Keresés

Részletes keresés

Házas Ember Creative Commons License 2019.06.14 0 0 42

Mostanában mi a menő szer a lóbogarak ellen?

 

Nem kell, hogy környezetbarát legyen, hatásos legyen :-)

bodzakert Creative Commons License 2009.06.12 0 0 41
Néhányszor találtam furcsa ásányomokat a legtetüsebb részeken, és úgy tűnik, a sünik megpróbálják kiásni őket. Úgy tudom, ha megtalálják, megeszik, hát, jó étvágyat hozzá. Én késő este vagy éjszaka már nem mászkálok kint, max 9-10 körül, de olyan helyesen szuszognak! Hagyom is őket, hadd dolgozzanak. Egyéb élősködővel még nem találkoztam.
ziko3 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 40

Akkor szerencsés vagy!..)))

Kaptam már félig élő egeret,gyikot is a lakásba.............Boldogságom elképzelheted.

 

 

Előzmény: ZsuR (37)
ziko3 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 39

Megértelek!..))

 

A veteményből aligmaradt valami a degektől..(((

 

A süniknek örülnék,de  van más oka is,hogy nem szeressem őket. Behozzák a bolhát,kullancsot a kertbe is.Igyekszem menteni őket,amennyire lehet.

 

Látnál éjjel 2-kor,amikor kómásan igyekszek menteni tüskéiket...)))

Előzmény: bodzakert (36)
bodzakert Creative Commons License 2009.06.11 0 0 38

Szerintem ínyencek. A pünkösdi rózsát, az íriszt, a borsót nem bántották, de például az estike, a retek, meg a frézia nagyon útjukban volt. Majdem elintéztek egy páfrányt is, és a salátát is végigtúrták. Nem beszélve a kis egynyári magokról. Az estike pedig nagyon fontos nekem, az az illat a nagymamám kertjét idézi....              

Előzmény: ZsuR (37)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.11 0 0 37
Akkor annak mar mindegy... :)), nem sok minden kerul ki elve a mancsaik kozul... talan a beka...

...de ha meg merik enni a novenyeimet! Akkor lesznek randak igazan!!!
Előzmény: ziko3 (35)
bodzakert Creative Commons License 2009.06.11 0 0 36
Nem vagyok ám én vérszomjas, de sok bosszúságot okoznak. Az Arvalintól én is többet vártam, alig jött elő tőle néhány, azokat összeszedtem, mielőtt a madarak felcsipegetik, vagy ugye a sünik megtalálják. Nálunk nincs se kutya, se macska, viszont ha élve sikerül kiásni a teknősök nagyon örülnek neki, és jót lakmároznak.  
Előzmény: ziko3 (35)
ziko3 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 35
Remélem akkor is csinoska lesz,ha valamelyik macs szervirozza neked...)))
Előzmény: ZsuR (33)
ziko3 Creative Commons License 2009.06.11 0 0 34

Nálam pl. semmit........... megoldja a kutyám,labdának nézi szegényt.

 

Bezzeg a rusnyákat nem irtja...(((

Előzmény: bodzakert (32)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.11 0 0 33
Oh, most mar ertem! Azert randa dog, mert kart tesz - amugy tenyleg bogarszemmel nezve csinoska :))!
Előzmény: CBNora (26)
bodzakert Creative Commons License 2009.06.11 0 0 32

Szóval a Galition elvileg segítene? Nem az az, amit nem lehet kapni? És mit tenne a sünikkel?

Előzmény: rebondo (30)
rebondo Creative Commons License 2009.06.11 0 0 31
Az Arvalint a lótetű talán még kedveli is.
A paprikapalántát 1 cm vastagon fedtem vele, de a tetűre nem hatott.
Előzmény: bodzakert (29)
rebondo Creative Commons License 2009.06.11 0 0 30
Na hali!
A szakirodalom azt írja,hogy a lótetű 40-60 cm mélyen csinál fészket, abba petézik.
Én csak paradicsomot kapáltam sekélyen,amikor előkerült egy csomó 3-4 mm
golyó,először csigára gyanakodtam,az is hasonló...De a következő vágással kifordult
egy 7-8 cm átmérőjű lyuk, láthatóan fészek,benne egy vagon mag,körben tele
a föld tetűjárással.szal...5cm mélyen.

Meg lehet bolondulni Galition nélkül.
bodzakert Creative Commons License 2009.06.11 0 0 29

Én még új vagyok kertészeti témában, meg a fórumon is, de a lótetvek sajnos már sok növényt tönkretettek nálunk. A retket például nagyon szerették. Óriási, rusnya jószágok, mennek végig a kerten, mint a tank, és elrágják a növények gyökereit, hagymáit. Próbáljuk eltüntetni őket, de fészket még nem találtunk, pedig jó lenne, sok legyet üthetnénk egy csapásra. Arvalint már nem merek használni mióta észrevettem a süniket, őket nem szeretném bántani.

Előzmény: CBNora (28)
CBNora Creative Commons License 2009.06.11 0 0 28
Azt nem én tudom, még nem bukkantam rá, főleg a komposzt széthordásakor szoktam találkozni velük. Egyébként igyekszem nem bolygatni őket, eddig alig csináltak nálunk kárt, viszont nagyon tetszenek.
Talán majd rebondo leírja vagy megmutatja.
Előzmény: TTNora (27)
TTNora Creative Commons License 2009.06.11 0 0 27
Te jó ég.. és milyen egy fészek, hogy ismerem fel?
Előzmény: CBNora (26)
CBNora Creative Commons License 2009.06.11 0 0 26
Pompás, erős rovar.
Előzmény: ZsuR (25)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.11 0 0 25
Meg soha nem lattam...van valakinek kepe rola?
bodzakert Creative Commons License 2009.06.11 0 0 24
Szia!
Véletlenül találtad a fészket, vagy volt valami jele a földön hogy hol van és direkt kiástad? Milyen mélyen volt? "Magot" nem kérek, köszönöm, egy darabot sem, de én is küzdök velük, és jó lenne tudni, mit keressek, hogy gyorsabban fogyjanak.
Előzmény: rebondo (23)
rebondo Creative Commons License 2009.06.10 0 0 23

Találtam egy lótetűfészket tele "maggal".
Ha valaki szívesen nevelne magának kétszáz lótetűt, a mag még megvan...
rebondo Creative Commons License 2009.05.22 0 0 22
Amerikában legalább százötven szer engedélyezett ebben a témában.
dako60 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 21
Már nincs, tavaly ősszel kivonták a forgalomból, mert nem felel meg az EU-s előírásoknak, nekem is csak azért van, mert közvetlen előtte "betáraztam"
Előzmény: rebondo (14)
rebondo Creative Commons License 2009.05.03 0 0 20
Amikor a föld csak elnyeli a paprikát, karalábét...az milyen akció?
Alulkerülős?
Előzmény: ragusa. (19)
ragusa. Creative Commons License 2009.05.03 0 0 19

Szervusztok, a viccet felre teve nalam is KOMOLY gondot okoz a lotetü.

  mergezeses modszerrel felhagytam, mert draga es nem voltam elegedett vele.

 Mivel KELL a zoldsegfele , igy ezt a modszert talaltam ki .Azt csinalom hogy legyen palantam, es mas fele novenyem ,, ..barmilyen ..hogy a palantakat tefeles poharban  egyenkent nevelem fel,   meg a salatat  karalabet  cukkinit ,  is .

 amikor kiultetesre elkeszultek, megnottek,,akkor a doboz aljat korben levagom ,, a fold mar ilyenkor nem pereg ki mert tele van gyokerrel... es IGY ultetm ki a foldbe ugy hogy a pereme eppen a fold szinen legyen . Jon a dög a fold szine felett kozvetlenul, ,  nekimegy a doboz falanak, es kikeruli azt . Nincs  novenyelragas a doboz aljan meg szepen kimasznak a gyokerek a szabad foldbe , es szepen tovabb nonek mint rendesen .Egesz evben gyüjtom a tejtermekes dobozokat . DE muanyag poharakat szazasaval csomagolva olcson lehet venni .

Igy a lotetuk elmennek a szomszed kertbe zabalni mert itt nincs mit nekik))) a szomszed asszony meg veszi a draga lotetuirtot a kerteszboltban ...)))))

 Igy az sem mellekes hogy nem ultetek felesleges mennyiseget ,  semmibol, csak annyit amennyi eppen ell a haztartasba .

 DE )) hogy ne maradjunk off nelkul egyszer sikerult egyetlen ep  lotetut megfogni, es eppen horgaszni mentunk, masnap,, eletem elso  2kg 30dkg.os   afrikai harcsajat fogtam meg , nagy oromomre ...

dako60 Creative Commons License 2009.05.01 0 0 18
Én meg Marcsázni.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.04.30 0 0 17
Én csak tetűznék, (ló) de nincs! Mennék harcsázni!
Előzmény: rebondo (15)
rebondo Creative Commons License 2009.04.30 0 0 16

:)
Előzmény: rebondo (15)
rebondo Creative Commons License 2009.04.30 0 0 15
tetűzölanapmegcsaksüt
Előzmény: LUCzI FERencz (12)
rebondo Creative Commons License 2009.04.30 0 0 14
lécci!
szerezz nekem Gallitiont!
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.04.28 0 0 13
Ha netalán véletlenül éppen Debrecenben vagy közelben vagy, megyek hozzád, és a lentebb leírt csapdákat telepítem.
Előzmény: LUCzI FERencz (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!