Keresés

Részletes keresés

fhrfl Creative Commons License 45 perce 0 0 182052

"Gondolod, egész évben hozzájutott ehhez? Nem költői - evangélistai - túlzás?"

- igen, gondolom, hiszem. Nem írom felül a Bibliát. 

Azt mondtam, hogy Jézus nem csak Húsvétkor evett, ivott. 

Nem azt, hogy Húsvétkor nem evett, ivott. 

Előzmény: picikepi (182047)
fhrfl Creative Commons License 45 perce 0 0 182051

Azok az emberek feltámadtak ugyan, de halandók maradtak: meghaltak.

- erre bizonyíték pl. a Jelenések könyvéből az idézett rész:

és a Krisztus Jézustól, arra hű tanútól, ki a holtak közt az elsőszülött, a föld királyainak fejedelme, ő minket szeretett, vétkeinkből vérével feloldott,
JELENÉSEK KÖNYVE 1:5 CSIA

- akár Csia fordításában is.

János ismerte a Bibliát, meg is értette. Szerintem nem mondott annak ellent, de én neked igen, mégpedig a Bibliát idézve. 

Előzmény: picikepi (182046)
őszszakál Creative Commons License 2 órája 0 0 182050

Amiről nem tudok, az nem fáj. Mondja a népi bölcselet. Azt is mondják, hogy az igazság fáj. Aki az igazságot akarja megismerni, számolnia kell a fájdalommal? Miért jelent meg evolúciós értelemben a fájdalom érzete? Azért, mert figyelmeztető, tudomásra hozó szerepe van az életünk megóvása érdekében. Vagyis a tudás megszerzése, szubjektíven és objektíven is fájdalommal jár. Jézus Krisztus szenvedéstörténete is azt demonstrálja, hogy aki ismerni akarja az igazságot Isten létezésére vonatkozóan, annak viselnie kell a fájdalmat, ami lehet az önmegtartóztatástól kezdve, a kínszenvedésig terjedő. Aki úgy hisz valamiben, hogy nem keresi annak igazságtartalmát, az kerüli a fájdalmat, kerüli a tudást, a bizonyosságot? Lehet, hogy azért teszi, mert nem akarja elveszíteni a fájdalommentes hitét? (tényleg boldogok a buták, a lelki szegények?) Csakhogy lehet hinni racionális és irracionális dolgokban is. Ezek megkülönböztetése viszont, csak az igazság feltárásával lehetséges. Az igazságban lehet hinni, de csak fájdalom árán lehet megtapasztalni, tudást szerezni róla.

„Én vagyok az út, az igazság és az élet” – feleli Jézus. Csak úgy mehet valaki az Atyja égi házába, ha elfogadja őt, a tanításait, és követi az életútját. Jézus ezt mondja: „Senki sem jut az Atyához, csakis általam” ( János 14:6 ).

picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182049

Mellékszál.

Előzmény: ohXeild_ramndom (182045)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182048

a véleményed rólam nem igazán téma itt és nekem, oké?

Mint Jézusnak, nekem is van és nem fogom véka alá rejteni.

Jézus Krisztushoz ragaszkodom, és nem zsidó hagyományok alapján ismertem meg Őt. 

Kész?

Te egy ideálhoz ragaszkodsz - csak utol ne érjen a csókja....

Előzmény: fhrfl (182040)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182047

János is evett, ivott. Szerinted mit? Mert Jézus Krisztus önmagát Jánoshoz hasonlítva mondta magáról, hogy eszik is, iszik is.

Ennek a Jánosnak a ruhája pedig teveszőrből vala, és bőröv vala a dereka körül, elesége pedig sáska és erdei méz.

Gondolod, egész évben hozzájutott ehhez? Nem költői - evangélistai - túlzás?

Úgy is érthette volna Jézus, ha máskor (nem húsvétkor) nem evett volna, de hát evett-ivott, szóval nem úgy értette (hacsak azt nem akarod mondani, hogy az Úr hazudós).

Nehéz lett volna ( egy halott - Lázár, által tisztátalanná vált személynek ) a legnagyobb izraelita ünnepet NEM megtartani. Sőt, még az ilyenkor a zsidóknál szokásos dalokat is elénekelte.

Tiszta echte zsidó volt.

Előzmény: fhrfl (182039)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182046

Ugye a Bibliában találhatók halottak, akik Jézus előtt támadtak fel!

Akkor őket hová soroljuk?

Vagy János nem ismerte a Bibliát, vagy ellentmondott neki - mint te most nekem.

Előzmény: fhrfl (182038)
ohXeild_ramndom Creative Commons License 2 órája -2 0 182045

agreed real quick, will be ankle okay charlot will help him to learn like my repcse but whateveríííííííí (hosszu i x11 (airplayne) k

Előzmény: picikepi (182044)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182044

A נזיר (nazír) a נזר (nizár) szóból ered, ami szó szerint azt jelenti, hogy megtartóztatja magát, vagy megtagad magától valamit.

Ezért is tettem idézőjelbe. Mert ahonnan származik ott ez is fellelhető.

De, ugye eredetileg nem ez volt a kérdés.

Előzmény: Siphersh (182037)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182043

Az anyját meg lekurvázták... Akkor most ezt kell elhinni?

Vannak olyan tankönyvek, ahol neves zsidó tudósok mutatják ki azt, hogy miért is elfogadhatatlan ez vagy az a Jézusra vonatkozó utalás a Talmudban.

Ez azt is kifejti, hogy mikor mi vezérelte ( és mikor mi miért nem ) az ilyen törekvéseket.

Előzmény: kitadimanta (182032)
picikepi Creative Commons License 2 órája -2 0 182042

Az igazság a legfontosabb. Miért is támadt fel egy izraelita, ha nem a megváltás céljából?

Abban az időben nem lehetett összekeverni őket senkivel, ahogy ma az ortodoxokat sem.

Mert néha a ruha ( és más egyebek ) teszi az embert azzá aki.

Előzmény: kitadimanta (182028)
fhrfl Creative Commons License 3 órája -1 0 182041

A Biblia nem mond ellent Jézus Betlehemben születésének, hanem csak azoknak az elméleteidnek, amelyek szerint Jézus mégsem Betlehemben született. 

Előzmény: kitadimanta (182029)
fhrfl Creative Commons License 3 órája -1 0 182040

"Ezért ragaszkodsz a betűkhöz - miközben az öl - az értelem helyében."

- a véleményed rólam nem igazán téma itt és nekem, oké? 

Jézus Krisztushoz ragaszkodom, és nem zsidó hagyományok alapján ismertem meg Őt. 

Kész? 

Előzmény: picikepi (182017)
fhrfl Creative Commons License 3 órája -1 0 182039

János is evett, ivott. Szerinted mit? Mert Jézus Krisztus önmagát Jánoshoz hasonlítva mondta magáról, hogy eszik is, iszik is. 

Úgy is érthette volna Jézus, ha máskor (nem húsvétkor) nem evett volna, de hát evett-ivott, szóval nem úgy értette (hacsak azt nem akarod mondani, hogy az Úr hazudós). 

Előzmény: picikepi (182016)
fhrfl Creative Commons License 3 órája -1 0 182038

"Így a KÖVETKEZTETÉSED ellent mond a Biblia szavának" 

A következtéseimmel talán bajban lennék, de ez:

4. János, az Ázsiában levő hét gyülekezetnek: Kegyelem néktek és békesség attól, aki van, és aki volt, és aki eljövendő, és a hét lélektől, akik trónusa előtt vannak; 5. és Jézus Krisztustól, a hű tanútól, aki elsőszülött a halottak közül, és a föld királyainak fejedelme; aki szeret minket, és vére által megszabadított bűneinktől, 6. aki országa népévé tett minket, papokká az Isten, az ő Atyja előtt: övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen. (Jel 1: 4-6)

- nem következtetés, hanem idézet volt, és nem is Páltól.

Ha nem tudok valamit, és nem is állítom azt, amit nem tudok, akkor ellentmondok a Bibliának, szerinted? 

Ne viccelj ám! 

Előzmény: picikepi (182015)
Siphersh Creative Commons License 5 órája 0 0 182037

"a Nazír, Názáret és Nazarénus közös szógyökere a héber „netzer” szó, mely magyarul „ág”, „hajtás”, „szőlővessző” jelentésű"

Ez hülyeség.

A נזיר (nazír) a נזר (nizár) szóból ered, ami szó szerint azt jelenti, hogy megtartóztatja magát, vagy megtagad magától valamit.

Előzmény: picikepi (182020)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182036

Na, ja...

Előzmény: Mustkeatly (182034)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182035

"És felelvén az angyal, monda néki: A Szent Lélek száll te reád, és a Magasságosnak ereje árnyékoz meg téged; azért a mi születik is szentnek hivatik, Isten Fiának."

Szótár: SZENT - Ószövetségben ---„Az Úr fölszenteltje” (Kiv 28,36); ezért ~ a nazír is, amíg fogadalmának ideje le nem jár (Szám 6,5-8).

Újszöv: „a profán (hétköznapi, közönséges) használatból kiemelt és Istennek szentelt” dolog, ember,"

-  Vagy föl kellett áldozni, mint Jefte lányát... Mert az is egy fogadalom volt...:D

3M 27:29. "Senki, a ki teljesen az Úrnak szenteltetett az emberek közül, meg ne váltassék, hanem halálra adassék bizonynyal."

-  Itt semmiféle fogadalom senki részéről nem hangzott el.

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy szent, vagy nem szent, hanem milyen fogadalmat tettek a szülei?

Pl egy ilyet:

1Sám 1:11. "Fogadalmat tett, és így szólt: „Seregek Ura, ha tekintetbe veszed szolgálód nyomorúságát és megemlékezel rólam, ha nem feledkezel meg szolgálódról, hanem megajándékozol egy fiúval, akkor az Úrnak szentelem, olló ne érje fejét.”

Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182034

Nos, ha nem adott hangot, nem sikoltozott, miközben a szent szellem jól megárnyékolta, és tudta, az nem Józsi, akkor még a kövezés is kijár Mijramnak, ahogy az Adonáj bácsi azt előírta....

Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182033
Előzmény: kitadimanta (182022)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182032

"Ez nem, de egy olyan késői amorából származik, amikor már Jézust a zsidók is ezzel a melléknévvel illették."

Az anyját meg lekurvázták... Akkor most ezt kell elhinni?

picikepi Creative Commons License 5 órája -1 0 182031

Mert ez volt a sok azonos nevű megkülönböztetésére szolgáló jelző. Mi nem világos?

Akkor miért volt Tamás - " kettős"

Jakab és János a - mennydörgés fiai?

Ahol meg egy tanítványt a városáról neveztek el, ott NEM így használták a megszólítást

Jehuda Is-Krayo

"Miért átkozták meg a zsidók a názáretieket, ha közük NEM volt Jézus szektájához????"

Verset kérek, hogy tudjam mire célzol.

Sömá

Előzmény: kitadimanta (182022)
Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182030

Engem általában, az angyalok beszéde szokott nagyon meggyőzni!

Másokra nem is nagyon hallgatok, pláne ha ördögöktől való, lepedő hívők.

;-)

Az csak nekem tűnik fel, hogyha az érvelésbe, angyalok keverednek, onnantól, szinte, minden magyarázatot talál???

:-O:-p

kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182029

"Jézus betlehemi születése nem egy verzió, hanem az egyetlen a Bibliában."

Akkor is, ha ellent mond önmagának?

Előzmény: fhrfl (182013)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182028

"Ha nem ismered a zsidó hagyományokat, miként szeretnéd megismerni ( a zsidó ) Jézust?"

Ki szeretne egy zsidó Jézust megismerni? Ebben mi a ráció?

Szörmentén kérdezem: Szerinted kit neveznek zsidónak?

Előzmény: picikepi (182004)
Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182027

Minek is ragaszkodni egy mese betűihez?

Meg hová is vezetne, ha komolyan venné bárki, egy mítosz képtelenségeit?

Még a végén kiderül, hogy a mítosz betűje, hogyan igazolja a mitológia betűit???

Előzmény: picikepi (182017)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182026

"Na, meg "vitéz nagybányai" is Kenderesen született, tudtad?"

Nem csak nagybányai, hanem még Horthy is volt!...:D. Három helyen született egyszerre...

Amúgy a cikkben több "Názáreti" található:

"dévaványai Halassy Paula"

"dévaványai Halasy Pál"

"dévaványai Halassy József"

"dévaványai Halassy Gáspár"

"bizáki Puky Amália"

"bizaki Puky Miklós"

"jószáshelyi Purgly Magdolna"

"monyorói Urbán Iván"

"okolicsnói Okolicsányi Menyhértné" - Itt a név egyben a származási helye is! 

Előzmény: Mustkeatly (182001)
Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182025

Azt egy hívőnek, roppant nehéz belátnia, hogy egy gyártott, prekoncepciós mítosz a hite meséje:-)

Előzmény: fhrfl (182013)
kitadimanta Creative Commons License 5 órája 0 0 182024

"Engem egyáltalán nem érdekel, hogy minek lett eltávolítva a kő, de Jézus úgy látta jónak, hogy eltávolíttatta"

Talán azért, hogy Lázár ki tudjon jönni és ne haljon étlen-szomjan a barlangban...:D

Előzmény: fhrfl (181994)
Mustkeatly Creative Commons License 5 órája 0 0 182023

„Más vallásoktól eltérően, amelyektől a numinózum ugyan nem idegen, de amelyek a szentet szinte csak kultikus értelemben ismerik, az istenségről csupán ritkán állítják a szentséget, az ÓSz-ben a szent jelző abszolút értelemben csak Istenre vonatkozik, annak kifejezésére, hogy teremtetlen (=öröktől fogva létező és örökké élő) és teljesen megközelíthetetlen Fölség, akivel szemben az összes tőle különböző létező (mint teremtmény) eleve nem szent"

Mi is van akkor???

Most különbözik Jézus Istentől, vagy egyek?

Ha egyek, hogyan lehet ATYA/FIÚ a két egyidős Isten?

Na, meg Jézus soha nem kapta a "szent" jelzőt.

/talán okkal, mert tudható, hány "szent" érdemtelen. Tudsz olyanokat?

Előzmény: fhrfl (181998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!