Keresés

Részletes keresés

rfamp Creative Commons License 2020.10.29 0 0 18

Üdv. 

 

Ha fémet akarsz vagni akkor a félvezetős modul  lézer amit egyszeru felszerelni az tuti felejtős. CO2 lézer kéne minimum, de azt körülményes utolag csak úgy felszerelni. Szerintem, de van itt nálam tájékozottabb a témában biztosan. 

Előzmény: Gprinter (16)
FuTomi Creative Commons License 2020.05.22 0 0 17

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A cég, ahol dolgozom vett egy lézervágó masinát, ami nem lenne rossz, mert 3kW-os fiber technika, 1500*3000-es asztallal.

viszont beállítottak úgy mellé, hogy van egy faipari végzettségem, és minimális AutoCAD ismeretem (ez utóbbi miatt lettem én az áldozat :D ).

Szóval a lényeg: made in kína, ezzel sokat elmondtam. Cypcut szoftverrel operál, amit mostanra kezdek felületesen kiismerni, viszont a technológiai beállításokkal bajban vagyok.

Leggyakrabban vékony lemezeket vágunk, 0,6-1,5 -ig, ezekkel sok gondom nincs is, viszi, mint a tököt, még a sorját is sikerül lespórolnom néha.

Mostanában viszont kapok vastagabb táblákat is, 6-8mm (ritkán 10mm). Itt már nem elég a próbálkozás, de ezt Ti is tudjátok.

A legrosszabb, hogy kizárólag levegővel dolgozhatok (jó esetben 7bar szmötyis levegő a régi csőrendszer miatt), mert "drága a palackos gáz" és sokat eszik a gép.

Fúvókáink vannak 1-3,5-ig sima és dupla is.

Leginkább a vágási hibák okainak visszavezetésére lennék kíváncsi, hogy adott problémánál merre kell tekergetni a beállításokat, egyáltalán mihez érdemes piszkálni. A kis rizszabáló, aki összerakta a gépet, 5 napot volt itt, abból 3-at szerelt, kettőben próbált oktatást tartani. Ez elég nyűgös volt, mert Ő csak mandarin nyelven beszélt, mi meg csak magyarul :D

Kézzel-lábban guglival kommunikáltunk, végül az utolsó fél órában mondta el a legfontosabb infókat, aztán huss a reptérre.

Sok helyen keresgéltem már, Co-s kisebb teljesítményű gépekhez találtam már némi adatot, de itt más tartományban dolgozik a gép.

Az oktatásnál az volt a probléma, hogy azt se tudtuk mit kérdezzünk, mostanra lenne kérdés...

Kértem a sráctól egy táblázatot, hogy milyen anyaghoz milyen beállításokat érdemes használni, de megvonta a vállát, nekik nincs ilyen.

Egy adatbázist vezetek azokról az anyagokról, amikkel már volt lehetőségem vagdalózást próbálgatni, és a legoptimálisabb beállításokat kiírom magamnak. De erre sincs mindig 2-3 óra lehetőség, mert termelni is kellene.

Egy gyakorlati táblázat esetleg van-e valakinek a birtokában, amiben a vágási sebesség, fúvóka átmérő, fókusz- fúvóka távolság be van jegyezve iránymutató értékekkel vas és alumínium lemezek esetében.

Aluból 6mm-es a legvastagabb, amit "gyakran" kellene vágnunk, eddig stanc-on ment, csak picit sok a hulladék.

 

Köszönöm a segítséget!

Gprinter Creative Commons License 2020.01.20 0 0 16

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni.

 

A CNC gépemre szeretnék lézert szerelni. Igazából Semmit nem tudok a lézerekről. 

 

Szeretnék vele vastagabb rétegelt lemezt vágni fa játékhoz, és min 2mm-es fém lemezt.

 

Milyen típusokat illetve teljesítményűt tudtok javasolni. 

 

Amennyiben megoldható, nem Ebay/Aliexpress típusút szeretnék, hanem belföldről.

 

Köszönöm.

jordan2843 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 15

Üdv

 

Segítséget szeretnék kérni lézergravírozás terén 2015ös alphalaser gépünk van 110w csővel!!!

 

freeeride Creative Commons License 2019.01.02 0 0 14

Sziasztok, hobbi célból szeretnék egy kis esztergát összebarkácsolni magamnak. Olyasmiben gondolkodom, hogy a gépvázat ~12-es vaslemezből vágatnám ki. A vágási felület minősége nem fontos (plazma, lézer ... de végül is a hagyományos fogácsolást sem vetem el), 3 fő alkatrész összesen olyan 5-6fm vágás lenne meg kb 10db lyuk. Tudnátok tanácsolni helyet ahol foglalkoznának ilyen kis dologgal na és persze ahol nem "ipari" árat számítanak fel.. Lézer, plazma vágásnál kb milyen nagyságrendű költségekre számíthatok?

Köszönöm.. Gábor

abstand Creative Commons License 2016.03.14 0 0 13

Szia mindenki,

 

venni szeretnék egy 20x30cm-es asztallal rendelkező CNC vagy inkább ( ? ) 3D nyomtatót.

Kérdésem a hozzáértőkhöz az volna, hogy a frézelő- marófej  helyébe egy folyékony ragasztót 

kinyomó fecskendőt vagy szelepet lehetne mőködtetni ?

 

Köszönöm a válaszadás előre is:)

Zsolt345 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 11

Sziasztok

 

Lézervágást vállalok.

 

Érdeklődni mailben: lezervagas@indamail.hu

mezpal Creative Commons License 2012.07.27 0 0 10

CSAK a hétvégén!!!! P IV. 3Ghz(HT 2 magos) 1Gb Ram 80Gb Winyó vadiújj alaplappal,CNC géphez lett összerakva,de anyagi okok miatt most eledó,ha kell van hozzá 3axis kék kínai vezérló és vagy 5-6 léptecs is,plussz félkész mechanika.50E ft-tól.ugyanitt infrakamerák capture kártyával.0620/4534572

emer99 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 9

Előzmény: emer99 (8)
emer99 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 8

  A képek lemaradtak:

 

Előzmény: emer99 (7)
emer99 Creative Commons License 2012.03.21 0 1 7

Lemezmegmunkálással, lézervágással foglalkoznak Budapesttől nem messze, az M1 mellett. Fémek lézervágása (szénacél 20mm-ig, koracél 15mm-ig), élhajlítás, stancolás, fémcsiszolás, stb.

http://www.meliorlaser.hu/

 

 

 

 

 

topgravir Creative Commons License 2011.11.03 0 0 6

 http://topgravir.hu/cpg/176109/Ipari_jelolesek

Mi ilyeneket csinálunk. Egészen komplikált furatolásokat, illetve összetett előlapokat is gravíroztunk már. 

http://www.topgravir.hu

Tejfy Creative Commons License 2011.01.29 0 1 5

http://www.amplus.hu/

Nemesfémeket szerintem olcsóbban vágunk,mint a konkurensek.100mm vastagságig bármi jöhet.

Előzmény: vIstvan (-)
kpityu2 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4
Én ismerek, mert hasonló cégnél dolgozom. Igaz, mi huzalszikrával dolgozunk, az az előnye a lézerrel szemben, hogy vastag anyagot is át tudunk vágni, max. 400 mm és lehet vidia (!) is. Főleg kivágó - stancoló szerszámokat készítünk 0.002-0.005 mm pontossággal de néha beesik vékony alu lemez is, mert azt állítólag a lézer nem vágja jól. Gravírozni is szoktunk néha de nem előlapokat, hanem szikraelektródákat jelölőbélyegekhez.
vIstvan Creative Commons License 2009.03.29 0 1 3
Ilyesmiket csinálunk:

Mrs.L. Creative Commons License 2009.03.29 0 0 2
Az én férjem is odajár.
Engrave Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1
Nyílt rólam egy topic! (pirul)
vIstvan Creative Commons License 2009.03.28 0 0 topiknyitó
Nem hobbi célokra, kimondottan kisebb nagyobb sorozatú gyártásokhoz ki, milyen céget ismer, van vele tapasztalata? Én speciel az xfer-hez járok, de érdekelnének más vélemények is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!