Keresés

Részletes keresés

Flagstaff Creative Commons License 1,5 órája 0 0 4931

A kocsi és a fűtetlen víztelenített nyaraló nagyjából azonos komfortfokozatú. :-) De ennyit vállalok mert már most kezdek megháborodni hogy nem tudok vízre menni ebben a kotla időben. És hol van még a február vége, március eleje...

Előzmény: Nádastavi (4930)
Nádastavi Creative Commons License 17 órája 0 0 4930

Viccesen akartam írni az idézettel a "békaemberekre", hogy "később". Márinál sérülés gyanúja merült fel, azért jött egyébként haza -ez olvasható-, nekik 18 fokos tenger és 19-20 fokos levegő volt 1,5 m-es hullámzással (Vilamoura). Ennél nagyon hidegebb vízben nem mentek az idényben ők sem. Remélem gyorsan helyrejön és ismét készülhet. Egyébként az élversenyzők zöme így November elején beiktatott egy - két hét regenerálódást a téli edzőtáborok -és még Decemberben versenyek!!!- előtt. Az olimpia miatt a VB egészen előre jött -vagy elcsúszott-, Zsombiék Decemberben, Máriék Januárban, ill. Februárban. Gyakorlatilag nincs megállás.

És igen, számukra zömében munka, de azért van olyan része, amikor ők is élvezik -aki követi, látja a videókon, a fényképeken- és időnként átülnek kedvtelésből más jollékba. Pl. a Mári a nyáron egy WASZP-ot próbált ki. De lehet tudni -szintén nyilvános-, hogy tettszik neki a 49er FX és a szörf -RSX- a jelenlegi olimpiai osztályok közül. A Laser számukra kicsit már lassú, ezzel szoktak viccelődni szintén nyilvánosan néha (hogy még mindig "gyors"). Ugyanakkor a Laser One -habár sokan olvasható, hogy nem tartják igazi hajónak-, véleményem szerint egy jó irány. Más osztályokban egy versenyárboc kerül annyiba, mint a Lasernél kvázi egy komplett új hajó (ettől függetlenül a Laser is nyomott áron fut).

"Megfelelő ruházat", "megfelelő idő", igen. Ne felejtsük ki a megfelelő infrastruktúrát!

Pl. ahol én szoktam csobbanni, nincs lehetőség rögtön a neoprén levétele után tusolni és a kocsi mellett a szabad ég alatt öltözök. Elmész a VVSI-be, már egészen máshogy van minden. Ezért szoktam írni, hogy jóval 20 Celsius fok léghőmérséklet és 14-15 Celsius fok vízhőmérséklet alatt én neoprénben -ez itt a legolcsóbb Decathlonos ruhát jelenti neoprén csizmával- sem megyek ki.

Jelenleg a tavaink vízhőmérséklete 8 - 11 Celsius fok körül alakul. Azért a 8 fokos vízben, főleg, ha Decemberben már csak 4-5 fokos, egy megmártózás is jelentős egészségváltozást okozhat egy átlagos, edzetlen embernél (méregdrága neoprén ide, vagy oda). Én így gondolkodok, azért az 1-2 napért kockáztatni szerintem nem érdemes. Én pl. nem támogatom a jeges Tiszában való vitorlázást, szerintem ez veszélyes és rossz példa.

Előzmény: Flagstaff (4929)
Flagstaff Creative Commons License 19 órája 0 0 4929

Aki versenyzik és mindegy milyen az idő ki KELL mennie, az nyilván nem vágyik már hajózni. Aki meg ki van éhezve egy kis hajózásra megfelelő időben megfelelő öltözékben mindenféle reuma veszélye nélkül is kimehet egy pár órára.

Előzmény: Nádastavi (4928)
Nádastavi Creative Commons License 1 napja 0 1 4928

Nézd, még a Mári is hazajött Portugáliából. Januárban nézem -interneten- a Melbourne-i VB-t, meg az elő versenyét.

Aztán valamikor Áprilisban tervezek először. Annyira nem akarom túltolni, mert még 32 vagyok, amire 50 - 60 leszek (reméljük lemérjük), lehet, még reumát összegyűjteni.

("- 1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, név szerint Galván Tivadar mutatott be neki, aki az autógyárban dolgozott. Akkor még nem sejtettem...

- Mit nem sejtett?
- Hogy békaemberekkel fogok találkozni.
- Álljunk meg egy pillanatra! Az később volt.
- Később." - A Tanú c. film, 69')

Előzmény: vakrepulo2 (4926)
Flagstaff Creative Commons License 1 napja 0 1 4927

Amint a víz jégmentessé válik. :-) Ha fúj a szél, akkor vitorlázok, ha nem evezek. :-D Ha nagyon fúj akkor meg nézek bánatosan. Igaz ahhoz nem kell neoprén. :-D Nekem még vízen van, de hamarosan meg kell szüntetnem ezt az állapotot. Elvileg most szombaton nem melózok, szóval ha az idő engedi, az évet elbúcsúztatom vitorlás szempontból. Az evezés még összejöhet egy szép decemberi napon is.

Előzmény: vakrepulo2 (4926)
vakrepulo2 Creative Commons License 2 napja 0 1 4926

na a hétvégén én is kivettem a vízből a cuccot, sajnos utolsó hajózásra nem volt lehetőségem, mert stabilabban esett mind amilyen kemény én vagyok

a békaruhások mikor szoktak tavasszal kezdeni?

milyen hosszú centit kezdjek el vágni?

szimix Creative Commons License 4 napja 0 0 4925

szimix Creative Commons License 4 napja 0 0 4924

Alakul az új projekt : )

Flagstaff Creative Commons License 2019.11.06 0 0 4923

Ekkora lengő súlyt nem szeretnél az árboc felső végére ezt garantálom. :-) Azon kívül hogy erősen overkill a célra. Viszont fendernek, ücsörögni rajta, esetleg ha nincs légszekrény akkor légszekrénynek tényleg jó találat jó áron.

Előzmény: Cross33 (4922)
Cross33 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 4922

https://www.ebay.com/itm/OS4793400-Rullo-alaggio-gonfiabile-in-PVC-D-22x130-cm-Portata-200-kg-OS4793400/273993640817?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649&redirect=mobile

Én ezt vettem.Árbocra is jó, nálam működhet stabilizatorkent a walker bay 8-nál ( a gyári stabilizator cső nagyon draga, meg felesleges teljesen körbeérő), fenderként is használható, de jó a hajó alá görgőnek is, vízrerakasnal ( hivstalosan erre talàltàk ki)

DECKARD Creative Commons License 2019.11.06 0 0 4921

Használtunk mi is a baráti körben mindenféle megoldást az évek alatt, nekem is volt 5 l-es kannám, de ez vált be e legjobban. Könnyű, nem veri az árbócot és csak egyszer akadt össze a gennakerfelhúzóval :)))))

Előzmény: Nádastavi (4920)
Nádastavi Creative Commons License 2019.11.06 0 1 4920

5 L-es ioncserélt vizes ballont használok.

(Egyszer, majd be kéne fotózni mindenkinek és szépségversenyt rendezünk. Megkeresek egy élsportoló jollést, majd ő kiválasztja kié a legszebb, szerintem lenne, aki venné a lapot. A nyeremény nem tudom mi legyen. :-) Egy dedikált, khm... izé. Egyébként ennek mi a neve matróznyelven, "topfender", "duikerjack", "scarecrow"?)

Fő a biztonság, ha fent van, ha lent.:

http://forums.sailinganarchy.com/uploads/monthly_2019_02/fendersgalore.jpg.09e0bd6368f63552aae73f0a80ed81ac.jpg

Előzmény: DECKARD (4913)
Flagstaff Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4919

Nekem két részes az alu árbocom, a felső részében nem fut semmi. Ide hőszigetelő csőköpenyen már filóztam, leesni az árboc talpához nem tud, van egy csavar keresztben az árboc alsó-felső részének az összefogatására az árboc csúcsától vagy másfél méterre. Különféle átmérőben kapható, zárt cellás, elég könnyű cucc. Másik lehetőség ha elég nagy átmérőjű fent az árboc az "úszóhurka" amit nyár elején bármelyik nagyobb áruház strand osztályán megkapsz olcsón.

Nekem a Szentkirályi ballon vált be, többször bizonyított viharos körülmények között se engedte lefúrni az árbocot. A fogantyúját levágom, de a fogantyú gallérját meghagyom és ahhoz tudok kötni. Nem szép, de pont nem is azért van. Ami még fontos hogy nagyon könnyű, odafent fél kiló ide vagy oda már nem mindegy.

Bármit is tesz fel az ember, mindenképp csekkolja le borításpróbával. Természetesen úgy életszerű ha eközben a vitorlák is fel vannak húzva. A próba is jó ha eltart pár percig, sose tudni sikerül-e azonnal felállítani.

Továbbá az is lényeges hogy ne felejtse el felrakni az ember ha már van. :-D

Előzmény: vakrepulo2 (4916)
HUN-12214 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4918

Mélyhűtő! Zseniális! :-)))

DECKARD Creative Commons License 2019.11.05 0 1 4917

Az árbócba húzni az több okból is zöldség, egyrészt normális (kúpos) árbóc esetén nem tudsz elég felhajtóerőt odatenni, másrészt a legtöbb jolleárbócban fut ez-az... A habbal kifújásnak meg az a baja, hogy a habnak is van súlya, úgyhogy a nettó felhajtóerő annyival is kevesebb. Ezt leginkább vastag katamarán árbócok esetén jön szóba és legfőképp azért, hogy nem menjen tele vízzel. Olyan viszont van (ha az ember szépségdíjas megoldásra törekszik), hogy a nútba húzol bele egy hurkát.

https://www.optiparts.com/windesign-products/windesign-sailing-accessories/ex2600-mastfloat-dinghy-windesign-sailing/

én nem kínlódnék vele, de végülis 18 év szkiffezés 5-6 különböző típussal, bőven 150 feletti borulás, az itt a fórumon még nem számít érdemi tapasztalatnak és kísérletezni mindig érdemes...

Előzmény: vakrepulo2 (4914)
vakrepulo2 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4916

különben talán sejtem miért van benne nikecell

1) borulás után kevesebb víz van az árbocban, ezért könnyebb visszaállítani

2) az árboc vízbe ejtésekor talán lebegve marad egy ideig

(bár a polystyrol szívja a vizet, de az lassú folyamat)

szimix Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4915

Ez nem ronda, pont az benne a szép! ; )

De majd tavasszal befotózom.

vakrepulo2 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4914

valljuk be mind két megoldás ronda

én azon csodálkozom, hogy nincs a forgalomba olyan árbocba tolható hosszúkás légtömlő, ami belülről frankon ellenne, nem lenne ronda és működne

pl az én árbocom belsejébe nem fut semmiféle kötél, viszont (mivel kettőbe szedhető, így látom) vannak benne nikecel rudak

erre még nem jöttem rá miért vannak benne, mert annyira nem szorosan  vannak, hogy stabilitást adjanak (értsd , ha függőlegesen áll az árboc, akkor kicsúsznak)

pl ha a felső 1,5 méterbe be lenne tolva egy ilyen, akkor lenne kb 2,5 liter űrtartalom

DECKARD Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4913

Veszel 2 Sparos/Coopos stb 2.5 literes üdítőt (kb. 500 Ft). Üdítőt eldobod, üveget kimosod, megszárítod és lecsavart kupakkal berakod a mélyhűtőbe egy éjszakára. Reggel kinyitod a mélyhűtőt és azonnal (lehetőleg még ott bent) szorosan rácsavarod a kupakot. Szobahőn szépen keményre fújódik a palackod és van jó közelítéssel 5 liter felhajtóerőd (mert ezek elég könnyű palackok). A palackok a nyakuknál lévő peremnél megköthetőek, ehhez viszont célszerű gumikötelet használni, mert az frankón megszorul és nem hagyod el a palackot a későbbiekben. A kettőt összekötöd és szépen belekötöd a grósz tetejébe felhúzás előtt. Valószínűleg többet nem fogsz lefúrni, hacsak nem balf@szkodsz kifejezetten.

Előzmény: szimix (4912)
szimix Creative Commons License 2019.11.05 0 0 4912

Ez igazából egy szétnyitható-összepattintható elosztó védō. Én a forstágra raktam, hogy borulásnál ne hagyja iszspba fúródni az árbocot. 1000 huf alatt az ára.

Előzmény: vakrepulo2 (4911)
vakrepulo2 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 4911

és elmondod, hogy mi?

ha rugalmas az anyaga akkor az én tippem az a puffancs amit a hajó oldala és a stég közé szoktak lógatni

Előzmény: szimix (4909)
Knappcsi Creative Commons License 2019.11.04 0 0 4910

Sziasztok!

420-as jolle vásárlásakor ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a vitorlás kishajó vásárláskor?

NKH szerződés, ügyvéd, szárazbélyegző, átírás?

üdv.

Knappcsi

szimix Creative Commons License 2019.10.31 0 0 4909

Vitorlázáshoz....teee! : )

Előzmény: Flagstaff (4908)
Flagstaff Creative Commons License 2019.10.31 -1 0 4908

Automata nyúlitató?

Előzmény: szimix (4907)
szimix Creative Commons License 2019.10.31 0 0 4907
szimix Creative Commons License 2019.10.31 0 0 4906
Előzmény: Dr.Platon (4884)
Flagstaff Creative Commons License 2019.10.30 0 0 4905

A köd és a szél nem barátai egymásnak. Így ködben vitorlázni elég problémás lehet sztem. Ellenben valóban van abban valami amikor a sejtelmes ködben mondjuk a SoT-tal kimegyek evezni a full tükör vízre és tudom hogy ember nincs a tóparton rajtam kívül mert mindeni bent didereg a lakásban.

A másik nagy kedvenc a tükör víz, verőfényes napsütés, didergető mínuszok és a mínuszok miatt vastagon zúzmarás parti növényzet és ebben a látványban csak egy csöndesen sikló, mélázós evezés. Amire a vadkacsák is max odébb úsznak mert nem veszik a fáradtságot hogy felrebbenjenek. Mondanom sem kell itt a kacsák nem olyan barátságosak mint a Balatonon. :-)

Szeretem még az őszi naplementéket is amikor az aranyhíd már a hegyek mögé húzódik és a víz gőzölögni kezd ahogy beáll az este és a kishalak még "élnek" a vízfelszínen. A vízfelszínhez közeli hajóban még épp nem fázik az ember mert alulról a víz adja a meleget, de a levegő már hideg.

Végülis mindegy mikor csak vízen lehessek, mindegy mivel. Akár egy matrac vagy kiszuperált szörfdeszka is jó.

Előzmény: vakrepulo2 (4904)
vakrepulo2 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 4904

pont ma reggel jutott eszembe mikor kb reggel 8kor hirtelen mindent eltakart a kod, hogy ez a vizen milyen vagany lenne. ki kellene probalni milyen mikor korben csak kod van semmi mas

szerintem en megyek meg ki ha nem lesz durvan hideg

Nádastavi Creative Commons License 2019.10.26 0 0 4903

Szerintem nem dátumhoz kell kötni, hanem hőmérséklethez.

Viszont tavaly ősszel sokkal jobb szelek voltak és több eső. Alacsonyak a vízszintek...

Kedden, 29-én jön a lehűlés, utána már vélhetően nem megyek.

Előzmény: szimix (4901)
Flagstaff Creative Commons License 2019.10.26 0 1 4902

Van még.

Előzmény: szimix (4901)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!