Keresés

Részletes keresés

Pörkölttartály Creative Commons License 2013.04.11 -1 0 69

 

Lakáshitelek 2006-ban a Raiffeisen Banknál

bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.14 0 0 68
Igen...sajnos. Te még a jobbak között vagy,van ügyfelem,aki beszámolt 100%-os növekedésről is. OTP zseniális ebben..... viszont az ügyfelek meg büntetik őket,szvsz soha ennyi ügyfél nem hagyta ott az otp-ét,mint az elmúlt egy évben.
Előzmény: luckyboi (67)
luckyboi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 67
2008 október és 2009 szeptember között : 33,26 %-os törlesztőnövekedés reális? (OTP)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.12 0 0 66
Nézd meg légyszíves,hogy az utolsó egyenlegközlődön,mennyi a pontos tőketartozásod! Ha nem szeretnéd ide leírni,akkor küldd át e-mailben.

Ha vállalod a különbözet befizetését,akkor engedélyezni szokták. Így a törlesztőd is lényegesen kevesebb lenne. 17 millió FT-ra/240 hóra 117.300 Ft/hó 5 éves fix törlesztővel.
Előzmény: gubacsmanci (65)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.12 0 0 65
Van még négy millió forintunk amit bele tudunk tenni. Ez hogy változtatná a dolgot? Az első opcióra utazom.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (64)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.12 0 0 64
1-verzió Igen,ez elég fontos,mert ezen az értéken múlhat,hogy kitudod-e váltani vagy sem. Ha 24 millió a HB értéked,akkor ennek max a 70%-át tudják finanszírozni neked.Tehát z 16,8 millió,ami kevés lesz a kiváltáshoz.

2-verzió Axa,ahol HB 75%-ot kaphatsz de az még mindig kevés (18 millió),ráadásul,már nem lesz annyira nagy durranás a kiváltás,bár még mindig kevesebb lesz,mint a mostani.

3-verzió Aegon -ahol a hitelcsere program keretén belül HB 85% volna,ez már valószínűleg elég lehet de itt csak max 10%-al lesz kevesebb a törlesztőd,de ez garantáltan és a futamidő meghagyása mellett.

Sok tényező befolyásolja még,amit nem látunk. Pl mennyi lehet a pontos tőketartozásod CHF-ben vagy Eur-ban(nem emlékszem miben vetted fel).

Esetleg megoldható-e még egy másik fedezet bevonása,plusszban,akár átmeneti időszakra?

Az első,azaz a ucb kiváltása lehetne,igazán ütős,de ennél szvsz kicsi lesz a fedezet.
Előzmény: gubacsmanci (63)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.12 0 0 63
Ja bocsánat ez a hitelbiztosítási érték volt az értékbecslő lapon. A forgalmi értéket 27 millióra állapította meg a bank.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (62)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.12 0 0 62
Igen. A tudtommal csak e-mail funkció van,tehát rákattintasz az adott ember nevére és ha publikus az e-mail címe,akkor tudsz neki küldeni levelet. Szvsz nincs nagy jelentősége,ugyanolyan jó az is.
Előzmény: gubacsmanci (61)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.12 0 0 61

24 millió a forgalmi érték. Ez egy évvel ezelőtti adat, de azóta átesett egy kis felújításon, sztem ez reális.

nem lehet itt privit írni? sehol nem lelem, csak az emil funkciót.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (60)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.11 0 0 60
Rendben,az már fél siker. Tudni kellene második kanyarban a reális forgalmi értékét a házatoknak. Ha tudod,akkor egész pontosan. :) (vagy ha esetleg 2 ház volt bevonva fedezetnek,akkor mindkettő forgalmi értéke külön-külön)
Előzmény: gubacsmanci (59)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.11 0 0 59
Nem voltunk semmivel csúszásban.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (57)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.11 0 0 58
Csináljunk.
Előzmény: Törölt nick (56)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.11 0 0 57
Nemrég volt egy ilyen ügyem,ott is engedték,attól függetlenül,hogy idáig csak kamatot fizetett az ügyfél. Szóval az a kritérium a Ucb-nél,hogy legalább 5 hónapja fizetted max 5 legfeljebb 15 nap csúszással és az új törlesztőnek mindenképpen kevesebbre kell kijönnie,mint a réginek.

Viszont minden egyéb más tételt is vizsgálnak a bankszámláitokon,ami látszik. :) Tehát: Csak akkor kapod,ha nem voltál semmilyen egyéb tétellel 15 nap csúszáson felül. (Bármi,biztosítás,egyéb személyi hitel,stb....)
Előzmény: gubacsmanci (55)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.11 0 0 56
Ucb, de jovedelemvizsgalat nelkul nem biztos, hogy megy, ha eddig csak a kamatot torlesztettetek. Csinalni kell egy scoringot. Csinaljunk? :)
Előzmény: gubacsmanci (55)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.10 0 0 55
És ezt melyik bank kínálja?
Előzmény: bankvilági idegenvezető (54)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.10 0 0 54
Üdv!

Azt viszont érdemes volna tényleg fontolóra venned,hogy kiváltsd. Nemrég tettem meg én is a sajátommal,25 milla/240 hóra 172.500 Ft

Ez 20 millióra 138.000 Ft/hó annuitásos(nem halasztott tőkés verzióban) /240 hó. 5 éves fix kamatperiódussal és törlesztővel.

50 ezer Ft minden hónapban a szemétkosaradban landol. Filózz rajta,érdemes.
Előzmény: gubacsmanci (53)
gubacsmanci Creative Commons License 2009.09.10 0 0 53

Nekünk majd 20 milliós devizahitelünk van. Most kezdjük törleszteni a tőkét (eddig csak kamat volt). Bementünk a bankfiókba és megkérdeztük, milyen törlesztőre számíthatunk a köv. hónapban. Kb 180-184ezer jött ki. Kíváncsi leszek, mert eddig még soha nem tudtam kiszámolni, hogy miért éppen annyit vontak amennyit.

Tényleg nincs a neten ilyesfajta kalkulátor? (ilyen csökkentagyúaknak mint én?)

gal-lóca Creative Commons License 2009.09.10 0 0 52
g

Népszabadság
A PSZÁF több vélhetően "vagyonkiforgató" pénzügyi vállalkozást ellenőriz

2009. szeptember 10. 08:20



* Címkék: PSZÁF, ellenőrzés, Népszabadság, pénzügyi vállalkozás

A Nemzeti Nyomozó Iroda már több száz olyan ügyben indított vizsgálatot, amikor a feltételezések szerint egyes pénzügyi vállalkozások eleve azért adtak kölcsönt ügyfeleiknek, hogy később kiforgathassák őket vagyonukból - olvasható a csütörtöki Népszabadságban.

A lap információját megerősítette Binder István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének szóvivője, aki elmondta, a szervezet tavasszal megvizsgálta néhány kisebb, lakossági hitelezéssel foglalkozó cég tevékenységét, s azokban az esetekben, amikor a gyanú szerint a hitelkihelyezés célja a fedezetül bevont ingatlan megszerzése volt, bejelentést tett a nyomozó hatóságoknál.

A vizsgált cégekről, illetve a lehetséges károsultakról a szóvivő egyelőre nem kívánt közelebbit elárulni, azt azonban elmondta, a vállalkozások úgynevezett refinanszírozott hitelnyújtók közé tartoznak.




Törölt nick Creative Commons License 2009.09.09 0 0 51
Akkor vegre mehetunk a kovetkezo ugyfelre :)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.09 0 0 50
Na , és akkor a nyolcmillióra tíz évvel 170 a részlet...

Milyen törvényes lehetőségem van?
Előzmény: gal-lóca (49)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.09 0 0 49
Én attól félek rászorulok a segítségedre, el is fogadom, köszönöm.

Magyarországon nincs szólásszabadság, politikai affiliációd vagy faji, anyagi hovatartozásod meghatározza a reakciókat.

Miután a hitelközvetítő "viselkedését " én maffiaszerűnek ítélem meg, képzeld el, hogy a megnevezéstől félek.Megmutattam a csoportot, amelyikben benne van.

Kértem egy lezárási ajánlatot.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (48)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2009.09.09 0 0 48
Ki mondott neked ekkora orbitális baromságot,már megbocsáss.....? :))))))))) Ez egyszerűen úgy ahogy van,félrevezetés és teljes valótlanság.

Szóval.......menj be mégegyszer abba a fiókba,ahol ezt mondotta neked az a valaki,avval a zseniális agyával és kérd oda a fiókvezetőt is. A legbrutálisabb előtörlesztési díjjak is max 4-5% körül vannak,tehát az árfolyamemelkedés+előtörlesztési díjjal együtt sem lehet több a visszafizetésed 10 millió valahányszáz ezernél.

Egyébként megkérdezhetem tőled,mi az oka annak,hogy titkolod a bank nevét? Figyu,itt nem besúgók írogatnak,hanem olyanok,akik többnyire ingyen és bérmentve segítenek a szabadidejük kontójára. Szóval ha azt akarod,hogy segítsünk kinyomozni,akkor érdemes volna nyíltabban beszélned.

Előzmény: gal-lóca (47)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.09 0 0 47
Nagyvonalakban:felvettem nyolcat, fzettem három évig, most tíz a tartozás, de tizenötöt kell visszafizetni, ha előtörlesztek...

Ezt én kicsit sokallom, ennyi nincs is rá...

A hitelkiváltás az maga is egy új hitelfelvételi procedúra a költségeivel ?
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 46
Ha egy osszegben vissza tudod fizetni, akkor miert nem teszed? Az elotorlesztesi dij miatt? Ha meg nem tudod, miert nem valtod ki? Az elotorlesztesi dij miatt? Mert amugy nem ertem.

Na mindegy, majd meglatjuk, mi lesz vele.

Ilyen emelest az OTP-n kivul nem lattam, de jo hir, hogy nem egyedul ekkora szutyok. Persze nem neked..
Előzmény: gal-lóca (45)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.08 0 0 45
Fejben tartom.

Meg nem nevezett helyen felvett hitelem törlesztőrészlete 1,7 -szeres lett egy év alatt.
Azért aggódom,hogy ez jókedvükben bármennyi is lehet a jövőben, azt gondolom, egy
törvényesség határán billegő maffiaszerű világba csöppentem.
Arra várok, hogy törvény szabályozza az egyösszegű visszafizetést.
Nem arról panaszolok, hogy jaj én, hanem keresem a kiutat.
A segítséget köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 44
Zizi Labor? :D

Es hogy tetszett?
Előzmény: gal-lóca (43)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.08 0 0 43
Engem ne sirass már - ez meg a muzsikus Janicsák dalszövege -, szívem nem erre vágyik, csepereg az eső, fejemen zongorázik...

UCB elolvastam.
Előzmény: Törölt nick (41)
Híd Creative Commons License 2009.09.08 0 0 42
A bankból nem akkor hívják, amikor megkapja az orvosi papírt a depresszióról, hanem akkor, amikor nem törleszt. Ezért célszerű a hitel mellé biztosítást kötni, amely fizet, ha az adós munkanélkülivé válik.
Előzmény: gal-lóca (38)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.08 0 0 41
Ucb. Ne gondolkozz, fizesd pontosan a hiteledet ( ha eddig igy volt, foleg jo ), es valtsd ki. Mar nem emlekszem, hol volt, de ez jo esellyel olcsobb lesz.

Szamoljunk, vagy meg sirassunk egy kicsit? :D
Előzmény: gal-lóca (40)
gal-lóca Creative Commons License 2009.09.08 0 0 40

Van annyi pénzem, hogy visszafizetném a hitelt, ha erre reális lehetőségem nyílna.
Ha ez nem megy, annyi pénzem van, hogy három évig még jövedelem nélkül is be tudom fizetni a törlesztést, de szeretném befizetni.Veszteséggel is.
Szeretnék átmenni másik bankhoz.Erste,CIB vagy más...(ha lehet, csak ne a második csoportból a linkben), mert ezekre igaz lehet, amit írsz.
Előzmény: bankvilági idegenvezető (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!