Keresés

Részletes keresés

_matteo Creative Commons License 2019.08.11 0 0 208

Köszi a gyors választ. Igazad van, lehet jobban járok egy hitelkártyával, úgy tisztább. Utána járok, eddig nem volt rá szükségem. Köszi még egyszer!

Előzmény: Jack35 (207)
Jack35 Creative Commons License 2019.08.11 0 0 207

Szia, igen létezik ilyen. Amivel számolnod kell, hogy itthonről nehezen tudod elintézni hacsak nem beszélsz perfektül franciául és felhívod ott telefonon. Hivatalos weboldallal rendelkező vállalkozásnál még nem láttam olyat, hogy ne kértek volna kauciót. Legtöbbször a szállásadónak vagy annak az ismerőséjé az autó és  ezek 'okosba' mennek. A nyelvi nehézségek gondot jelenthetnek. Az ilyen üzletek általában rizikósak, meg sokszor drágábbak.....

Egyszerűbb ha valamelyik banknál kérsz egy hitelkártyát és ha hazajössz visszadod ha nem kell.......

Előzmény: _matteo (206)
_matteo Creative Commons License 2019.08.10 0 0 206

Sziasztok!

Több helyen olvastam, hogy találtatok olyan autóbérlési megoldást, amihez nem szükséges hitelkártyás kaució. Remélem tudtok segíteni. Köszönöm.

mutuka Creative Commons License 2019.07.29 0 0 205

Köszi a beszámolókat! Rumot kaptatok? 1 üveggel vártak minket is, a híres ti'punchot keverték ki nekünk a házigazdák, háát nem lett a kedvenc "koktél". Grande Ansén az egyik étteremben aperitívnek kaptunk, hát nem tudom milyen rumból készítették, de méregerős volt, fulladozdunk rendesen, ők meg röhögtek, hogy nem bírjuk :D 

A Levelt érdemes figyelni, gyakran ki lehet fogni azért irányonkénti 100eur körüli jegyet. Mi kb 2 héttel utánatok voltunk, előtte majd 1 évvel, december-január környékén megvéve a jegyeket. Talán egy bugnak köszönhetően, de meglehetősen olcsón tudtam hozzáadni a foglaláshoz az étkezést és az egyik legjobb repülős kaja volt, amit ettem! Jövőre Martinique szintén így olcsó jegyekkel.

Előzmény: p6y8tt (204)
p6y8tt Creative Commons License 2019.07.28 0 0 204

Basse Terre

6 éjszakát töltöttünk a sziget ezen a felén, és nem bántuk meg.

Szállásunk a Oasis de Grande Anse, Deshaies-ben. Amint a név mutatja, közel a híres Grande Anse strandhoz. 
Már útközben ahogy a sziget közepén átautóztunk, láttuk, hogy a sziget ezen része teljesen más.  Végül egy kis kavarodás után sikerült megtalálni a szállásunkat, ami maga a paradicsomban volt. A bungalók előtt kolibrik a virágoknál, fantasztikus kilátás és a házigazdák ajándékát a medencénél kortyolgatva fogyasztottuk el nézve a naplementét, soha rosszabb kezdést.

Ha már témánál vagyunk, nekünk legjobban a Carib nevű sör tetszett, igaz nem helyi hanem Trinidad és Tobagói.

Következő nap délelőtt strandolás a Grande Anse-n. Alig pár ember, gyönyörű környezet. Végigsétáltunk az egész partot, ha valaki csak egyszer strandolna az jöjjön ide. A strand mellett büfék, nagyjából hasonló kínálattal. Sajnos nekünk az ajánlott büfékocsi kimaradt. Délelőtt megnéztük az állatkertet, itt a fő attrakció nem is maga az állatok hanem az egész környezet és függőhidak.

Másnap korán nekivágtunk, hogy meghódítsuk a La Soufriere csúcsát. Szegény kis kocsink szenvedett felfelé rendesen, de felértünk a parkolóba. Majd szépen nekivágtunk először a dzsungelben majd egyre ritkulóbb környezetben. Közben jöttek-mentek a felhők és ahogy egyre magasabbra értünk beállt a köd és az erős szél. Mi a rövidebb, de meredekebb utat választottuk, felfelé simán bevállalnám legközelebb is, de lefelé inkább érdemes kerülni a meredekség és a csúszós sziklák végett. Fent már igazi cudar idő volt, orkán szél és záporok. Fent sétálgattunk, sokat nem lehetett látni inkább csak érezni a gázokat. Ennek ellenére hatalmas élmény volt, maga a túra és a környezet is. Lefelé elkaptunk egy hatalmas esőzést, utána olvastam csak, hogy a parkolónál van egy meleg vizes medence. Ha tudtam volna lefele biztos beleülünk egyet :)

A vulkán után lementünk Fort Delgrès-hez lényegében megszáradni. Igazából ez egy régi vár, szép kilátással. Vulkán után levezetésnek pont jó program.

Ezután következő a Carbet vízesés, ahova szintén elég kaptatós, egy sávos út visz fel, szerencsére reggel nem jött lefelé senki. Itt már látogatóközpont is volt, a vízeséshez végig kiépített útvonallal. Sajnos a közvetlenül a vízesés mellé vívő útvonal le volt zárva földcsuszamlás miatt. Illetve itt jó lett volna egy másik útvonalat is kipróbálni ahol egymás fölött látszik mindkét vízesés. Délutáni programnak a 

Distillerie Longueteau azaz az egyik rumüzemet választottuk. Szervezett idegenvezetés nem volt, egy bolt és majd besétálhattál a földúton az üzemhez ami a kinézet alapján szinte hihetetlen, hogy működőképes. 

Ezer éves, darabokban álló gépek 1-2 magyarázó táblával. Mikor épp ott voltunk befutott egy Jeep-es kis csapatos magánszervezős csapat, ahol a túravezető kitépett egy cukornádat és kóstoltatott és mesélt is kicsit. 
Azt nem tudom, hogy most azért, mert nem volt szezon, de hatalmas lehetőség lenne abban, hogy megérkezel, felültetnek egy traktor platójára, bemenni a cukornád ültetvény közepére és kitépni egy szálat, végigkóstoltatni (cukros víz íz) majd végigmutogatni a gyárat ami után a boltban kóstoló és vásárlási lehetőség. De ez a potenciál az egész szigetre jellemző, de valamiért ez is a szépsége, hogy nem egymást érik a resortok a parton. Azért így is volt kóstolni, és hála a nagy poggyásznak hoztunk is bőven belőle.

Ezt követően lehajóztunk Terra-de Haut-ra, ami egy kicsit csalódás volt. Maga az öböl és a Napóleon erőd szép volt, de úgy ennyi. Próbáltunk keresni valami szép strandot és nem nagyon találtunk, megnéztük a Plage de Pompierre-t, de teljesen elhagyatott volt mintha valami hurrikán végigsöpört volna az egész parton. Ami vicces volt a szabadon kószáló kecskék az egész szigeten. Emellett sikerül pár leguánnal is találkozni.

Utolsó nap délelőtt még egy utolsó strandolás a Grande-Anse-n majd botanikus kert, ami szintén nagyon szép volt. Vannak különleges növények, lehet papagájt etetni, szerencsére szép időt fogtunk ki.

Összesítve nagyon jól éreztünk magunkat, bármikor visszamennék, de annyi szép hely van a világon :)
Annak ellenére, hogy először még így a 10 nap miatt gondolkodtunk, hogy átmegyünk másik szigetre végül nem fért bele minden tervezett program. Még pár túra lehetett volna a kisebb vízesésekhez (Saut d'Acomat), illetve még szép időben még egy nap strandolás jó lett volna. Ételekben nagyon sok halat ettünk, a sült banán köretnek nagyon ízlett. A helyi csirkék jóval soványabbak, ezáltal az ételek is kisebbek.
Az árak azért magasabbak mint itthon, a boltokban hétvégén főleg nagy sorbaállás erre fel kell készülni, de elég nagy a nyugalom mindenhol :)

A mobilnet szinte használhatatlan, szóval ezzel ne nagyon számoljon senki, vétel azért nagyrészt volt.

Előzmény: p6y8tt (188)
p6y8tt Creative Commons License 2019.07.28 0 0 203

Mikor mi mentünk, akkor drágábbra jött volna ki a LEVEL, de másodszorra már szerintem elég lenne nekem is a kézipoggyász.

Előzmény: mutuka (200)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.27 0 0 202

Főleg, hogy a legtöbb apartmanban van mosógép. Mi is mostunk...

Előzmény: mutuka (200)
mutuka Creative Commons License 2019.07.27 0 0 201

Sixt.fr-nél közvetlenül kicsit olcsóbbra jött ki, mint a közvetítőknél, kb 13 EUR/nap közepes biztosítással, és 200 EUR deposittal. Kérdeztem pár helyit, de 800-1000 EUR letétet kértek, vagy 25-30 EUR/napot. Gumik az egyik kocsin durván rossz állapotban voltak, de másnap visszavittük, és simán kicserélték, a kocsit! Egyébként teljesen rendben volt velük minden kommunikáció, ügyintézés.

Előzmény: ZenX73 (197)
mutuka Creative Commons License 2019.07.27 0 0 200

Ezt mondom én is, még ha mindenképp meg akarja venni a feladottat, akkor is olcsóbb a LEVEL. A társaságunkból pedig mindenkinek elég volt a kisgurulós+egy kisebb, vagy hátizsák+oldaltáska. Az az 1-2 mosás belefér.. 

Előzmény: Jack35 (198)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 199

Heliconia Rentacar  8 Eur/nap+3 Eur full biztosítás  Hyundai I20  5 ajtós szinte új 25.000 km-es autó béreltünk. Deposit 1000 EUR. Nagyon korrektek.

Előzmény: ZenX73 (197)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 198

Nem, 1 db 23 kg-os feladott nagybőrönd 35 EUR egy útra....oda-vissza 70 EUR. A 10 kg-os gurulós kézi  amit fel is adhatsz vagy a fedélzetre vihetsz + 1 db kisebb ingyenes

Előzmény: ZenX73 (196)
ZenX73 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 197

Autóbérlés teljes (!)biztosítással nekünk egy kint élő német csajtól 25 euró/nap volt. 1.2-es Polo, márc 29-április 10ig. Akkor az autókölcsönző oldalakon 10-15 euroval lett volna drágább. Kauciót se kellett fizetnünk. Pedig előtte direkt ezért intéztem hitelkártyát. :)

Az autókölcsönzős árak április 6.-a körül zuhantak meg (rentalcars) ekkor már ott is lehetett volna bérelni 15/nap ért.

Előzmény: Jack35 (195)
ZenX73 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 196

Az ár amit írtam abban benne van a csomag is.

Tavaly AirFrance-el voltunk 144.000 Ft padlóáron, ami csomaggal 170-175-re jött ki. (per fő). Előtte évben sajnos nem jött össze akkor a legolcsóbb jegy 132 lett volna.

A Level-nek tényleg jó árai vannak, de ha a csomagot hozzáteszed, akkor már lényegesen többre jön ki, Egy párizsi fiatalnak tök jó. 1 napos munkabéréért kiugrik 4-5 napra. Nekik elég a hátizsák. Nekünk azért kell 1 bőrönd.

XL airways csomaggal is jó árat ad, viszont a tripadvisoron borzasztóan lehúzzák. Nem megbízható.

Ami vicc sokszor olcsóbb külön megvenni az AirFrance BUD-PAR majd PAR-PTP jegyeket, mintha BUD-PTP-t vennél.

Márciusig van idő... Tavalyi tapasztalatból kiindulva, azért november végéig érdemes jegyet venni, hogy tudjál hozzá olcsóbb, jó szállást is foglalni.  Mi szeretnénk a megint ugyanoda menni. (http://www.residence-bougainvillee.com) Tiszta, csöndes, zárt, biztonságos szállás, 50 méterre tőle jó étterem (ami csak péntek-szombat van nyitva). Carrefour bevásárlás kb 1 km, kocsival 5 perc.

Sajnos az árban szerepet játszik a forint mélyrepülése is.

Jack35: Nektek csomaggal volt 2x99?

Előzmény: mutuka (192)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 195

Ha hiszed ha nem, idén fele annyiért voltunk Gwadán Level+fapaddal mint tavaly Martinique-on AIRCaraibes-el. A szállás is és az autóbérlés olcsóbb volt és most 17 napot voltunk nem 10-et. Nekem számít az ár is.  

Előzmény: mutuka (194)
mutuka Creative Commons License 2019.07.24 0 0 194

Ráadásul odafelé az időpont sem passzol. De igen, érdemes megnézni az opciókat Bécsből is, már ha elég közel van neki. Ha kényelem+biztonság, akkor AF, ha olcsóság akkor fapad+LEVEL.

Előzmény: Jack35 (193)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 193

Én Bécsből Transavia-val mentem ami 34,99 EUR volt ami egyből Orlyra visz..... Nincs reptérváltás.....Pestről is megy, de onnan sokkal drágább.

Előzmény: mutuka (192)
mutuka Creative Commons License 2019.07.24 0 0 192

NP, egyébként annyira nem is az. Nem tudom hogy jött ki a matek, de ha 400eur a CDG-PTP, ahhoz kell tenni egy AF BUD-CDG-t, ami mondjuk 100eur simán megvan, az kb pont annyi, mint amennyiért akcióban lenni szokott végig AF BUD-CDG/ORY-PTP, amibe benne van az ingyenes reptérváltás. AF-nél az alapárban ugyan nincs feladós, az +ban fizetni kellene, de nekem azt a +20 000 Ft-t megérné a kevesebb kockázat. Mindazonáltal feladottal együtt, esetleges párizsi szállással együtt még mindig olcsóbbra jön ki egy ryan/easy+LEVEL.

Előzmény: p6y8tt (191)
p6y8tt Creative Commons License 2019.07.22 0 0 191

Most nézem mekkora baromságot írtam, igazad van. Az XL-est részt simán átfutottam.

Előzmény: mutuka (190)
mutuka Creative Commons License 2019.07.22 0 0 190

Elvileg elég lehet. Ellenben mivel külön jegyek, késés esetén nem tesznek át, bukod az XL jegyet. A módosítás, törlés asszem legkésőbb 12 órával korábban lehet, pénzért. Akkor inkább végig Air France. Vagy reggeli AF+ délutáni Level. Igaz reptérváltás, de akkor ha nincs késés, van idő még egy fagyira is a városban. Vissza meg délelőtt ér be a Level, az esti AF-t bőven eléred.

Előzmény: ZenX73 (186)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 189

Nagyon  drágán veszitek a repjegyet szerintem, én LEVEL-el voltam és oda-vissza ORI-PTP-ORY  2x99 EUR/fő fizettem ami 65.000 Ft .........

p6y8tt Creative Commons License 2019.07.21 0 1 188

Sziasztok,

Elég régóta neki akartam esni egy beszámolónak, hiszen én is sok segítséget kaptam itt.

2018 Nov 3 és 13 között töltöttünk 10 éjszakát a szigeten, ebből 4-et Sainte Anneban illetve 6-ot Deshaisben.

Repülés

Air Francia akcióban vettük a jegyeket 125e Ft fejenként feladott poggyásszal, azóta se láttam ennyiért nálunk jegyet inkább 150-160e körül megy. Nekünk is CDG-Orly reptérváltás, oda-vissza is volt rá 6 óránk szóval nem volt probléma. Egyik irányban 40 perc volt, másikkal valamivel több mint egy óra. Sajnos a karib tengeri monopol utakra nem a felújított 777-eseket küldte, de attól eltekintve, hogy régi volt az IFE, az ellátás és a kényelem is rendben volt (economy).

Autóbérlés

Autót a Holiday Autos oldalán foglaltunk a Flizzr szolgáltatónál. Teljes biztosítást nem kötöttünk, így 50e-ből megúsztuk a Seat Ibiza kategóriát, mi egy alig használt Reanult Clio-t kaptunk, viszont azért gyenge motorral. Ez Grande Terrén nem probléma, Basse Terrén, viszont azért volt pár útvonal ahol kicsit megszenvedtünk. Az utak jó minőségűek, viszont néha főleg az előbbi szigetrészen tényleg előfordulnak dugók. A közlekedési morál rendben van, semmi probléma nem volt.

Időjárás

Már a reptéren megcsapott minket a trópusi időjárás, a meleg pára. Sajnos elég változékony időnk volt, a helyiek is mondták, hogy ennél tisztább szokott lenni az idő. Minden nap esett az eső, de a programokat mégse befolyásolta negatívan, amilyen gyorsan elered néha olyan gyorsan el is áll és kisüt a nap. Napközben 28-30 fok, este 24-25 fok.

Sainte Anne

Szállásunk Location soleil vacances 5 -Sainte Anne, Airbnb
Itt kaptuk ajánlásképpen, tágas apartman egyszerű berendezéssel, szerencsére légkondival. Anélkül szerintem nehéz lenne elaludni magyar embernek arrafelé. A szállás mögött közvetlenül a tenger, az időeltolódás miatt minden reggel megnéztük a napfelkeltét. Rövid sétára a városi strand és a főúton lévő pékségek és kis üzletek. Annak ellenére, hogy ez egy nagyobb üdülőtelepülés azért nagy éjszakai életre ne számítson senki. A városi strand szép és tiszta. 

Grande Terre

Első nap pihenéssel, strandolással telt, második nap meglátogattuk a Pointe des Châteaux-ot. Elég viharosan időjárásban, hatalmas hullámokkal, a közelgő hatalmas zivatar miatt végül a keresztig nem mentünk fel, de megbeszéltük, hogy ide visszatérünk majd tisztább időben.

Másnap sikerült is, körbejártuk a kereszt környékét is. Érdemes kicsit elidőzni, mindenhol kicsit más a látvány, majd kicsit visszaautózva vadstrandoltunk egyet a hullámoktól védett öbölben.

Ezt követően délelőtt strandolás, sajnos a tervezett Bolis Jolan helyett újra a városi strandot, ezt kicsit bánom, hogy nem néztük meg. Kora délután megnéztük a Cimetière de Morne-à-l'eau, azaz a nagytemetőt, érdekes látvány volt, de nem olyan dolog ami sokáig leköti az ember-t.   Délutáni programra marad a mangroveerdős kayakozás ami az egész nyaralásunk legjobb programja volt. Útközben szakadt az eső, imádkoztunk is, hogy mire odaérünk megálljon. Végül odaértünk Yalodé kayak-hoz és kitisztult az idő és este 6 körül vízre szálltunk. Mivel mi nem tudtunk franciáúl ezért kicsit kevesebb információt tudtunk meg, de Pascal próbált minél több tudást átadni erről a különleges ökoszisztémáról. A kayakokról a víz közepén egy üveg rum és pár kísérő segítségével nézhettük a naplementet, fantasztikus látvány és feletted repülnek a madarak, alattad ráják, halak. És a végén még vár egy meglepetés is. Ha valaki megy a szigetre, ezt ne hagyja ki, felejthetetlen élmény. Következő írás Basse Terre.

p6y8tt Creative Commons License 2019.07.21 -2 0 187

1 óra 50 perc bőven elég, ha lekésed az AF átrak a következő (ami vélhetően másnap), de elég kicsi az esély, hogy késsen annyit, hogy gond legyen. 

Előzmény: ZenX73 (186)
ZenX73 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 186

Sziasztok!

Szervezem a jövő évi utat. CDG-PTP XL-Airways 400 Euro (csomaggal) 10:20 kor indul. CDG-re, a 6:00kor induló AirFrance, 8:30 as érkezéssel. 

Vagyis van 1:50 percünk. Szerintetek ez elég?

Mi történik, ha késik az AirFrance? Nem vagyok rutinos átszállós utazó.

Jelenleg 550 euróból jönne ki minden (márciusi indulás), időben spórolhatnánk, nem kell repteret váltani. Kis szerencsével, kis akcióban megvennénk az XL jegyet, utána meg kivárni az akciós AirFrance jegyet, és 450-500 Euróból megvagyunk csomaggal együtt.

Maria Galante-re is szeretnénk menni vagy 5 éjszakára. A google earth-ön nézve szuper partok vannak.

Valaki már kompolt oda? Nagyon kevés infót találtam. Autóval tudunk kompolni? Egy 10kmx10km es sziget. Kell közlekedési eszköz.  Guadaloupe-ra megérkezve bérelnénk kocsit 12-13 napra, és azt vinném át.

incredibad Creative Commons License 2019.07.12 0 0 185

Köszi a beszámolót! 

Előzmény: Jack35 (178)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 184

Mi a Grande Terrén St Anne-ban laktunk, nem nagyon mentünk a Grande terre felé. Nálunk állandó volt a szél.... Szerintem évszakonként más-más az időjárás. A lényeg, hogy nekünk Martinique jobban tetszett. 

Előzmény: ZenX73 (182)
mutuka Creative Commons License 2019.07.07 0 0 183

Szikla? Hol? Igaz nem jártuk be az összes strandot, de elég sokat! 1 helyen találtunk köveket, Anse Bertrandon, de nem sziklákat.  

Előzmény: Jack35 (181)
ZenX73 Creative Commons License 2019.07.06 0 0 182

Nem tudom hány évesek a gyerekeid, de 5-6 évtől simán le lehet mászni.  5-6 méter volt, a kötél csak kapaszkodónak kellett. Onnan nem messze ágazik le az ösvény a nagy 1xx méteres vízeséshez. Nagyon keskeny csúszós mellékösvény volt, mi kihagytuk, mert 2 órát irt, és már délután volt. Biztos van könnyebb út is. No majd márciusban újra. Ja igen, amikor mi voltunk (március végétől) akkor is volt 1-2 helyen hínár, de simán volt tiszta partszakasz is. a Legjobbak a nyugati részen. Alig volt valaki. Szemét semmi.  Szuper volt.  Gosier környéki pálmafás strandok is szépek, de ott többen voltak, gyereknek valók, mert voltak leguanok, lassan mélyült, nem hullámzott annyira. 

Előzmény: Jack35 (179)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 181

Most minden strandon eszméletlenül sok tengeri fű van ! Büdös, ronda, stb .

https://nepszava.hu/3042138_8850-kilometeres-buzos-algaszonyeg-lepte-el-az-atlanti-oceant

Nem lehet bemenni sehol derékig, hogy ne ütközzél sziklába, kőbe ! Martinique-n ilyen nem volt, szép puha homok volt a vízben.

Előzmény: mutuka (180)
mutuka Creative Commons License 2019.07.05 0 0 180

Guadeloupe-n pár iszonyat szép és jó strand: Plage de Grande Anse, Plage de La Perle, Plage Clugny, Grande Anse- feketehomokos, Grande Terrén meg a Caravelle a nr1, de jó Bois Jolan is. Ezek közül talán a Plage de Grande Anse volt csak nagy hullámos szeles novemberben, az tényleg nem annyira gyerekbarát, de a látványa annak is csodás, valamint alig volt ember.
Vízesés van több is, a kötélhágcsósban pont nem lehet fürdeni de van pár másik, ahol igen, nagy élmény! A Tripadvisoron egyébként tök jó leírásokat találni róluk, van azért ami kicsit "könnyebb" terep.
Valóban nagyon kevesen beszélnek angolul, és valóban nagyok a dugók, de szerintem mindennel együtt csodás a sziget!
Martinique nekem tavasszal lesz, kiváncsi leszek a különbségekre.

Előzmény: Jack35 (179)
Jack35 Creative Commons License 2019.07.05 0 0 179

Most Gwadán nagyon megszívtuk a túrát, mert a Carbet vízeséshez akartunk menni és  már kb 300 méterre voltunk tőle de az utolsó szakaszt egy kötélhágcsón lereszkedve kell megtenni!! Kb 10 méter magasról és visszafelé fel ! Ezt senki nem írta le egyetlen útileírásban sem ! Nagyon veszélyes !! Képzeld eljutsz 1,5 óra alatt a vízeséshez,az esőerdőn keresztül és nem tudod megnézni mert nem tudsz kötélen  le és felmászni vagy van 2 kisgyermek veled !!!

Előzmény: ZenX73 (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!