Keresés

Részletes keresés

Ilvi02 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 160

Sziasztok!

 

Nekünk a 12. heti uh-n határérték feletti tarkóredőt mértek (3,2mm), aminek eredményeképpen közepes kockázatra vizsgáztunk a kombinált teszten.

1:430-hoz volt a Down szindróma esélye. Ez nem kirívóan magas, de a velem egyszerre terhes barátnőmnek jó tarkóredő értékkel ez 1:10000-hez lett. Akkor én is feltúrtam az internetet, hogy tudjak mibe kapaszkodni, és akkor megfogadtam, hogy leírom a tapasztalataimat.

Én nem vállaltam az amniót. Érdemes mérlegelni, hogy mennyi a betegség esélye a vetélési kockázattal szemben, nálunk ez kevesebb, mint 1 % volt.

Mi Prena Tesztet csináltattunk, 9 nap múlva lett eredmény.

A teszt teljesen negatív lett és még a nemét is megtudtuk.

Mostanra már 10 hónapos és teljesen normálisan fejlődik.

Talán azt tudom tanácsolni, annak aki hasonló cipőben jár amivel engem is nyugtatott a Férjem.

Ezek a tesztek ( pl. kombinált) csak kockázatelemzés és nem diagnózis.

Nem szabad rögtön kétségbe esni, hanem keresni egy olyan vizsgálatot ami közel 100 százalékos eredményt ad.

Legyen az az amnió, CVS, vagy bármelyik anyai vérből dolgozó teszt.

 

bybus Creative Commons License 2018.04.03 0 0 159

Szia!

 

Genetikai vizsgálatra hova kellett menned?

 

Köszi a választ!

 

bybus

Előzmény: JZs90 (158)
JZs90 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 158

Sziasztok! Igaz régi topik, de ha erre tévedbe valaki!

 úgy érzem meg kéne osztanom a történetemet kismamákkal vagy lehendő kismamákkal! Én is sajnos minden nap ezeken az oldalakon lógtam és kerestem!

 

28 éves nő vagyok normális terhességgel, jó uh eredményekkel, de nőgyogyász váltás miatt elkövettem valamit.

 

A quartet tesztet ( úgy mond rám erőltette a doki mert nem tetszet neki, hogy 11+4 napossan voltunk genetikai uh-n én nem igazán szerettem volna, de párom megijedt és úgy jutottunk ide)

 

Befizettük a 16000 Ft-ot. Egy sima vérvétel következet én a 17. héten voltam. Közölték 10 nap és eredmény. Hát másnap jött a szörnyű eredmény:

 

Ms-Afp:35,72 iu/ ml 0,964MoM

 

uE3: 1,81 nmol/L  0,357 MoM

 

Total hCG: 43764 lu/L 1,772 MoM

 

Inhibin-A: 163,9 Pg/ml 1,392 MoM

 

Magas kockázat:

 

Down-kór: 1:79

 

Edwards és Patau-kór: 1:207

 

Mikor megláttam egy világ omlott össze bennem. Jöttek a lépések nőgyogyász semmi nyugtatot nem mondot, csak, hogy protokolból genetikai tanács adó.

 

Hát elmentünk ott rendessek és megnyugtatóak voltak sőt a tanács adó közölte ez az eredmény lehetetlen a 2 betegség üti egymást . Egyiknél a 2 markernek fent a másiknál lent kéne lenni az eredménynek, de az enyém meg pont jó. Ő se érti. Uh-ra átmentünk ott is rendben találtak mindent, de persze így is jöhetet a magzatvízvétel (ingyenes volt nekünk mivel orvosi javaslatra ment .)

 

Rettegtem 5 napmúlva már a korházba (nem a barátom a tű), de aki ide jut ne féljen nem fáj 1másidpercre van egy rossz érzés, de túl élhető 2 percig tart. Vissza a szobába fél napra majd itthon szigorú pihenés 1-2 nap utánna 2 hétig semmi megeröltetés és 2-3'hét az eredményig. Hát meg is jött az eredmény és egészséges babát várunk 21. hétnél tartunk.

 

Aki nagyon fél, hogy babájával nincs e baj fizzesse ki az amniócentézist (50000 Ft-tól ) 2hét aggodalom.

 

De a quartettesztel nekünk 1 és fél hónap rettegés volt sok sírással!

 

KIcsit hosszú lett és a helyesírási hibákért elnézést

Torossyné Dósa Adrienn Creative Commons License 2016.12.30 0 0 157

szia, ha jól olvasom mindenhol alacsony kockázatot jelöltek, akkor az jónak tűnik.

Előzmény: Klau19890 (156)
Klau19890 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 156

Sziasztok!

Én azt szeretném meg tudni,hogy jók lettek-e az eredményeim,mert amiket olvasgattam már össze vissza gondolok mindent az érékekről.

13+3napos kismama vagyok

PAPP-A 1,6 U/L
PAPP-A korrigált MoM 0,51 0,40 - 2,50
Szabad béta-HCG 40,8 U/L
Referencia nem terhes esetben: <2,0 U/L
Szabad béta-HCG korr. MoM 1,34 0,40 - 2,50
Életkori kockázat 1:881
13/18-as triszómia kockázata < 1:10000
A 13/18-as triszómia számított kockázata alacsony kockázatot jelez. Maximális
elfogadott kockázat: 1:100.
21-es triszómia kockázata 1:3421
A 21-es triszómia számított kockázata alacsony kockázatot jelez. Az eredmények
alapján várhatóan 3421 hasonló adatokkal rendelkezõ terhes nõ közül egynél fordul
elõ 21-es triszómia és 3420 esetben normál terhesség. Maximális elfogadott
kockázat: 1:250.

Ez jó leletnek számít?Jövöhéten tudok csak orvoshoz menni így addig egy kis segítséget kérnék,hogy meg nyugodjak.

köszönöm

golyo1977 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 155

Sziasztok! Mi voltunk Prenatest vizsgálaton a párommal Székesfehérváron. 1:15 !!! kombi tesz eredmény után 13 hetesen. Nem akartunk semmilyen kockázatos  vizsgálatot. 6 munkanap alatt meg volt a válasz ahogy ígérték és jó  híreket kaptunk.:) Csak ajánlani tudom mindenkinek. Gyors és megbízható. De ezt a 6 napot az ellenségemnek sem kívánom!De minden rendben a kicsivel!!!! :):):)

Előzmény: Trillian75 (154)
Trillian75 Creative Commons License 2016.06.02 -1 0 154

Sziasztok!

Szeretnék lelket önteni azokba, akiknek hozzám hasonlóan, magas lett a kockázatuk Down-ra.

Röviden: az enyém 1:25-höz lett a négyes teszten, de végül a chorion biopszia eredménye azt mutatta, hogy minden rendben van.

Hosszabban: Lombikos terhes vagyok, túl egy ikerbaba vetélésen. Sok évet küzdöttünk a gyerekért, 41 éves vagyok. Először kombinált teszten voltam. Láttak orrcsontot, a nyaki redő 2 mm volt. Viszont a vérvételem eredménye nem lett a legjobb, közepes kockázatúnak minősítettek. Ezért javasoltak egy következő, integrált tesztet is.

A kombinált tesztem eredménye:

Kockázat Downra: 1:188

Free b-hCG: 1,51 MoM

PAPP-A: 0,48 MoM.

Ezek nem valami jó eredmények, de annyira nem izgultam, mivel az UH rendben volt. Viszont mikor felhívtak az integrált teszt eredménnyel, hogy magas a kockázat, 1:25-höz, teljesen kiborultam.

Az eredmények:

AFP: 1,47 MoM

uEstriol3: 0,97 MoM

Free β-hCG: 3,39 MoM

Inhibin-A: 4,32 MoM

Nem szívesen mentem magzatvíz mintavételre, mert több esetről hallottam, akinél vetélést okozott. De persze elmentem a vizsgálatra a Bajcsy-ba. Majdnem 3 hetet kellett várni az eredményre, de hál' Istennek jó lett. Így végre megnyugodtam.

Szóval, ne adjátok fel a reményt!

 

Hajmat Creative Commons License 2015.09.23 0 0 153

Sziasztok,

Szeretném elmesélni a mi történetünket.Pozitív lett a kombinált tesztem,nem is akármilyen 1:60 arány a down szindrómára,teljesen kétségbe estem,ez azért egy döbbenetes eredmény.Elmentünk magzatvíz mintavételezésre,és kiderült,hogy egészséges kislány :)

Én soha többet nem mennék kombinált tesztre,mert csak kockázatbecslések...Az a 3 hét amíg nem tudtunk biztosat,maga volt a rémálom!

pisze nózi Creative Commons License 2015.08.24 0 0 152

szia irtad hogy találtál a neten egy oldalt ahol ki lehet számítani a down kockázatát!megírnád hogy hol!köszi

Előzmény: franciacsibe (78)
parazitaa Creative Commons License 2015.01.30 0 0 151

Sziasztok!

 

 

Megérkezett a Nifty eredménye és NEGATÍV!!

 

Segítség sorstársaimnak:

Egy doki azt mondta: "  ikerterhesség esetén felesleges megcsináltatni a kombinált tesztet mert fals eredményt mutat. Két szélsőséges eredményt hoz ki."

 

És igaza lett.... így történt :)

Ikrek esetén nem megbízható a kombinált teszt!!!

 

Sok szerencsét mindenkinek!

 

Pussz!!!

Aire Creative Commons License 2015.01.22 0 0 150

A Nifty teszttel az a probléma, hogy nem ad 100 % diagnózist, az is csak valószínűséget, egyelőre nem diagnosztikus vizsgálat még.  Ha nem akarod a beteg babát megtartani, azt csak lepénybiopszia, vagy amniocentézis alapján lehet eldönteni, a Nifty-tesztnél nem. Nekem ezt mondták, mikor kérdeztem, én is nagyon féltettem a babát az amniocentézistől.

Beírom az én történetemet, bíztatásul:

39 éves vagyok, integrált tesztet végeztek a dokim rendelőjében rutinszerűen.

12. heti eredmények:

UH tarkóredő 1 mm, orrcsont van.

PAPP-A 0,43 MoM

 

16. heti eredmények:

AFP 0,54 MoM

Estriol  0,9 MoM

free B-hcg 1,8 MoM

Inhibin-A  1,93 MoM

 

Down kockázat 1:4 (!!!!!)

Ugye minden érték legkívánatosabb ha 1 MoM körül van, az alacsony PAPP-A és AFP, valamint a magas free B-hcg és Inhibin -A jellemzően a Downos terhességekben van inkább, gondolom így jött ki ez a rossz arány, meg a korom miatt.

Végül úgy döntöttünk legyen amniocentézis, ha nem is vetetjük el pozitiv eredmény esetén sem, jobb időben tudni, és felkészülni, mint végigrettegni a terhességet.

Az eredmény jó lett, nincs kromoszóma rendellenesség, most vagyok a 22. hétben.

 

 

 

 

 

Előzmény: parazitaa (148)
nosztalgika02 Creative Commons License 2015.01.21 -1 0 149

Elöször is sajnálom. Nagyon rossz érzés lehet. Ha a te helyedben lennék, akkor mindenképpen biztosra akarnék menni, mert ellenkezö esetben azt kockáztatnám, hogy egy Down-szindrómás ikerpárt (!!!) kell majd felnevelnem és a teljes életükröl gondoskodnom. Persze hogy elméletileg lehetne még egészséges gyermeked, de mennyi energiád jutna rá két (!!!) sérült mellett?

 

Az amniocentézisnél nem a gyerekeket szúrják, hanem téged. A gyerekektöl távol marad a tü, ezt biztosítandó csinálják ultrahang-ellenörzés mellett. Van valamennyi vetélési kockázat (1%-ra emlékszem).

 

A tuti vizsgálat az egyszerüen anyai vérvizsgálat, ez egy új módszer. Drága (vmi egy-kétszázezret gondolok, de lehet, hogy tévedek), de ugyanolyan biztos, mint az amniocentézis (vagyis olyan 99,8%). Nem tudom, hogy 12-13 hetesen csinálják-e még, nekem valami olyasmi rémlik, hogy azt 8-9 hetesen kell csinálni. Kérdezd az orvosodat, mert csak ö tud biztosat!

 

Nagyon drukkolok.

 

 

Előzmény: parazitaa (148)
parazitaa Creative Commons License 2015.01.21 0 0 148

Sziasztok!

 

Kétségbe esésemben segítségeteket kérem 35 évesen ikreket várok! 12 hetesen pozitív lett a kombinált teszt Down szindróma 1:43....

Mennyire számít magasnak ez az érték?

A tarkóredő nagyon eltérő lett  1,9 és 2,7

Mit tegyek? Szúrni nem akarom engedni a piciket.

 

A Nifty tesztről mi a véleményetek?

 

Várom segítségeteket!

 

 

dzigike Creative Commons License 2015.01.09 0 0 147

Sziasztok! 

36éves 3.gyerköcöt váró anya vagyok. Orvosom kérésére 17hetesen megcsináltattam a kombinált tesztet.pozitív lett

1:30 Most genetikai vizsgálatra küldtek.Szerintetek az miből áll? Előre is köszönő a válaszokat.

 

SábaKirálynője Creative Commons License 2014.10.22 0 0 146

Sziasztok! Nekem is 1:60 lett az integrált teszt eredménye. Én a Prena tesztet csináltattam meg. Igaz ez egy kicsit drága (sokan sajnos nem engedhetik meg maguknak), viszont nincs vetélési rizikó. Az eredmény nagyon jó lett. Tehát nem szabad elkeseredni. El kell menni a végsőkig.

nosztalgika02 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 145

Ismeretlenül is nagyon örülök, hogy minden rendben van nálatok :)

 

A kombinált tesztröl: nagyon örülök, hogy nálam soha nem próbáltak ilyen tesztet, mert bediliztem volna, bármilyen eredményt ad. Mi az, hogy egy a valahányhoz? Szerintem aki biztos abban, hogy nem tartana meg Downos gyereket (mint pl én), az menjen rögtön amnióra, az legalább tiszta ügy. Illetve ma már vérböl is csinálják a Down-tesztet, jóval korábban, igaz drágán. Szerintem akkor is megéri.

Előzmény: Varga BK Ágnes (144)
Varga BK Ágnes Creative Commons License 2014.09.08 0 0 144

sziasztok!! 

Nekem is pozitív lett a down méghozzá 1:60 hoz.Iszonyú napok jöttek, amig az amnióm eredménye meg nem lett. De rendben van jó lett az eredmény!!! Soha többet nem engedném hogy vérből nézzék.A szúrás nem fájt.Ügyesek voltak a klinikán(Szeged) .Szóval lányok köszönöm az itt kapott erőt és azt mondom hogy ne legyen mérvadó akombi teszt mert sokat téved!!! A portás hölgy elmondása szerint egy barátnőjének 1:25 volt az eredménye mégis jó lett az amniója! Itt valaki azt írta az egész pénzlehúzás....hát...igen.Fel a fejjel nézzétek a nuchat orrcsont szélességet is menjetek el a végsőkig mindenkinek a legjobbakat!!!

Mia87 Creative Commons License 2012.06.14 0 0 143

Köszönöm hogy írtál.. Nagyon remélem.. Ma a kórházban a Dokim ügyeletben van vagy műteni bement.. Tulajdonképpen mindegy is.. Azt mondta meg nézi hogy van e már eredmény...Egész éjszaka nem aludtam :( De ha nem tudja megnézni én is megyek be holnap levetetni az AFP-t (amire ezek után nem igazán értem mi szükség van..) és érdeklődök.. hátha...

franciacsibe Creative Commons License 2012.06.13 0 0 142

Csak annyit tudok irni, hogy nagyon drukkolok!! Nezd, a felen mar tul vagy, a vizsgalat mellett dontottel, meg is volt, es nem okozott vetelest (annak is kb 1:150 az eselye), szoval 50%-ban mar nagyon jo a dolog!!

Marad az eredmeny, de biztos az is jo lesz, raadasul biztosra megtudod hogy kisfiut vagy kislanyt varsz.

Előzmény: Mia87 (141)
Mia87 Creative Commons License 2012.06.13 0 1 141

Sziasztok! Tudom hogy régi a fórum de hátha valaki még olvassa... Én átélem az egészet. Pontosabban most élem át az egészet. Kombinált teszt Down 1:150...

Rohanás genetika majd Chorionbiopszia. A beavatkozás holnap lesz hogy megvolt 2 hete.

Az eredményemet semmi sem indokolja (maximum az hogy tényleg baj van) mert 56 kiló vagyok és 25 éves. Első babám...

Nagyon félek. A Bajcsyban vették a mintát. 28.-án kell vissza mennem az eredményért. Addig reménykedem hogy az orvosom ki tud deríteni valamit hamarabb. Holnap töltöm a 17. hetet.. Sosem féltem ennyire semmitől... és már lassan 4 hete tart.. Az ellenségemnek sem kívánom ezt az érzést. Most már oda adnám a fél karom azért hogy tudjam egészséges... A várakozást egyre nehezebben viselem. Hullámzik a hangulatom.. Néha csak arra gondolok hogy mi lesz ha.. Néha meg hogy ez velem nem történhet meg,.... nem én leszek a 150-ből az az egy.... A férjem szinte biztos benne hogy nincs baj.. ez erőt ad. Meg a sok pozitív írásotok.. aztán persze mindíg bele botlok olyanba aminek a vége rossz lett.... Egyre kilátástalanabbnak érzem az egészet...

Évus71 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 140

Sziasztok!


Hasonlóképen Lollllához én is megfogadtam ha megjön az amnió erdménye megírom a történetemet.

Én is sokat keresgéltem a neten hasonló esetekről és történetekről mind az enyém, de nem nagyon találtam.

SOk-sok év várakozás, inszemináció és műtétek után 2011. karácsonykor állapotos lettem (Jézuska küldte), most a 23. hétben vagyok. Nagyon örültünk, bár az előzmények ismeretében tele voltunk félelemmel. Elöte 2 hónapja műtöttek meg, több 5 cm-es miómát távolítottak el és megállapították, hogy mind a 2 petevezetőm átjárhatatlan. Idén januárra kaptunk időpontot lombikra.

Február elején az orvosom javaslatára mint veszélyeztetett terhes betegállományba vonultam.

Február 17-én iszonyatosan elkezdtem vérezni, persze azonnal kórház, végig az úton azt mondogattam magamnak "Nem lehet baj, az én kicsikémnek kapaszkodnia kell, velünk kell, hogy maradjon" Az UH-on kiderült, hogy jól van dobog a kicsi szíve, bent tartottak 5 napig, de szigorúan feküdnöm kellett. Pár nap múlva elmúlt a vérzés, de a fekvést szigorúan be kellett tartanom otthon is.

Majd a 11. héten ismét vérezni kezdtem azonnal kórház, Uh. Ott kiderült, hogy elkezdett leválni a placenta és a burok is, rettegtünk.... A 12. heti kombinált tesztet nem tudták elvégezni a vérzés miatt, mert fals eredmény adott volna, de az UH-on a nyaki redő 1.5 mm volt ami tökéletes.

Közben a 12 héten megmozdult :) nem tudtam, hogy merjek e ragaszkodni hozná, mi lesz ha Őt is elveszítem. A vérzés hetekig tartott. A 16 heti négyes Quartett tesztre már kb 10 nappal megelőzően elmúlt a vérzés. Az UH-on mind két oldali agykamrában cystát találtak, amit elmagyaráztak, hogy sajnos lehet Down-kór jele, de mondták várjuk meg a négyes teszt eredményét. Április 13-án csörgött a telefonom (péntek 13) az orvosom kereset, hogy megjött a Quartett teszt eredmény és szörnyen rossz lett :( Down-kór kockázata 1:3 pozitív lett, összeomlottunk, elkezdtem kutakodni a neten, hogy ilyen eredménynél milyen lehetőségek vannak, de ilyen rosszat nem találtam a legrosszabb 1:43-hoz volt.

Az egész családunk kétségbe esett, megbeszéltük a párommal, ha beigazolódik a Down-kór nem tartjuk meg a babát, ekkor már tudtuk, hogy kislány. Lehet, hogy sokan megvetnek,de 41 évesen végig gondoltam ha valami történik velem a most 15 éves fiamra maradna egy beteg kislány, tudom, hogy nagyon szerethetők a downos gyerekek, de sajnos nagyon sok kisérő betegséggel is párosulhat, rengeteget tépelődtünk, nem értettük miért velünk történik......

A 20. héten elvégezték az amnió centézist aminek sajnos az én esetemben nagyobb volt a kockázata mint más normál esetben. A leválások és a rengeteg kis mióma fokozhatták a vetélés esélyét. Rettegtem tőle, nem a fizikális fájdalomtól inkább a lelki tehertől, mi lesz ha ettől megy el a baba, vagy kiderül, hogy tényleg beteg?????? 1 hónap rá május 22-re kaptam időpontot a genetikushoz eredmény hirdetésre.....4 hét .....örület már aludni sem tudtam. Az orvosom megsürgette az eredményt és múlt hét kedden felhívott a genetikus, hogy egészséges kislányt hordok a szívem alatt!!!!!! Zokogtak örömömben, sírva hívtam a családomat és a barátokat, hogy minden rendben van az én kicsikémmel. Csütörtökön  elmentünk 4D-re, mert már nem tudtam elviselni, hogy ne lássam azonnal Norinát, ott is beigazolódott, hogy egészséges, a cyyszták felszívódtak, a lepény és a burok teljesen visszatapadt.
A szívünk mélyén végig éreztük, hogy a mi kislányunk egészséges kell, hogy legyen, bár minden vizsgálat próbálta ezt megcáfolni. Sajnálom, hogy több mint 20 hét aggodalommal telt ezt biztos a pici is nagyon megérezte. És nyilván még nincs vége amíg meg nem születik és a karomba foghatom, elmondhatom neki, hogy mennyire szeretem és Ő az egyik legfontosabb az életemben és utána is egy életen át az örök aggódás mert szerethetünk egy kis drágát a gyermekünket!

Azt kívánom mindenkinek, hogy egészséges kisbabája szülessen és ezt a csodá s 40 hetet boldogan várakozva élje át.

Lolllla Creative Commons License 2012.04.27 0 0 139

Sziasztok!

 

En is atmentem rajta,  es anno megfogadtam, h ha tul leszek rajta, en is leirom az elmenyem, hatha segit. Mert szerintem is szornyu, milyen keves infot kap az ember ilyen helyzetben...

 

Nekem az integralt-tesztem lett pozitiv down-korra, 1:190-es arannyal, 16. terhessegi hetben. Ezt marcius elejen kozoltek velem.

Amniora 3 hetre ra kaptam idopontot a sote-n (mint a gyarban a furoszalagon, ugy szurjak a kismamakat), onnantol kezdve eredmeny a szurastol szamitott 4 het, nekem a vizvalaszto 24. heten.. Szerencsere negativ. :) iszonyat nagy megkonnyebbules.

 

Tudom, h a rossz hirtol amig eljut az ember az amnio vegeredmenyeig, az maga a pokol. En is kutattam infokat, a netet, es probaltam nem nagyon osszetorni a hir hallatan.

 

Amit igy utolag tanacsolni tudok, az az, h nem szabad feladni a remenyt. Az aranyszamok, mint az integraltnal is, csak egy "riasztas", de ez nagyon gyakran elofordul, plane 35 eves kor folott (en 36 leszek). Ettol meg nincs veszve semmi (tudom, most konnyu mondanom...)

Az amnio nem volt veszes, de jo volt utana pihenni 2 napot. viszont utana nekem ugyanugy kellett lepcsot masznom, emelgetnem, mint elotte. azert 2 hetig napi 3x szedtem a magnerot tablettat.

 

Mindenkinek, aki ilyen helyzetbe kerul, egyutt erzek es drukkolok!

 

Lolllla

petrevici Creative Commons License 2011.04.09 0 0 138

Megszületett 2011.március 29-én a kisfiam.Makk egészséges.:)))

petrevici Creative Commons License 2010.11.19 0 0 137

Köszönöm!Igen, megnyugodtam-tunk végre!Kívánok Nektek is minden jót és boldog babavárást!

Éva

Előzmény: LindaLina (136)
LindaLina Creative Commons License 2010.11.19 0 0 136

Nagyon örülök Nektek és a jóhíreknek! Akkor most már a  nyugalom van. :))

Nálunk is nyugalom van, mert a babára, magamra és a családomra koncentrálok.:)

 

Előzmény: petrevici (135)
petrevici Creative Commons License 2010.11.10 0 0 135

Ma tudtam meg, hogy jó lett az amnio eredményem.Sírtam a megkönnyebbüléstől és a boldogságtól.

Megnyugodtam.Minden jót és írj, ha van kedved!

 

Előzmény: LindaLina (133)
petrevici Creative Commons License 2010.11.06 0 0 134

Helló!

Köszönöm, elvagyok.Nem volt eseménytelen az elmúlt 2 hét.kemény torokgyulladás és fullasztó köhögőrohamok az egész családon.Lassan kilábalunk, de nem volt semmi.

Lehet terhességi cukrom lesz.Kedden megyek a cukorgondozóba-jó mi?

Mondjuk ennyi stressz után az lenne a csoda, ha jó lenne az érték.

Nov.16-án amnio eredmény nagyon félek még mindig.hétfőn lesz 3 hete, hogy levették a magzatvizet, de nem leszsek nyugodt, míg meg nem kapom a JÓ eredményt!

Mennyi lett a kombi teszt eredményed?Hány hetes terhes vagy?

Lesz végül amniod?vagy nem vállalod?

Bocs a sok kérdésért, de érdekel, mi van veled.

Jaj, a baba nagyon rendes, mert napjában többször jelentkezik. Ez azért megnyugtat.

Minden jót, szép napot!

Előzmény: LindaLina (133)
LindaLina Creative Commons License 2010.11.04 0 0 133
Szia! Nem lett túl jó eredmény a a kombinált tesztenk. Az afp 16+1-en épp 0,73 lett.
Te, hogy vagy?
Én kedden megyek uh-ra, ma meg vérvételre, közben meg figyelem a hasam,hogy mit érzek.
Előzmény: petrevici (132)
petrevici Creative Commons License 2010.10.22 0 0 132
Szia!
Neked miért kell menni amniora?Hidd el, jobban fáj, ha bevered a térded, mint az egész szurkálás.Szedj előtte is magnéziumot.
November 11-én hívtak vissza uh-ra és az eredményért.Jövő héten fogok nagyon izgulni, hogy ne telefonáljanak-nem lenne jó, ha hamar szólnak.
Egyre bizakodóbb vagyok, mert másképp nem bírnám ki.Nagyon keserves időszak.
A barátnődéknek nagyon örülök-boldog várandósságot kívánok.
Úgy gondolom, oda senki nem megy úgy, hogy ne félne- engem szurkálhatnak mondjuk-a rettegés a gyermekért, na, azt nem viselem jól.Mondhatni nagyon nem.
Előzmény: LindaLina (131)
LindaLina Creative Commons License 2010.10.20 0 0 131
Köszönöm. Rámfér a jó. Tiszta izgulás az élet. A barátnőmnek jó lett végül a négyes tesztje ( 1:1040). Én kedden megyek genetikára, de nálam nagyon rizikós érzelmileg és testileg is minden, így a hasszurka is mumus.
Mikorra ígértek eredményt?
Előzmény: petrevici (130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!