúak, pl. korall, biztosan elszíneződnek. Lehet a drótot előre antikolni, csak vigyázni kell a fogókkal, hogy ne szedjék le a bevonatot. Ha mégis lejön, akkor ecsettel lehet javítani a hibákat.

Előzmény: Shane0214 (17764)
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 17764

Sziasztok!

 

Sikerült szereznem kénmájat, de még nem mertem kipróbálni. Ha készen van az ékszer és pl. valamilyen féldrágakő van befoglalva, akkor is utólagosan kellene használni a kénmájat? Nem fogja megkezdeni, vagy elszínezni a követ is?

 

Köszönöm előre is a segítséget! 

Pisces72 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 17763

Üdv mindenkinek, aki most kezdi! :)

 

Ha szabad néhányat a személyes tapasztalataimból... :)
Nagyon kevés "abszolut igazság" van a szakmában, és simán lehet, hogy ami valakinek bejön és remekül működik, az a másiknak nem. Vagyis tessék nyugodtan próbálkozgatni! :)

Pl. fogók... Írtátok, hogy kúpos fogó nélkül nem lehet boldogulni. Nekem 2 éve nem volt a kezemben, mert számomra rémálom. Viszont a konkáv, na azt imádom, és mindenre, amire mások kúposat használnának, én a konkávot fogom meg. (Ebay, természetesen...) Miért? Nem tudom. Viszont nekem működik.

Forrasztás... Van, aki rácson, van, aki forrasz-lapon, van, aki samotton forraszt, és ha a youtube-on nézegettek forrasztós videót, akkor orosz drótosoktól elég sok furcsa megoldást is láthattok. (A youtube-ot egyébként javaslom, de kritikával. Nagyon sok hasznos dolog van fent, de rengeteg szemét is.) A forrasztásnál egyébként pont van valami nagyon fontos: a felületeket tökéletesen le kell tisztítani, és a találkozásukat előre formára igazítani. Ha van köztük rés, nem fognak összeforrni.)

Fog a réz... Foghat az antikolásra használt vegyszer, de foghat maga a réz is, mert elég reakcióképes, és képes a bőrön át kiválasztódó anyagokkal reagálni, ettől színeződik el a hordási felület. Lehet, hogy valakit soha nem fog megfogni,  mást meg mindig, mert az illető bőre olyan, és lehet az is, hogy valakit időszakosan fog meg, pl. influenza idején. A paszta is működhet, a lakk is, de mindenképpen ki kéne próbálni, hogy milyen lesz hosszabb használat után. Többeknek nem jöttek be ezek a felületkezelési módok, merthogy lepattogzott...

Bevonatos drót... Nekem mindig ronda, fogónyomos lett, ha nem tekertem be ragasztószalaggal a fogó pofáját. Ha viszont a minta engedte, és lehetett fogó nélkül hajlítani, akkor szép maradt.

Nyolcasok... Én előre vágom méretre a drótot, és a kicsikből hajlítgatom meg a nyolcasokat, nem úgy, ahogyan a képen pár hsz-sal lejjebb ...

 

Nagyon szépeket csináltatok, így tovább! :)

Takkara Creative Commons License 2014.12.17 0 0 17762

Hűűűűű ezt meg kell osztanom veletek. Újra megnyílt az ékszer-tár  ez volt régen a kedvenc drótos boltom. A webshop gazdája maga is készít drótékszereket úgyhogy tudja mi kell a népnek, ééés régebben árult szögletes drótot (amit azóta meg sem lehet találni a piacon) ééés labradorit szivárvány holdkó kaboshonokat:) Jajj remélem lesz megint:) 

4Hópihe Creative Commons License 2014.12.10 0 0 17761
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 17760

Takkara, tegnap kipróbáltuk párom lángját, de nagyon régi már a cucc és alig volt ereje a lángnak, így a vastagabb drótot meg sem olvasztotta :( Így még jó, hogy rendeltem másikat! :)

 

Megnéztem a kénmájat a webáruházban, ahol lehet kapni ilyen kis pici tubusban, de nagyon drága a szállítás náluk :( A rendelési összeghez kötik az olcsóbb szállítási költséget is :( A többi dolog meg pl. itt helyben jobb árban van, amit még rendelnék.... :(

 

a dragon vein is achát, abból is több színváltozat van nekem is. 

Soká Creative Commons License 2014.12.09 0 0 17759

Isten nyugosztaljon, IceCat_!

Előzmény: IceCat_ (17652)
Takkara Creative Commons License 2014.12.08 0 0 17758

Legalább lesz tartalék:) Engem mindig megüt a guta amikor az utolsó pillanatban derül ki, hogy valami nincs, mert elfogyott.  Én achátot nem szoktam venni, illetve csak dragon veint, azt hiszem az is valami achát féle, jobban szeretem a 'futófényes' vagy a csillogó köveket:D A labradorit az én pici szívem csücske, főleg a kék, de most szemezek a ammolitte-al is, mindig igyekszem venni valami újat. 

Antikolni akkor kell, ha készen vagy, bár gyakorlatilag kezdés előtt is, csak nincs sok értelme, ráadásul a kezed is megfogja. 

 

Előzmény: Shane0214 (17757)
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 17757

Ez ismerős :) én is sok mindent veszek, ami megtetszik de még nem használtam fel :) 

 

A köveket megnézem majd így, mert én általában achátokat szoktam venni, abból is sok szín van, lehet válogatni.

 

Ja és képzeld, megrendeltem az olvasztáshoz ezt a szerkezetet. Hazajött párom, mesélem neki, hogy milyen jó, mert csak 600 ft volt és rendeltem egyet. Majd közli: olyanom van nekem is a kis műhely szobában.... :) Szóval teljesen felesleges volt rendelni, mert van neki is valahol :) De ez legalább az enyém lesz :)

 

Egy kreatív hobbi boltban kaptam kipróbálásra fekete patinát és hozzá valami antioxidánst. 

Még nem próbáltam ki, mert féltem, hogy nem lesz jó. Sajnos azt nem tudom, hogy ezzel pl a munka előtt kell kezeljem a rezet, vagy ha már készen van? 

Takkara Creative Commons License 2014.12.06 0 0 17756

hááát nekem egyszer sikerült a markolat egy részét is megolvasztani:D De ez függ a drót hosszától, meg hogy milyen messze tartod, hogyan mennyi ideig stb. Amúgy a drótot a lánggal egy vonalban érdemes tartani, úgy olvad meg a leggyorsabban. 

A dörzsi elég fontos ha olvasztani akarod a drótot, mert elszíneződik és csak azzal lehet leszedni. 

Antikolni kénmájjal szoktam nem is használtam még mást, mondjuk nem is nagyon ismerek más antikolószert:D 

Az ebayen én is vettem már mindenfélét. Ott szoktam láncot venni, mert sokkal olcsóbb, ajándékdobozkát, egy rakás szereléket:D Csak néha olyan dolgot is megveszek ami nem kell csak olyan olcsó, hogy ennyiért meg kell venni, van is egy fél doboznyi kövem ennek eredményeként. De egyszer majd jó lesz valamire:) Amúgy ajánlom a következőket: labradorite, rainbow moonstone (szivárvány holdkő), amethyst, kyanite (kianit), picture jasper (jáspis), solar quartz ezek mind nagyon szépek. 

Előzmény: Shane0214 (17755)
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 17755

Az antikolást te mivel csinálod? 

Olyan kis fémszálas dörzsim nekem is van, azzal szoktam áttörölni a drótot, hogy csillogjon. 

Az e-bay-t imádom :) Én is onnan szoktam rendelni a nagy méretű medál alapokat, főleg ha ügyes vagyok a liciten :)

 

Ezt is megnézem, amit ajánlottál :)

A fogó végeimen van ilyen szilikon szerű borítás, az remélem nem olvad meg...

Takkara Creative Commons License 2014.12.05 0 0 17754

Köszi szépen:) 

Igen, azok antikolva és lapítva vannak (antikolom, megkefélem olyan puha fémszálas izével - mert csak azzal lehet igazán- és rámegyek még egy picit valami körömpolírozó akárivel)  

 

A bumszlikat pedig egy ilyen pencil torch-al szoktam, amit az ebayen vettem (nagyon sokat szoktam ott vásárolni, főleg féldágaköveket, ajánlom mindenkinek) . Pont elég arra, hogy megolvasszam a drótvégeket csak úgy magukban (illetve kisebb forrasztásokhoz), de tulajdonképpen bármivel lehet aminek lángja van és tud kb 1100 fokot.  Csak vigyázz mert a fogó is átforrósodik, meg ne égesd magad.

 

Előzmény: Shane0214 (17753)
Shane0214 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 17753

Nagyon szépeket készítettél!

A felső kettő antikolva van, vagy sima réz?

 

Hogyan csinálod a vastagabb drót végén azt a kis bumszlit? :) Hogy nem látszik, hogy lecsípted? 

Én is nagyon szeretném ha ilyen szép lenne a drótjaim vége, de nem jöttem rá hogyan kell ilyet csinálni :(

Takkara Creative Commons License 2014.12.02 0 0 17752

Ha nem antikolod a drótot, akkor azt a keveset amit az idő ráhord leszedheted fogkefével fogkrémmel, esetleg puha ruhával ( polírozókendővel).  

 

 

 

A forrasztásos segítségért meg köszi Tompi, de azt hiszem egy időre hanyagolom a dolgot. Én is szeretem, hogy lehet tekergetni meg minden, csak ha van 8 drótvégem akkor már nem tudom hova tenni, meg van olyan ötletem amit csak úgy tudnék megoldani ha forrasztanám, a sárgarézen gondolkodtam, mert annak alacsonyabb az olvadáspontja, azzal hátha könnyebben tudok majd dolgozni. De egyelőre maradok a drótnál meg a műgyantánál:) 

 

 

Ezek eg az én kis apróságaim: 

Előzmény: arondenk (17747)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!