Keresés

Részletes keresés

Glavius Creative Commons License 2016.09.09 0 0 602

Azt a gazember vadászt sem fogják megbüntetni, aki lelőtte a francia turisták kutyáját, s aztán ellopta a tetemet és a Dunába dobta.

Előzmény: sportover (601)
sportover Creative Commons License 2016.09.09 0 0 601

Sziasztok!

 

Tegnap láttam, ahogy egy motoros elütött egy kiscicát és simán továbbment... :'( Szegény nem tudta mozgatni a hátsó lábait utána, de utolsó erejével még elvonszolta magát a kerítés alá, ahol biztonságban érezte magát... Szörnyű ilyet látni... Sajnos a rendszámot nem láttam, de nem is tudom, lenne-e értelme, ha láttam volna és bejelenteném. Foglalkoznának vajon vele egyáltalán?

Glavius Creative Commons License 2016.02.18 0 0 600

Pénzbírságra ítélték Szatyor Miklós, aki lelőtte a szökött farkast

 

Az Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség 2016. február 3-án kelt határozatában egy fokozottan védett szürke farkas engedély nélkül történő elpusztítása miatt 400 000 forint természetvédelmi bírság megfizetésére kötelezte az elkövető magánszemélyt - közölte a főfelügyelőség az Indexszel. 

 

A határozatot az ügyfél átvette, az jogerőre emelkedett.

marcony Creative Commons License 2013.08.02 0 0 599

Nagyon szomorú helyzet ez.

 

Talán Herman Ottó említi valamelyik művében: a "magyar ember, ha madarat lát, kőért nyúl..."

Azóta csak rosszabbodott a helyzet.

Jól dobni ma már alig tudnak, olcsó pontatlan, berhelhető, légpuskát meg minden nagyobb piacon be lehet szerezni.

 

Veréb is kevesebb, hát lőnek mindenre.

Szarka, pláne szürkevarjú persze annyi van, mint még soha.

Ezeket a szempontokat nézve, ostoba világban élünk.

 

Üdv:

M

Előzmény: Pusztadoktor (597)
s-gyuri Creative Commons License 2012.01.25 0 0 598

Zuglóban a csömöri-miskolci kereszteződéséhez közel Kézimosóval szembeni füves téren (németpróna utca) kirakták ezt a 2 barátságos kutyát. Anagyobbik egy németvizsla keverék fiú, a másik egy játékos lánykutya.Ha valaki be tudja vállalni az egyiket akkor a másikat én hazaviszem (bár van 6 kutyánk,4saját 2 befogadott). Egy nyugdíjas úr eteti őket, de a felesége már bejelentette a sintéreknek (mondván menhely). Ha valaki esetleg ismeri őket, kellene a tulaj címe, hogy feljelenthessük.

gyuri11111@freemail.hu

 

 

 

 

Pusztadoktor Creative Commons License 2012.01.23 0 0 597

Kinek ártott?

 

Kinek ártott?

  Kinek ártott?   Tegnapelőtt érkezett Tiszafüredről. Egy karvaly. Felnőtt tojó. A szárnyán nyílt sebek voltak. Jól látszott a bemeneti nyílás és a kimeneti hely. Az alkar és a felkar is eltört, aztán még egy bemeneti seb, és a szoknyás légpuskalövedék megállt a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

marcony Creative Commons License 2011.09.06 0 0 596

T. Kati!

 

Kértem én az állatvédők segítségét.

Több levelet írtam ebben az ügyben.

 

Úgy akartam a kérdést elintézni, hogy nekem is tetszen.

Hiába jön ide bárki, semmit nem tud tenni.

Lásd alábbi írásom.

 

Ahová az ember egyszer betette a lábát, felborul minden.

Vadászni nem kell, hanem muszály.

Magyarországon 2-3 szoros túlszaporulata van az őznek és a vaddisznónak.

A vaddisznót éjjel nappal, télen és nyáron lehet lőni, természetesen az anyakoca védelmét szem előtt kell tartani.

Akkor miről beszélünk?

Azokat ki ivartalanítja?

 

Miért csak a macska és a kutya élvezi az állatvédők szeretetteljes védelmét?

 

Előzmény: Katyusa.. (594)
marcony Creative Commons License 2011.09.06 0 0 595

Talán a sintért kell értesíteni, aki majd befogja. Mert a kóbor ...

 

Tudjátok, én egy tanyán élek.

 

Az idecsapódott macskák, és azok szaporulata is vadak.

Ezeket a sintér nem tudja befogni, ha csak szárnyakat nem növeszt, és gyors nem lesz mint egy karvaly.

Ha óriási erőfeszítés árán mégis megfogja mit kezd vele?

Igen nehezen megfogtam két kismacskát, volt akinek kellett volna.

Gondoltam ez is haszon.

Barátnőmnek átharapta körmét, az egyik, amikor át akarta tenni a szállítókosárba.

Másfél éve etetek egy macskát, az élelmet elfogadja, de megfogni, pláne simogatni, nem hagyja magát.

 

Én feleslegesen nem ölök meg egy állatot sem.

Még a betévedt darazsat is kiviszem, de az, hogy minden  nem honos állatot, és azok szaporulatát is meg kell hagyni, egy óriási téveszme.

Előzmény: Mesi&Héra (593)
Katyusa.. Creative Commons License 2011.09.06 0 0 594

Igen évszázadokig megoldották ezt vízbefújtással,agyonütéssel...valóban jól kezelték a szaporulatokat ez nem vitás....

Állatvédők segítségét is kérhetné ami egy e-mail vagy maximum telefonhívásába kerülne!

Az egész élővilág egy körforgás ami hasznos.A macska évszázadokkal ezelött is fogott gyíkot,madarat és egyéb zsákmányállatot.

Mi emberek vadászunk szintén,de ez teljesen normális ugye...Az meg nem számít,hogy rengeteg állat-növényfaj pusztul ki miattunk..

Előzmény: marcony (592)
Mesi&Héra Creative Commons License 2011.09.06 0 0 593

Értem, igaza van. Ennek van bizonyos költsége, de szerencsére elég gyakran vannak ivartalanítási akciók, ahol nevetséges áron elvégzik a műtétet.

És ha ez megvolt, akkor nem kell egyetlen állatot sem elpusztítani.

Nem megölni kell a szaporulatot, hanem megelőzni...

De persze nem várható el sem Öntől sem mástól, hogy erre időt, pénzt áldozzon. Talán a sintért kell értesíteni, aki majd befogja. Mert a kóbor állat sajnos nagyon sok csúnya betegséget terjeszthet.

marcony Creative Commons License 2011.09.06 0 0 592

T. Mesi, Héra.

 

Ezekből a macskákból amelyek itt élnek, mindössze egyet lehet megfogni.

 

A többit csak altató lövedékkel, de ahhoz engedély szükséges.

Marad a csapda.

Néztem egy állatbarát csapdát egy vadászkatalógusban: a legyegyszerűbb megfelelő méretű, 80 Eur.

 

Az ivartalanítás, úgy tudom 9 000 Ft.

De ennél biztosan nem olcsóbb.

A vesződség, utazás költsége sem kevés.

 

Az állatbarát, aki ősszel itthagyta macskáját,  biztosan nem fog belefizetni, ugyan úgy nem, mint ahogyan ti sem.

 

Hány ezer Ft-ot áldozzak, erre a célra, csak egyetlen macska esetén?

És mi vagyok én, macskás Róbert bácsi?

 

Többek között arra is szerettem volna írásommal felhívni a figyelmet, hogy az állatvédelem az állatbarátság, mennyire hiányosan egyoldalú, mennyire nem oldja meg az őshonos állatok védelmét,

viszont mindent megtesz azért, hogy ostoba emberek hibás döntéseinek hatását minél jobban kiterjessze.

 

El lehet pusztítani a nem kívánt macska, vagy kutyakölyköt?

Biztosan rávágjátok: nem!

 

Pedig az emberek, évszázadokig probléma nélkül tudtál szabályozni. ezt a kérdést.

 

Mi most miért nem?

 

Üdv:

M

Előzmény: Mesi&Héra (591)
Mesi&Héra Creative Commons License 2011.09.05 0 0 591

Szerintem többet egítettél volna, ha befogod az állatot, ivartalaníttatod, és visszaengeded szépen a szabadba. Egy elvadult macska nem szelídíthető meg, mert túl stresszes. Ez helyett most van egy egész szaporulat szabadon, éhezve, fázva....

Máté Állatvéd Creative Commons License 2011.08.22 0 0 590

Új állatvédelmi honlap sok hasznos információval! http://www.matefoundation.hu/

Nézzétek meg! Írjatok róla véleményt, mi lenne még hasznos rajta?

marcony Creative Commons License 2010.08.17 0 0 589
Köszönöm válaszod. Kár, hogy csak részleteket érintett.

Nem vagyok benne biztos, hogy jót cselekedtem.

Ezért kérem az állatvésők komplex válaszát.
Előzmény: ez-Ben (588)
ez-Ben Creative Commons License 2010.08.17 0 0 588

 

 :) Közöntelek...nem mint állatvédő csak, mint egyszerű halandó. Jót cselekedtél, hogy a rászorulónak segitettél. A kóbor macska hadnép ettől függetlenül is elvégezte volna mindennapos vadászatát. Amig nálad ettek lélegzethez juthattak a zsákmányállatok, hogy ez rövid lélegzetvételnek bizonyult az nem rajtad múllott ! ( Üdv.)

 

Előzmény: marcony (587)
marcony Creative Commons License 2010.08.17 0 0 587
T. állatvédők!

Egy tanyaszerű helyen, tehát elégé nagy területen lakom, amelyet kisebb telkek, nyaraló épületek vesznek körül.

Sok állat megfordult nálunk, fácán, sok gyík, rézsikló, őz, stb.
Kb. 3 éve, késő ősszel megjelent itt egy éhes nyávogó macska, amelynek szánalomból enni adtunk.

Kérdem, ez jó, vagy hiba volt?

Megjelentek aztán tavasszal más macskák is keresni ennek az egynek a kegyeit, így aztán lett szaporulat, egyre több, amelyek itt élnek környezetünkben.

Ma nincs fácán, nincs gyík, siklót sem látok. Azaz, találtam fácáncsibe maradványt, gyíkhullákat, megrágva a macskáktól.

Kérem mondja meg nekem egy hozzáértő állatvédő, ha tudja!

Hány macskám van nekem, csak úgy képletesen.
Kell őket etetnem?
Amennyiben a területen ősileg élő állatokat védeni kívánom, mi az elfogadott módja a macskaszaporulat megakadályozásának.
Elűzhetem innen a macskák egy részét, vagy ezáltal büntethetővé válok?

Nos, kérem?

Válaszaikat köszönöm.
Dr.M
Vesper20 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 586
EGYÜTT A BÉBIFÓKA-MÉSZÁRLÁS ELLEN!

Kérnék szépen mindenkit, legyen szíves írja alá ezt a petíciót és ossza meg iwiw-jén, twitter-jén, facebook-ján a linkjét!


http://www.thepetitionsite.com/34/save-the-seals-stop-the-white-commercial-seal-hunt

Köszönöm,

V
highspirit Creative Commons License 2009.10.09 0 0 585
Tegnap éjjel látogatást tett néhány rossz életű ember a Konrad Lorenz Természet- és Állatvédő Egyesület menhelyén! Elvitték az aggregátort ( ami létfontosságú, mivel nincs áram a tanyán, így annak segítségével szivattyúzzuk fel naponta a 80 kutya itatásához, és takarításához szükséges vizet, hogy csak egy példát említsek), valamint szerszámokat és persze amit kézben kitudtak adogatni a kerítésen!
Arra kérek mindenkit, hogy aki tudomást szerez róla, hogy egy agyonhasznált aggregátort próbálnak értékesíteni szóljon!
Vagy ha van valakinek egy feleslegessé vált aggregátora és felajánlaná nekünk szívesen fogadnánk, vagy némi anyagi támogatást, hogy vehessünk egyet.
Ezek a tolvajok nem csak az Egyesületet rabolták meg hanem azokat az embereket, akiknek a felajánlásából lettek vásárolva az eszközeink!
Anyagi felajánlásokat a következő bankszámlaszámra várjuk: K&H: 10201006-50072031
Elérhetőségünk: 70/431-61-33

http://www.konradlorenz.hu/

kl
mpara Creative Commons License 2009.05.28 0 0 584
Chipezés akció 3.500 Ft a Zöld Zebra Egyesület szervezésében 2009.06.15-07.31.

http://www.zoldzebra.hu/e107_files/downloads/chipakcio_jav.pdf
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.30 0 0 582
Kivert kutya  

Csapzott bunda, szomorú szempár:

„Hogy tehetted velem, édes gazdám?”

 

Üveges tekintettel az út mellett hever,

Levegőért kapkod, szíve alig ver…

 

Hirtelen felugrik, panaszosan nyüszít,

Napok óta vár, szíve vérzik…

 

Már tudja biztosan: nem jön vissza érte,

Szívét szorítja a rémület bilincse…

 

Fejét mancsára hajtja, nincs tovább,

Még egy utolsó sóhaj és a szív megáll…

 

Szeméből lassan elszökik a fény,

Elillan végleg megannyi régi kép:

 

Egy boldog kisfiú egy kiskutyát ölel,

A két jó barát vidáman szökell…

 

Pöttyös gumilabda, foci, bújócska…

 

Nagy séták, teli tál, meleg szoba…

 

Izgatott indulás…

 

Utazás…

 

Egy fájó huppanás…

 

Egy távolodó autó…

 

Keserves…

 

Várakozás…

 

Az a kisfiú felnőtt s éppen arra járt,

Nem érzett semmit, nem is látott mást,

Csak egy mozdulatlan, öreg, korcs kutyát…

 

„Nem tehettem mást (magyarázta)

Ki kellett dobnom, nem illett a villámba!”

Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.30 0 0 581
Tudod, amikor még úgymond a tűzvonalban voltam, nagyon sok rettenetes dologgal találkoztam: levágott mancsú kiscica, benzinnel leöntött, felgyújtott kutya, útszélére kidobott apró jószágok...
Előzmény: Törölt nick (579)
ez-Ben Creative Commons License 2009.04.29 0 0 580

 

 Az utolsó mondatodhoz csatlakozva. Mikor fellángol a ki a nagyobb állatvédő,mindig

felhozok nekik egy példát. Amikor Noé megkapta a parancsot,hogy minden állatfajból

vigyen a hajóra egy párt az volt az óriási szerencséje,hogy még nem voltak állatvédő szervezetek. Azok úgyanis addig rivalizáltak volna, és annyi állat került volna "megmentésre" hogy ezáltal elsüllyedt volna az egész hajó mindenestül...

  Alaptételként, jó szándékkal a jó szándékú embereknek  :))

Előzmény: Feketemarcsi (577)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.29 0 0 577

Amíg Győrben működött a HEROSZ, addig tagja voltam, egy darabig, míg nem lett összeférhetetlen a munkámmal, titkár is voltam. Aztán bekerültek olyan emberek, akik elkezdték azt a nem túl szép hatalmi harcot, ami sok szervezetben előfordul. Aztán lassan szétszéledtek az emberek, meg is szűnt a megyei szervezet.

 

Amíg a régi házban laktunk, volt hely, tulajdonképpen macskamenhelyként használtuk a hátsó részét a háznak. Jöttek mentek a cicák, feltápláltuk őket és gazdához jutattuk.

 

Most már nincs ilyen helyem, közben költöztünk, de ha találok egy szerencsétlen kis jószágot, nem hagyom sorsára. Sajnos kutyát nem tudok hazavenni az enyém miatt, de volt már cumis cicám, több garnitura árva sünim, madárfiókám.

 

A szervezetetket meg kihagyom, nem szeretem ezeket az egymást lejáratósdi dolgokat.

Előzmény: Törölt nick (567)
KaraSaraqan Creative Commons License 2009.04.29 0 0 576
Ez pontosan így fedi a valóságot.

Nem propaganda, nem marketing. Tanítás az elemi iskolától kezdve, anyagi biztonság, pozitív, lehetőleg semleges-optimista lelki közállapotok előidézése, stressz csökkentése országos viszonylatban.

Csak hogy néhány olyan dolgot mondjak, amitől az állatok sorsa anélkül is jobbra fordulna, hogy azokkal kapcsolatban bárki bármiféle propagandát kifejtene.
Előzmény: Törölt nick (569)
ez-Ben Creative Commons License 2009.04.28 0 0 574

 

  Kincsem, Imperiál, Overdose... ,hogy csak a legnagyobbakat emlitsem !

 Ezzel együtt legyen tied "a futam" :) Pax.

 

Előzmény: Törölt nick (573)
ez-Ben Creative Commons License 2009.04.28 0 0 571

 

 Aki a magyar emberrel példálozik,az legalább tudja, amit tudnia kéne a legnagyobb Magyarról. Enélkül igazi szájhős vagy,ha megfeszülsz, akkor is !

Előzmény: Törölt nick (570)
ez-Ben Creative Commons License 2009.04.28 0 0 568

 

 Bizony a magyar ember már csak ilyen, de Te nyílván nem vagy az ,mivel nem ismered, amit ismerned kellene ! ( magyarként :)

Előzmény: Törölt nick (567)
ez-Ben Creative Commons License 2009.04.28 0 0 566

 

 Úgye elismered,hogy nem az a lényeg,hogy milyen "csindrarattás" reklámmal

hírdetjük állatvédő tevékenységünket ? Sőt, egy régi mondás " a jó tettek többnyire titokban születnek " az állatvédelemre is érvényes lehet!  Adalék rokonszenves kiváncsisságodhoz  !  Voltunk,mint ti, lesztek ,mint mi.... úgye ismered ? :))

Előzmény: Törölt nick (565)
griselle Creative Commons License 2009.04.28 0 0 564

Addig igèrgette, mig vègul megtette.... ;DDDDDDDDDD

Bàr sztem nem àll ellen a kivàncsisàgnak ès a lefetyelèsnek, foltunik o mèg a làthatàron :)))

Előzmény: Feketemarcsi (563)
Feketemarcsi Creative Commons License 2009.04.28 0 0 563

Ja értem.

 

Hozsánna, tényleg eltűnt papagáj barátunk!

Előzmény: KaraSaraqan (562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!