Keresés

Részletes keresés

borcsimama Creative Commons License 2013.12.02 0 0 73423

Szervusztok, szép jó reggelt, mire ideértem, már lassan reggel van, bár így is korán van még.

 

Hú Erzsikém, szupi.... hogy már mid nem van Neked.... na legalább akkor tudunk majd a talikon is leselkedni ...

 

Remélem, hogy rendben van Levike.... és Te is!!!

Nagyon el vagyok én is maradva mindennel, a gyöngyözés megbolondított.... most kezdem előszedegetni hogy mit is kéne még csinálni, mi is ami hiányos..... hát a karácsonyi zöld terítőim megfogyatkoztak, nincs már nekem, úgy hogy most kénytelen vagyok gyorsan kreálni magamnak, hogy legyen valami a kezem munkájából az asztalon... tavaly még megmaradt szaloncukorhoz anyagom, úgyhogy most még azt is meg kell varrni... hogy ne kelljen vennem szaloncukrot, úgy sincsen aki megegye... mert nem sós, hanem édes, talán pogikat kéne becsomagolni, akkor a párom lelopkodná.

 

Az idén olyan kisebb karácsonyi ünneplést gondoltunk.... csak a gyerekek, a felnőttek meg egy kicsinykét lepjük meg magunkat.... sok minden kiadás volt az idén....

 

De lesz még egy nagyobb szülinap, Brigi lesz 20...... és ez is szilveszterkor.... a lányom meg jan.3. na van itt ünnep egymás után.... és még jön a Miksi is..... 

 

és az már itt toporog az ajtóban....

 

Panasznap meg akármi befejezve... minden úgy lesz, ahogy lennie kell.... 

 

szépséges kézimunkás napot kívánok, lehet, ma megyek be Pestre vékony dórért, és csinálok gyöngyös angyalkákat, amikhez mintát találtam ....

 

zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73422
a nem véletlenül maradt benne azt akartam írni,hogy nem nagy, még szokni kell...:-)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73421
köszi icuska,tegnapig én sem nagyon tudtam. :-) ...ez nem gyakorlatilag egy kis táblagép,sok könyvet lehet rátenni,meg filmeket,játékokat.,és netezni is lehet vele ott,ahol van wifi :-) ...ma próbálkozom először vele :-) ...
icuska54 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73420

Gratula!  Saját bejáratú eszköz :))))))  ezt aztán már nem adod át másnak  esetleg ha szépen kérik csak akkor......

(megjegyzem én a sok eszemmel még azt se tudom mi az és mire jó )

Előzmény: zöldtengerszem (73419)
zöldtengerszem Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73419
sziasztok !

képzeljétek kaptam tabletet ,és épp azon írok levélkét nektek :-) .még keresem a betüket és a jeleket,de alakul...igazibol csak meg akartuk nezni tegnap , de azt mondtàk másnaptól 8ezerrel drágább lesz , így a párom már most megvette nekem:-) én olvasót kértem,mert fekve szeretek olvasni ,de a szemüvegem mindig felrecsúszott kozben, és nem lattam semmit sem ,vagy belealudtam,de a párom ezt a tabletet nézte ki nekem :-) ..nagyon helyes és sok mindenre használhato,majd karácsonyig tesznek ra mindenféle progikat stb.t nekem ,de nekem már most karácsony van :-) ...pendrive is csatlakoztathato hozzá,szal majd a talikon ha vmi mintát,egyebet akarok átadni,azt is lehet :-) ...bocsi a hibákért, majd belejövök előbb-utóbb :-) ...puszi nektek:-)
icuska54 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73418

 

Hideg van felénk is, a cicák nem akarnak kifelé mozdulni, fázik a tappancsuk.....beültek a kályha által sugárzott meleg ivébe és hol a hátukat hol a hasukat forditják a meleg irányába...

 

Csudi ez a kaktusz virág :))) Képzeld az enyém hamarosan teljes virágban lesz. Már vannak rajta bimbók és hamarosan ki fognak nyilni. Úgy látszik kár volt a nyárra kitenni őket, az erős sugárzást nem kedvelik.

 

A karácsonyi ajándékokkal el vagyok maradva, fogalmam sincs kinek mit kellene adni... a kézimunka a mult évben nem nagyon volt nyerő... kiderült a sógorom nem használ sálat, a keresztlányaim inkább vásárolt motyókat hordanak.... eddig hiába kérdeztem őket minek örülnének igazán,  választ nem kaptam .

Előzmény: borcsimama (73414)
boagfu Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73417

Szervusztok!

 

Csodálatos Adventi kezdetet kívánok Mindenkinek!

 

cupppppppppp...........Ági

borcsimama Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73416

borcsimama Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73415

Marcsika Neked is köszönet:

Előzmény: tmari28 (73412)
borcsimama Creative Commons License 2013.12.01 0 0 73414

Szervusztok, szép jó reggelt mindenkinek december első és egyben első adventi vasárnapján, hihetetlen, hogy milyen gyorsan szalad az idő..... nem is részletezem....

 

Egyébként biztosan jó hűvös van kinn, mert állandóan kapcsol a cirkó!!!

A szép körömvirágok, amik még a múlt héten virítottak, ma már feketéllenek.... sajnos.. de nem szólhatunk semmit, nagyon sokáig volt jó idő

 

Loncikám, én is van, amit megunok, és félre rakok, azért van már annyi mindenem elkezdve, amit csak elkezdtem, és nem fejeztem be.... kötés, horgolás.... hímzés... de most meg elkezdtem a karácsonyi gyöngyös terítőt horgolni, nem mintha nem lenne, de kéne még ajándékba készítenem, mondanom sem kell, megfelelő fonal nincs hozzá.

 

Nagyon szépen mutat fényes fonalból, de nincsen itthon fényes fonalam.... de azért találtam másfajtát, hát kíváncsi vagyok fog-e tetszeni magamnak.

 

Köszönöm a gyöngyösöm dícséretét....

 

 

Előzmény: icuska54 (73413)
icuska54 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 73413

Nagyon szépek!  Csodálom a szorgalmadat,  én gyorsan megunom már amit elkezdek....

Előzmény: borcsimama (73411)
tmari28 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 73412

Nagyon szépek, gratulálok. 

Előzmény: borcsimama (73411)
borcsimama Creative Commons License 2013.11.30 0 0 73411

Sziasztok, még émindig itt vagyok...... hozom a legutóbbi gyöngyöseimet:

 

tmari28 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 73410

 

Sziasztok!

 

Icuska, rájöttem, de a hszt előbb írtam, mint a Tiédet olvastam volna. Megnéztem a képet, és utána már írtam is a szöveget. 

Előzmény: icuska54 (73408)
borcsimama Creative Commons License 2013.11.30 0 0 73409

Sziasztok, szép jó reggelt Mindenkinek!

 

hozom a fincsi kávét, meg a teát..... remélem, hogy a hiányzók is jól vannak.... van aki régen volt nagyon..... gyertek, hiányoztok....

 

Kívánok kellemes kézimunkás napot, és sok-sok úőj kézimunkát.....

 

icuska54 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 73408

A forditó én voltam, csak a fényképen lévő szöveget nem gondoltam forditani ezért maradt el.

Előzmény: tmari28 (73402)
icuska54 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 73407

Nagyon szivesen.

 

 

Előzmény: htimi86 (73403)
terimamy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 73406

Ágika7o !

Nagyon veled érzek. Úgye ő volt cukros kutyus?

Nagyon nehéz elveszíteni, aki az ember legjobb barátja. Lehet, hogy nem ért mindenki velem egyet, de ők csak adnak és keveset kérnek.

terimamy Creative Commons License 2013.11.29 0 0 73405

Jó reggelt !

Köszönöm, hogy ennyien és ennyit segítettetek, hogy megnézhessem a sálat. Nekem most elég bonyolult, de lesznek még olyan napok, amikor megpróbálhatom.

 

További jó kézimunkázást kivánok, ma enyhébb az idő, még sétára is alkalmas.

borcsimama Creative Commons License 2013.11.29 0 0 73404

 

Sziasztok, jó reggelt Mindenkinek...ezt találtam még abban a linkben, amit Mamici feltett..... jó hörcsögölést.... és szuper a sálminta is.....

htimi86 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73403

Köszönöm szépen. É a sál mintájával akartam a rózsát megcsinálni és hát most döbbentem rá hogy miért nem jött össze.

Előzmény: icuska54 (73401)
tmari28 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73402

Sziasztok!

 

Timi, a fordító a fényképen levő szöveget nem tudja fordítani, csak azt, amit beírtak. 

Előzmény: htimi86 (73399)
icuska54 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73401

SPECIAL STITCHshell: (2 dc, ch 1, 2 dc) in same st or space.Különleges pálca:  kagyló ( 2 egyráhajtásos pálca+1láncszem+2 egyráhajtásos pálca) ugyanabba a helybe illetve öltésbeWRAP  Sál
With A
, ch 35Az A-val jelölt fonállal 35 láncszemRow 1: Shell in 5th ch from hook, *skip next 3 ch sts, shell in next ch, repeat from * across to last 2 ch sts, skip next ch, dc in last ch, turn—8 shells.1.sor:  kagyló a tűtől számitott 5. láncszembe, * a következő 3 láncszem kimarad, kagyló a következő szembe, ismételni kell a *-tól az utolsó két láncszemig, egy szem kimarad, az utolsó szembe 1 pálca, és fordulás --- 8 kagyló van a sorbanRow 2: Ch 3 (counts as dc here and throughout), skip first 3 dc, shell in ch-1 space of each shell across, dc in top of beginning ch, turn.2. sor:  3 láncszem (pálcának számit itt is és a továbbiakban is) az első 3 pálcát kihagyni, kagyló a következő 1 láncszemes kagyló ivekbe a soron végig, pálca az utolsó szembe és fordulás. Repeat row 2 until piece measures 56” from beginning. Ismételni a 2. sort a kivánt  56" hosszúságig

Fasten off.  Befejezni az utolsó szemnél.

 

Ha jól látom a rózsákat sálfonálból csinálja.

 

Small Rose (make 4) Kicsi rózsa ( 4 kell belőle)Cut a 36” long piece of A B-vel jelölt fonálból vágjál le 36" hosszú darabot
B.Unroll the yarn so that the edge with a row of holes is visible.Húzd ki a fonalat, annyira hogy a lyukak a szélén jól láthatóak legyenek Treat the row of holes as a chain. Ezek a lyukat  lesznek a láncszemsor
Insert the crochet hook into the first hole, skip 2 holes, insert hook into next hole, pull this st through the first st on the hook. A horgoló tűt illeszd bele az első lyukba, 2 lyuk kihagyni, a következőt felvenni a türe és ezt a szemet áthúzni az első felvett szemen.Continue to chain in this manner across the piece of yarn. Folytasd ezt végig a fonál darabon.  Finish by pulling end of yarn through last st. Roll ruffle to create a rose. A befejezés az utolsó szem áthúzásával Csavard fel a fodrot hogy rózsának látszódjonCut an 18” piece ofA, thread onto yarn needle. Sew

through rolled rose in several places to secure   Vágjál le egy kb 18" hosszú darab fonalat az A-val jelöltből és tűvel vardd le a felcsavart rózsa alsó részét néhány ponton, hogy biztosan álljon

 

Large Rose (make 2)Cut a 60” piece ofB

. Complete as small rose  A nagy rózsa ( 2 kell belőle)  Vágj le egy 60" hosszú darabot a B-vel jelölt fonálból és ugyanúgy készitsd el mint a kis rózsánál van leirva.

 

 

FINISHINGSew 2 small roses and 1 large rose to each end of wrap.

Weave in ends   Befejezés  Varrjál fel  2 kicsi és 1 nagy rózsát a sál mindkét végére  és igazitsd ki őket a végső kinézetre.

 

mamici 2 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73400

Na talán itt sikerül kattintósra rakni a sálhorgolás videóját.

http://tosichka5.net.ru/post301133529/play?upd

htimi86 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73399

Ezt le tudja nekem ki fordítani, nekem sajnos nem megy. Köszönöm

 

http://www.redheart.com/files/patterns/pdf/LW2801.pdf

borcsimama Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73398

Vica113 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73397

Ó,de segítőkész kutyus.Ha nem bírom,majd szólok.Köszi az ajánlatot.

Ma néztem be ide,már eléggé átszoktam a másik fórumba.

Előzmény: terimamy (73391)
borcsimama Creative Commons License 2013.11.28 0 0 73395

Sziasztok Itt is, jó reggelt Mindenkinek!

 

B.Ágika, örülök, hogy jelentkeztél Te is.

 

Ágika70 most olvastam a szomorú hírt, hogy Frenkitek elment az égi mezőkre vadászni.... sajnálom, tudom mennyire szeretted.... küldök egy nagy-nagy ölelést Neked.

 

Előzmény: borcsimama (73393)
boagfu Creative Commons License 2013.11.27 0 0 73394

Szép napot Mindenkinek!

 

Kicsit megkésve , de nagyon sok szeretettel köszöntöm az összes Katalint! Sok boldogságot Nekik!

borcsimama Creative Commons License 2013.11.27 0 0 73393

Sziasztok!

Szia Ágnes!

 

Csak itt vagyol????? Várunk máshol is.... és éppen az éjjel gondoltam Rád, hogy milyen régen beszélgettünk, és milyen régen jártál felénk!

Remélem nincs semmi komoly probléma..

 

Katika barátosném MINDENKINEK NAGY PUSZIT KÜLD, ÉS KÖSZÖNI A KÖSZÖNTÉST, HOGY GONDOLTATOK RÁ!

Előzmény: Ágika70 (73392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!