Keresés

Részletes keresés

Totyizselé Creative Commons License 2010.05.19 0 0 25

amit én ismerek:

 

Anne Rice - Ő írta az Interjú a vámpírral c. könyvet

Archie comics - egy képregénysorozat. egy vörös hajú srácról szól. állítólag nagyon népszerű.

Nora Roberts - romantikus regényeket ír.

 

jópár író van köztük, aki vámpíros könyveket ír pl JR Ward, Laurell Hamilton

ez most elég népszerű téma.

Előzmény: NevemTeve (24)
NevemTeve Creative Commons License 2010.05.19 0 0 24
Ha valakit érdekel, ezek a szerzők kérték, hogy ne írjon senki a műveik alapján ff-t. (Szerencsére én még egyikükről sem hallottam soha.)

* Anne Rice
* Archie comics
* Dennis L. McKiernan
* Irene Radford
* J.R. Ward
* Laurell K. Hamilton
* Nora Roberts/J.D. Robb
* P.N. Elrod
* Raymond Feist
* Robin Hobb
* Robin McKinley
* Terry Goodkind

forrás
NevemTeve Creative Commons License 2010.01.25 0 0 23
A napló kedvéért: ilyen volt a régi:
régi
Előzmény: whitequeen (22)
whitequeen Creative Commons License 2010.01.25 0 0 22
Új logó van, és nekem nem tetszik... :S
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 21
6. Ekkor ezerféle kérdésre kell válaszolnunk, pl:
- Normal / Crossover (pl: Normal)
- Category (pl: Books/Harry_Potter, Games/Pokemon; külön ablakban nyílik meg, ha választottunk, bezáródik; kattintsunk a [Continue] gombra)
- Title / Summary / Genre (két darab) / Status: értelemszerűen (Cím / Összefoglalás / Műfaj(ok) / Készen-van-e)
- World: egyes kategóriáknál van ilyen választási lehetőségünk, ha nem tudjuk, mi az, hagyjuk N/A-n.
- Character1 / Character2: egy vagy két főszereplő, értelemszerűen töltsük ki, ha saját karakter, akkor az "OC"-t válasszuk.
- És végül a feltöltött dokumentumunkat (vagy a dokumentumaink egyikét) megjelelöljük, mint a story szövegét, és mehet a [Publish New Story]

7. A Login / Publish / My Stories menüpontban meg kell találjuk a friss ropogós sztorinkat, a Preview-vel megcsodálhatjuk, az Edit-tel módosíthatjuk az előbb beállított adatokat (Properties fül), iletve később majd itt adhatjuk hozzá a további fejezeteket is ('Content/Chapters' fül).
Előzmény: NevemTeve (20)
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 20
Valaki kérdezte, hogyan is megy a publikálás lépésről lépésre. Valami ilyesmi:

1. Saját gépünkön előállítjuk a feltöltendő dokumentumot (többféle formátum használható, Office doc, html stb).

2. Használjuk a Login / Publish / Document Manager (Upload) menüpontot.

3. Azon belül az 'Upload New Document' résszel töltjük fel a fájlt egy közbenső állapotba, amit a ffnet 'Document'-nek nevez, ezt még nem látja senki rajtunk kívül. Egy címkét (label)-t is adunk hozzá, tetszésünk szerint, ez is csak saját magunknak szól.

4. Ha a feltöltés sikerült, a 'Document Manager' részben látunk egy új sort, abban az Edit/Preview-et választva meg is tekinthetjük, hogy mi lett a művünkből. Ez egyben editorként is használható (én a magam részéről ezt nem javaslom, ha gond van, javítsunk a saját kis gépünkön a saját eredeti példányunkon).

5. Most célozzuk meg a Login / Publish / New Story menüpontot! Elsősorban azt kéri, hogy olvassuk el a Guidelines-t. Tegyük ezt meg, nincs benne semmi veszélyes, és amúgy sem lehet kihagyni, utána kattintsuk legalul a 'Yes, I have read and agreed...' linkre; utána visszamehetünk a Login / Publish / New Story menüponthoz.
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2009.11.04 0 0 19
Nem javult meg azóta? Nekem rosszabb lett, legalábbis a linuxos verzióm belepusztul (firefox 3.5.4), windowson megy... (Nem használ ez valamilyen plugint esetleg?)
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.25 0 0 18
Firefoxot (bár még nem a 3.5-öst) használok, az MSIE nekem nem jön be - semelyik változat, bár fenn van a gépen, annál már a Google crome is jobb (szerintem)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.24 0 0 17
Nem írtad, milyen borzolóprogramot használsz, JavaScript inkompatibilitás is lehet, ha valamilyen egzotikus programot használsz (MSIE, például).
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 16
Én sem itt szoktam szerkeszteni, csak még egyszer utoljára rápillantani, hátha kiböki valami a szemem, ami addig nem. :) - Na mindegy, majd még egyszer meglesem, de 2 gépen is néztem, azt hittem valami beállítás, és nem állítottam át, de nem. Azért köszi, hogy ránéztél.
Előzmény: NevemTeve (15)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.24 0 0 15
Nekem megy, legalábbis a megtekintés -- szerkeszteni biztos nem akarom ebben a kontextusban, arra a saját gépemen van megfelelő program.
(firefox browser, html fájlok utf-8 kódolással)
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.24 0 0 14
Öhm... valaki meg tudná mondani, hogy vajon most miért csak 3 sorban tudom megnézni a feltöltött dokumentum prewiev-ját? Ráadásul már html kódokkal együtt? Érdekes, múlt héten még nem ilyen volt. Mindenesetre meglepődtem.
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.22 0 0 13
De egy biztos: adblocker kell hozzá... persze az mindenhez kell...
Előzmény: whitequeen (12)
whitequeen Creative Commons License 2009.10.22 0 0 12
Sok minden nem működött elsőre... :)
Na jó, nem leszek undok. Szeretem ezt a portált tulajdonképpen. De tényleg.
Előzmény: NevemTeve (11)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.22 0 0 11
Gyerekbetegség, reméljük, kinövi;)
A captcha-rendszer sem működött elsőre, ha jól emlékezem...
Előzmény: whitequeen (10)
whitequeen Creative Commons License 2009.10.22 0 0 10
F.sza... Valamit variáltak a linkekkel (login.fanfiction.net lett az elejük), és most csak úgy bírom megnyitni a sztorikat a Favoritesből, ha kitörölgetem az urljükből a login részt....... Mennyire amatőr már :(((((((((
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.30 0 0 9
Újítottak a ffneten: egyes kategóriáknál egy 'World' nevű attribútumot lehet megadni (opcionális), pl:
Harry Potter: Book/Movie
Pokémon: Anime/Manga/Game
NevemTeve Creative Commons License 2009.08.12 0 0 8
NevemTeve Creative Commons License 2009.06.01 0 0 7
Úgy értem, lehet, hogy szóhatárnak veszi az ékezetes betűket... ki lát egy program lelkébe...Onnan tudom, hogy nem egyezik, hogy html-ben alkotok, és a wc(1) programmal számoltatom meg a szavak számát (ami esetleg szintén a valóságnál többet mond, mert nála egy önálló gondolatjel is szó)
Előzmény: whitequeen (6)
whitequeen Creative Commons License 2009.05.31 0 0 6
Nem amiatt. Az előbb majdnem eszetlenül beírtam, hogy én használom az editort, de még sosem volt gond az ékezetes karakterekkel; de rájöttem, hogy azért, mert az enyémekben nincsenek :D Viszont a szavak száma nálam is több a ff.net szerint, mint amit a kicsi puha szövegszerkesztő mond. Hadd ne ellenőrizzem manuálisan, melyiknek van igaza :D

Viszont ha már: új funkció a PM (személyes üzenet). Személy szerint örülök, mert eddig a review replyokat pl nem bírtam elővakarni, csak az emailjeim között maradtak meg az értesítőkben. Most viszont Inbox/Inbox (...nem túl logikus...) menüben megtalálhatók, a többi PM-mel együtt.
Előzmény: NevemTeve (5)
NevemTeve Creative Commons License 2009.05.30 0 0 5
Viszont a szavak számát rosszul számolja, a valósnál többet mond. Lehet, hogy az ékezetes betűk miatt?
NevemTeve Creative Commons License 2009.04.29 0 0 4
Továbbá: Ha szeretjük a sok-sok hozzászólást, engedélyezzük az Anonymous Review-ket a Log In / Account / Settings menüpontban.
NevemTeve Creative Commons License 2009.04.29 0 0 3
Továbbá: ne használjuk a ffnet on-line editorát, mert elrontja a szöveget (például az ékezetes betűket &-szekvenciákká alakítja, a nemtörő szóközöket síma szóközökké).

Még továbbá: ez nem működött nekem: <CENTER><P>szöveg</P></CENTER>
Ez viszont igen: <P align=center>szöveg</P>
NevemTeve Creative Commons License 2009.04.25 0 0 2
Pl: milyen formátumot érdemes feltölteni? Nekem bevált a HTML, UTF-8 kódolással, azzal a kiegészítéssel, hogy a HEAD-ban ne legyen semmi a kódolás megadásán kívül (<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">), még TITLE sem; a szövegben pedig csak annyi formázás legyen, amit az oldal megenged: <P>, <B>, <I>, <U>, <CENTER>, <HR>...

Párbeszédjelnek az &ndash;-t (–), az &mdash;-t (—), esetleg a dupla kötőjelet (--) használhatjuk, az egyes karakterek megszólalásait mindig tegyük külön paragrafusba.
Vajk Creative Commons License 2009.04.24 0 0 1
asszem ez rekord a leglassabb nullázás területén:)
Vajk Creative Commons License 2009.04.24 0 0 0
és ha 0 kérdés van, h0va kell klikkelni?
Előzmény: NevemTeve (-)
NevemTeve Creative Commons License 2009.04.24 0 0 topiknyitó
Ha esetleg valami kérdés merül fel a http://www.fanfiction.net/ használatával kapcsolatban, arra pont jó lehet ez a topik.
Például: Hová kattintsak, ha regisztrálni szeretnék? A jobb felső sarokban a Sign Up-re.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!