Keresés

Részletes keresés

mutuka Creative Commons License 2019.01.04 0 0 141

Igen sajnos trógerek. Nekem Bécs a transzferrel együtt számolva nem lett volna árban jobb opció, és sajnos az easy is drága volt a dátumaimra. A Level wifi elvileg ingyenes, de simán kibírható az a 6 óra nélküle. A gyerekeknek meg tablet tele mesével :) Ja és menjetek el az állatkertbe, tuti élvezni fogják a lombszinten a függőhidakon mászkálást (már persze ha elég idősek már hozzá)!  

Előzmény: Jack35 (140)
Jack35 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 140

A másik gond ugye,hogy  a Ryan hiába olcsóbb, ha kézipoggyászt csak 6 EUR/db vihetsz a fedélzetre + szétültet ha nem veszed meg a helyed. "olcsó húsnak híg a leve "

Előzmény: mutuka (138)
Jack35 Creative Commons License 2019.01.04 0 0 139

Köszi az infót. Mi is így megyünk, csak 2 pici gyerekkel+csomagokkal nem akarok BVA-ra érkezni, tudtam a Vuelingnél jegyet szerezni 17,99-ért ami CDG-ra érkezik. Úgy tudom a Wifi fizetős, lassú és tényleg nem éri meg.

Előzmény: mutuka (138)
mutuka Creative Commons License 2019.01.04 0 0 138

Novemberben voltam, 200 eur volt ORY-PTP +kb 15 000 Ft a Ryan, +30 eur transzfer BVA-Párizs (ORY-t nem számolom, mert azt meg lehet úszni 1+1 vonaljeggyel) +kb 15-15 000 Ft 1-1 éj szállás. Legyen durván 120 000 Ft összesen. Így láttam kicsit Párizst is, és biztonságosan nem aznapi csatlakozások. Feladott csomag nem kell, össz 2 hétre elég volt 1 hátizsák. Egyébként a legolcsóbb jegyben az AF-nél sincs feladott. A Level teljesen rendben volt, viszonylag új A330-as gépek, tisztességes lábtér, normális személyzet. Az étel ital a szokásos repcsis árakon, jó választék és egyébként finom! Ami negatívum, a wifi a fedélzeten sem oda, sem vissza nem volt használható, valamint a honlapjuk meg az ügyfélszolgálat csapnivaló.  

Előzmény: Jack35 (137)
Jack35 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 137

A fórumokon írják, hogy a tengerentúli LEVEL más mint az európai desztinációk. Mint írtam, nekünk nem fontos a fedélzeti kiszolgálás az árkülönbségből veszek olyan enni és innivalót amire nekünk szükségünk van. Mi taxival 1 óra alatt értünk át Orlyról CDG-ra.

Előzmény: ZenX73 (134)
Jack35 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 136

+46 EUR volt a feladott 23 Kg poggyász. Bécs-Párizs(CDG)-Bécs 36 EUR/fő

Előzmény: p6y8tt (135)
p6y8tt Creative Commons License 2019.01.03 0 0 135

Gondolom plusz a feladott poggyász hozzá még egy 20-as és a párizsi repülőjegy. Mi is nézegettük tavaly, de többre jött ki itthonról ezeket még hozzáadva mint kompletten az AF.

Előzmény: Jack35 (133)
ZenX73 Creative Commons License 2019.01.03 0 0 134

Most (Airfrance) BUD-PTP olyan 194 000 Ft, ha direktben erre keres az ember. Azonban ha Külön veszi meg a jegyet BUD-PAR majd PAR-PTP akkor simán kijön 144 000 ből.  Észnél kell lenni, mert sokat lehet spórolni. 

Mi nem voltunk még ilyen átszállós, reptérváltós utazáson, majd leírom, hogy ténylegesen mennyi idő kell a reptérváltáshoz.

Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz az utatok a LEVEL-el, majd kérlek írd meg.  Sok jót nem olvastam róluk, de a 75000 ft az nagyon csábító, 30-40 ezer/fő megtakarítás az vagy 5-6 vacsi kint!

Előzmény: Jack35 (133)
Jack35 Creative Commons License 2019.01.02 0 0 133

Iberia fapados lánya megy Guadeloupe-ra, LEVEL a neve. Én olcsóbban foglaltam mint 75 ezer......

Előzmény: logisztika (132)
logisztika Creative Commons License 2019.01.02 0 0 132

Az Ibériának minden évben van akciója, most is lehet foglalni, Párizsból 75.000ft/fő.

Előzmény: Jack35 (131)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 131

Akkor van szívás ha a Budapesti járat nem indul el időben.......Akkor mondjuk áttesznek egy másnapi járatra és lesz 1 éjszakátok ingyen Párizsban. Párizsba ha munkanap mentek óriási dugó szokott lenni. Mi 1 nappal előtte megyünk Párizsba a szállás sem vészes szerintem 85/EUR 1 éjszaka családi szobában a Novotelben 4* Mi inkább visszafelé taxival megyünk a 2 reptér között nem sokkal drágább mint a tömegközlekedés 55 EUR/autó.

Előzmény: ZenX73 (130)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 130

Fel kell venni a csomagot, de buszjegyet adnak, ez benne van a repülőjegy árában. 20-30 percenként mennek a buszok CDG-ORY között 70-80 perc a menetidő. Volt 3:15 is átszállási idős járat is de, ez nagyon kicentizve van. Csomagfelvétel 20-30 perc Ha pont várni kell a buszra +30 perc. Ha dugó van +80 perc. + csomagfeladás idő. Párizsi reptéren nem voltunk még, az is idő míg megtaláljuk, hogy mi merre.  És már le is késtük a járatot. Az Airfrance ügyfélszogálata azt mondta úgy vannak az átszállási idők kalkulálva, hogy elégnek kell lennie, nem szoktak lekésős utasok jelentkezni. Most nézegettem a Transavia fapadost. Oda megalvással jó, azonban max 10-15 ezerrel lett volna olcsóbb 1 fő esetén, de az alvás elviszi a különbözetet. 

AirFrancenél októberben volt 144.000 forintért is jegy, de vártam, hátha lesz december elején reptérváltás nélküli lehetőség is. Nem lett. Tavaly volt. 

Előzmény: Jack35 (129)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 129

Az AirFrance-nak előnye,hogy pesten feladod a poggyászt,és remélhetőleg Guadeloupe-n megkapod.A transzfer is benne van párizsban a 2 reptér között?

Előzmény: ZenX73 (127)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 128

A Bécsi reptér fényévekre van Budapestitől, az a cirkusz ami ott van az...........Ezért megyünk Guadeloupe-ra, mert szinte olcsóbb mint ha elmegyek a horvát tengerpartra.......Hátránya a hosszú utazás......

Előzmény: ZenX73 (127)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 127

Az tényleg nagyon jó ár. Bécsi indulással csak az Airfrance-t néztem, de úgy jóval drágább lett volna mint Pestről. Nekünk így 23 kilós bőrönddel 170/fő (530 euro) volt a repjegy. Az is az Airfrance mellett szólt, hogy van magyar nyelvű ügyfélszolgálat. Angolul nem adnak el, de azért ez megnyugtató. Ti nagyon jó áron mentek. Szinte olcsóbb mint egy repcsis nyaralás Görögországba. (Nyáron ott szállás 45 euro alatt nincs)

Előzmény: Jack35 (126)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 126

Igaz, mi június 17-én megyünk amikor nincs már szezon, a LEVEL Párizs-Guadeloupe 200 EUR volt oda vissza/fő.Akár az AIRFrance akár az AIRCARAIBES sokkal drágább volt erre az időszakra. Nem volt drága a bőrönd,1 db 23 kg 56 EUR volt. Voltunk idén Martiniuqe-on nagyon tetszett,akkor AIRCARAIBES-el voltunk az sokkal drágább volt. Sajnos a gyerekeim nem ették meg a fedélzeten kapott ételt,így ez számunkra nem fontos. Nálunk van 2 pici gyermek (9 ill 7 éves) így már nem mindegy mennyi a repjegy. Ha kiszámolod mennyi az,hogy ha Párizsba a CDG-re érkezel csomagokkal 2 gyerekkel nem lehet tömegközlekedéssel átmenni Orly-ra. Mi Bécsből megyünk sokkal olcsóbb a fapados jegy Párizsba a Transavia pedig egyből Orly-ra érkezik,mi 1 éjszakát ott is maradunk a tavalyi tapasztalatokból kiindulva(sajnos a gyerekek nem bírják egyhuzamban). Sajnos hazafelé nincs Orly-ról járat,csak CDG-ről,amikor mi megyünk. St Francois-ban foglaltunk szuper apartmant tengerparti 70 nm-es 2 hálószobás+ nappali klímás 2 kültéri medencés 23 EUR/ nap !!!!! :))))))

Van GPS,oda lehet találni mindenhoa szerintem,nem nagy ez a sziget sem. A szúnyogoktól ne félj, így is úgy is agyoncsípnek :)))

Előzmény: ZenX73 (125)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.31 0 0 125

Nem. AirFrance. Néztük mi is a Level-t, de Fapados->Párizs->transzfer (esetleg szállás) -->transzfer--->Level nem lett volna lényegesen olcsóbb. Ráadásul a Level-nél elég magas volt a csomagdíja. Az AirFrance-nál 4-5 hetente mindig van akció. Ezt vártuk ki. 6 órás átszállási idővel megyünk, féltünk a 3:15-östől. Tavaly volt reptérváltás nélküli lehetőség is.

Azért milyen jó a franciáknak. Level-el oda-vissza 300 euro. 2-3 napi munkabér.

Ti mikor mentek?

Szállás keresünk még olcsón. Petit-Bourg ban foglaltam szép apartmant, felmondási lehetőséggel. 40m2, éjjel-nappali recepció 50 euro/nap. Deshaiesben is lenne 35m2 40 euro/nap ért, szebb a környezet, de több lehet a szúnyog, nincs recepció, ami azért hasznos lehet valamilyen probléma esetén. (pl orvosi helyzet), plusz esti érkezéskor helyismeret miatt nehéz megtalálni. (kavarogtam és már sokszor földúton Görögországban esténként, hogy hol is a szállásunk... :) )

Előzmény: Jack35 (124)
Jack35 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 124

Level-lel mentek ti is? 

Előzmény: ZenX73 (123)
ZenX73 Creative Commons License 2018.12.30 0 0 123

Sziasztok! Tavaly sajnos elmaradt az út, de most tudtunk jó áron repülőjegyet venni, márc 29-április 9 ig. Szállást Petit-Bourg ban találtunk szimpatikusat 50 Euro/nap ért. Még lemondható. A nyugati részen szerettünk volna, de messzinek tűnik a repülőtértől. Petit-Bourg ról van valakinek tapasztalata?

Jack35 Creative Commons License 2018.11.26 0 0 122

Sziasztok,örülök,hogy van ilyen topic,most találtam rá......Idén voltunk Martinique-on és annyira tetszett,hogy nyáron megyünk Guadeloupe-ra. Sikerült olcsón venni repjegyet :))))))))))) Már várom. :)

ercsi970 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 121

Szia Dana! Mi is megyünk jövő márciusban, és azt szeretném kérdezni, melyik cégnél foglaltátok a bálnalest, illetve mennyi az esély márciusban látni őket? Akár mindegyik túrán?

Előzmény: DanaEllenRipley (108)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2018.10.23 0 0 120

Üdv a topiknak!

Volt évfolyamtársnőm a legutóbbi időkig G-on élt. Férjhez ment egy fr. orvoshoz (talán orvos, nem ismertem), és letelepedtek a szigeten - már vagy 25 éve. Sajnos megszakadt a kapcsolatunk, és mint ott élő, nyilván nem olvas turista-forumokat. Úgy tudom, több magyar is él még ott.

p6y8tt Creative Commons License 2018.10.21 0 0 119

Benne van a jegy árában, gondolom Air France szintén.

Előzmény: ercsi970 (118)
ercsi970 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 118

Sziasztok!Szeretném kérdezni, hogy Párizs CDG-ről Orlyra a transzfer buszért kell fizetni, vagy benne van a repjegy árában? 

p6y8tt Creative Commons License 2018.07.17 0 0 117

Szia, végül ennek a nagyobb apartmanja lett a választásunk 4 éjszakára, 6-ot pedig Deshaiesben leszünk az Oasis De Grande Anse-ban. Már vágjuk a centit :)

Előzmény: DanaEllenRipley (111)
Szkalek Creative Commons License 2018.06.04 0 0 116

Szia, én sok robogót nem láttam. Szerintem túl nagy ahhoz a sziget. Cuccok szállítása is nehézkes, gyakran esik is. A hegyre egy robogó fel sem megy. Me egy kicsit agresszíven vezetnek. Szerintem ide nem praktikus. Nekem van motoros jogsim, de eszembe sem jutott. Lehet hogy öregszem?

Előzmény: Edepocak (115)
Edepocak Creative Commons License 2018.05.24 0 0 115

Sziasztok,

 

tetszik a topik, köszönjük az értékes infókat!

Próbálunk minél jobban tájékozódni, nászutat szervezünk jövő márciusra.

Robogóbérlésről mit gondoltok, van esetleg tapasztalatotok?

 

Rutinos utazók vagyunk, a autóbérléssel sincsen semmi gondom, de nagyon szeretünk kisebb helyeken, szigeteken motorozni, robogózni. Ha nincsenek nagy távolságok, akkor sokkal praktikusabbnak tartom (gyors, olcsóbb). 

Nem rendelkezem motoros jogsival, ezért 50-es robogó jöhet szóba! Igen tudom, hogy az kicsi... de Mi párommal sportosak, kis termetűek vagyunk :)

Több görög szigetet is felfedeztünk már így (pl. Kefalóniát, ami azért dimbes-dombos) gond nélkül. Ellenben nem mindenhol engedik az 50es robogót két személlyel, Franciaországban sem. De mivel ez egy sziget, karibi lazasággal, hátha :) 

Láttatok esetleg másokat így közlekedni a szigeten? Bérléssel kapcsolatban tapasztalat? Basse-Terre, szóval a sziget nyugati, dombosabb fele mennyire motorozható, nagyon emelkedős?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!     

 

Szkalek Creative Commons License 2018.05.13 0 2 114

Sziasztok!

 

Kicsit lassan és nem is költői, se nem tudományos ismeretterjesztő formában, de elkészült az utibeszámolónk: Utibeszámoló

Ezen a linken megnézhető a kis fénykép gyűjteményünk: Fényképek

Készítettem egy POI gyűjteményt is a Google Maps saját térképen: Google_Guadeloupe_saját_térkép

Én a sok infót MS OneNote jegyzetelős programban rendszereztem. Megnézendő helyek térképpel fényképpel, weboldalak, étlapok, árak stb.Sok sok óra felfedező munka van benne. Sok fénykép is van benne ezért 300MB-os. Biztos fog néhány percet töltődni: OneNote_infok_a szigetről

Köszönöm mindenkinek a saját infókat, mely kétségkívül igen csak segíti azt hogy a nyaralás a legjobban sikerüljön. Meglepetések így is lesznek bőven Ez egy ilyen sziget. Mi iszonyat jól éreztük magunkat. Mindenkinek is ezt kívánom!

üdv:

ercsi970 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 113

Szia! Mi jövő márciusban mennénk 1 hét sziget, 1 hét hajó. Szeretném megkérdezni, milyen az időjárás ebben a hónapban? Nem túl esős?

Előzmény: skipper007 (112)
skipper007 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 112

Ilet du Gosier Márciusban 3 hetet töltöttem a szigeten és körülötte hajón. Pár tapasztalat: A programtervezéshez leghasznosabb eszköz a "le Guide Guadeloupe" ami az APP Store-ban és a Google Playen is elérhető. Ezzel könnyű kiválasztani és megtalálni a felkeresésre érdemes célpontokat, még az oda navigálásban is segít. (igazi az autóban inkább a Waze-t használtuk navigációra.) A mangrovét a Vieux Bourg-ban a Yalode Kayakkel fedeztük fel. A naplementés túrára mentünk, ami igazán különleges hangulatú volt.

A környező szigetek közül a legjobb a les Saintes volt. Itt a legjobb strand a Pompierre, ahol elég kiterjedt korallzátony is van az öbölben. A strandolók között kecskék, tyúkok és leguánok is  előfordulnak. Akinek kicsit több az ideje, elmehet a Pain du Sucre strandra is, amit a kikötőből is látható kuglóf formájú szikla mögött kell keresni. Itt is top listás snorkelező hely van.

A legjobb hely mégiscsak a Cousteau rezervátum volt, ahol a leggazdagabb az élővilág.

Sajnos a Petite-terre szigetre nem jutottunk el, mert a hullámzás miatt az odaút meghaladta a csapat tűrőképességét.  

Ha valakinek kérdése volna keressen nyugodtan! Leleszi István info@yachtbooking.hu 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!