Keresés

Részletes keresés

Flagstaff Creative Commons License 5 napja 0 0 5586

Köszönöm, bár az igazat megvallva a youtube-ról merítettem az ihletet. :-) Örök hálám annak, aki feltöltötte egy talán Catalina 22 árbocállítós-döntős videoját, abban láttam ezt a bicskás megoldást. Sólyázós hajóknál aranyat ér. :-) Csak összerakom a hajót és nem kell feszítgetni mindet újra, a beállítások megmaradnak, állításnál/döntésnél a hosszú, árboccsúcsra menő vantni be van kötve, stabilizálja az árbocot, nem engedi oldalra eldőlni.

Előzmény: DECKARD (5585)
DECKARD Creative Commons License 5 napja 0 0 5585

ahogy így leírtad, szép munka, átgondolt tervezés...grat!

Előzmény: Flagstaff (5584)
Flagstaff Creative Commons License 5 napja 0 1 5584

Tökéletesen sikerült időzítéssel tegnapelőtt megvettük a vízről a Venust, tegnap szétkaptam szállítható állapotúra és elhúztak a téli szállására, ma reggelre esett 5 centi hó. :-) 

A hajó kivételéhez vettem járórácsot ezek jól vizsgáztak nem engedték a sóderba süllyedni a futó kerekeit a vízben. A hajó szétszedése (és a tavaszi összerakása) pedig az átalakított állókötélzetnek hála szintén gyorsan megy. Kapott egy állítható achtert meg két bicskás rendszerű hátsó-alsó vantnifeszítőt. Ezeket egy-egy mozdulattal kioldom, az achtert kiengedem, a forstág alsó bekötését kioldom és hozzákötöm a futó csörlőjéhez, kicsit meghúzom hogy az alsó-első vantnik meglazuljanak, azoknak is kiveszem a stiftjét és a csörlővel megy is le az árboc. Az egész mutatvány nincs tíz perc. :-) Még egy A betű alakú keretet akarok konstruálni, hogy ne kelljen a futó csörlője se, csak a grószschott csigasora.

Flagstaff Creative Commons License 6 napja 0 0 5583

Én tegnap még úsztam is a tóban! :-) Mondhatni önszántamból. Hajózásból csak annyi jutott, hogy motorral elmentünk a kivételi helyre és ott levettük vízről. Ma lassan erőt kellene venni magamon, kimenni, árbocot engedni, lekötözni és elhúzni téli pihenőre.

Előzmény: szimix (5581)
Szanya Creative Commons License 2020.11.28 0 1 5582

Elméleti lehetőségem még van. 

Előzmény: szimix (5581)
szimix Creative Commons License 2020.11.28 0 0 5581

Nagy a csönd. Idén már nem hajózik senki?! 🤣

Szanya Creative Commons License 2020.11.22 0 0 5580

Igen. Ez. ;-)

Előzmény: szimix (5532)
Szanya Creative Commons License 2020.11.22 0 0 5579

Op- ban most a J sails (lengyel) a menő. De használnak 1 sailst is, és persze továbbra is ott a többi ismert márka, pl Olympic stb. 

Előzmény: pingvinII (5531)
Szanya Creative Commons License 2020.11.22 0 0 5578

Hú! Én csak a topicba járok. A VVSI inkább a szakadt vitorládat szeretné ingyen megkapni. Nem pedig jobbat eladni. Bármelyik optimistes szülőtől meg lehet kérdezni, hogy mije van eladó. Nyilván az élmezőnyben nagyobb a fejlesztési ütem. 

Előzmény: DECKARD (5529)
Flagstaff Creative Commons License 2020.11.02 0 0 5577

Katamaránon nem gondolkodtál még? Ha kell fürdőplatform, ha kell megy mint a szélvész.

Előzmény: tehtube (5576)
tehtube Creative Commons License 2020.11.02 0 0 5576

De jó lenne az az ablakos izé nélkül!

Előzmény: vakrepulo2 (5574)
Flagstaff Creative Commons License 2020.11.02 0 0 5575

Ha már micro (nano?) cruiser akkor inkább egy ilyen:

https://www.duckworksmagazine.com/10/designs/pdcruiser/index.htm

Négyszögletű alaprajz, tágasabb (muuhhhhahahahahaaa) belső.

Ugyanaz egy számmal nagyobb méretben:

https://www.duckworks.com/product-p/pk-goose-explorer-p.htm

Igaz, ezek DIY hajók, cserébe az általad linkelt hajó árának a feléből kihozhatóak.

Előzmény: vakrepulo2 (5574)
vakrepulo2 Creative Commons License 2020.11.02 0 0 5574
Imre Kiss 1423 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 5573

Sziasztok,

Vélemények, tapasztalatok érdekelnek Aquila 605-el kapcsolatban.

A kedvtelési engedélyem megvan, szeretnék megtanulni vitorlázni.

Eddig csak tőkesúlyos hajóval mentem.

A keretbe nem fér bele egy kikötői díj és túl régi hajót sem szeretnék.

Szóval, ötletek, vélemények, tapasztalatok jöhetnek :)

Köszi

Flagstaff Creative Commons License 2020.10.08 0 0 5572

A Venusra innen hoztam el a nyáron egy ki tudja miről származó árbocot baumnak.

Előzmény: szimix (5571)
szimix Creative Commons License 2020.10.07 0 0 5571

Bezár Balatonszemesen a Hajóspláza, kiszóra a termékeit.

https://m.facebook.com/groups/723029094560477?view=permalink&id=1424990464364333&sfnsn=mo

DECKARD Creative Commons License 2020.10.01 0 0 5570

Általában tényleg nem :))) még a kenesei vízirendőrörs idejében az ottani parancsnok? (Rest Bulcsú) zaklatta ezzel az egyik sporttársat rendszeresen... illetve én is láttam lajstromos 470-est, keszthelyi származásút. lehet, akkor még ott volt az említett figura (mert állítólag Keszthelyről helyezték át Kenesére...)

Előzmény: chandy818 (5567)
chandy818 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 5567

Szerintem a 470-est nem szokták lajstromoztatni. (általában)

Arra van valakinek valakinek valamilyen tapasztalata, mi a bünti, ha valakinek van kishajó jogsija, de nem lajstromos a vízisporteszköz és a rendőr szerint annak kellene lennie?

Előzmény: Flagstaff (5566)
Flagstaff Creative Commons License 2020.10.01 0 0 5566

A 470 nekem is eszembe jutott hogy kishajóként kezelik, pedig annak tényleg elég nagy zárt kamrái vannak.

Előzmény: DECKARD (5565)
DECKARD Creative Commons License 2020.10.01 0 0 5565

mindenki nyugodjon le... ami hajónak/csónaknak néz ki (ideértve egy 470-est, Aquilát is) azt vitorlás kishajónak tekinti a rendőr. saját tapasztalatom szerint a modernebb, szkiff jellegű (nincs tükör, duplafenék, láthatóan nagyon sportos eszköz - 49er pl.) kialakítás esetében szokták hallgatólagosan sporteszköznek nézni és nem piszkálni, mifelénk legalábbis, persze amíg van rajtad mentőmellény és láthatólag tudsz mit kezdeni vele (no és persze nincs nyilvánvaló veszély - erős szél v. másodfok)

Előzmény: chandy818 (5562)
Flagstaff Creative Commons License 2020.10.01 0 0 5564

Nem tudom hogy beleszámít-e. Alsó-felső héj egy Aquila esetén nem zár magába levegőt, vagy inkább úgy mondom nem annyit mint mondjuk egy Laser esetén. Van ugyan egy belső réteg amin jársz, de ez valahol a vízvonal környékén van. Hogy egy zárható rekesz egyenértékű-e a zárt testtel nemtom A hajótest maximális bemerülésének a duplája kell legyen a légmennyiség, illetékes helyen rá kell kérdezni, szerintem ez a terhelt állapotot jelenti. Az Aquila van vagy 250 kiló, meg két 85 kilós felnőtt az 420 kiló. Ennyi liter vizet szorít ki a hajó max (bemerülés) és ennek a dupláját kell elérni ami legalább 840 liter. Az már majdnem egy szabvány IBC tartály. 🙂

Előzmény: chandy818 (5563)
chandy818 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5563

Bocsi ezt később olvastam, kicsit lassú a feltöltés.

Biztos, hogy az alsó és felső héj között nincs akkora zárt légmennyiség, hogy nem merül a légmennyiség másfél szereséig? Még az orrban is van egy nagy zárható rekesz az nem számít bele?

Előzmény: Flagstaff (5560)
chandy818 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5562

llletve ezért lehet egy Aquila vízi sport eszköz? : "zárt testének teljes térfogata legalább a legnagyobb bemerülési térfogatnak a kétszerese legyen;"

Előzmény: Flagstaff (5553)
Flagstaff Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5561

Ja igen! Biztonsági távolság, ha csónak esetén ideiglenesen nem tartható meg, akkor minden körülmények között mellényt kell viselni. Vízi sporteszköznél nincs biztonsági távolság, de van állandó mellényviselés.

Előzmény: chandy818 (5559)
Flagstaff Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5560

Nem, annál nem rezeg a léc, hanem teljesen egyértelműen kishajó. :-) Garantáltan nincs zárt teste (alsó-felső héj által bezárt légmennyiség) aminek a térfogata így szinte biztos nem éri el a sporteszközre előírtat. Valaki írta hogy náluk a Velencei-tavon a rendőr nem kötekszik az Aquiláért. A Balatonon amit láttam, lajstromos volt. Nálunk is volt egy itt a tavon, itt sem kötekedett a rendőr érte. Igaz itt a kishajóvezetőit se kérik soha senkitől semmihez. :-) Persze ha baj lenne, akkor lenne baj.

Előzmény: chandy818 (5559)
chandy818 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5559

Ezek szerint az Aquilánál nem "rezeg a léc"?

Tehát simán lehet használni vízi sporteszközként?

Ha a biztonsági távolsága kisebb mint 30 cm akkor a Balatonon , használható?

Előzmény: Flagstaff (5547)
Sailer Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5558

Köszi az infót. Igen, bődület tudnak menni. Az biztos, hogy ha sikerül a projekt, akkor nem trapézolással fog kezdődni az ismerkedés. (Valószínűleg az első pár alkalommal a genakker se fog előkerülni, csak a normál fokvitorla.)

Előzmény: chandy818 (5543)
Sailer Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5557

Köszönöm az információt. Letöltöttem a HSZ-t, ismétlésnek se lesz rossz átolvasni, bár annó' is elaludtam rajta fél óránként, amikor a kishajó vezetőit csináltam. :D

Előzmény: Flagstaff (5542)
Flagstaff Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5556

A három feltételedből egyszerre csak kettő teljesíthető. :-) Ha a Bahia, a nyitott fartükrű, belefér a sporteszköz kategóriába, akkor ugyan nem olcsó megoldás, de a Kalóznál mindenképp nagyobb (családi felhasználás) legalább olyan sportos, de inkább sportosabb megoldás. Sokáig filóztam rajta én is, de egymagam itt nálunk nem tudnám mozgatni a vízen hagyni necces, a stabilitása pedig tudom hogy nem éri el azt a kívánt szintet amivel az asszonyt (az enyémet) a vitorlázásra rá lehet venni. A Venust megszokta, de nem vagyok benne biztos, hogy a Bahián jól érezné magát.

Előzmény: vakrepulo2 (5555)
vakrepulo2 Creative Commons License 2020.09.30 0 0 5555

ok röviden: mindent akarok egyszerre!

- nagyobb hajót hogy jobban elférjen a család

- de azért sportos is legyen (mert pl a kalóz ugye adná magát)

- továbbra sem akarok vagyonokat rákölteni a hajózásra, ami megtörténik, ha belemegyek a hajósjogsi, majd balaton keleti medencéjében kikötőhely bérlés irányba

((( egyébként úgy érzem kb szűk 200 kg-mos hajót tudnék egyedül ki be mozgatni a vízbe, ha hitetlenkedőknek mondom: azt már próbáltam, hogy egy kalózt tudok mozgatni vízszintes parton, már csak a sólyán ki-be emelés marad, abban meg segítségemre hívok egy szembe lévő fát meg egy 4 csigás csörlősort és meg is vagyok, 7 percel hoszabb lesz a sólyázás, de ettől nem esek kétségbe)))

ha minden kötél szakad akkor kalóz marad, de még keresem az ügyeskedési pontokat

Előzmény: Flagstaff (5553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!