Keresés

Részletes keresés

wdriver Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24327
nekünk 50et mondtak. sztPéter bazilikához közeli étterem tulaj ajánlotta hogy van 7fős autója 50ért intéz transzfert. 5-en voltunk, 4euro busz volt 20 összesen. odavissza már 60 különbség. ha a transzferbuszhoz hozzáveszek még egy 1.5ös jegyet /fő akkor is nekünk megérte. az is kaland, vegyülés az emberek között és a különbségből vagy 4 vacsora menü kijött :-) kinek mi éri meg, taxi biztos kényelmes gyors.
mumusi Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24326

Csak 40 EUR? Én mindenhol azt olvastam, hogy  kb. 65 EUR a taxi viteldíj.  

Előzmény: ronin s8 (24325)
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24325

Taxival kb. 40 euro. Négy utassal már meggondolandó szerintem...

Előzmény: mumusi (24323)
wdriver Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24324
azért mert egyszer utaztam nemrég Rómába nem vagyok szakértő de azért elmondom amit láttam :-) szóval Fiumicino-n T3 elől indulnak a buszok befelé. egymás mellett a társaságok és ott jegypénztár is van szintén egymás mellett mindnek. ott is lehet jegyet venni, de ha épp akkor veszi valaki a jegyet amikor mások már szállnak be akkor lehet hogy lemaradás lesz. terra-ra ahogy néztem szinte mindenki előre váltotta és úgy állt sorba. de az is járható hogy ha orrunk előtt elmegy az egyik busztársaság akkor a másikra veszünk jegyet. ennek is meg lehet az előnye. befelé tele volt a busz, visszafelé félig. ugye reptéren összegyűlik a tömeg de városból szétoszlik. ugye ez most volt januárban, nem tudom szezonban hogy alakul. termininél nem láttam pénztárat, egy lány szedte a pénzt aki csekkolta a jegyeket is. gondolom azért mert reptérre érni fontosabb mint repülőtérről városba. időt nézve. azt nem tudom mi van ha valaki lemarad a reptéren a buszról, csak 1 óra múlva indul onnan ismét vagy ahogy érkezik a városból egyből viszi a lemaradt utasokat, bár gondolom törekednek arra hogy tele busz menjen befelé legalább.
mumusi Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24323

Sziasztok, gyakorlati kérdésekben kérek segítséget:

Áprilisban megyünk Rómába (2 felnőtt 2 gyerek 10 és 12 évesek). A Fiumicino-ra érkezik a gépünk  13.25 órára. A szállásunk a Vatikán tövében van a  Via Nicoló V utcában. A reptérről a bejutást busszal tervezném: SIT busszal, mert az megáll a Vatikánnál a  Via Crescenzio-nál. Onnan a szállás még gyalog talán messze van, azért  kinéztem a 34-es számú  buszt? (talán busz, vagy villamos? troli? tudna valaki segíteni, hogy milyen jármű, nekem nem egyértelmű) Itt kell felszállni: Crescenzio/Terenzio, leszállni pedig itt:  AureliaBonifacio VIII. 

Kérdésem:   Ha nekünk mindenféleképpen vatikáni  megállóval rendelkező transzferbusz kell és a SIT busz a repülőgép érkezése után 5 perccel indul, van esélyünk elérni? Vagy inkább a fél órával későbbire vegyek jegyet online?  Retúr online jegyet vennék.

A visszafelé utat is SIT busszal terveztem, de nem a Termininél szállnánk fel, hanem szintén a Via Crescenzio-nál (Vatikán).  Aggódom, hogy kimegyünk a buszhoz a Via Crescenzio-hoz és mégsem áll meg, mert mondjuk tele lesz!!! Akkor viszont tuti, hogy lekéssük a gépet. Jogos a félelmem?  Vagy ha van előre megváltott jegyünk, akkor nem lehet ilyen gond?  Egyébként le kell inteni a buszt, vagy megáll automatikusan? Valahol azt olvastam, hogy integetni kell, hogy megálljon!

Bármilyen alternatívát szívesen fogadok.  

wdriver Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24322
búvár,
nyugodtan vedd meg a jegyet mert reptéren szinte meg sem nézték, késett a gépünk és a jegyen is rajta van hogy érvényes a későbbire is. simán felszálltunk a következőre. terminin úgy mondom hogy a dél nyugati oldalra érkezik középre. ugyanonnan indul is. terraról beszélek fiumicinoról. 4euro oda és vissza is. de hallottam aki ott vett jegyet a kezelőtől zöld mellényben vannak, kértek 6 eurot. visszafelé nézték a listát de azt úgyis eléred. az út kb 50 perc forgalommal.
búvárben Creative Commons License 2017.01.31 0 0 24321

Sziasztok!

Szombaton utazunk Rómába!

A reptérről a Terminire való bejutással kapcsolatban szeretnék kérdezni!

Néztem a neten hogy a SIT, és a Terravision busz lenne nekünk jó. Jegyet online nem vettem, mert ha késünk nem tudom melyik buszt érnénk el, melyik indul hamarabb (a buszmenetrendeket kinyomtattam hogy leszállás után melyik busz lesz a következő ami leghamarabb indul)

Szóval a kérdés az, hogy a Via Marsala-ra érkeznek a buszok, illetve innen indulnak ki a reptérre.

Egyik ismerősöm azt mondta hogy már máshogyan van, nem a Via Marsala-ról van a visszaindulás (reptérre)

A buszon tudunk jegyet venni vagy a reptéren tudjuk megvenni a busztársaság pultjánál?

Köszönöm ha tudtok segíteni!

erikanyu Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24320

Hát ezt nem tudtam, akkor séta mellette. Éreztem, hogy valami lehet ott, hogy a google nem engedte az útvonal tervezését a kerten keresztül. Köszönöm szépen.

Előzmény: oleandro (24315)
wdriver Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24319
oleandro, igazad lehet ha belegondolok :-) legyen így és akkor nem is vagyok mérges rájuk :-) egyébként tényleg aki olasz volt ők mindig mindenhol kedvesek voltak. még a temetőnél is ahol vettem egy gyertyát Bud nak, 1 euroért, aztán kérdeztem hogy flamme van-e mert nem dohányzik senki, gyufát sem vettem előtte és a virágos azt is adott kölcsön. plusz a portás néni térképet akart adni, meg mondta annyi híresség van itt miért csak Bud-ra vagyunk kíváncsiak, hát mondtuk sajnáljuk de megy a repülő nincs időnk.. szóval tényleg rendes volt mindenki, elképzelhető hogy a két katona barátunk nem olasz volt!
ronin s8 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24318

Ezek nem valószínű, hogy olaszok, inkább románok. A sok afrikai "virágos" tényleg gusztustalan. Nem szabad még rájuk nézni se. Elég nekik a szemkontaktus, máris rárepülnek a prédára. Szilveszterkor a Spanyol lépcsőnél mi is megjártuk. Még ő volt megsértődve, hogy nem "vettünk" semmit...

Előzmény: wdriver (24316)
oleandro Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24317

azé' nagy valószínűséggel nem echte digók voltak, hanem valahonnan káeurópából jöhettek.  sok ilyen business-t a keleti szomszéból érkezettek kontrollálnak, akik ennyit legalább tudhatnak is magyarul....

Előzmény: wdriver (24316)
wdriver Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24316
Catella, sztem akcentussal igen. előtte olaszul bohóckodtak, szóval ügyesen megtanulta .do a szót és valószínűleg alkalmazza is, nem tudom mi váltotta ki belőle hogy ilyen legyen. talán volt 2-3 esete magyarokkal akik fotózkodtak velük aztán nem halálták meg? nem tudom. és mi tényleg kedvesek voltunk úgy utasítottuk el. szóval nem tudom de nekem rosszul esett. de most mit álljak le ott balhézni, kívánom hogy ilyen mentalitással egész nap álljon ott egy fillér nélkül. sajnos vannak ilyenek. de nálunk is tudok hasonlót, mikor még turista buszt vezettem és egyik ebédkor a pincér a vendégünknek mondja magyarul vigyorogva hogy igen uram, büdös a lába, igen hogyne stb stb. na az is csúnya dolog volt függetlenül attól hogy a vendég érti-e vagy sem. az is más ha jön egy kéregető vagy nyújtja a kezét valaki és ha megfog rádtesz egy csuklópántot aztán fizesd ki. vagy jön a fekete srác hogy karkötő ingyen van, aha, vagy virágot nyújt elveszed és már alig győzöd visszaadni. sajnos ezek mindenhol úgymond megkeserítik kicsit az utazást és az érzést hogy ott vagy. nagyjából alig tudtam fényképezni a sok indiai szelfi botostól :-)
oleandro Creative Commons License 2017.01.30 0 1 24315

az ott nem "park", hanem botanikus kert, és mint ilyen elkeritett, belépőjeggyel látogatható...... De mellette is lehet menni, nem komoly kerülő

Előzmény: erikanyu (24314)
erikanyu Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24314

Sziasztok! A Villa Farnesináról át tudok gyalog sétálni a Gianocolóhoz a parkon keresztül? Google nem engedi. :( 

Catella Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24313

Akcentussal mondta, nem lehet, hogy magyar volt?

Előzmény: wdriver (24312)
wdriver Creative Commons License 2017.01.30 0 0 24312
a beszámolóig írok egy negatív történetet. más nagyon nem is volt, de azért egy ilyen eset is ide kívánkozik a sok jó élmény mellé. szóval popolo-ról baloldalon mentünk felfelé Borghese parkba. félúton álldogál 2 helyi attrakció, két olasz srác, beöltözve római katonának, fotó stb aki akar, persze mindenkivel úgymond vicceltek, fakarddal szurkált meg kérdezgetett mindenkit. odaérünk öcsémmel, kérdezi honnan jövünk angolul. mondom hungary, budapest. kezdi rátenni a fejemre valami sisakot kissé elhúztam nem akartam fotót sem pénzt adni ezért.. mosolyogtam is hogy köszi köszi de nem. erre megyünk tovább, halljuk fennhangon mondja magyarul-!- hogy szemetek... visszanéztünk mosolyogva de aztán azért csak ott volt bennem hogy milyen sértő egy magyar turistával szemben és ilyenek miatt lesz rossz pár perc, óra stb. hát még az indiai fekete akárki árus sem engedi meg magának ezt nemhogy egy helyi. szóval neki ne adjatok pénzt :-)
erikanyu Creative Commons License 2017.01.29 0 0 24311

Igen a szállásról mennénk oda (Termini), és onnan sétálnánk befelé a városba. 

Előzmény: Catella (24309)
vélemény Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24310

A Trasteverei templom előtt én is álldogáltam, január vége volt.

Előzmény: anblock_italia (24306)
Catella Creative Commons License 2017.01.28 0 1 24309

Borgheseből indulnátok? Parco Dei Dainit nem egészen értem, meg a buszt sem oda. (vagy a városból mennétek oda?)

Borgheseből simán le lehet sétálni a Popolo vagy Spagna felé, előtte nézz meg egy térképet a Pincióról, sok szép szökőkút van, érdemes tekeregni is.

Előzmény: erikanyu (24307)
Catella Creative Commons License 2017.01.28 0 1 24308

Rómában bármi előfordulhat:) Az egyházmegyei lapon 7,30-21,00 van, ugyanez a 060608 turisztikai lapon és egy művészetin is, de augusztusi sziesztával, a város lapján pedig 7.30-20.00. 

Előzmény: anblock_italia (24306)
erikanyu Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24307

Sziasztok! Kezd összeállni a márciusi programunk. Utolsó délután a Borghese parkban szeretnénk sétálni, és onnan bemenni a belvárosba. Kivitelezhető ez? Télen lesétáltunk a Borghese galériától a Barberiniig, de nem a parkon keresztül (féltünk, kicsit a sötétben). Most azt tervezem felmennénk busszal a Parco Dei Daini-ig, és onnan sétálnánk le a Popolóig, majd be Spanyol lépcső, amíg bírja a lábunk. Mit gondoltok, megvalósítható? 

anblock_italia Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24306

Május első napjaiban voltunk, és ott szobroztunk emlékeim szerint a szemerkélő esőben kb. fél órát. 2012-ben.

Előzmény: Catella (24305)
Catella Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24305

Santa Maria in Trastevere templomban csak augusztusban vagy siesta, többi hónapban este 8-ig (vagy 9?) van nyitva.

Előzmény: anblock_italia (24303)
vélemény Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24304

A templomokat akkor sem szabad szabad kihagyni, ha nem vagy "igaz hívő" . Az, hogy mennyi templomot és pontosan melyiket, az mindenkinek a saját ízlésétől  függ.  És attól, hogy mi esik útba és persze számít a nyitva tartási idő is. Szerintem   legalább a következőket bele kellene tenni: Sta Maria Tastevere, Gesu, San IGnazio, Sta Maria sopra Minerva, Aracoeli, Sta Maria del Popolo, Sta Maria Maggiore

Előzmény: Monte Negro (24302)
anblock_italia Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24303

Természetesen csakis segítő szándék vezérelt minket! :-) Ám néhány kis templomot feltétlenül meg kell néznetek, én sajnos egyáltalán nem vagyok hívő, de nagy élményekben volt részem általuk. Ha már úgyis rábeszéltünk a Trasteverére, az egyik legszebb ott van, de ha jól emlékszem, ebédszünet van, úgyhogy 3 után célszerű felkeresni.

https://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Maria_in_Trastevere

Előzmény: Monte Negro (24302)
Monte Negro Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24302

Igazatok van, újratervezés következik. Nem vagyok "igaz hívő" (ezt nem dicsőségként mondom), csak sokadik házassági évfordulónkat tervezem meg úgy, hogy a feleségem még semmit nem tud az utazással kapcsolatban (még a szabadságát is meg kell valahogyan oldani) és Rómában szeretném megerősíteni a kötelékünket. A tengerpartot azért terveztem be, mert szerettem volna látni a tengert ilyenkor és a Szt.István ház nagyjából abban az irányban van. 

A Trastevere-t beillesztem, valamint átgondolom a tervet ismét.

Segítség volt amit írtatok, köszönöm!

vélemény Creative Commons License 2017.01.28 0 1 24301

Félbe kellett szakítanom

Szóval

A Vatikáni napot nem az érkezési napra tenném, nagyon meg lehet csúszni.

A 2. nap programja kicsit zsúfolt ,az Angyalvár kiesik az útvonalból.

3. nap. Csatlakozom a többiekhez:  a tengerpart, a stadion felejtős. Sőt február közepén a Ostia Antica is. Gyönyörű de nem téli program. A Szt. István ház  megközelítésére bőven hagyjatok időt, messze van! Én a Szt. István ház után tenném a Trasterveret, a Gianicolot és az Angyalvárat. Rossz időben a Gianicolo  is kihagyandó. De ugyanez érvényes a 4. nap a Villa Borghese parkra is, én egyszer végig sétáltam február elején pötyörgő esőben. Lehangoló látvány.

Vedd komolyan amit janka írt fentebb, nagyon gyorsan múlik az idő,   az 5-10 perces csúszások délutánra szépen összeadódnak. Murphy mindig szorgalmasan dolgozik. Ha sietnél, akkor nem jön a busz, akkor kell sorban állni a mosdónál ,akkor nem jön szembe valami megfelelőnek tűnő étkezési lehetőség.

Továbbá csatlakozom anblockhoz: hol vannak a templomok?? Csak a Szt. Péter és a Pantheon szerepel a programban. A templomokat sajnos előre kell  tervezni, a nyitva tartási idők miatt. 

Előzmény: Monte Negro (24296)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24300

Csatlakozva az előttem szólókhoz: az Ottaviani környékét én is kedveltem, kevéssé turistás, de jó a közlekedése.

A Vatikáni Múzeumok után mi már sehová sem bírtunk bemenni (még a Bazilikába se), annyira "tömény" és feldolgozhatatlan. Bár mi elég aprólékosak vagyunk...

Nagyjából ugyanez a helyzet a második nappal is. Az Angyalvárat én imádtam, legalább két óra volt, a Colosseum, amiről azt hittem nem fog érdekelni, majdnem ennyi. A Fórumon pedig második alkalommal is több mint két órát voltunk... Ha a Kapitóliumi Múzeumokba nem is mentek be, akkor is kicsit soknak érzem. A Pantheon lehet tíz perc, de én tátottam a szám ott is vagy fél órát.

Én is kihagynám Ostiát és a tengerpartot, főleg, mivel sok elmaradás lesz az előző két napról.

Hogy honnan szebb a kilátás az egyéni, én a Pincio és a Gianicolo között vívódtam :) 

A Trastevere nekem is hiányzik, meg hát a Villa Borghese is, ha már arra is mennétek.

Összefoglalva: szerintem nem számoltad bele az "eltévedéseket", a csak úgy előbukkanó tereket, épületeket, templomokat, szobrokat, kapualjakat, palotákat; mindazt, amit csak ott fogsz észrevenni. Hiányzik a kaja- és kávészünet, a "csaktátjukaszánkatésnemcsinálunksemmit" idő. Szóval kicsit sűrűnek és rohanósnak tűnik. Szerintem.

vélemény Creative Commons License 2017.01.28 0 0 24299

A Sixtusi kápolna a Vatikáni Múzeumok egy része, nem külön helyszín,  a Szt. Péter tér a Bazilik előtti tér. Nem tudod, úgy meglátogatni a Bazilikát, hogy ne néznéd meg a teret. A Múzeumokba egy jegy van, nincs külön jegy a különböző útvonalakra. Kifizeted, bemész és bent azt nézel meg, amit akarsz és persze éppen nyitva van. DE! Én egyrészt mindenképpen foglalnék, nagyon hosszú  lehet a sor. Másrészt semmiképpen sem tenném az érkező napra. Ha késik a gép, bukod a foglalást. Illetve akármilyen kortán is érkezel, mire eljutsz a hotelig leteszed a csomagot majd  tovább a múzeumig, 11-nél nem érsz oda hamarabb , de inkább később.

Manipura Creative Commons License 2017.01.28 0 1 24298

A szallast nem ismerem, de az Ottaviano környéke nagyon jól ellátott ettermekkel fagyizókkal a Cola Rienzon közért, csenegeüzlet, kerületi oiac es egyéb üzlet tömegevel van, a via Barlettán jó non stop pekseg, es villamos valamint buszmegallo. (Pl. a Stadio Olimpicohoz jó 32-es busz is itt áll meg.) Utóbbihoz nem tartanak vezetett túrát, de ha szerencsed van a Ryan gep jobb oldalarol jo latasi viszonyoknál madartavlatból látható.

A Ciampinon ha nem kesik a gep es nincs feladott csomag,  már 1/2 9 - es busz is elerhető.

Tengerpart: sok-sok 4 napból valamikor  sokadik úton egy delutant aldoztam rá. A 3-ik napra igy sok lenne a kozlekedes en sem mennék  Ostia Anticára, vagy a tengerhez, egyetertek Anblock javaslatával. 

A Musei Vaticani rövid túrája is sok idöt igényel, nem különül el, nektek kell a múzeumok/termek/gyűjtemenyek neve alapjan az utvonalat kivalasztani, de a legtavolabbi Sixtus kápolnához el kell mennetek. Nagy az esély hogy "eltevedtek" ,  javaslom letölteni es tanulmanyozni a hivatalos honlapról a térképet.  (Egyebkent megujult a Musei Vaticani honlapja, több es egyre bővül a virtualisan bejarhato terület, es műtargyakat bemutató fotó is. Az új igazgató jól söpör, innovatív, lendületes.) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!