Keresés

Részletes keresés

Vica113 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73545

Én is kívánok minden Éva csoporttársamnak nagyon jó erőt,egészséget,mindne szépet és jót,szeretettel

Vica113 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73544

Nagyon szépen köszönöm a köszöntést,hopp,egy virtuális koccintás:

Előzmény: borcsimama (73535)
Csopi47 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73543

Minden kézimunkázó barátomnak:

 

Békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!

 

Csöpi

icuska54 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73542

Békés Boldog Karácsonyt kivánok minden kedves topiktársunknak és olvasóinknak!

Boldog névnapot kivánok minden Éva, Évi nevű társunknak!

Ilonamamzi Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73541

Áldott, békés Karácsonyt és Boldog Új Esztendőt kívánok minden kézimunkaszerető társamnak:   Ica

 

 

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73540

Évikéim !

 

A Jó Isten éltessen sokáig benneteket névnapotok alkalmából ! Editem a  te Évidnek is nagy puszi és ölelés :-) !

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73539

:-)

Előzmény: borcsimama (73532)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73538

Liddusom !

 

Nem , látod Borcsi megértett téged , nekem csak az maradt ki , hogy hol kaptál odakinn karácsonyfát ? De akkor már ezt is értem :-) , Ja, azért persze írhatsz sűrűbben is ! Lehet h azaz oka mégis , hmm ? :-DDDDDDDDDDD...

 

Lánykák !

 

Én is áldott szép Karácsonyt kívánok sok szeretettel mindnyájatoknak , annyi kedves szót , szeretetet kaptam tőletek egész évben , meg a  jó hangulati talik minitalik során , hogy kívánom ez a szeretet áldásként szálljon vissza rátok Szent Karácsony ünnepén , és az egész elkövetkezendő évben !

Ölellek sok szeretettel mindnyájatokat !És köszönöm a ti kedves szavaitok , jókívánságaitokat magam és családom nevében :-***)))

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Hamu-pip (73537)
Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73537

Sziasztok Kislányok! :)

Lám, lám olyan ritkán irok, hogy már érthetetlenül teszem? Szóval igen, fenyőt mindketten akartunk. Csak én nem láttam sehol és gondoltam megvarrom selyemből azt, amelyiket Borcsika egyik linkjében találtam. Azt mondta az uram ne szöszögjen ilyennel, majd lesz az oroszboltok valamelyikében. Igen ám, csak ők nem kapkodós népség mert dec 31-én ünnepelnek. :) Ettől függetlenül mégis tudtunk venni. és már egy hete áll a vártán és ott fityegnek a tőletek kapott kincsek is rajta. Ezért győzőtt az uram, mert ez az ő javaslata volt. Én mindent az őrhelyén akartam hagyni szerte a lakásban, csak a saját horgolmányaimat tettem volna fel a fára.

 

Kegyelemben teljes áldott, békés, boldog Karácsonyi ünnepeket kivánok Mindannyiotoknak kedves barátosnőim! :))

Előzmény: borcsimama (73533)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73536

borcsimama Creative Commons License 2013.12.23 0 0 73535

Kedves Évikék!, Évák, Vicuska!Csipkerózsi,Mordek Évi, és Vicuska!!!! és az Összes nicknév alatt megbújó Éváknak!!!!!!!!!:

 

Isten éltessen Benneteket nagyon-nagyon sokáig, sok boldog névnapot kívánok, sok-sok szeretetet, és nagyon jó egészséget kívánok:

 

szívből jövő szeretettel: Borcsi

 

 

 

borcsimama Creative Commons License 2013.12.22 0 0 73534

borcsimama Creative Commons License 2013.12.22 0 0 73533

Erzsikém szerintem azért győzött az ura, mert a karácsonyfán lógnak az angyalkák meg egyebek, és nem az őrhelyükön, ahogy a  párja mondta...... hanem a fán lógnak... tehát győzött az ura, én legalább is így értelmezem..... vagy tévedek Pipőkém??????

Előzmény: zöldtengerszem (73528)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.22 0 0 73532

Erzsikém, írtam, hgy találtam a facén, csakmegosztottam, még nem próbáltam, de fogom.... én is inkább a barna csiperkét szeretem..... utóbbi időben, csak azt vettem, de mivel most nem volt, fehér várja a frigóban a főzést!!! Töltött gombát fogok belőle csinálni, de mivel ennyi fajta zöldségem nincsen, maradok a hagyományosnál egyelőre!!!

Előzmény: zöldtengerszem (73529)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.22 0 0 73531

Kedves kislányok!

 

Itt is jó reggelt Mindekinek!

 

Azt hittem legalább karácsonyi ajándékként kapjuk, hogy óújból jól működik az index, és lehet gifet is felrakni.... sajnos tévedtem... továbbra sem működik semmi úgy, mint régen.

 

Margitkám Neked is Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok...és további jó készülődést!

 

szikralány Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73530

Kedveseim!

 

Áldott, békés karácsonyi ünnepeket kívánok nektek és kedves családotoknak .

Új esztendőre bort, búzát békességet, adjon az Úr egészséget. És mindnyájatoknak egy nagy ölelést! Margitka

 

 

 

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73529

Borcsika !

Biztos vagy benne , h ezt a gombás izét nem kell megsütni ? Én betenném egy kicsit a melegre pirulni :-)))...

Előzmény: borcsimama (73523)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73528

Liddusom nem derült ki h miben győzött az Urad ! Most van fád , vagy nincsen ??? És ki akarta a fát , és ki nem ? De örülök , mert hiába győzött , mégiscsak öröm sugárzik  a mondataidból , tehát neked se lehet ellenedre , hogy Ő győzött :-DDDDDDDDDDDD... :-*)

 

Előzmény: Hamu-pip (73522)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73527

Szerbusz Nenca !

 

Sajnos szomorú hírt hoztál , de köszönjük , hogy bejöttél elmondani nekünk is ... Tudtunk róla , hogy karpamer beteg , de bíztunk benne, hogy meggyógyul ...

Ő is egészségügyis volt , és kisbabák között dolgozott , mint anno én ..., sajnálom , hogy nem tudott úrrá lenni a betegségen..., de most már nincs szenvedés , nincs fájdalom ..., legyen neki könnyű a föld , és imádkozom én is a lelke üdvéért ...

 

Neked pedig a Jó Isten vígasztalását kívánom ...

 

Alakulnak itthon a  dolgaim , de még rengeteg tennivaló van , gondolom nálatok is ...

 

Úgyhogy megyek is folytatni , de legalább már süt a nap , megsokszorozza az erőnket ,. nem az a szomorú sötét téli idő van , mint volt napokig ...

 

Szép napokat nektek ! :-*)...

Előzmény: nenca (73516)
tmari28 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73526

Borcsi, ez nagyon jól néz ki, a legközelebbi gombavásárlás után el fogom készíteni. 

Én már egy jó ideje a barna csiperkét veszem meg, sokkal jobb az állaga, mint a fehéré. Jobban is ízlik. 

Előzmény: borcsimama (73523)
Vica113 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73525

Köszi,de finom minden,itt terjeng a szegfűszeg illata.

Előzmény: borcsimama (73524)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73524


borcsimama Creative Commons License 2013.12.21 0 0 73523

Töltött gomba2011, június 21 - 10:14 — j_uccc a face-ról hoztam

Egy nyersételes receptgyűjteményben találtam... Először kicsit furcsállottam, de gondoltam próba szerencse... Nos, nem gondoltam volna, hogy a gomba ilyen isteni nyersen.  Mostanában egyre többször rá kell jönnöm, hogy egyes zöldségek bizony sokkal-sokkal finomabban nyersen, mint sülve-főve. 

Hozzávalók:

  • csiperkegomba
  • mandula (vagy bármilyen csonthéjas - eredetileg kesuval van a recept, de mandula volt kéznél)
  • 1 avokádó
  • 2-3 paradicsom
  • 1 lilahagyma
  • citromlé
  • bors

Elkészítés:

  1. A mandulát (vagy diót, kesudiót...) 1 éjszakára beáztatjuk.
  2. Másnap pici vízzel, citromlével, borssal összeaprítjuk. Ha nem akarunk sírni a hagymától, dobjuk ezt is az aprítóba... 
  3. Hozzáadjuk a villával összetört avokádót és a felkockázott paradicsomokat.
  4. A gombák szárát kiszedjük, a gomba külső héját lehúzzuk. Én ezután még át is mostam a biztonság kedvéért. Megtöltjük a fejeket.

Én elég pici gombákat kaptam, nagyobbal lehet, hogy könnyebb dolgom lett volna... 

 

Lányok, sziasztok, jó reggelt, ezt a különlegességet ma reggel találtam, gondoltam megosztom Veletek is...

Hamu-pip Creative Commons License 2013.12.20 0 0 73522

Jóreggelit Kislányok! :))

Nyugodjék békében Merci. :(

Nenca neked - ismeretlenül is - egy nagy vigasztaló ölelést küldök.

 

Győzőtt a zuram. :) Nem volt neki nehéz. :))

Már felállitottam a fát és ott fityegnek rajta az ajándékba kapott angyalok.

Csipkerózsi gyöngytáskái. Valikától kapott kis kalap. Az Edit horgolt illatzsákja...

Szóval olyan mint egy karácsonyfa! :)))

Előzmény: borcsimama (73513)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.20 0 0 73521

Jaj tegnap a párom ment el egyedül a nagy bevásárlóba Auc. és hozott egy egész afrikai harcsát, lehet, hogy jó ideig fogunk majd halat enni, mert jó nagyot hozott. Soha nem volt még egész hal úgy a kezemben, hogy nekem kellett felvagdosnom, ugyan az anyukám mindig élő halat vett, de sosem kellett nekem csinálnom vele semmit, ő pucolta, belezte, szeletelte, úgyhogy ez kimaradt az életemből... csirkét tudok kopasztani, széttrancsírozni meg egyebek, de levágni nem vágom le... szóval én halszeleteket vettem mindig, megdöglesztett csirkét..... először azt hittem tán még a belét sem vették ki, csak megnyúzták, mert egy óriás halat láttam nála a tatyóban.... de szerencsére nem... és ki tudtam filézni, na még ilyet sem csináltam soha. Majd meglátom, hogy mennyire voltam sikeres szenteste.Most már minden megvan.... remélem.... csak még meg kell főzni. Tegnap megcsináltam a kocsonyát 8 tányérral, ma megcsinálom a töltött káposztát, párom meg fogja a diót pucoválni... és holnap meg sütés lesz, de ehhez be kell gyógyszerezni magam, mert iszonyatosan fáj még mindig a derekam, hogy mikor fog ez teljesen elmúlni, nem tudom, de nénha iszonyat. Ünnepek után biztosan elmegyek csináltatni egy röntgen fevételt, hogy tudjuk mi a fenétől van ez az iszonytató fájdalom, ami néha elviselhetetlennek tűnik. Panasz vége.... tegnap gyöngyangyalkáztam egész addig, míg a párom kavart az áruházban.4 kis laposangyalkát fűztem. 

 

Hozom a kávét, éppen kifolyt, engem meg megint korán kidobott az ágy! fél 4-kor....

borcsimama Creative Commons License 2013.12.20 0 0 73520

Szervusztok Kedves kislányok, na már erre nem is jár senki, tegnap én sem voltam, és nem hoztam sem kávét, sem semmit.... bepótolom.... Biztosan mindenki süt, főz....

 

erzsimami Creative Commons License 2013.12.18 0 0 73519

Személyesen nem ismertem Mercit, de hozzászólásai alapján kedves embernek gondoltam. Sajnálom, hogy elment közülünk.  Türelemmel, bizakodva viselte betegségét. Nyugodjék békében.

Előzmény: nenca (73516)
tmari28 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 73518

Nagyon szomorú hírt hoztál. 

 

Merci, nyugodj békében. 

Előzmény: nenca (73516)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.17 0 0 73517

Szia Nenca Manyika..... régen voltál, és most ilyen szomorú hírt hoztál...... sajnálom.... hiányozni tudnak nagyon azok, akiket különösen szerettünk, és közel álltak hozzánk!

Előzmény: nenca (73516)
nenca Creative Commons License 2013.12.16 0 0 73516

Szevasztok Lányok!

 

Ezen a fórumon is sokan ismertétek Kardos Mercit, nicknevén Karpamer.

 

Ma délután türelemmel viselt súlyos betegségben eltávozott közülünk.

Egy igaz barátot veszítettem el a személyében. Nagyon nagy az űr, nincsenek szavak....nehéz.

Drága Barátnőm!  Isten áldjon, nyugodj békében!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!