Keresés

Részletes keresés

[Goon] Creative Commons License 2009.10.19 0 0 16
Kedves Fórumtársak,

Használja valaki közületek a NIKON P6000 -es gépet?
Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, képminőségre...
Második "hordozható" gépnek szeretnék venni egyet, de nagyon kevés infó áll a rendelkezésemre a gépről.
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.30 0 0 15
Ahogyan látom kb. hasonló a paraméter, kivéve az optikát - de nekem pont az ami nem tetszik ( meg az ál-SLR megoldás ) , nem hiszek a 26-600 -as optikákban sőt inkább elrettent ,és félek nem véletlenül, szvsz a végterméknél azért már komoly zűrök lehetnek, ha csak azt nézem, hogy fényhiányosan, behúzott variónál az enyém sem az top ,pedig ott csak 120 körül a végállás... speciel nekem ott a 700-as szett, ha komoly munka van, ezzel azért nem mernék max családot fotozni, de így fineartozni azért kiváló !!! :-)))
Előzmény: gyárimikulás (14)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.30 0 0 14
Nem volt a kezemben P90, úgy, hogy csak a teszteket tudnám felmondani...
Előzmény: Törölt nick (12)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.30 0 0 13
Ez spec jpg , de az NX2 úgy tudom ismeri vagy updatelhető
Előzmény: Aszpirin (10)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 12
Jav. Természetesen P90.
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 11
Köszönöm, épp a P60 és P6000 között ingadozom, ha erről véleményt mondanál, thx.
Előzmény: gyárimikulás (9)
Aszpirin Creative Commons License 2009.03.30 0 0 10
CaptureNX ismeri már a P6000 RAW-ját?
Előzmény: gyárimikulás (9)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.30 0 0 9
Tartalmi : éjszakai bár munka közben / egyelőre nem lényeges mert a cél az egynapos gép lehetőségeinek feltérképezése
Kompozició : azzal mondjuk sok probléma nincs átló/közép húzásos ,világos/sötét átlóra minimális korrekció még beleférne, de nem akartam kroppolni mert inkább a minőség érdekelt
Technika : Bemozdulásos /hátul az egyik pincér/ ,hosszú sebesség viszonylag alacsony értéken tartott ISO-val, próba hogy hol a határ ill. mit visz át még mélységélesség, relatív élesség területén ill nagyításnál hol veszíti el a karakterét a kép.
Ugyan a gép le volt támasztva , de érdekelt a VR kapacitása ill. mennyire taknyolja el az élességet.
Utómunka : (azt itt éppen nem látod ) kísérlet hogy a fekete-fehér kontrasztarányt meddig feszíthetem ennél (noise stb ) , ill. U-pointtal mennyit tudok visszaállitani... stb

Mostanában pont az ellenkezőjére próbázok finom lágy kontrasztra (portre) , azon egy kicsit gyengébb az ügy hajlamos összemosni inkább a tónusokat.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 8
Technikai, kompozíciós és tartalmi szepontból is.
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 7
Szószerint "érdekes" "kísérletnek" tartom. Nem egészem értem és látom át. Mivel megragadott, szeretném, ha részletesebben magyaráznád. Kösz.
Előzmény: gyárimikulás (6)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.29 0 0 6
A nevedre gondolva , ezt akár dicséretnek is veszem :-)))) amúgy valóban szocióra kell, pici, minden állítható, és méteresre símán felhúzható, ráadásul még a menűrendszerrel sem kell veszkelődnöm amikor gépet cserélek ... ez is fontos szempont ám :-)))
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.29 0 0 5
Érdekes kísérlet.
Előzmény: gyárimikulás (4)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.29 0 0 4
Van benne egy pár dolog ... de végül is ez nem egy DSLR ... és másra is vettem... mint írtam máshol a három gépből lehetne egy kurva jót csinálni , de fotoműszerésznek nem vagyok jó , és gyakorlatilag majd 400.000 Ft-t meg nem is érne a kaland :-)))))

Ilyen dolgokra vettem és szvsz ezzel nincs is nagy baj :



Törölt nick Creative Commons License 2009.03.28 0 0 3
Thx.
Előzmény: Aszpirin (2)
Aszpirin Creative Commons License 2009.03.28 0 0 2
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.28 0 0 1
Én ma nézegettem a Nikon P60-at.
----
Jó lenne ehhez vmi link. (erre magától nem gondol az ember?)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2009.03.28 0 0 0
Nik0n P0000
Előzmény: gyárimikulás (-)
gyárimikulás Creative Commons License 2009.03.28 0 0 topiknyitó
szerintem pont annyi, amit tud ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!