Keresés

Részletes keresés

Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 58
Jól modja az olvtárs. Egy jobboldali nem értheti ezt. ugye az eredeti állítás Verestől:
Idén is a GDP 3 százaléka alatt maradhat a deficit...

Bizonyára a 2000-res évre gondolt mikor az "idén is" kitételt használta.
Előzmény: Priluki (56)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 57
Szerinted hogy áll most a nyugdíjreform miatti korrekció beszámítási lehetősége?
....
Időközben esetleg kaptunk további laufot?


Nem igazság, ezt először én akartam kérdezni:-)

Én csak olyan adatsorral találkoztam (PM), ami szerint minden évben 1,4%-al csökkenthető a hiány, ha figyelembe vesszük a magánnyugdíjpénztárak befizetéseket is, de olyat nem olvastam sehol, hogy az EU ismét rábólintott volna erre.

Szvsz inkább arról lehet szó, hogy a sorozatos lebukások és az EU-s rugdosások után Veresék már megint trükköznek, egy évig altatták a népet, nagyjából jófiúk voltak, majd most megint kezdik a vetítést.
Előzmény: PJ Proby (55)
Priluki Creative Commons License 2009.04.02 0 0 56
"Egy jobboldali nem értheti ezt."
Igazad lehet! Majd leiszom a szűrkeállományomat a szájbefogó baloldali hölgyek nívójára, akkor sokkal fejlettebb leszek ideológiailag.
Előzmény: axial (26)
PJ Proby Creative Commons License 2009.04.02 0 0 55

Szerinted hogy áll most a nyugdíjreform miatti korrekció beszámítási lehetősége? Én még ott tartok, hogy ez a derogáció 2007 áprilisától megszünt. A neten csak ilyen tartalmú anyagokat találtam:

 

It should be noted that Denmark, Hungary, Poland and Sweden are at present benefiting from a transitional period of implementation of Eurostat's decision on classification of funded pension schemes, which has the effect of temporarily improving their deficit/surplus. From April 2007 the derogation will come to an end and the defined contribution funded pension scheme in these four countries will have to be classified outside the government sector.

 

Időközben esetleg kaptunk további laufot?

Előzmény: Soproni Kékfrankos (53)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 53
A PM-nél valaki elbaszta de nagyon, mert véletlenül publikálták a valós adatokat, igaz havi bontásban, de akkor is.

Onnan vettem az idei 4%-ot.

Előzmény: PJ Proby (50)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 52
Én úgy tudom az eredmenyészemléletű hiány az ESA-95 szabvány szerinti hiányt jelenti, azaz az EU is ezzel számol.

És igazad is lenne, ha nem a Veres uralná a PM-et:-)

Mutatom hogyan számoltak például 2005-ben:

AHT




Állítólag ez az ESA-95 módszertan szerint készült. Kár, hogy az Eurostat 7,8%-os hiányt jelez 2005-re. Pedig Veresék hogy igyekeztek!

Ahogy írták akkor:
"Az államháztartás 2005-ben fegyelmezett gazdálkodást folytatott. A hiánycélok teljesülésében nagyban szerepet játszottak azok a biztonsági elemek, amelyek beépültek a költségvetésbe, s azok az évközi intézkedések, amelyek növelték a bevételeket, javították az államháztartás pozícióját."

Erre az Eurostat meg teljesen mást közöl, úgy látszik nem tudnak számolni.:-)
Előzmény: szutyok (49)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.02 0 0 51
A Pénzügyminisztérium megfelel?:-)

Ugyanis publikálták a valós adatokat, úgyhogy onnan sürgősen ki kell rúgni valakit, nagyon figyelmetlen volt:-)
Előzmény: borsosalma (45)
PJ Proby Creative Commons License 2009.04.02 0 0 50
A Veres trükközik itt a magánnyugdíjjal, a hihető számokat az EU fogja közölni ápr. 22-én.
Előzmény: szutyok (49)
szutyok Creative Commons License 2009.04.01 0 0 49
van ötleted arra vonatkozóan, hogy Veres miért eredményszemléletű hiányról beszélt? Hisz az EU nem e szerint számol.

Én úgy tudom az eredmenyészemléletű hiány az ESA-95 szabvány szerinti hiányt jelenti, azaz az EU is ezzel számol.
Előzmény: Soproni Kékfrankos (32)
PJ Proby Creative Commons License 2009.04.01 0 0 47
Te magad vagy az élő cáfolat. Ha hülye vagy, menj el rendőrnek!
Előzmény: borsosalma (45)
borsosalma Creative Commons License 2009.04.01 0 0 46

EUSTAT tól!

Előzmény: borsosalma (45)
borsosalma Creative Commons License 2009.04.01 0 0 45

Xarban vagy öcsesz, ha a mostansági bejelentésre nem hozol FRISS cáfolatot!

Előzmény: Soproni Kékfrankos (44)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 44
Azt ideje lenne már végre belátni, hogy Veres már rég lebuktatta a hazug és hiteltelen Európai Uniót, és annak szolgai módon kritikátlan fideszes propagandafészkét, az Eurostatot.

Emlékezzünk, páratlan éleslátásról téve tanúbizonyságot Veres már 2006-ban rámutatott milyen álságos az Eurostat tevékenysége, egyértelműen a szélsőséges fideszes politikai érdekek szolgálatába szegődött e haladásellenes szervezet:

Veres: a statisztikusok felelősek a deficitért

Veres János: az Eurostat a hibás! (javított)
Előzmény: chapelle (43)
chapelle Creative Commons License 2009.04.01 0 0 43
"minden esély megvan arra, hogy 2009-ben is a GDP 3 százaléka alatt maradjon a deficit"
És vajon melyik GDP adattal számol? Csak mert hogy azt minden hónapban újra kell számolni.

"Az elmúlt két és fél évben az ország rekordméretű és sikeres konszolidációt hajtott végre - hangsúlyozta a pénzügyminiszter."
A számok szerint valóban. No de hogyan. És honnan. És hogy is alakul közben az államadósságunk.
Előzmény: borsosalma (-)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 42
Köszönöm szépen!
Megerősítettél hitemben. Mert egy picit elbizonytalanodtam, mert én is emberből vagyok, én is néha tévedek, és már olyan eretnek gondolatok is szöget ütöttek fejemben, hogy Veres szakértő elvtárs talán nem fejtette ki a valóság minden részletét. Talán úgy számolt, ami nem releváns egy EUS-s tagállamtól, de most visszanyertem önbizalmam.

A haladó baloldal igenis abba számol, amiben akar, ha eredményszemléletű, az csak annál jobb! Ez nagyon jó nekünk, és ha nem tetszik az EU-s uraknak és hölgyeknek, akkor sajnálom. Az ESA95 metodika egy nagy humbukk, orbánista demagógia, és ezért semmi köze az européer miliőhöz. Csodálom is, hogy a Fidesz ezt így keresztül tudta verni a naiv Európában. Jól mutatja az alanti ábra, hogy mivel próbálkozik a hazug Fidesz végtelen gazdasági demagógiájától vezérelve, még jó, hogy van nekünk egy Veresünk is:

a
Előzmény: Állományjavító (38)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.04.01 0 0 41
Varga Mihály: kétségesek a Veres János által közölt számok

Varga Mihály, a Fidesz alelnöke kételkedik azokban a makrogazdasági adatokban, amelyekről szerdán adott tájékoztatást Veres János pénzügyminiszter.
"Nekem jogom van kételkedni ezekben a számokban, tekintettel arra, hogy a pénzügyminiszter már elég sokszor megvezette ezt az országot" - fogalmazott a politikus szerdai sajtótájékoztatóján. Arra a kérdésre, hogy a Fidesz szerint felmerülhet-e, hogy kozmetikáztak ezeken a számokon, az Orbán-kormány pénzügyminisztere úgy válaszolt: "mi az hogy, nagyon is".
sörivó Creative Commons License 2009.04.01 0 0 40
Ezért hülyeség amit a reform szövetség ajánl! Vona felügyelete alatt mindenki becsülettel fog adót fizetni!
Előzmény: borsosalma (-)
Dr. bodza Creative Commons License 2009.04.01 0 0 39
Ez nem csoda, ez matematikai törvényszerűség.
Ha elveszem tőled a pénzed egyértelmű, hogy nálam jelentkezik többletként.

Annyira jók vagyunk statisztikai értelemben, hogy majdnem belehalunk.
Előzmény: borsosalma (-)
Állományjavító Creative Commons License 2009.04.01 0 0 38

van ötleted arra vonatkozóan, hogy Veres miért eredményszemléletű hiányról beszélt

 

Veres János, és, ha majd a jobboldal és a félrevezetett tömegek  talmi diadalmámora szertefoszlik, és jön a keserű kijózanodás, e kijózanodás  átható napvilágán nyilvánvalóvá válik majd a tény, hogy nemcsak Veres János, hanem az egész progresszív baloldal mindig is, legbensőbb lényege szerint eredményszemléletű volt, ennek az eredményszemléletű megközelítésnek rendelve alá minden személyes érdeket és minden csipcsup könyveléstechnikai mozzanatot.

 

Veres Jánosnak az anyanyelve, a lélegzete, az eszmélése  is eredményszemléletű, nem is lehet más. Ezért.

Előzmény: Soproni Kékfrankos (32)
sörivó Creative Commons License 2009.04.01 0 0 37
Vona a pénzügyminisztériumot és a belügyminisztériumot kéri magának! Nélküle Orbán nem lesz miniszterelnök. Az ilyen ostoba hozzászólásokért meg riska seggébe dugja a fejed a Gárda.
Előzmény: Törölt nick (3)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 36
ps. és mint Ejelhar, én is a jövőbe látok. Már előre tudom, hogy a fideszes befolyás alá került, a fasiszta terror által megfélemlített Eurostat mitet fog hazudozni, ha majd publikálja a 2008-as adatokat is, íme:

infla
Előzmény: Soproni Kékfrankos (33)
Állományjavító Creative Commons License 2009.04.01 0 0 35

Idén is is a GDP 3 százaléka alatt maradhat a deficit

Teljesítette Magyarország tavaly az államháztartás hiányára vonatkozó maastrichti kritériumot

 

Ez a magyar baloldal tragédiája: mindig egy rendbehozott, konszolidált, a fejlődés újabb szakaszának kilövőállványáa állított országot kell átadnia a joboldalnak, hogy az szétzilálhassa, sovén hagymázainak szalmalángján porrá és hamuvá égasse a vívmányokat.

 

Így történt 1919-ben, amikor a tanácsköztársaság kis híján visszavítta a Felvidéket az édes hazának, s csak a hazaáruló jobboldal belső szervezkedése és lázadása miatt omlott össze a front, így történt 1989-ben, amikor a pragmatikus reformnemzedék a voluntarizmus évtizedei után a blokkban a  legfelkészültebb, legnyugatosabb, legmodernebb és legszabadabb országot adta át az árvalányhajas szobatudósok és zsírtáltosok kompániájának, és, ha valami csoda nem történik, így lesz ez most is: ennek a világraszólóan hatákony és impozáns stabilizációs folyamatnak a gyümölcsei Orbán mohó ölébe hullanak, hogy elherdálja őket.

Előzmény: borsosalma (-)
sörivó Creative Commons License 2009.04.01 0 0 34
Esztelenséggedel ne járasd le a jobb oldalt!Veres még hozzátette, hogy a magányugdij alapokkal való korrigálást az eustat engedélyezte.!
Előzmény: Soproni Kékfrankos (17)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 33
Köszönöm e párhuzamot, mivel Ejelhar olvtárs a haladó baloldal legjobb hagyományait képviselte és vállalta itt fel.

Igyekszem e magas mércét megugorni magam is.
Előzmény: ex_lx (30)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 32
Kedves topicnyitó,
van ötleted arra vonatkozóan, hogy Veres miért eredményszemléletű hiányról beszélt? Hisz az EU nem e szerint számol. Valamiért e retrográd tömörülés ragaszkodik a saját módszertanához, de e reakciós metodika meg 4%-ot mutat a 2008-as évre.

Szerintem az Orbán féle hazug gyűlölködők lehetnek a háttérben.



Előzmény: borsosalma (-)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.04.01 0 0 31
Bele is rokkant egy csomó vállalkozás....
Előzmény: borsosalma (-)
ex_lx Creative Commons License 2009.04.01 0 0 30
Nagyon helyesen mondod.

Utoljára akkor olvastam ilyen széles látókörrel megfogalmazott kritikát ezekről a sötétben lappangó statisztikusokról, amikor még velünk volt a haladó baloldalról Ejelhar.
Előzmény: Soproni Kékfrankos (28)
Magic Horse Creative Commons License 2009.04.01 0 0 29
Pezsgőt!
Előzmény: borsosalma (-)
Soproni Kékfrankos Creative Commons License 2009.04.01 0 0 28
Igazad van.
Legalább a KSH-nál rendet csináltak, mióta nem náci ottan a Führer, mert ha egy adat nagyon kínos, vagy politikailag nem előnyös egy adott időben, akkor legalább nem közlik.

De az Eurostatnál semmilyen fék nem működik, egy orbánista fészek, hisz magasabb szempontot nem vesznek figyelembe, csak egyszerűen statisztikáznak. A haladó baloldal politikai érdekeinek ilyen nyílt megsértése és pimasz figyelmen kívül hagyása nem lehet véletlen: fasiszta provokáció már ezen intézmény puszta léte is.
Előzmény: Priluki (24)
nyugatioldal Creative Commons License 2009.04.01 0 0 27
http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/03/31/a_moody_s_is_leminositette_magyaroszagot/

2009. március 31., kedd 12:35 | Frissítve: tegnap

Két nap alatt két leminősítés, ma a Moody's rontotta Magyarország hosszú lejáratú devizaadósságra vonatkozó besorolását egy kategóriával. ezen kívül tovább leminősítést is kilátásba helyez. A forint már nem reagált érdemben, sőt, kicsit még erősödött is.

Grat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!