Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 165
A vizes szövetség viszont igen. Nekik kellene segíteni.

Így van, műtsék meg azok.
A nyugdíjas betegeket, meg a a Nyubusz.
Előzmény: Callie (144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.21 0 0 164
Minden élsportoló csináljon magának egy alapítványt.
kheiron Creative Commons License 2009.02.21 0 0 162
Az Audikat talán az OEP pénzéből veszik?

Néhány éve a minisztériumi irodabútor-beszerzések előtt 3 nappal vontak ki pár milliárdot a gyógyító-megelőző kasszából a központi költségvetésbe.

Szóval a válasz a konkrét kérdésedre: igen.


Nem volt "reform", amiről Magyarországon népszavazás lett volna, te valami más országban lezajlott eseményeket keversz ide.
Előzmény: Callie (148)
zsuzsa Creative Commons License 2009.02.21 0 0 161
Ez az egyetlen intézmény, ahol olyan szinvonalon végeznek gerincstabilizációs mütéteket, hogy ilyen sok beteget kell előjegyezniük ?
Van klinika Szegeden, Pécsett , ott miért nem tudják ezeket a mütéteket elvégezni ?
Vagy ott is 3 éves a várólista ?

Másrészt ilyen szintü sportnál már kellett volna lennie balesetbiztositás..... Beckhamet valószinüleg azért látják el azonnal és a legkorszerübb módzserekkel, mert olyan biztositása van, hogy már megelőzésképpen is két orvos , három fizioterapeuta meg négy masszőr áll mellette..
durvulo Creative Commons License 2009.02.20 0 0 160
Ifjúkorában szerény körülmények közt nyomorgó Böszme napi 200 ezerrel támogatta rokonait -, mondá a szóvivője. A támogatottaknál miért is nem jelent meg az APEH, meg tudná ezt valaki mondani?
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 159
,,Tanulmányi ösztöndíjjal van ott."

Hát én úgy tudom,hogy a BVSC versenyzője,és azért ment ki Hollandiába,mert kedvenc edzője ott lett szövetségi kapitány.
A fizetését Nóri itthonról kapja.
Előzmény: Callie (158)
Callie Creative Commons License 2009.02.20 0 0 158
Tanulmányi ösztöndíjjal van ott. Nórával semmi baj, a cikk tálalása hülyeség.
Előzmény: Törölt nick (153)
DMA Creative Commons License 2009.02.20 0 0 157
Mindenki után beszedni egy méltányos összeget. Mert csak a dolgozókat nem lehet a végtelenségig nyúzni és szolidarításra kérni. Nagyon sokan csak kivesznek ebből a kasszából, hát itt az eredmény.
Előzmény: Törölt nick (154)
DMA Creative Commons License 2009.02.20 0 0 156
Hát ha eccer' az itthoni víz alkalmatlan a színvonalas munkára :-)
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 155
hogyne, ilyen gondolatok vannak az emberek fejében, hogy ő most növeszt egy kétmilliós cisztát mi?:-))
Előzmény: Rübezahl (152)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 154
nem a befizetéseket kellett volna emelni hanem a munkavégzők számát, akkor lett volna pénz paripa fegyver. ez a hajó sajna már elment.
Előzmény: DMA (150)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 153
,,November közepén, amikor hazatértem Eindhovenből, ahol rendszeresen edzek,..."

na ja,Hollandiában kell edzeni.
Előzmény: Törölt nick (140)
Rübezahl Creative Commons License 2009.02.20 0 0 152
Meg a Hold is sajtból lenne, és mindenki akkorát vágna belőle, amekkorát akarna.
Előzmény: Callie (148)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 151
esetleg az angolhoz képest:-)
Előzmény: Callie (148)
DMA Creative Commons License 2009.02.20 0 0 150
Emeljük meg a befizetéseket a 3x-ára és futni fogja ilyesmire, meg 3x ennyi műtétre.
De az is elég lenne, ha mindenki fizetne aki szolidaritást szeretne.
A kormány takarodjon, egyetértünk, de pénze a befizetésekből van. Ha az kevés, akkor kevés jut...
Előzmény: Törölt nick (145)
Rübezahl Creative Commons License 2009.02.20 0 0 149
Valszeg nem csúsznak hátra, mert nem kapacitás, hanem finansz hiány van, tehát műszakilag több műtétre képesek, mint amennyit az OEP fizet.
Előzmény: Törölt nick (30)
Callie Creative Commons License 2009.02.20 0 0 148

Az Audikat talán az OEP pénzéből veszik?

Milyen hülyeségeket keversz ide?

 

Ha nem népszavaztatták volna le a reformokat, ma már rövidebbek lennének a várólisták.

Előzmény: Törölt nick (146)
Pillepalack1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 147
Hogy is kell szótagolni hogy bodza? ;)
Előzmény: SaGa (122)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 146
tanuljatok már meg olvasni! nem kivételezés kellett neki csak megdöbbent, ahogy én is, hogy három évet kell várni egy műtétre miközben a minszterek azonnal kapják az audit:-)
Előzmény: Callie (144)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 145
nem kockázatközösség: szolidaritás. nyilván ha a sportolóval többet fizettetnek a a szolidaritás fel van rúgva. szvsz nem érdemes maradjunk a jólbevált szolidaritásnál mindenki fizet és a rászorulók kapják. ha évente 1500 műtétre van szükség akkor az állam fizessen ki annyit, ha nemtud akkor takaroggyon a kormány, majd a következő megoldja.
Előzmény: DMA (141)
Callie Creative Commons License 2009.02.20 0 0 144

Én nagyon bírom Nórát, de ez egy akkora hülyeség, mint egy ház.

 

Az OEP nem kivételezhet valakivel azért, mert az élsportoló.

A vizes szövetség viszont igen. Nekik kellene segíteni. Maximum a vizilabdaválogatott olasz tengerparti edzőtábora alklmával nem 5 csillagos szállóban lakik majd egyszer, hanem 4 csillagosban. Abból már meg is lenne.

Előzmény: trasgo (-)
DMA Creative Commons License 2009.02.20 0 0 143
Azthiszem jelen esetben az "élete múlik rajta" kitétel nem a szó szoros értelmében értendő, inkább az élhető életet jelenti, ami 3év ágybanfekvés, táppénz, akármi alatt valóban tönkremehet egzisztenciálisan, vagy fizikailag.
Előzmény: Unerwünschter Gast (142)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2009.02.20 0 0 142
Az életmentő beavatkozások nincsenek várólistához kötve.

A 3 év sem általános. Valahol megcsinálják gyorsabban is, de az olyan is. Kolléganőmet kétszer is operálták és a végén rokkant lett. :-(
Előzmény: Törölt nick (140)
DMA Creative Commons License 2009.02.20 0 0 141
Egy kockázatközösségnek csak a tagjaiért kell felelősséget vállalnia. Azokért is egy jól meghatározott kockázat erejéig. Miután ellátatlanul nem maradhat senki, így be _kellene_ szedni a biztosítási díjat mindenkitől. Ha egy családban egy kereső van, annak jogán minden családtag biztosított, legyenek bárhányan. Hát ez sem jó így: mindenki után be kell fizetni a díjat. Ha gyerekről van szó, vállalja át az állam, de fizesse is be! Manapság minde ilyen kötelezettséget átvállal a nagylelkű állam, de kíváncsi lennék mennyit fizet be ebből.
Érdekes módon egy versenyzés céljaira használt autó biztosítása nem összemérhető egy utcaiéval. Ugyanígy a sportolók, extrém sportolók bizony kössenek extra biztosítást ilyen esetekre.
Előzmény: Uff (137)
Pillepalack1 Creative Commons License 2009.02.20 0 0 139
Ajándékozás a 250 ezer után, vagy a 2,05 után? Nem tudom mennyit kell fizetni utána.
De azt tudom, hogy ilyenkor jó, ha a családtag orvos, mert Daróczitól tudjuk, hogy az a hagyományos értelemben vett támogatás, és nem ajándékozás.
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 138
,,November közepén, amikor hazatértem Eindhovenből, ahol rendszeresen edzek, éreztem, hogy valami nincs rendben. December elején derült ki, porckorongsérvem van, ráadásként dupla.

Az olimpikon műugró körülbelül egy hónapja tudta meg, műteni kell a gerincét. Akkor szembesült azzal is, hogy hozzávetőleg két és fél év vagy három évet kell várni az operációra.

“Normális esetben végigvártam volna ezt az időt, mert nem szeretem, ha kivételeznek velem. Mivel viszont létszükséglet ez a beavatkozás a karrierem szempontjából, elfogadtam a miniszter segítségét. Előre kerültem a listán, hétfőn meg is műtenek.”

„A műugrónő esete újabb példa arra, mennyire nagy szükség van a sportegészségügynek önálló kórházra, önálló biztosításra, önálló központra” – jelentette ki Gyenesei István sportért felelős miniszter.

http://sportgeza.hu/sport/2009/02/20/negy_csavarral_rogzitik_barta_nora_gerincet/
Uff Creative Commons License 2009.02.20 0 0 137

Így van. Meg egyébként kisa tököm rojtja ez a sportolócska, hogy neki valami különeljárás kellene ???  Ez egy sportoló, aki tudja milyen kockázatokkal jár  ez a szórakozás / üzleti tevékenység   (kinek mi tetszik) .

 

Ha pedig tuddja,a akkor kössön saját pénzén  speciális biztosítást, hogy ilyen sajnálatos sérülések esetén legyen miből fizetni a műtétet?

 

Miért kellene egy tisztes becsületes adófizetőt hátra sorolni vele szemben a várólistán ?

 

Az élsport nem valami érdem, nem jár érte hála az adófizetőktől. 

Előzmény: DMA (133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.20 0 0 136
,,Értéktelen here ember...A családon és néhány baráton kivül a kutyát nem érdekli a "teljesitménye"!!Szopja az állami csöcsöt, ennyi a tehetsége."

A rossebbnek műugrál az ilyen.
Előzmény: hajasembör (128)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2009.02.20 0 0 135
tud nekem ajándékozni 1,8 milliót.

Lehet ajándékozni is. Csak akkor ajándékozási illetéket kell fizetni és nincs jövedelemadó.
Előzmény: Vámpír2008 (114)
horex Creative Commons License 2009.02.20 0 0 134

OK. köszi

 

by horex

Előzmény: DMA (133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!