Keresés

Részletes keresés

Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.03.25 0 0 41
Egy közjegyzővel hitelesítik a beszéd átiratát és kész a lemondó nyilatkozat. El kell fogadni a lemondást!
Előzmény: Okos Mikulás (38)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 40
há'persze, értelmezhetjük úgy is a szavait, hogy felmondott a népnek ;-)

elvégre sérült a szavahihetősége HEHE

Előzmény: Árpádné, Pehej (35)
BringasLevy Creative Commons License 2009.03.22 0 0 39
Szerintem a demokrácia sem nem szép szavak csokra, sem nem a nép iránti elkötelezettség.

A demokrácia a többség. A demokrácia az általános választói és választhatósági jog. A demokrácia nem feltétlen jó. Bármit lehet rosszul csinálni, még a demokráciát is. De jelenleg, még senki nem talált fel jobbat a demokráciánál.

Úgy gondolom, hiba elvárni a demokráciától az igazságosságot, a jogállamiságot, vagy a nép iránti elkötelezettséget. Mindezeket nem a demokrácia adja. De a többség valóban ezeket akarja, akkor jó eséllyel olyan kormány válik a nép szolgájává, amely ezen értékrend szerint kormányoz. De nem a demokrácia teszi (vagy nem teszi) ezt, hanem a kormány.
Előzmény: zividivi (34)
Okos Mikulás Creative Commons License 2009.03.22 0 0 38
Magyarországon a közigazgatásban III. Béla óta írásbeliség van...
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 37
Ez sajnos nem ráutaló magatartás kérdése.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.21 0 0 36
Azt nem kell kimondania szó szerint. 'Hivatalomból távozom', stb, stb.. Ilyesmi is megfelel. A személyes felelősség említése és az új kormányalakításra vonatkozó javaslattétel viszont bizony nem kevesebb, mint egy lemondás.
Előzmény: Árpádné, Pehej (35)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 35
Ja... ráadásul elolvastam a maszop honlapján a szó szerinti beszédét. Abban nem mondja ki egy szóval sem, hogy "lemondok".
Előzmény: Törölt nick (33)
zividivi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 34
Hülye az, aki egy diktátum-átíratból bármiféle demokráciát felfedezni vél. A demokrácia nem szép szavakból áll, hanem a nép iránti elkötelezettségből. Ilyesmiből viszont egyetlen szót sem találsz a tákolmányunkban.

Velem nem sokra mégy az ócska személyeskedéssel. Tartogasd magad szellemi társaidnak.
Előzmény: Derek (31)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.21 0 0 33
Igazad van, valóban. Viszont az a baj, hogy a lemondást írásban kell megtenni, a közt. elnök felé.
Előzmény: Árpádné, Pehej (27)
Derek Creative Commons License 2009.03.21 0 0 32
Ez nem neked szolt hanemn a 29-re
Előzmény: Derek (31)
Derek Creative Commons License 2009.03.21 0 0 31
es hulyeseget irtal,mint mindig
Előzmény: mammamija (30)
mammamija Creative Commons License 2009.03.21 0 0 30
Sün-álláspontba helyezkedik.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
zividivi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 29
Erre mondtam Dereknek, hogy az ország jogrendjét volt alkalmunk megismerni, de az ország jogrendje nem ismeri a demokráciát.
Előzmény: Hierro Nyh. (20)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 28
Bizonyos posztokon van ilyen. (bár elég nagy hülyeség, minek megtartani olyat, aki nem akarja végezni?)
Előzmény: Árpádné, Pehej (27)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 27
A lemondást nem kell elfogadni. Az egyoldalú nyilatkozat.
Előzmény: Törölt nick (25)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 26
A lemondás szükséges, de nem elégséges feltétel.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (21)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.21 0 0 25
"Szerintem Gyurcsány Ferenc egyértelmű ráutaló magatartással lemondott. Sólyomnak ki kell írnia a választásokat. "

Ilyen nem történt.
Gyurcsány nem mondott le ráutaló magatartással.
Gyurcsány nagy nyilvánosság előtt, kijelentette, hogy lemond, valamint elismeri a közelmúltban bekövetkezett problémákkal kapcsolatos felelősségét. Ez minden kétséget kizáróan megtörtént. Az ellene benyújtott bizalmatlansági indítvány okafogyott, az a kérdés csak, hogy: Sólyom elfogadja-e gyurcsány lemondását?

"Gyurcsány Ferenc szerint a fő felelőség ugyan a vezetőké, de közülük kiemelkedik a párt elnökének, a miniszterelnöknek a felelősége. A pártelnök szerint folytatni kell a reformpolitikát, s ha ő a változások akadálya, akkor ezt az akadályt most megszünteti."

Sólyom pedig nem írhat ki választásokat. Ha tehetné, már az öszödi böszme hangfelvétele után megtette volna.
Előzmény: Ipari-antidepresszió (21)
Derek Creative Commons License 2009.03.21 0 0 24
Ja az  mas ,abrandozni allampolgari jog
Előzmény: Unerwünschter Gast (23)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2009.03.21 0 0 23
De olyan jó elábrándozni. Én személyesen, ha már ábránd, akkor inkább a lottó ötös.
Előzmény: Derek (22)
Derek Creative Commons License 2009.03.21 0 0 22
de nem irhatja ki, nehez ezt felfogni?
Előzmény: Ipari-antidepresszió (21)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.03.21 0 0 21
Szerintem Gyurcsány Ferenc egyértelmű ráutaló magatartással lemondott. Sólyomnak ki kell írnia a választásokat. A formai dolgoknak lehet (szándékosan) nem mindenben tett eleget, de szerintem a szándék egyértelmű.
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 20
Ahhoz előbb az Országgyűlésnek fel kell oszlatnia magát, vagy pedig a kormány megbízatásának lejárta után 40 napig hiába kísérletezni új miniszterelnök jelölésével.

Hogy hányjon fittyet az alkotmányra, és csak úgy írja ki? Akkor meg mások majd a választás kiírására hánynak fittyet...
Előzmény: zividivi (16)
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 19
Ez nem így működik.... Sajnos...
Előzmény: zividivi (16)
mercedes felett Creative Commons License 2009.03.21 0 0 18
Maszop-szadesz-maszop összebútorozás hamarosan!
zividivi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 17
Azt már mindenki megismerte saját bőrén.

A demokráciát nem volt alkalmunk megismerni.
Előzmény: Derek (0)
zividivi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 16
És írj ki új választásokat, ha nem akarsz bűnsegéd lenni az ország felszámolásában!
Hierro Nyh. Creative Commons License 2009.03.21 0 0 15
A miniszterelnök nem kezdeményezhet maga ellen bizalmatlanságit - hát akkor majd valaki kijelölnek kezdeményezőnek, ennyi. Nem szarnak a kútba...
Árpádné, Pehej Creative Commons License 2009.03.21 0 0 14
Ez nem így működik....
Előzmény: Ipari-antidepresszió (-)
pasa_ Creative Commons License 2009.03.21 0 0 12
Nem zavar hogy semmi nem lett benyujtva Solyomhoz es nem is lesz? Csak a szokasos szajkarate folyik, es ezredszerre is mindenki ugrik.
polignac Creative Commons License 2009.03.21 0 0 11

Vagy csak nem érdekli.

Olyan körhöz tartozik, amely azt gondolja valóságnak, amit annak akar tudni.

Előzmény: Derek (0)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!