Keresés

Részletes keresés

carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 56
Semmi gond, én át tudlak ám lépni, lazán. :-)
Előzmény: lilaköd mámor (55)
lilaköd mámor Creative Commons License 2009.03.19 0 0 55
Lám, még azt sem vagy képes eldönteni, hogy akkor most követelsz, vagy nem követelsz? :-)"

nem követelek TÖBB államot..azt csak te sulykolod.

törvényességet, jogbiztonságot és a neobolsevik sáskahad eltávolítását követelem.



de amúgy, a több tizmilliárd ellopása után, az államot gúnyoló topik nyitása is csak olyan dolog ami a ti pofátokra fér rá.



Előzmény: carl solomon (54)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 54
Most őszintén, ilyen fejjel hogy lehet téged komolyan venni? Lám, még azt sem vagy képes eldönteni, hogy akkor most követelsz, vagy nem követelsz? :-)
Előzmény: lilaköd mámor (53)
lilaköd mámor Creative Commons License 2009.03.19 0 0 53
..ja és nem követelek SEMMIT

csak azt, hogy a meglévő jogszabályok alapján járjon el az ÁLLAM...és szerezze vissza a MI pénzünket...
Előzmény: lilaköd mámor (52)
lilaköd mámor Creative Commons License 2009.03.19 0 0 52
szerintem meg össze vissza beszélsz

vagy nem érted amit írtam

EZ bűnügy

szinte biztosan ELLOPTAK TÖBB tíz milliárd közpénzt

most komolyan, nem is értem hogy ez nem érdekel senkit

KIBÉREL egy cég (MVM) a tengerparton egy hotelt...ELŐRE kifizet több tízmilliárdot (mondjuk ennyiért nem bérelni lehet bazd meg, hanem egy egész partszakaszt meg lehet venni Horvátországban) .

ki a f.szom fizet ki évekre előre bérleti díjat? annyit amennyiből meg is lehet venni?


ennyire még Gyurcsány sem volt pofátlan (vagy most lett az igazán...) öszödi ingatlanbulijában.

aztán KIDERÜL (egyéb pl. Kapolyi matatása, múlt hét) és vizsgálódnak

érted? vizsgálódik

bazd meg ezt még a hüje is látja

a pénzt ellopták....
Előzmény: carl solomon (50)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 51
göröngyöcske, az izlandiak meg rothasztott cápahúst esznek és a kongóiak pediglen négerek.
Valamint eszkimó családok közösen vadásznak fókára.

Na, de mit is akartál mondani, már ha egyáltalán?
Előzmény: Törölt nick (47)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 50
Olyan vagy, mint az az ember, aki egy lyukas dézsát szeretne úgy megtölteni, hogy a vizet száz méterről hordja egy tésztaszűrővel egy alig csöpögő csapból és a sikertelenségét azzal kívánja orvosolni, hogy egyre nagyobb tésztaszűrőt követel.
Előzmény: lilaköd mámor (46)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.19 0 0 49
A kérdés, mi a jó válasz: privatizáció csdk azért mert korruptak a vagyonkezelők, vagy a jogszabályok betartatása a vagyonkezelőknél?
A jogszabályok betartatása ugyanarra az államra hárul, amely állam kontrollja mellett lehetnek olyanok a vagyonkezelők, amilyenek. Ja, és mondtam, hogy ne erőltetsd ezt a jogsértős szálat, mert ez egy eléggé bizonytalan valami, nagyon nehéz megítélni, hogy azért megy el annyi pénz, mert sumákolnak, vagy pusztán azért, mert töketlen komisszárok ülnek vezetői székekben.
Előzmény: kódorgó (44)
McLek Creative Commons License 2009.03.18 0 0 48
Az állam elsődleges feladata a piac okozta konflikutosok, társadalmi viszonyokban bekövetkező hiányosságok, nagyfokú eltérések korrigálása, de semmiképp a problémák okozása.

Ebből következik, hogy vannak olyan gazdaságo területek, amelyek közvagyonban tartása akár alkotmányos kötezettség is lehetne. Szerintem vannak alapdolgok, mint az energiaellátás, az alapfokú oktatás, vagy éppen az alapfokú egészségügy, az utak, a közvilágítás, a köztemetés, a közbiztonság stb. amit mindig és mindenkor állami vagy legalábbis köztulajdonban, és közüzemeltetésben kéne tartani.
lilaköd mámor Creative Commons License 2009.03.18 0 0 46
Elfogadtam már évekkel ezelőtt, hogy itt nincs igazságszolgáltatás, csak jogszolgáltatás. De ha több tízmilliárdot el lehet tüntetni (ismét) és nincs állami retorzió, ott nincs állam már. Lehetne, de bénult és a közintézmények tehetetlenek. Nincs jogbiztonság.
Előzmény: carl solomon (34)
Vakvarjúcska Creative Commons License 2009.03.18 0 0 45
Jó ideje tavaly nyáron még az MVM ZRt-nél volt ez a vízfej a két állami erőművön a Paksi Atomerőműn és a Vértesin. Kocsis azóta is BKV vezérként kurátorkodik az atomerőmű pénzével olyan kistérségek vállalkozói fejlesztésén amin csak röhögni lehet. Az ország kilencvenkilenc százalékát hülyének nézi. Tudjátok miért mert azok is.
Előzmény: freesleep (31)
kódorgó Creative Commons License 2009.03.18 0 0 44

Ebben egyetértünk. A kérdés, mi a jó válasz: privatizáció csdk azért mert korruptak a vagyonkezelők, vagy a jogszabályok betartatása a vagyonkezelőknél? (A privatizáció kérdése pedig nemzetgazdasági haték. Kvázi összeomlás után mindez eljöhet.

Előzmény: carl solomon (40)
én12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 43
Tévedés ne essék, önkormányzati szinten ugyanígy működik.
Előzmény: én12 (42)
én12 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 42
Az állam is lehet(ne) jó gazda. Hogyan?
1.) A menedzsment kőkemény elszámoltatása.
2.) Nem politikai zsákmánynak tekinteni az állami vállalatot, ahova jutalomból küldenek embereket az ig tanácsba és a fb-ba.
3.) Nem a pártkassza külső fiókjának használni az állami vállalatot.
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 41
Azért nézz már egy kicsit utána ennek a Kocsis Istvánnak. Ez még a KDNP-s Latorcai minisztériomában is volt államtitkár. Igaz, akkor jó komcsi volt, mert a mi komcsink az jó komcsi, ugye, te nagyonokos? :-)
Előzmény: fanyűvő (39)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 40
Persze, elméletben. Csak ugye ott a feneség, hogy egy magántulajnak hamarább támad ingerenciája egy alaposabb utánanézésre, ha látja, hogy hussannak a milliárdok, mint az államnak. És akkor még csak szőre mentén fogalmaztam.
Előzmény: kódorgó (38)
fanyűvő Creative Commons License 2009.03.18 0 0 39

Az eredeti topik nyitását is olvastad. Ha leesne neked a tantusz, kirúgnának a Pártból.

Az állam jó tulajdonos

"

fanyűvő (topiknyitó)

Ha nincs a kormányon az SZDSZ és az MSZP.

"

Előzmény: carl solomon (32)
kódorgó Creative Commons License 2009.03.18 0 0 38

Javaslom a Gt tanulmányozását.

Ha alkalmazott, ha menedzser kárt okoz a társaságnak, ha IT, FB gondatlanul jár el (pl. nem ellenőriz), akkor a magántulajdonos is és az állami tulajdonos is felléphet.

Az állam akkor rossz gazda, ha a tudomására jutott problémákat nem kezeli. (Feljelentés vagy leváltás tényállástól függően.)

A konkrét esetben még nem tudjuk, hogy az állam milyen tulajdonos. Azt látjuk, hogy a menedzsment a tulajdonos tudta nélkül csinált furcsa dolgokat, amiért felelnie kell. Ha jó dolgokat csinált, jutalom jár, ha szakszerűtlent, akkor pl. prémium megvonás, vagy leváltás, ha jogsértő, akkor feljelentés. Ilyen egyszerű.

Előzmény: carl solomon (37)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 37
És ha nem bűncselekmény, hanem csak laza elkúrás? Ha egy magáncég kúrja el, akkor úgy járt, az ő pénze, míg egy államinál meg a közösből megy.
Előzmény: kódorgó (36)
kódorgó Creative Commons License 2009.03.18 0 0 36

Bűncselekmény állami és magáncégnél is lehet.

Ha az állami tulajdonos ellenőriz és feljelent, FB, IT tagok egyetemleges felelőssége alapján a magánvagyonukból visszaszerzi, csökkenti a kárt, példát statuálóan jár el, akkor jó tulajdonos.

Ha elmismásolja, akkor rossz tulajdonos.

Akkor a tulajdonosi joggyakorlók felelőssége fog felvetődni. Előbb-utóbb.

ISFC Creative Commons License 2009.03.18 0 0 35

"A szadesz szerint rossz tulajdonos!"

 

Az önkritika egy nemes erény. Még, még.

carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 34
Itt nincs állam.
Ez még a komcsizásnál is szebb. A szolipszizmus előtt azért állj meg!
Előzmény: lilaköd mámor (33)
lilaköd mámor Creative Commons License 2009.03.18 0 0 33
Több tízmilliárd forintnak lába kelt.

Itt nincs állam.
Előzmény: carl solomon (29)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 32
Ott is láttam, ott is derültem egy jót rajtad, mit akarsz még? Csontot is? :-)
Előzmény: fanyűvő (30)
freesleep Creative Commons License 2009.03.18 0 0 31
kocsis már egy jó idejen nem paksnál van, most a bkv-nál, nem?
Előzmény: Vakvarjúcska (9)
fanyűvő Creative Commons License 2009.03.18 0 0 30

Egy hozzászólás a 2007.11.28-n nyílt  Az állam jó tulajdonos című topikból.

 

"

Ez a solomon nem nézett utána semminek.

Néhány szadeszes lótuszfaktusz, akik egyben tartják a koalíciót:

 

Vásárhelyi István
az SZDSZ volt pártigazgatója
elnök - Magyar Villamos Művek Zrt.

 

Mihályi Péter
az SZDSZ egészségügyi szakértője

fb. - Magyar Villamos Művek Zrt.;

 

fb. = a vállalat felügyelőbizottságának tagja

Előzmény: fanyűvő (120)

"
Előzmény: carl solomon (-)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 29
És erre ugye a kénzenfekvő megoldás a mégnagyobb állam. :-)
Előzmény: Vakvarjúcska (28)
Vakvarjúcska Creative Commons License 2009.03.18 0 0 28
Kocsis Istvánt akit tavaly nyáron az MVM éléről Gyurcsány azért menesztett, mert állítása szerint Kocsisnak 1%-nyi infláció növekedés volt köszönhető az árampiac liberalizációja kapcsán. Aztán kinevezték mint hű pártmunkást a BKV élére ahol szeptember óta tartó randalirozását és korábbi milliárdokat eltüntető ténykedését olvashatjuk az Indexen. Néhány ember Kocsis, Kapolyi, Princz, és úsznak a milliárdok és akkor a fő állami tulajdonosok még hol vannak. Nekem van egy olyan érzésem, hogy amit itt összegürcöl az ország, annak a nagyobbik felét illetéktelenek teszik zsebre és ezért ülünk nyakig a szarba.
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 27
Bocs, de ez itt nem az a rezervátum, a kommunizmusról mesélni szíveskedj abban a bizonyos topikban inkább!
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (25)
carl solomon Creative Commons License 2009.03.18 0 0 26
Eszem a zuzádat, jó kis kerékkutya vagyol.

Na, szóval akkor meggyugodhatunk, az állam jó tulajdonos, az pitlák kis tízmilliárd meg ugyan, kit zavar? Bezzeg ha a gaz kapitalista teszi zsebre, mint profitot!
Előzmény: Törölt nick (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!