Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.12 0 0 244

 

Nem értem, miért halódik ez a topic, hiszen az ébredés pillanata mostanában jövendetett el. Félek, hogy le fogunk maradni erről is.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 243

 

Meg én, de már bánom is. Hüpp.

 

Előzmény: amorall (242)
amorall Creative Commons License 2010.12.05 0 0 242

Milyen gyorsan telik az idő!

Talán még hamarabb is, mint máskor...

És a szépséges klónról megfeledkeztél?

Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.05 0 0 241

 

Elszunyókáltam, és ebben a pillanatban ébredtem. Elég rémes...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.29 0 0 240

 

Tényleg kíváncsi lennék, hogy az ébredés pillanatában ki, mire gondolt?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 239

Gépházválasz | megnéz | könyvjelző 2010.11.27 11:15:18 © (41149)Maaria kitiltva A PoliDili topikból/fórumból egy hétre.

 

Gépházválasz | megnéz | könyvjelző 2010.11.27 11:26:31 © (41150)Gizilou kitiltva A PoliDili topikból/fórumból.

 

Igen, a manyikákat is ki lehet tiltani, de illik megvárni a visszajövetelüket.

 

 

Előzmény: amorall (235)
voks02 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 238

Ja, tényleg? Azt nem tudtam. Nem baj, majd megvárjuk a szembesítéssel... :-)

Előzmény: Törölt nick (234)
voks02 Creative Commons License 2010.11.28 0 0 237

Maaria, ezeket a kérdéseket TE teszed fel, akinél nagyobb vakhitű ezen a PoliDilin soha nem volt, nem is nagyon lesz? Te?

 

Most vagy valami nagynak vagyunk szemtanúi, mert eltört benned valami az eddigi vakhitedből, vagy pedig ha nem erről van szó, akkor mégis csak te vagy körülbelül a legutolsó errefelé, akinek ezt a kérdést joga van feltenni...

Előzmény: Maaria (29)
MayItBe Creative Commons License 2010.11.28 0 0 236

Ők nem is.

Ettől függetlenül rendkívül mulatságos, hogy aki tavaly még a tizenharmadik havi nyugdíj elvételét a nemzethalállal azonosította, most lelkesen csápol a magánnyugdíjak ellopásához, és éljenzi érte az alcsúti lókupecet: nevezetesen, hogy ezt meg kell lépni és ő nagyon karakánul meg is lépi ...

Mindössze ezt óhajtottam érzékeltetni - másnak valóban nincsen semmi értelme!

:-)

Előzmény: pattants (233)
amorall Creative Commons License 2010.11.28 0 0 235

Ezt komolyan mondod??

Egy manyikát ki lehet tiltani?

 

-ezt nem gondoltam volna.

 

Még jó, hogy maradtak itt néhányan a régi barátnők közül.

Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 234

 

Neveltetésem azt sugallja, hogy ezt most nem illik, mert tudomásom szerint a manyikák egy darabig ki vannak tiltva, tehát nem fognak tudni prompt válaszolni.

 

Előzmény: pattants (233)
pattants Creative Commons License 2010.11.28 0 0 233

Nem fognak, mert manyikák.

 

Előzmény: MayItBe (232)
MayItBe Creative Commons License 2010.11.28 0 0 232

...és amikor a parlament megszavazta, hogy az alcsúti lólupec és bandája ellophatja a magánnyugdíjpénztárak vagyonát, akkor fognak majd igazán felébredni az emberek.

 

Előzmény: Maaria (224)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 231

 

Tehetünk is valamit:

 

http://nyugdijam.info/

 

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.28 0 0 229

 

Azt hiszem, újból aktuális lett ez a topic. A magánnyugdíjpénztárak államosítása kapcsán különösen időszerűek az alábbi mondatok:

 

"Tényleg van ilyen, hogy tudja, hogy nem igaz, de még mindig valamiért így beállítja magának.

 

Szerintem - mondja Karátson Gábor az interjúban - a magyarok tetemes része ezt a játékot játssza valamiért, de ha ez elmúlna, az még csak az első lépés, mert akkor valóban el kell kezdeni gondolkodni, hogy akkor most mi legyen.

 

 

Kedves fórumtársam! Te mit gondolsz erről? Még hitegeted magadat, még hinni akarod, amit már rég nem hiszel, vagy már szembenéztél ezzel, ahogy Gimes Miklós is megtette?

 

S ha igen, akkor szerinted most mi legyen? Hogyan tovább? Merre tovább?"

 

Perichole Creative Commons License 2010.02.07 0 0 227
Vannak neked ilyen paneljeid elmentve? Előrántod, bemásolod, és rohansz tovább??
Előzmény: Törölt nick (226)
ésakkormivan Creative Commons License 2009.05.06 0 0 225
"Vannak egészen furcsa dolgok", amint a régi sláger mondja. ÉS LEHETNEK IS MÉG.
Előzmény: Maaria (224)
Maaria Creative Commons License 2009.05.04 0 0 224

 

Ha a parlament ma megszavazza a 13. havi nyugdíj megszüntetését, a nyugdíjasok közül bizonyára sokan szintén ébredezni kezdenek.

 

ésakkormivan Creative Commons License 2009.04.29 0 0 223
Az bizony jó lenne, ha 4-5-év után visszatérhetnénk, de még jobb, ha valamilyen módon most is folytathatnánk néhányan. Nekem szimpatikus a hangvétel, ahogy írsz. Az, hogy nem mindennel értek egyet, nem jelenti, hogy igazam van. Igazi eszmecserét más formában lehetne folytatni. Ide a fórumra néha benézek (inkább csak szakmai okokból.)
Előzmény: NIL (220)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.29 0 0 222

Csak tán nem az a probléma, hogy hagyományos magyar ruhában van?

 

Dehogy baj az.

Az a baj, hogy naftalinszagú.

Nem kicsit, nagyon.

Mert a 100 évvel ezelőtti ruha naftalin nélkül nem maradt volna meg.

És persze általában az ilyen ruhába zárt eszme is szagos. De nem naftalinszagú, hanem Pálpusztai szaga van.

Előzmény: Maaria (218)
NIL Creative Commons License 2009.04.28 0 0 221
Én magam is szúrom a tőrömet a cégembe, bár még a cégtársak nem tudják a hírt. 35 hétvége van hátra, két hónap múlva kezdhetem vágni a "centit" aztán meg agyő ...
Előzmény: Törölt nick (217)
NIL Creative Commons License 2009.04.28 0 0 220
No persze, a "vég" nem úgy van itt, hogy elvileg és matematikai pontossággal elkerülhetetlen. Nem is azt jelenti, hogy vége lesz a világnak, az országot felszántják és beszórják sóval. Mindössze gyakorlatilag (szvsz) nincs esélye, hogy az említett 10-20 éven belül megváltozzon az emberek hozzáállása - ugyanúgy ahogy az elmúlt 20 évben sem változott semmit érdemben.
Én lassú lecsúszást és évtizedes tespedést jósolok, erre a prognózisra téve fel mindent amim van, ugyanis létezik jobb alternatíva mint várni a mások ébredését. Ha 4-5 év múlva még fórumozol, visszatérhetünk rá a tények ismeretében:-)
Előzmény: ésakkormivan (215)
Maaria Creative Commons License 2009.04.28 0 0 219

jelenleg van valami, ami ebben bárkit is megakadályoz?

 

Hogyne lenne... ez az egész abszurd gazdasági helyzet, a megszorítások miatti gazdasági lelassulás, a megrendelések csökkenése minden fronton, a vállalkozásokat agyonnyomorító adórendszer.

 

Előzmény: Törölt nick (212)
Maaria Creative Commons License 2009.04.28 0 0 218

 

Ki az a fiatal srác?

 

Csak tán nem az a probléma, hogy hagyományos magyar ruhában van?

 

Előzmény: Réz Gál Ica (216)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 217
,,Az én illúzióm pedig az, hogy belátható időn belül nem lesz ebből itt semmi, csak moralizálás, torzsalkodás, beszarás ... az idő pedig múlik az életünkel együtt. Nekem azt mondja a "felébredés", hogy itt a vége, ettől csak rosszabb lesz a következő 10-20 évben. Ez nem valamiféle vágy, hanem prognózis a miheztartásom céljára. Egyéni megoldások létezhetnek, és jópáran élnek is vele."

na, az én ébredésem is így ment valahogyan.
Aztán lettem hivatásos adócsaló,adóelkerülő,feketén dolgozó segélyezett,bár most egy kis időre részben felfüggesztettem a segélyt,mert a cég felszámolásának végéig visszavettem magam a cégbe.
Előzmény: NIL (210)
Réz Gál Ica Creative Commons License 2009.04.28 0 0 216

Mit kellett volna tenni?

Igazad van, ki is rúghatta volna a kezéből a poharat.:-)

Előzmény: Törölt nick (214)
ésakkormivan Creative Commons License 2009.04.28 0 0 215

Ez elgondolkodtató hsz.

Egy - két megjegyzés.

1. Nincs itt a vég. Persze könnyű ezt mondani, de nem lehet bizonyítani. Én mégis mondom.

2. Azért mert, agyon dumálták politikusok és az emberek egymásnak a fejét a rothadással, a nyomorral. (A pszichológia már régről ismeri ezt a folyamatot, és miértjeit.) Vannak Magyarországon nyomorban élők, nem is kevesen, de a népesség többsége nem él nyomorban.

3. "...belátható időn belül nem lesz ebből itt semmi, csak moralizálás, torzsalkodás, beszarás", mert az emberek csodavárók. Ameddig csodavárók nem is lesz változás. De miért csoddavárók, miért nem tesznek valamit, amit te is a szemükre vetsz? Mert többségük nem olyan állapotban van, hogy tettre kényszerítse bármi is.

4. Majd meglesz a Parlament váltás, a hatalom váltás, a kormányváltás váltás. Aztán néhány politikusu bűvészmutatvány, néhány mutatós, de a lényeget nem érintő valami, ami esetleg még fel is dobhatja az embereket. A monarchisták (igen, a monarchisták) továbbra is rendszerváltást fognak követelni. A utca vagányai pedig továbbra is balhézni fognak, mert abban van izgalom.

Most jobbra tarts jön. Ilyen a parlamentális rendszer. Hogy a tőke mit fog tenni az egymillióból, legalább kilencszáz-ezer munkahely érdekében, azt majd eldöntik ők.

A lényeg: nincs itt a vég. Sem jobbról, sem balról.

Előzmény: NIL (210)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 214

Nekem úgy tünik, hogy itt az ébredés pillanata:

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 213
De nem most, amikor szarban van a haza, és nem azoknak, akik maguk is loptak, csak esetleg kevesebbet mint a másik. Nem tudom, fogod-e?
Előzmény: Maaria (209)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.28 0 0 212

"Mindenkinek kell találni egyéni megoldást, szerintem is, vagy akik családban élnek, azoknak családi megoldást. De én továbbra is hiszek abban, hogy emberek, családok együttműködésében jó lehetőségek vannak, amelyekkel szintén érdemes élni."

 

Egyetértek...jelenleg van valami, ami ebben bárkit is megakadályoz? Mert ehhez nem kell megvárni az "ébredés pillanatát".

Előzmény: Maaria (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!