Legutóbb megnéztem a gépi tisztítás után a járólapokat. A változás: SEMMI.
Drága és fölösleges.
...nem a megfelelő tisztitószert használta, szerintem!
Azt a speciális szert kellene megvenni, amit Pintér mondott régebben, amikor még az előző cég volt. Ők egy kis, nem szem előtti felületen kipróbálták és használt a dolog (azt mondta).
...én árajánlatot kérnék 3 cégtől (helyszini tanáccsal) és csak akkor fizetnék, ha hozzáértőként garanciát vállal a "változásra"...
...ha PJG-nak már van egy jó bevált tisztitószere, akkor javaslom irj a közös képviselőnek, hogy kérjen tőle árajánlatot/m2-re és akkor hajrá!
Legutóbb megnéztem a gépi tisztítás után a járólapokat. A változás: SEMMI.
Drága és fölösleges.
Azt a speciális szert kellene megvenni, amit Pintér mondott régebben, amikor még az előző cég volt. Ők egy kis, nem szem előtti felületen kipróbálták és használt a dolog (azt mondta).
hmm, melyik erkélyről van szó? az én barátnőm pl előszeretettel dobál le tárgyakat mások erkélyére, és most nem vagyok otthon, hogy ellenőrizzem. ha jól emlékszem volt egy olyasmi papucsunk is :)
hmm, melyik erkélyről van szó? az én barátnőm pl előszeretettel dobál le tárgyakat mások erkélyére, és most nem vagyok otthon, hogy ellenőrizzem. ha jól emlékszem volt egy olyasmi papucsunk is :)
Egy kicsit túlpörgöd a témát szerintem, a járólap olyan, amilyen, nekem elég jó a látásom, de nem érzékelem, hogy tiszta retek lenne, ahogy te állítod (D lph.). Ami sokkal zavaróbb, hogy valóban lelakott a lépcsőház, konkrétan ráférne egy festés, a lakótársak a kukatárolót és a kukákat nem funkcionálisan használják, a csikket lazán ledobálják a kertbe.
Egyébként kb. egy hete az erkélyünkön landolt egy fél pár rózsaszínű ikeás vendégpapucs, pár napig kicsipeszeltem az erkélyrácsra, hogy feltűnő legyen, LÉGYSZI íRJON A GAZDÁJA!
Ne haragudj, de azon gondolkozom, hogy tán Neked is van egy társasház-kezelő céged? :) Elég csúnyán támadod a közös képviselőt, holott szerintem éppen értékelni kellene, hogy a ház anyagi helyzete rendeződött. Egyszerre egyet kell lépni, és most ez volt a legsürgetőbb feladat, nem a takarítás... Én személy szerint elégedett vagyok a mostani képviselettel, de ha már stabil az anyagi helyzet, valóban foglalkozni kell részletekkel is. Gondolj bele, akkor hogy növelnéd az ingatlanod értékét, ha ugyan szép tiszta járólap lenne, de egy halom tartozása lenne a háznak? A kertrendezést valóban a kivitelező végezte, ezért őt vond felelősségre, mellesleg egy új kert "telepítése" elég költséges. Részemről megelégszem (pláne télen) ezzel is. A járólap tisztítását pedig (ha ennyire zavar) vesd fel, szerintem téma lesz a legközelebbi lakógyűlésen.
Nem kell egymásnak ugrani, mert nem éri meg, civilizált emberek módjára meg kell beszélni a dolgokat. Abban viszont igazad van, hogy ha valamiért egyszer már fizetünk, akkor az valóban legyen elvégezve, és ne nekünk kelljen a kifizetett munkát elvégezni.
...azt gondolom, hogy nyilvános fórum nem alkalmas a problémák kezelésére...sokkal alkalmasabb "csatorna" megkeresni a közös képviselőt:
1.e-mailben,
2.telefonon,
3.személyesen,
4.lakógyűlésen.
Úgy gondolom, hogy a leginkább igénybevett földszinti rész speciális/gépi tisztitására elkülönithető pénz, HA a ház költségvetése ezt megengedi, de ezt lakógyűlésen is megszavazhatjuk.
mielőtt mindez továbbgörögne abba az irányba, hogy pl a mihaszna Lenhossék utcai cigányok lerúgták a lift kapaszkodóját a D-ben és egyúttal összekarcolták horogkereszttel a festett vasrészt, gondolkozzunk el azon is, hogy a forumon történő kvázi névtelen acsarkodás mellett ki próbálta már tisztázni bárminemű problémáját a lakótársaival.
én próbáltam párszor, majdnem mindig jól sikerült, a 2.-on ittunk egyszer békejägert is, de az alattunk lévő lány sajnos úgy nevet mint egy bakkecske, azzal sok mindent nem lehet csinálni.
btw, net update: állítólag holnap jön a UPC, majd beszámolok.
( Ezt szégyen leírni, mert talán a saját lábtörlőd alatt még fel tudnál mosni, egyébként ez egy lépcsőház, nem steril szoba!!)
Gondolkozz. Pont a lábtörlőd alatt más színű a járólap, mert oda nem szívódik be a kosz. Minden más helyre bszívódik. Mivel nem volt mélytisztítás, csak felmosás, ezért a lábtörlő alatti helyeken kívül minden máshol retkes.
a heti 1x takarítás megvan, az más hogy hogyan vigyázunk a rendre)
A járólapba beszívódott szennyről a lakók nem tehetnek. Ugyanígy a szánalmasan alacsony színvonlaú növényzetről se. Nem a lakók rendetlensége a fő probléma, akármennyire is rugózol a témán.
( :)) ne haragudj de ez már a szánalmas, mert nem csak az utcáról dobálják be a vékony cigicsikket a bejárati ajtó elé, a növények közé, hanem az itt lakók és ide érkezők, a lépcsőházat is az utcáról koszolják össze, nem?:)))
Ld. fentebb. Nem 1-2 elszórt szórólap érdekel, hanem a beszívódott mocsok, amit a 21. században ne mtudnak feltakarítani. De ezt már nem írom le mégegyszer.
Nem! Mert mindenki elment mellette, gondolom te is!)
Olvasd vissza megint csak. Mivel nem bírom nézni, kézzel szoktam bevinni a kukába ha hazaérek épp és papírokat látok elszórva a rácsos kapunál a lépcső alatt. Oda bőven a járdán sétáló, randalírozó "ember" társaink dobálnak be vagy a szél fújja mindenfelé.
Tudomásom szerint a takarítás csak a lépcsőházakra vonatkozik a külső térre nem
Az elég baj lenne, ha igaz lenne. ( pedig így van)
Akkor ki söpör a rácsos kapu és a belső bejárat között?
Miért mit csinálnak a bejáratnál a lépcső melletti növényzettel, vagy a fűvel. Ott ugrál valaki? Az helyzet hogy mindig is igénytelen semmi volt és most is az. (mi lenne ha inkább elköltöznél??:))
Mi lenne, ha foglalkozna vele valaki és telepítene oda pár igényesebbet, már le se memrem írni, hogy MERT FIZETÜNK érte.
Közösségi kertészkedést felejtsük el. Amiért fizetek azért szolgáltatást várok.( ezért te nem fizetsz külön hanem a plusszból oldják meg)
Milyen plusszból??? Miről beszélsz?
Ha valamit nem tudsz ne lázadj ellene hanem először kérdezz!!
Látod, nagyon jól leírtad a lakók nagy részének a hozzáállását a házhoz, a tulajdonhoz való viszonyukról. Tök felesleges bármit írnod mert ugyanazt ismétled, "nem csinálok semmit mert fizetek azért hogy valaki megcsinálja."
Megjegyzem én a "B" ben lakom és ott tiszta a lépcsőház, talán azért mert az ott lakók ha koszt csinálnak, azt fel is takarítják.
Akkor lehet én más utcában lakom. Tiszta retek minden, mert a padlózatba beszívódott a kosz, amit nyilván normál tisztítószerrel nem lehet eltávolítani, mélytisztítás kell. Emeljétek fel a lábtörlőtöket és nézzétek meg a különbséget.
( Ezt szégyen leírni, mert talán a saját lábtörlőd alatt még fel tudnál mosni, egyébként ez egy lépcsőház, nem steril szoba!!)
Miért kellene megvárni a heti 1x takarítást.
Mert fizetjük. És mert nem a lakó dolga hogy takarítson.( a heti 1x takarítás megvan, az más hogy hogyan vigyázunk a rendre)
De mint mondtam ez a lakókon múlik elsősorban.
Hagyjuk a "szegény közös képviselő", "rendetlen lakó" témát. A szemetet kívülről dobálják be a (rozsdásodó) rácson át. De ne ez legyen a vitánk fő csapásiránya.
( :)) ne haragudj de ez már a szánalmas, mert nem csak az utcáról dobálják be a vékony cigicsikket a bejárati ajtó elé, a növények közé, hanem az itt lakók és ide érkezők, a lépcsőházat is az utcáról koszolják össze, nem?:)))
A hétvég például én sepertem össze az utcát és az A-B előterét mert egy hétig néztem, nem történt semmi.
Miért nem történt semmi? Nincs takaraító?( Nem! Mert mindenki elment mellette, gondolom te is!)
Tudomásom szerint a takarítás csak a lépcsőházakra vonatkozik a külső térre nem
Az elég baj lenne, ha igaz lenne. ( pedig így van)
De mint mondtam ez intelligencia kérdése, illetve az hogy ki mennyire érzi magáénak a házat,
Miért mit csinálnak a bejáratnál a lépcső melletti növényzettel, vagy a fűvel. Ott ugrál valaki? Az helyzet hogy mindig is igénytelen semmi volt és most is az. (mi lenne ha inkább elköltöznél??:))
Volt nyáron közösségi kertészkedés, ott voltál??? valszínű nem.
Közösségi kertészkedést felejtsük el. Amiért fizetek azért szolgáltatást várok.( ezért te nem fizetsz külön hanem a plusszból oldják meg)
Ha valamit nem tudsz ne lázadj ellene hanem először kérdezz!!
Tény, hogy lehetne tisztább az épület, de az is tény, hogy ez nem feltétlenül a takarítást végzőkön múlik. Nem minden nap jönnek! És a ház átadásától kb. 1 évvel ezelőttig folyó áldatlan állapotok is közismertek.
Mivel eddig elég szorult helyzetben volt a társasház, szerintem még a jelenlegi takarítás színvonala is csodának tekinthető, mert hogy pl. számos más fontos dologra nem is jutott pénz. Gondolom ha az alapvető szolgáltatások kerültek volna veszélybe, még a takarításról is le kellett volna mondanunk.
A lakóközösséget nem választhatjuk meg, ha vannak, akik nem vigyáznak a környezetükre, az a többi lakóra is kihatással van. Ha hétfő délelött jönnek takarítani és hétfő délután szórják szét a szórólapokat a postaládák alatt, akkor az a következő hétfőig ott lesz, ha csak nem veszi valaki a fáradtságot, hogy összeszedje.
Ez egy nagy ház, még az épületekben is sok lakás található, így a fszt, és az első pár emeleti közös helyiségek, illetve a lift fokozatos használatnak vannak kitéve. A megoldás a napi takarítás lenne, de azért ez nem hiszem, hogy kivitelezhető lenne, maximum közös klts. emeléssel.
Ugyanez vonatkozik a kertre. Nincs pénz. Ha nincs pénz, akkor vagy több közös költséget fizetünk, vagy magunk megcsináljuk. A kertrendezést meg tényleg az építtető szúrta el.
A közös kertészkedés szerintem kifejezetten jó volt, közösségépítő jellege is volt, annak ellenére, hogy csak kevesen vettek részt benne. Mivel nem volt kertész akkor megfizetve, így nem más helyett végeztük a munkát!
Megjegyzem én a "B" ben lakom és ott tiszta a lépcsőház, talán azért mert az ott lakók ha koszt csinálnak, azt fel is takarítják.
Akkor lehet én más utcában lakom. Tiszta retek minden, mert a padlózatba beszívódott a kosz, amit nyilván normál tisztítószerrel nem lehet eltávolítani, mélytisztítás kell. Emeljétek fel a lábtörlőtöket és nézzétek meg a különbséget.
Miért kellene megvárni a heti 1x takarítást.
Mert fizetjük. És mert nem a lakó dolga hogy takarítson.
De mint mondtam ez a lakókon múlik elsősorban.
Hagyjuk a "szegény közös képviselő", "rendetlen lakó" témát. A szemetet kívülről dobálják be a (rozsdásodó) rácson át. De ne ez legyen a vitánk fő csapásiránya.
A hétvég például én sepertem össze az utcát és az A-B előterét mert egy hétig néztem, nem történt semmi.
Miért nem történt semmi? Nincs takaraító?
Tudomásom szerint a takarítás csak a lépcsőházakra vonatkozik a külső térre nem
Az elég baj lenne, ha igaz lenne.
De mint mondtam ez intelligencia kérdése, illetve az hogy ki mennyire érzi magáénak a házat,
Miért mit csinálnak a bejáratnál a lépcső melletti növényzettel, vagy a fűvel. Ott ugrál valaki? Az helyzet hogy mindig is igénytelen semmi volt és most is az.
Volt nyáron közösségi kertészkedés, ott voltál??? valszínű nem.
Közösségi kertészkedést felejtsük el. Amiért fizetek azért szolgáltatást várok.
És mindezt miért nem a közös képviselőnek mondod???
Megjegyzem én a "B" ben lakom és ott tiszta a lépcsőház, talán azért mert az ott lakók ha koszt csinálnak, azt fel is takarítják. Miért kellene megvárni a heti 1x takarítást. De mint mondtam ez a lakókon múlik elsősorban. A hétvég például én sepertem össze az utcát és az A-B előterét mert egy hétig néztem, nem történt semmi. Pedig nem csak én járok ott!! Tudomásom szerint a takarítás csak a lépcsőházakra vonatkozik a külső térre nem, illetve a kert telepítéséhez nagyon nem volt köze senkinek, mivel azt az építettő csinálta, ez sem a mi sarunk, de az hogy rendbe legyen, ne oda hordják a kutyákat szarni ahol gyerekek játszanak, na ez már a mi sarunk. De mint mondtam ez intelligencia kérdése, illetve az hogy ki mennyire érzi magáénak a házat, aki albérlő az persze hogy telibe leszarja az egészet, akinek meg sajátja, mindent megtesz érte. Sajnos nagyon sok az albérlő, sajnos nem ismerik a házirendet!!
"Ha pedig már alkalmazunk egy kertészt, akkor csináljon is normális kertet, különösen a bejáratknál mert ilyen szar színvonalon egy ezresért én is elvállalom hétvégenként. "
Volt nyáron közösségi kertészkedés, ott voltál??? valszínű nem. Akkor lehetett volna ötletelni, meg szerintem most is lehet, mert sok felesleges növény van, és ásszerűtlen az elrendezés, de néma gyereknek..tudod mi van.
Javaslom kopogj be nyugodtan a közös képviselőhöz, meg fog hallgatni.:)
"Nem folyamatosan fikázni kellene hanem tenni is valamit, pl felmosni az előteret ha az olyan, én is sepregetem a kedves szomszédok szemetét a ház és a feljárók előtt és nem esik le a gyűrű az kezemről."
Erre a mondatra külön reaglnék... Nem tudom megszámolni, hányszor vettem már föl az A-B rácsos kapunál a szemetet és vittem be kézzel a kukába. Az előteremet rendszeresen mosom (bár azt se nekem kéne), de a lépcsőház egészét érthető okokból nem vállalom (bocs). Nézd meg milyen retkes minden a lenti folyosón és a lépcsők is.
Ez pedig nem "folyamatos fikázás", hanem egy új házhoz a 21. században méltó tisztasági és esztétikai megteremtésének a követelménye.
Ne adja isten, hogy bejöjjön ide egy lakásvevő-jelölt és megláassa a belső közös helyiség-állapotokat, majd egyből felteszi a kérdést hogy biztos két éves -e a ház vagy tíz. Mindez se a maradék lakások eladhatóságát, sem a sajtát ingatlanjaink értékét nem növeli, hanem csökkenti.
Nem gondolom, hogy sokkal több pénz kéne ehhez, amiből viszont sokkal több kell az a törődés és az odafigyelés.
Ha pedig már alkalmazunk egy kertészt, akkor csináljon is normális kertet, különösen a bejáratknál mert ilyen szar színvonalon egy ezresért én is elvállalom hétvégenként. Egyszerűen szánalmas és nevetséges mind a telepített növények minősége, mind annak elrendezése.
Továbbá tisztázni kéne azokat a pletykákat is, hogy fizetjük -e még Pintért Gábort, és ha igen, akkor minek?
Attilával (közös képv) a napokban futottam össze és én is érdeklődtem a pénzügyi helyzetről ami még számomra is meglepő módon pozitív, ezért telt a kert rendberakására, miegymásra. Nem folyamatosan fikázni kellene hanem tenni is valamit, pl felmosni az előteret ha az olyan, én is sepregetem a kedves szomszédok szemetét a ház és a feljárók előtt és nem esik le a gyűrű az kezemről. Mellesleg ha jelzed Attilának a problémát biztosan lesz történés, de ameddig csak itt a fórumon kommentelsz tutira nem történik semmi.
Itt jegyezném meg hogy mi is felelősek vagyunk a környezetünkért, nem csak a lakásajtón belül, így nagyon kényelmes:)
Nem tudom, hogy a közös képviselő cégváltás óta elgondolkodtatok -e azon, hogy léptünk -e előrébb?
Bennem mindig megfogalmazódik ez a kérdés, amikor reggel kilépek az ajtómon és kimegyek a mocskos lépcsőházba. A 21. században, amikor már az űrbe repül az emberiség, nem tudom, h miért nem lehet megoldani, hogy a beszívódott port meg nem tudom milyen anyagot - ha már normális felmosószerrel nem megy - valamilyen speciális szerrel eltávolítsák. Iszonyat ronda mocskos a lépcsőház...
Arról nem is beszélek, hogy - nyilván a költözések miatt - a fal, a lift ajtaja le van verve, fekete csíkok vannak rajta. Nem gondolom, hogy érdemi összegek lennének ezeket a kis részeket kijavítani, kifesteni.
2 éves ház, de - különböző okokból - a közös helyiségek sok helyen - beleértve a padlót - igénytelenek.
Akkor még nem beszéltem a berregő kapunyitóról, ami rendkívül zavaraja a lakókat és a rozsdás kapuról...
Ne fogjuk a garanciára, aprópénzből kifesthető lenne...
Ha nem lépünk előrébb ezeken a területeken, el kell gondolkodni a közös képviselet munkájának minőségén. Arról nem beszélve, hogy a pénzügyi "stabilitási terv" állapotáról és a ikviditási helyzetről még csak informálisan sem hallottam semmit.
UPC úgy tűnik, hogy egyszerűen csalogatásnak szánta a társasház kedvezményt. Mivel több embernek kell jóváhagyni a kérvényünket, így állítólag elég reménytelen a jelenleg futó UPC akció mellett, hogy további kedvezményt adjanak.
Ha jól tudom október végéig marad a jelenlegi ajánlat (honlapon megtekinthető), ami elég kedvezőnek tűnik. Nekem a felvevős, visszatekerhetős opció nélkül olcsóbb a tv és a net, mint 1 hónapja a társasház kedvezménnyel kiszámolt díj.
Nem tudja valaki, hogy a C-D-E lépcsőházak bejáratánál mi az a kegyetlen bűz? Nem tudom eldönteni, mi lehet az, pedig nagyon örülnék, ha meg lehetne szüntetni. Érzi más is? Mintha valami éppen rothadna, vagy talán valamilyen vegyszer, nem is tudom...
UPC fronton van esetleg bármi fejlemény? teljesen tanácstalan vagyok, már a két rossz közül nem tudom ki a rosszabb... bár még mindig azt gondolom h a t-home.
nos, én most elég sok időt töltök munkaügyben külföldön és minden alkalommal eltűnik egy-egy ház a Lenhossék utcából, mire néha-néha hazamegyek. egy kedves barátom a sarki házból már egy hónapja elpanaszolta h ki kell költöznie, szóval a hír igaz, valószínüleg megszüntetik azt a blokkot.
emlékül álljon itt egy szépséges dal, ahogyan azt az ő tolmácsolásában hallottam: