Azért írtam, hogy fából vaskarika, mert az ftp egy önálló protokoll. Akkor úgy néz ki a dolog, hogy fut valahol egy ftp kliens, amelyben fut egy http szerver is, s http protokollon keresztül megmondjuk neki, mit csináljon ftp-n? Persze mindez úgy megy, hogy a böngészőhöz az egérkattintás eseménye x11-en keresztül megy el, s a képernyőre szintén x11-en keresztül rajzolódik a tartalom. Nagyszerű.
Az olyan web-tárhelyeken tudod böngészőből könnyen feltölteni a honlapod új oldalait, ahol a mappák teljes tartalmának a feltöltését is lehetővé teszi a webes FTP kliens.
Előfordulhat, hogy az elvileg bármikor megváltozó HTML oldal aktuális állapotáról kell mentést készíteni. Ilyenkor a Fájl/Mentés másként... menüpontnál a megjelenő dialógus ablakot az alábbi módon célszerű beállítani.
Ennek hatására egy olyan másolat készül a HTML oldalról, amely a megjelenő, de nem a HTML fájlban tárolt (aktív és passzív) adatokat egy külön mappában helyezi el. Az így elmentett HTML oldal annyiban tér el az eredetitől, hogy a külön fájlban tárolt tartalmakat a másolat nem az internetről éri el, hanem az előbb említett mappából. Ezért a HTML oldal mentésekor ezeknek a fájloknak az elérési adatai megváltoznak.
A HTML adatszerkezet optimalizálásának az a célja, hogy a kívánt tartalmat a különböző elektronikus megjelenítési eszközökön a lehető legjobban jelenítse meg. Ezért a HTML oldalakat megjelenítését a böngészők (a HTML oldalakat megjelenítésére használt elektronikus eszköz adottságaitól függően) futás időben határozzák meg. Ezért a böngészőben a HTML oldal értelmezésével előállított képet látjuk, és nem magát a HTML oldalt.
Ezért ha egy HTML oldalt akarsz másolni, akkor ehhez egy olyan eszközt kell használnod, ami magát a HTML kódot jeleníti meg. (Például egy HTML szerkesztőt.)
Internet Explorer 8-am van. Eddig a 6-os verziónál a weblapom készítésekor hasonló oldalaknál másolással oldottam meg az új oldal létrehozását, de 8-nál megkérdezi, hogy engedi-e a vágolapnak, hogy a webhelyről beillessze a kívánt tartalmat. Engedélyezem, de a táblázat részt és a képeket nem illeszti be! Mi lehet az ok? Ki lehet kapcsolni ezt a funkciót?
Leginkább Firefox-ot vagy Chrome-ot érdemes használni. De ha ragaszkodsz egy szabványokat nem ismerő förtelemhez, akkor az Internet Explorer 8-at. Régebbit semmiképpen sem.
Egy kérdésem lenne: pár napja, ha a youtube-ra lépek be, mindig azt írjaki, hogy töltsem le az explorer 8-as verzióját. Van valakinek tapasztalata ezzel a böngészővel? Érdemes az újabb változatot letölteni?
Ez nem negyedik, az első is hivatkozott már erre; nem akartam folytatni a vitát, mert nincs értelme, de ezek nyilvánvalóan nem megbízhatóak. A StatCounter valamit legalább leír a metodológiáról, ezek semmit, mindegyik a saját alkalmazásuk felhasználóitól begyűjtött adatokat méri, ami nyilvánvalóan nem reprezentatív, akkor sem, ha ránézésre nagy mennyiségű adatra hivatkoznak. Olyasmi, mint az Alexa, ami közismert bóvli.
Az IE jóval lejjebb, a FF jóval feljebb van a valóságban, ez teljesen nyilvánvaló. Bár az én weboldalaim sem reprezentatívak, jó vicc, de érdekes módon az én apró kis statisztikai adataim is meghökkentően jól korrelálnak a megbízhatóbb helyeken mért, valósabb értékekkel, mint ezekkel a gyanúsakkal.
IE maga semmit nem fordít automatikusan (én nem használom, nem is telepítettem alá semmi kiegészítőt, csak ahogy a W7 feltette, nincs is benne ilyesmi), számos ilyen online szolgáltatás van (Gugli keresésnél kapásból felkínálja), és a dolog teljesen független a böngészőtől, ezt írtam, tehát ezért nem kell az IE-hez ragaszkodnod.
Operánál általában az a megoldás, hogy FF-nek vagy IE-hek hazudtatod az adott oldalon. Sajnos, sok ostoba webprogramozó mindenféle trükköket bevet (gyakran nem is ők maguk, hanem mindenféle ellenőrizetlen JavaScript és egyéb könyvtárakat töltenek le innen-onnan, és azok rosszak), ha Operát lát, és azt hiszi, másképpen kell kezelni, ezért hülyeséget küld neki. Holott ha nem is foglalkozna azzal, hogy Opera vagy sem, hanem küldené a szabályos-szabványos tartalmat, akkor az Operának (tekintve, hogy messze a legszabványkövetőbb böngésző még ma is) semmi baja nem lenne vele. Itt az Index házatáján is ismerek ilyet, tökéletes, ha az Opera letagadja magát, tehát triviálisan nem benne van a hiba, hanem az Indexnél. Csak azért szomorú ez, mert hamisítja a statisztikákat, és az Opera részaránya kevesebbnek látszik miatta, mint valójában.