Keresés

Részletes keresés

rhénai Creative Commons License 5 napja 0 0 20550

el.fütty.a függöny szét

Hepci Creative Commons License 5 napja 0 0 20549

Párosban az első meccsen lényegesen jobban játszott, mint a nyári verseny első meccsén. A szinglit és a 2. meccset most nem láttam. Az ellenfelüket (Maleckova és Voracova) viszont láttam játszani az első körben Nagy Adrienn és Tóth Amarissa ellen, őket illett volna megverniük Zidansekkel (szerintem Bondár és Zimmermann simán lenyomja őket ma).

Előzmény: pofa.jeno (20548)
pofa.jeno Creative Commons License 5 napja 0 0 20548

Nem láttam játszani most a budapesti versenyen, de az eredménye nem sok javulásra utal. Egyesben sima vereség, párosban egy győzelem egy magyar páros felett. Ha láttad és az volt a benyomásod, hogy a játéka már ígéretesebb az jó jel. Csak hát az idő telik.

Előzmény: Hepci (20547)
Hepci Creative Commons License 5 napja 0 0 20547

Babosnál szimpla edzetlenségre gyanakodtam nyáron - annyira puhán játszott, hogy azzal a hazai másodvonalból vagy a jobb juniorok közül se lógott volna ki felfelé. Valószínűleg a lefogyasztásával foglalatoskodtak elsősorban, vagy tudja fene. Most azért jobb volt a helyzet.

Raducanu más eset lehet, ő valószínűleg bekerült a partik, shoppingolás és hatalmas szponzori szerződések örvényébe és megszédült.

Előzmény: pofa.jeno (20544)
Petyka30 Creative Commons License 6 napja -2 1 20546

Ügyes volt Timi, hozot egy kis zsetont. Nem mertem többel. file:///C:/Users/Nagygep/Desktop/bet365%20-%20Online%20sportfogad%C3%A1s.html

Előzmény: Petyka30 (20545)
Petyka30 Creative Commons License 6 napja 0 0 20545

Azért Hingishez ne hasonlítsuk, mert annyi partnerrel mint ő, senki sem nyert GS-et. Mirzat nem akarom megbántani, de még vele is ment a buli. Pegula Gauff például, de nézz utána többen is vannak. De a párosban GS Főtáblán, és 250 versenyen főtáblás tud lenni. De sok eredménye már nem lesz. De így ha szereti csinálja, mert nem veszteséges a buli. De Timi év elején azt nyilatkozta, hogy Pegulaval fog párosozni. Nem tudom hogy gondolta. Nincs önkontrollja. Nem tudja jelenleg mit tud. Nem látja be, a jelenlegi tudását. De majd erre is rájön, mint az egyesre, amit még nem jelentet be, de vissza fog az egyestől vonulni.

Előzmény: pofa.jeno (20542)
pofa.jeno Creative Commons License 6 napja 0 0 20544

Az egy érdekes kérdés, hogy mitől esett ennyire szét. Korábban azért egy stabil top 100-as teniszező volt egyéniben és egy ideig első vonalbeli páros játékosnak számított.

Aztán valami megtört és elment a játéka. Vagy a sikerek szálltak a fejébe, vagy nem bírta el fizikailag a sorozat terhelést, vagy pszichés gondok vannak.

Nem példátlan eset ez, sok olyan teniszező van aki teljesen szétcsúszott, pedig többre volt hivatott (pl. Jelena Dokic). 

Aggódom Emma Raducanu-ért is, akit azóta figyeltem mióta lemosta a pályáról Babost. Néhány hét múlva 10 meccset nyerve vitte el a US Open-t. Azóta viszont árnyéka önmagának.

Miért?  

Előzmény: Hepci (20543)
Hepci Creative Commons License 6 napja 0 0 20543

Az a kérdés, hogy hová lett a játéka... a nyári versenyen a Rómain még abból a nem túl erős mezőnyből sem lógott ki felfelé, nem is volt jobb Fannynál, a T-vonalra ütögetett hátulról és rengeteget rontott röptéből.

Most jobbnak tűnik a helyzet, tegnap fonákon egész szépen tartotta hátulról a labdát Szabanin Natália ellen, aki azért nem üt kicsit tenyeressel. A hálónál pedig jól oldotta meg a röpték döntő többségét.

Szervában továbbra is baj van, ez a sebesség komolyabb szinten nem elég.

Előzmény: pofa.jeno (20542)
pofa.jeno Creative Commons License 6 napja 0 0 20542

Általában erősebb a mezőny ez biztosan igaz, de hogy párosban is? Korábban (értsd alatt 20-30 éve, meg még régebben) a top játékosok rendszeresen párosoztak.

Ma már ez nem jellemző, van rá példa persze, de kevés. Nem vagyok benne biztos, hogy a páros sokkal színvonalasabb, mint korábban volt. 

Ha Babos össze tudja még rakni valamilyen szinten a játékát, akkor a párossal még sokáig el lehet. Csinálták ezt így a nagyok közül is páran pl. Hingis, Navratilova, vagy a második vonalból Stosur, Mattek-Sands ..stb. 

Előzmény: Petyka30 (20541)
Petyka30 Creative Commons License 6 napja 0 0 20541

Szia! Ezért írtam kb 1.5 éve, hogy az egyes felejtős. Addig fog egyesben indulni, amig felfér a táblára. Szerintem Timi is belátta az egyes már nem megy. A párosra kell rámenni, és az AO-en főtáblás lehet. Lehet ez a partner is megfelelő, nem láttam még játszani, vagy egy jobbat találni. De banibennek hiába írtam, hogy az egyes felejtős, a 2 szakértő" szem, nem látta. A semmire nem lehet WC-ot kapni, még akkor sem, ha annak a számnak a 4-szeres GS bajnoka vagy. Hahaha. Lisa Raymond jobb egyes játékos volt mint Timi, de belátta az egyes nem megy, és még sokáíg játszott párost. 6 GS nyert női párosban, és 5 vegyes párost. Timi előtt is nyitva a páros, csak erősebb a mezőny mint régen, és nem hiszem hogy valaha is nyerne még GS-et. De hajrá!!!!!!!!

Előzmény: Hepci (20540)
Hepci Creative Commons License 6 napja 0 0 20540

Timi ma egészen jól játszott a fiatalok (Szabanin N. és Stolmár R.) ellen Zidansek mellett.

Zidansek pl. jó pár lehetne neki, ha aránylag rendszeresen kapható rá, meg nála jobb játékosról a pályafutása jelenlegi szakaszában még álmodozni is felesleges.

Petyka30 Creative Commons License 6 napja 0 0 20539

Lefordítom. Timi is belátta, hogy az egyes nem megy. Amíg, WTA250 felfér qualiba, addig indul, mert az is 1000 eurónál több, ha a qualiban kikap az első fordulóban. A párossak kísérletezik, maximum szint, amit elérhet WTA250 főtábla, de már találhatna egy állandó párt, mert így nincs értelme. De a WTA250 párossal kicsit nyereséges lenne a buli, de szerintem ez sem fog menni. Héten is az ITF  versenyen az 1. fordulóért egyesben kereset, több mint 1000 Eurót, a párosban meg erőnyerő volt, mert csak 14 pár nevezet. De ha ma nyernek, és holnap kikapnak nyereséges a buli, csak nagyon kevés pont jár érte. ha megnyerik a versenyt, vagy döntőbe jutnak, akkor kap annyi pontot, hogy előrébb lépjen a páros ranglistán. Talán meg lehet az AO open főtábla, csak ha kiesik az első fordulóban, múlt évben 30050 ausztrál dollárt kapott volna, hát nem túl nyereséges a buli. Be fogja valamikor látni, hogy ez nem megy. Csak kíváncsi vagyok, meddig szenved még?

Előzmény: pofa.jeno (20538)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.22 0 0 20538

Wimbledonért 0 pontot, de sok pénzt kapott. Most azt gondolom, hogy biztosra már senki ellen nem mehet, de jó eséllyel állhat ki az 500 feletti ranglistások ellen amennyiben 20 év felettiek. 

A top 400-500 ellen lehet olyan 50 % esélye, utána már rohamosan romlanak a sanszai, bár nem is olyan régen tudott egy szettet nyerni egy top 200-as ellen. 

Előzmény: Petyka30 (20537)
Petyka30 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 20537

Ez jól hangzik, csak Wimbledon óta 1 meccset nyert. És a wimbledoni győpzelmei is 0 ponot érnek. 

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (20536)
kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.09.22 0 0 20536

Ez meglepő szám önmagában, de az is fontos kik ellen. Még fontosabb hogy hányat bukott, és kik ellen.

Előzmény: pofa.jeno (20534)
Veszpremi Creative Commons License 2022.09.21 0 0 20535

Bondár ma 3 óra alatt továbbment, dícséretesen küzdött.

Előzmény: Veszpremi (20533)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.21 0 0 20534

Ha jól számoltam össze idén 19 egyéni meccset nyert profi versenyeken (beleértve a 25 ezreseket is).

Ez több annál amit úgy "érzésre" gondoltam volna. 

Előzmény: kígyóbőr_cipellő (20532)
Veszpremi Creative Commons License 2022.09.20 0 1 20533

Ma fekete nap a Budapest challenge-en. Kiesett: Babos, Jani, Stollár, Udvardy. Tegnap kiesett Gálfi. Továbbment Bondár.

kígyóbőr_cipellő Creative Commons License 2022.09.20 0 0 20532

Várja a nagy Ő-t. Addig is bizonyít(hat) szingliben.

Előzmény: Petyka30 (20531)
Petyka30 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 20531

Timi a héten is pozitív, az egyessel 1008 Eurot nyert, és a párosban, nem telt meg a főtábka, és a 2. fordulóban kezdenek. Azzal is már keresett egy kis pénzt. De mérnem választ egy állandó partnert?

Előzmény: Hepci (20530)
Hepci Creative Commons License 2022.09.15 0 0 20530

:DDD

Én már ilyen marhaságokra nem is reagálok - H. Zsolt nyilvánvalóan O. Viktor faszát szopja, akkor meg miről is beszélnénk...

Előzmény: Omar Khajjám (20529)
Omar Khajjám Creative Commons License 2022.09.14 0 1 20529

Ami NER-es cég, az gyakorlatilag olyan mintha állami lenne.

Ezt minden értelmes ember tudja ma Mo.-n (kivéve a nagyon narancsködben látók).

Szívesen.

Előzmény: Leszi51 (20511)
Petyka30 Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20528

Nézzük a tényeket. Nálam egy teniszezőt az egyes GS eredményei mínősítenek. Timi legjobb GS eredmény a US openen 3. fordoló. Mandula RG 8 között volt. Gubacsi Zsófia RG 3. forduló, Kuti Kis Rita RG 3. forduló, de egyszer annyian nézték, mint Timit sosem, mert a római centeren, egy volt világelsőt Capriatit győzött le, nagyszerű játékkal. Eurosport live, kicsit többen nézték, mint Timi páros GS győzelmeit. Szávay US open 8 között, és a RG, és Wimbledon Last 16. Abban az évben, a magyar Eurosport ha jól emlékszek, Párizsból közvetíthetet. Timiért nem küldték ki őket. Gálfi US open 3. forduló, de előtte még a jövő. Na erről ennyit, a párosból jól meg lehet élni, meg is kell érte dolgozni, de itt nem indulnak általában a legjobbak, ez betét szám. Timi egyes karierrje véget ért, abban igaza van, hogy amíg felfér a WTA egyes qualire elindul, mert több 1047 eurot kap érte, kaphat egy WC-t is,és azt talán legyőzeti 1613 Euro volna. És párosban, még visszajöhet az első 50-be, most jól csinálja, hogy WTA250 indul, mert már a héten is 60 pontot szerzett, és még ezt szaporíthatja a pontjait. Csak szerintem fejben, rendet kéne tenni, vagy valami más van a háttérben, amit nem látok át. De hátha sikerül neki, kívánom, hogy így legyen. De az egyes ITF toráknak semmi értelme nem volt, mert Timi mellett elment a mezőny. Nem kicsit nagyon. És ezt több mint egy évig nem látta be. Most talán jó útat választott. Majd kiderül, képes lesz e, párosban eredményeket felmuatni, amivel nem veszteséges a buli. De TE folyamatosan véded a védhetetlent. Ami már kicsapja abiztoítékot. Hajrá párosban Timi!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (20526)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20527

Van arról információd, hogy összesen hány WTA/ITF versenyen indult Mandula Petra és hányon Babos? Ennek biztosan utána lehet nézni, de én ezt nem tettem meg. Van olyan érzésem, hogy M Petra kevesebb versenyen indult évente. Ebből következtetek arra, hogy kevesebb pénzt fektetett be. Azt hogy Mandula tehetségesebb volt a szubjektív benyomásom alapján mondom. Mind a kettőjüket láttam játszani, egészen egyszerűen színesebbnek, szellemesebbnek és ígéretesebbnek tartottam Mandula teniszét. De ez egy szurkolói, műkedvelő vélemény. Egyáltalán nem lehetek benne biztos. Ha neked Babos játéka tetszett jobban méltányolom, akkor Te őt tartsd jobbnak. (Egyébként Mandula is sokszor trágárkodott a pályán)

A párost pedig kiegészítő műfajnak tartom, a játékerőt a páros eredmények nem tükrözik. (Hányan ismerik a kilencszeres páros grand slam győztes Mattek-Sands pályafutását, egyéniben csak 30. helyig jutott, ismertsége addig terjed.) Az idei US openen a négy férfi páros döntősből - ha jól emlékszem Köves gábor információira - egyik versenyző sem volt a top 100 közelében egyéniben. A legtöbb top játékos nem fókuszál a párosra. 

Előzmény: Törölt nick (20526)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20526

A pénzt hagyjuk, nem hinném, hogy bármelyikőnk tudja pontosan, hogy a 2 játékos családja mennyit áldozott a teniszre.

Bocs, de igazat adok, én sem szeretnék veled érdemi vitát folytatni, mert képtelen vagy erre. Még a tények sem számítanak neked, úgy tűnik. Akkor mégis leírom:

Babos egyesben: 3 WTA Tour-tornagyőzelem +5 további döntő.

Mandula egyesben: 0 döntő.

Legjobb eredmény Grand Slamen egyesben: Babos - 3. forduló, Mandula - negyeddöntő

Tényleg közel hasonló...

Babos párosban: 4 Grand Slam-győzelem + 6 további döntő (4 női páros, 2 vegyes), 3 WTA Finals-győzelem, + 17 WTA Tour-tornagyőzelem

Mandula párosban: 1 elődöntő Grand Slamen, 7 WTA Tour tornagyőzelem.

Tényleg közel hasonló...

Előzmény: pofa.jeno (20523)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20525

Ezt a következtetést miből vontad le?

Előzmény: Leszi51 (20524)
Leszi51 Creative Commons License 2022.09.13 -2 1 20524

Bagoly mondja...

Rendkívül rosszindulatú ember vagy!

Előzmény: pofa.jeno (20523)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.13 -1 0 20523

Pontosan ismerem Mandula Petra eredményeit és sokszor láttam játszani. Sokkal több potenciált láttam benne, mint ami Babos játékában van. Nem jött ki belőle ami lehetett volna. Mandula tehetségesebb volt, de más korban, kevesebb pénzből 30--ig jutott, Babos 25-ig. Szerintem kb egy szinten lehet őket emlegetni.

(Egyébként nem hiányzik veled az érdemi vita, egy dühös, frusztrált, türelmetlen ember benyomását kelted, aki ismeretlenül basztatja a vele egyet nem értőket. Bár sajnálom, hogy így van, de ez a Te problémád, nekem ettől sem jobb sem rosszabb nem lesz.)

Előzmény: Törölt nick (20522)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20522

Soha nem írtam azt, hogy Babos nemzeti hős lenne.

De álljon már meg a menet! Azért elég érdekes, hogy egy szurkolói fórumban negatívumként próbálod beállítani, hogy nem lekicsinylően írok egy sportoló sikereiről. Babos akkor is a magyar tenisz történetének top5-ös játékosa (több tekintetben pedig a legeredményesebb), ha az neked nem tetszik.

Veled milyen érdemi vitát lehetne folytatni, ha úgy véled, hogy az általam amúgy annak idején nagyon kedvelt Mandula Petrát hellyel-közzel azonos szintre helyezed Babossal? Ismered a 2 játékos eredményeit? Nem írom le, kikereshető. 

Arra pedig kulturáltan nem lehet reagálni, hogy szerinted a kőbunkó, gyalázatos és számtalanszor minősíthetetlenül sértő p30-stílus és iromány csak "indulatos". Bocs, de ilyen stílust akkor sem tolerálnék, ha ugyanúgy utálna egy sportolót, mint én.

Ja, soha nem leszünk egy platformon, mert neked Babosról csak a rossz jut eszedbe...

Előzmény: pofa.jeno (20520)
pofa.jeno Creative Commons License 2022.09.13 0 0 20521

kritikus = kritikust

Előzmény: pofa.jeno (20520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!