Keresés

Részletes keresés

Laja73 Creative Commons License 2019.10.07 0 2 11815

Na, egy újabb intelligens wiki-huszár. A relevancia alapján van egy sejtésem, hogy az eddigiek közül a legostobább.

barkasarja Creative Commons License 2019.10.07 -1 0 11814

Ki a tököm vagy te?

És főleg mi köze ennek ahhoz, amit írtam?

 

De, ha már ennyire "aranyos" voltál, hogy felhívtad a figyelmem a magyar atrocitásokra, akkor én megteszem neked azt a szivességet, hogy tájékoztatlak a román barátaid sokkal korábbi atrocitásairól.

 

Nem akarom mentegetni a magyar katonákat, de az ippi esetet román orvtámadás idézte elő magyar területen, és a reakció általában mindig keményebb, mint az akció. Mindenesetre köztönk és a román barátaid között az a különbség, hogy míg mi magyarok, a saját atrocitásainkat sohasem tagadtuk, addig a román barátaid földreszállt, ártatlan angyalkáknak hazudják magukat, pedig a magyarirtást, fegyvertelen civilek elleni támadásokat ők kezdték még az 1848-49-es magyar szabadságharc alatt, amikor ún. román "szabadcsapatok" a valóságban fegyveres  rablóbandák támadtak védtelen magyar településekre elképesztő rablásokat és vérengzéseket elkövetve a fegyvertelen és védtelen magyar lakosságon, majd folytatták a magyarirtást az 1916-os orvtámadásukkal, amikor a szerződésüket megszegve orvul rátörtek Magyarországra, majd miután akkor még sikerült kiverni őket, egy újabb szerződésszegéssel 1918-19-ben ott folytatták ahol abbahagyták. Ezekről is tudsz román kiskatona, vagy csak szegény oláhok szenvedéseiről?...

 

Mindenesetre itt van egy kis olvasnivaló, talán árnyaltabbá válik velük a kép a kis sötét egyenirányított fejecskédbe...

 

"Erdélyi vérengzés (1848-49)"

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Erd%C3%A9lyi_v%C3%A9rengz%C3%A9s_(1848%E2%80%9349)

 

"Köröstárkányi magyarirtás: egy valóban megtörtént tragédia 100. évfordulója

2019-04-19 17:27

 

A faluba 1919. április 19-én, húsvét nagyszombatján bevonuló román csapatok és a velük tartó oláh félkatonai alakulatok Köröstárkányon 91 magyar polgári lakost, a Fekete-Körös másik oldalán fekvő Kisnyégerfalván (Gradinari) pedig 17 magyart lőttek le."

 

https://nemzeti.net/korostarkanyi-magyarirtas-egy-valoban-megtortent-tragedia-100-evforduloja-14698058.html

 

"A Kolozs megyei nemzeti tanács 1918. XI. 22-én jelenti:

 

Ort Márton mezőkecsedi jegyzőt a románok meggyilkolták. Jegyzőtársa, Pál Mátyás elbeszélése szerint előbb kezét, lábát levágták, szemeit kiszúrták s azután lelőtték."

 

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Banlaky-banlaky-jozsef-a-magyar-nemzet-hadtortenelme-2/24-a-magyarorszagi-191819-evi-forradalmi-mozgalmak-es-a-voros-haboru-tortenete-7E17/a-a-karolyi-korszak-fobb-esemenyei-7E29/mellekletek-811F/14-szamu-melleklet-roman-atrocitasok-81A5/

 

 

Előzmény: Törölt nick (11813)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.06 0 0 11813
Előzmény: barkasarja (11812)
barkasarja Creative Commons License 2019.10.06 -1 0 11812

Sajnos, a nemzeti azonosságtudatunk elképesztő romlásáról, alacsony szintjét igazoló olvasói levelet olvashatunk...

 

"Hungarikum szégyelli a magyar nyelvet Erdélyben

                        (olvasói levél)

                           2019.okt 3.

 

Amikor 2012-ben Erdélybe költöztem és többnyelvű ügyfélszolgálattal kezdtem foglalkozni, nagyon furcsálltam, hogy a Magyarországról jól ismert Univer termékek, az Erős Pista, Piros Arany vagy Gulyáskrém Romániában kizárólag román nyelvű feliratozással került forgalomba.

 

Ez véleményem szerint minden piaci logikának ellentmond, mivel saját piaci felméréseim szerint az Univer klasszikus magyar ételízesítőit többnyire magyarok fogyasztják Romániában.

 

Így még 2012-ben bátorkodtam levelet írni az Univernek, amelyben rákérdeztem arra, hogy milyen piaci megfontolás képezi az alapját annak, hogy Romániában, illetve Erdélyben egynyelvű román feliratokkal címkézett termékeket forgalmaznak. A választ olvasva nem hittem a szememnek, ugyanis az Univer Románia vezérigazgatója szó szerint azt állította, hogy Romániában a törvények tiltják a kétnyelvű feliratokat a gulyáskrémen. Ezt követően a magyarországi Univernek is írtam, ahol azt ígérték, hogy majd újragondolják a csomagolást. Sajnos az óta semmi nem történt.

 

Azóta lezajlott a kolozsvári tábla ügy, és jelenleg is zajlanak a tordaszentlászlói és marosvásárhelyi magyar nyelvhasználati ügyeim, sőt az Európai Bizottságnál kötelezettségszegési eljárást indítottam Románia ellen, ugyanis a romániai bíróságok és a közigazgatási szervek megkérdőjelezik azt, hogy hollandiai fordítóként és európai polgárként ugyanazok az anyanyelv használati jogok vonatkoznak rám mint a román állampolgárokra, és meg is tagadják tőlem ezeket a jogokat.

 

Mondanom sem kell, hogy miután rengeteg időt, energiát, pénzt fektettem a magyar nyelvi jogok érvényesítésébe, végtelenül szomorúvá és csalódottá tett az, amit tegnap olvastam, éspedig azt, hogy a magyar szervezők az Univer24 – Az úszás ünnepe elnevezésű egynapos úszó maraton megnyitóján, csak románul beszéltek: az Univer romániai vezérigazgatója, Oláh Zoltán kizárólag románul beszélt Hosszú Katinka kolozsvári látogatásán, egy 90 %-ban magyar közönség előtt.

 

Ez számomra azért is sokkoló, mert tudomásom van arról, hogy az Univer ételízesítői 2016-ban felvételt nyertek a Hungarikumok gyűjteményébe. Az Univer a magyar piacon azt a hamis képet festi magáról, hogy a magyar identitást őrzi és ápolja, holott a romániai piacon gyakorlatilag az ellenkezőt teszi, hiszen nem vállalja, mondhatni, hogy szégyelli a magyar nyelvet a csomagolásokon és a rendezvényeken.

 

Szerencsére vannak alternatívák, hiszen a legtöbb forgalmazó Romániában a magyar piacon is forgalmazott ételízesítő termékeiről nem cseréli le a magyar feliratot egy egynyelvű román változatra, hanem többnyelvű feliratokat használ, ráadásul Erdélyben már egyre több pozitív példa található a magyar nyelv kereskedelmi használatát illetően.

 

Az egyenjogúságról, autonómiáról, a romániai jogállamiság hiányáról, a vásárhelyi orvosi egyetemről vagy az Úz völgyi eseményekről beszélünk a politikában, miközben észre sem vesszük, hogy szabad akaratunkból egy olyan forgalmazó termékeikre szavazunk a pénzünkkel, amely minden a magyar identitás megőrzésre irányuló jogérvényesítő törekvésünket nevetségessé tesz kétszínű és hamis üzleti politikájával."

 

Landman Gábor

 

https://www.erdely.ma/hungarikum-szegyelli-a-magyar-nyelvet-erdelyben-olvasoi-level/

 

Ez kb. olyan, mintha a "Dacia", "Erdély" néven hozná forgalomba az autóit Magyarországon, vagy pl. a német "BMW" (Bayerische Motoren Werke) "FMB" (Fabrica de Motoare Bavareze) néven forgalmazná az autóit Romániában...

 

Laja73 Creative Commons License 2019.09.27 -1 1 11811

Annyira ostobák, hogy észre sem veszik, ezzel aláássák a román "egyesülését" ugyanis ezek szerint 1918-ban itt húszmillió magyar élt. Román fosagy.

Előzmény: Ec pec kimehecc a (11810)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.27 -1 0 11810
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.27 -1 0 11809
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.26 -1 0 11808

„A falura törő román hadsereg a békés lakosságon töltötte bosszúját”: 75 éve volt a gyantai vérengzés

 

A bihari, nagyrészt magyarlakta településen véghezvitt mészárlás áldozatai között kisgyerekek és aggastyánok egyaránt voltak. Összeállításunk az 1944. szeptemberi tragédiáról, VIDEÓKkal.

egy hazafi Creative Commons License 2019.09.26 -2 0 11807

Fú, bazmeg... Gyermekkoromban falun mi is vágtunk disznót, de nem ilyen barbár módon...!

Előzmény: Eklatáns Béla (11806)
barkasarja Creative Commons License 2019.09.17 0 1 11805

Gyáva, Mocskos férgek ezek, nem emberek...

 

Előzmény: Laja73 (11804)
Laja73 Creative Commons License 2019.09.17 0 1 11804

Szintén ő, csak most éppen mi vagyunk a célpont

 

https://foter.ro/cikk/20190913_es_azt_tudta_hogy_a_magyar_nyelv_nem_is_letezik_radu_banciu_jol_megmondta

 

Ezek a románok. Ezen max egy atombomba segít.

Laja73 Creative Commons License 2019.09.17 0 1 11803

https://www.romania-insider.com/romania-serena-williams-fine-racism

 

Szerintem meg a románok a vadbarmok akiket a franciák rászabadítottak Európára. Menjen oda az összes és rombolja le az afrikaiakkal együtt.

Laja73 Creative Commons License 2019.09.11 0 1 11802

Rossz szomszédság török átok. Főleg ha a szomszéd elfoglalja a nappalid. 

Előzmény: Ec pec kimehecc a (11799)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.11 0 1 11801

Hadsereg nékül Horthyék se tudnának semmit tenni. Ezt a románok pontosan tudják.

Így jár az, aki még egy normális informátor-hálózatot sem tud kiépíteni a romániai magyarokkal.

Előzmény: egy hazafi (11800)
egy hazafi Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 11800

Az oláh csürhe nem bír magával:

 

https://www.origo.hu/nagyvilag/20190911-roman-szelsosegesek-terveznek-felvonulast-az-uzvolgyi-katonatemetoben.html

 

Nem vagyok Horthysta, de megkérdezném, hogy ha ma is egy olyan rendszerben élnénk, mint az övé, ahol elsőrendű cél volt a revízió és ezért minden követ megmozgattak, minden lehetőséget megragadtak, nyíltan kimondták, akkor mernének-e az oláhok így pattogni, mint korunk puhapöcs magyar vezetéseivel szemben?

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 11799

Bölöni László: Ezért tartják a románokat Európa cigányainak

 

A világhírű marosvásárhelyi származású focista kemény kritikát mondott Romániáról egy román lapban.

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.09.09 -1 0 11798

Büntető feljelentést tesz a főügyésznél az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) a bukaresti kormány ellen, amely - megítélése szerint a román alkotmányt megszegve - többedszer tett az elmúlt időszakban olyan bejelentést, hogy Románia kész befogadni bevándorlók csoportjait.

 

Ezt Csomortányi István, a párt elnöke jelentette be egy hétfőn tartott kolozsvári sajtótájékoztatón. A pártelnök a román alkotmány Románia területére vonatkozó 3. cikkelyének a 4. bekezdését idézte, amely szerint "a román állam területére idegen népességek nem telepíthetők vagy kolonizálhatók".

 

A TV-ben elhangzott az is, hogy a román kormány egyrészt képmutató módon így próbál jó pontokat szerezni az EU-ban, ugyanakkor feltételezhető az is, hogy Erdélyben akarnak majd idegeneket letelepíteni, már aki nem szökik tovább, természetesen.

 

https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20190909-bunteto-feljelentest-tesz-az-emnt-a-roman-kormany-ellen-migransok-befogadasa-miatt

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.06 -1 0 11797
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 11796
Előzmény: Ec pec kimehecc a (11795)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 11795

Nemsokára a román ügyészeknek felvételi követelmény lesz,

100 méteren mennyit futnak :-)

https://youtu.be/BKgO13PmEPc

Laja73 Creative Commons License 2019.08.28 0 1 11794

Na ez például felesleges, felőlem lehet 100 holocaust film is a probléma nem ez, hanem hogy Trianon film 0 van. 

Most nem a belterjes magyar kesergőre gondolok ami akad, hanem egy igazi szuperprodukcióra, amibe beleszövik. Kémregény, thriller, akármi, csak legyenek benne világsztárok és játsszák mindenhol a világon.

Előzmény: egy hazafi (11793)
egy hazafi Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 11793

"az ír konfliktust meg mindenki ismeri és Hollywood is megfilmesítette nem egyszer"

 

Nálunk is jópáran felvetették már, hogy ha annyi holokausztos film van, akkor Trianonról miért nem lehet készíteni egy megrázó és az igazságot bemutató filmet?

Az "okosok" ezt azzal hárították el (már a "nagynemzeti" Orbán-kormány Andy Vajna-s korszakában, mikor a Saul fia sikerén lelkendeztek), hogy nincs ilyenhez forgatókönyv.

Könyörgöm, én írjak nekik?! De írnék én szívesen, ha megkérnének rá, a téma adott. Lehetne pl. egy olyan magyar család kálváriáját feldolgozni, akik feje fölött a 20. században sokszor átment a határ (mondjuk kárpátaljaiak), megtapasztalták a háborúk és a megszállók kegyetlenkedéseit és nemegyszer kellett a nulláról újrakezdeni az életük felépítését.

Szerintem itt megintcsak azzal állunk szemben, hogy Trianonnal és a revízióval kapcsolatban egyszerűen nincsen akarat (és talán bátorság sem), hogy szélesebb körben előjöjjenek vele, mert... nem tudom, miért. Talán bünteti az ENSZ vagy valami más a magyarok igazságvágyát?

Előzmény: Laja73 (11792)
Laja73 Creative Commons License 2019.08.28 0 1 11792

Éppen Brexit videót nézek, téma az ír-északír határ. Már eleve felbaszom az agyam hogy a puhapöcs népem semmit nem tudott elérni holott mennyivel súlyosabb a mi problémánk, az ír konfliktust meg mindenki ismeri és Hollywood is megfilmesítette nem egyszer. Legalább annyit, hogy ha "Romániáról" beszélnek, jegyezzék meg, hogy máig vitatott a határ. De még ez se :(

 

Másrészt meg ez a térkép megy alatta, nincs is kérdés, hogy isten is egy országnak szánta a KM-t. Így volt, így lesz

 

 

Laja73 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 11791

Tolvajok barátsága :)

Csak azért nem utáljátok egymást mert nincs közös határszakaszotok.

Az alsóbbrendű népek ugyanis a nagy barátkozás után, amikor már nincs közös ellenség, előbb-utóbb egymás torkának esnek.

Előzmény: JAWA-CZ/SK (11790)
JAWA-CZ/SK Creative Commons License 2019.08.26 0 1 11790

Most augusztus.29-en a Zvoleni-katonai temetobe megkoszoruzzak a roman-katonai emlekmuvet,sot mar belyeget is kiadtak a emlekmu kepevel:),a szovjetek-szinten itt vannak:)

Előzmény: egy hazafi (11788)
egy hazafi Creative Commons License 2019.08.23 -1 1 11788

HETVENÖT ÉVE ÁLLTAK ÁT A SZOVJETEK OLDALÁRA ÉS ÜZENTEK HADAT SZÖVETSÉGESEIKNEK A ROMÁNOK

 

https://magyarnemzet.hu/belfold/erdelyert-felaldoztak-besszarabiat-7231619/

 

 

Akkor is, lesz még Erdély magyar föld! Az igazságtalanságok nem tarthatnak örökké, de ennek elérése érdekében a magyarságnak is cselekvően kell fellépnie!

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.22 0 1 11787

Súlytalanok vagyunk mint a fasz. Szovjet atomerőművel meg bankkal pedig kész csoda, hogy kapott pár percet díszíben

 

Az amerikaiaknak két ország fontos most: Lengyelo. és Románia.

Egyrészt minden amerikai ócskavasat remekül rájuk lehet sózni fegyvervásárlás címén, másrészt ide kerültek/kerülnek a rakétavédelmi rendszernek álcázott amerikai kishatótávolságú támadórakéták.

Emiatt egy darabig mindig nekik lesz igazuk.

Viktort meg raportra hívta Trampli, mert eddig nem vettünk amerikai fegyvereket.

Ráadásul megy egy olyan titkosszolgálat-hibrid hadművelet a háttérben, ahol Moldáviát próbálja megszerezni az USA+NATO. Ehhez meg elengedhetetlen a román titkosszolgálat segítsége.

Előzmény: Laja73 (11786)
Laja73 Creative Commons License 2019.08.22 0 1 11786

Hehe. Súlytalanok vagyunk mint a fasz. Szovjet atomerőművel meg bankkal pedig kész csoda, hogy kapott pár percet díszíben. 

Előzmény: szamtanmertanfizikap (11775)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.22 0 0 11785

Én éppenséggel úgy tudom, hogy magyar részről volt egy ajánlat a perszonálunióra, amit a románok utasítottak el,

 

Tévedés. Budapest román megszállásakor az alábbi követelései voltak a románoknak:

- minden hadiüzem és hadianyag átadása Romániának

- hadbalépés Jugoszlávia ellen a Bánát megszerzésére Romániának

- perszonálunió, a román király a magyar uralkodó is egyben

- a magyar nemzeti vagyon 50%-ának átadása

 

http://budapestcity.org/02-tortenet/1919-roman-csapatok-budapesten/index-hu.htm

Előzmény: egy hazafi (11764)
szamtanmertanfizikap Creative Commons License 2019.08.22 0 0 11784

Offtopik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!