Keresés

Részletes keresés

ayantaqe Creative Commons License 2012.02.08 0 0 61

koreaiak?

zeno62 Creative Commons License 2009.02.19 0 0 58

Megvalosul?

Honne.

Hamarosan törvénybe iktatja,hogy 2032-2040 között valósuljon meg.

Május 40-én.

Előzmény: sashimi (-)
résidentiel Creative Commons License 2009.02.19 0 0 57
Szerintem meg teljesen biztos, hogy ennek ma kizárólag a közbeszéd tematizálása a célja, és/vagy mint az már elhangzott, az erőmű elkótyavetyélésének a felvezetése.
Előzmény: sin x (50)
résidentiel Creative Commons License 2009.02.19 0 0 56
Ezzel összesen 1 probléma van: a franciákat sem kíméli a pénzügyi válság, nem ma lesz az, amikor a bizonytalan keleti végeken erőműépítésbe fognak.
Előzmény: sashimi (52)
résidentiel Creative Commons License 2009.02.19 0 0 55
Ferink formáját elnézve sínen az új Csernobil. Amihez ő hozzáér...
Előzmény: Alba Regale (46)
sashimi Creative Commons License 2009.02.19 0 0 54

az rákosista gyurcsányimádó

s csopogo orraval, idegen szivevel a nemzetkozi nagy es penztoke zsoldjaban is all.
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 53

értem, ne is bonyolítsd túl, aki szerint van értelme az atomenergia fejlesztésnek, az rákosista gyurcsányimádó

 

jóól van

Előzmény: Törölt nick (6)
sashimi Creative Commons License 2009.02.17 0 0 52
Miert kell egy "nagy allami project"?

Pl elkepzelheto, hogy valamely atomenergiaval foglalkozo ceg (pl a franciak) szivesen epitenenek ide egy eromuvet sajat finanszirozassal.
Előzmény: mb3rgyulolo (48)
sin x Creative Commons License 2009.02.17 0 0 51
Nade Paks2-t is nyilván ők építenék, és a fűtőelemeket is ők hoznák-vinnék, szóval nekem logikusnak tűnik, hogy ha a gázbizniszből kiszorulni láccanak - legalábbis egy kicsit - akkor megpróbálnak a nukleáris energia piacon terjeszkedni.
Előzmény: Törölt nick (42)
sin x Creative Commons License 2009.02.17 0 0 50
túl ésszerű dolog ahhoz, hogy megvalósuljon

Nem biztos. Kizárt dolog, hogy ezt fletó csak úgy magától megálmodta, szerintem valamelyik orosz eftárs agyából pattant ki a dolog, hogy ha már a gázbizniszen buktak most egy jókorát, akkor kéne egy kis suska mondjuk atomerőműépítésből (a haveri kutyáknak persze).
Előzmény: Törölt nick (3)
ZE Creative Commons License 2009.02.17 0 0 49
A MOL-nak van rá pénze?
Előzmény: Alba Regale (47)
mb3rgyulolo Creative Commons License 2009.02.16 0 0 48
Talán kivételesen egyetérthetne vele.

Bár azzal én is tisztában vagyok, hogy itt reális áron állami beruházás nem létezhet, tehát ez egy tuti fogódzó, csak ravaszul észre kell venni, hogy négyszeres árról szól a szerződés egy másikhoz képest, ami 100%, hogy igaz is lesz.
Előzmény: sashimi (21)
Alba Regale Creative Commons License 2009.02.16 0 0 47

ugyanezzel a lendülettel a gázkitermelés jogát is visszavehetné a Kanadaiaktól(?)

 

Előzmény: Alba Regale (46)
Alba Regale Creative Commons License 2009.02.16 0 0 46

végre vmiben egyetértek vele

olcsó,a legjobb hatásfokú,bitzonságos és környezetkímélő

 

sőt a vásárolt vízágyút kapásból szolgálatba lehet állítani a kerítésre csimpaszkodó  okoskodó greenpeace-esek ellen

 

 

 

 

Fine Tune Creative Commons License 2009.02.16 0 0 45
Ez lesz az a gigaprojekt, ahol a nagy bukás előtt még ki lehet menekíteni pár milliárdot?
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 44
Egyetlen gáz van a dologgal: hogy a feri mondta.
A csávónak a neve, garancia a kudarcra.
Előzmény: sashimi (-)
sajatvektor Creative Commons License 2009.02.16 0 0 43
Az orosz energiapacketben a magyaroknak szant resz olyan keves, hogy zoomolas nelkul nem is latszik, emiatt aggodnek a levkesbe.
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 42
Az oroszok azért annyira nem szeretnék, hogy a jövőben energia tekintetében függetlenedjünk tőlük, szeretik a pénzt.
Előzmény: sajatvektor (40)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 41
>>Igy - legnagyobb sajnalatodra - a sotetzold kommando tamadasai megnehezulnek, barmennyire is a beruhazas kezdetektol valo akadalyozasa lenne a Vezerigazgato Ur celja.


Az atomerőmű fontos dolog, építeni kellene természetesen.
Nem csak Paks 5 és 6 reaktorát, hanem el kellene kezdeni tervezni egy újabb helyszínt is.


A sötétzöldeket a gázlobbi ügynökeinek tartom, de nem kevésbé károsnak a baloldalnak azon prominenseit, aki Putyin zsebében lapulnak. Paksra a legnagyobb veszély, ha Kapolyi elvtárs és társai kezébe tudná kaparintani, mert akkor biztosan nem történne bővítés, továbbra is ki lennénk szolgáltatva az orosz energiahordozóknak, hogy azokon keresztül adóztassanak bennünket.

Ezek után a "legnagyobb sajnálatodra " inszinuáiód szerintem nevetséges.
Nagyon nevetséges.
Előzmény: sashimi (39)
sajatvektor Creative Commons License 2009.02.16 0 0 40
Nem ertem miert kene allami tulajdonban lennie, Montgomery Burnsnek is van sajat eromuve, minden heten latom a TV-ben es kivaloan mukodik!!!
sashimi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 39
A Paks2 tehát nem egy új erőmű és pláne nem egy új helyszín.


Igy - legnagyobb sajnalatodra - a sotetzold kommando tamadasai megnehezulnek, barmennyire is a beruhazas kezdetektol valo akadalyozasa lenne a Vezerigazgato Ur celja.
Előzmény: Törölt nick (32)
ZE Creative Commons License 2009.02.16 0 0 38
Ne etesd a trollt, aki egy tározós erőmű működését, annak ésszerűségét sem bírja felfogni...
Előzmény: sashimi (15)
mmormota Creative Commons License 2009.02.16 0 0 37
Inkább ne készítsék elő, mert akkor ciprusi offshore-tól kell majd területet bérelni a delawari reaktor számára, melyben kizárólag man-szigeti fűtőelemeket szabad használni, mindezt 999 évre titkosított szerződésekkel körülbástyázva.
Előzmény: Zalancelot (36)
Zalancelot Creative Commons License 2009.02.16 0 0 36
Szigorúan állami tulajdonban én is támogatom.
Nyugodtan készítsék elő az építkezést, még akkor is, ha nem nekik kell megvalósítani.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 35
Ripsz-ropsz még eladhatja.,)))
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 32
Egy kis pontosítás.

Gyurcsány arról beszélt, hogy új beruházás keretében meg kell duplázni a paksi atomerőművi áramtermelést.
Tudni kell a dologhoz, hogy Paks 6 reaktor számára lett tervezve, a nem megvalósított 2 reaktor számára is sok minden ki lett építve, hűtővíz, terület, stb.
A paksi bővítés blokkonként 1000MW teljesítményű is lehet, amivel a két reaktor éppen megduplázza a jelenlegi teljesítményt.

A Paks2 tehát nem egy új erőmű és pláne nem egy új helyszín.
Nem kizárható, hogy Gyurcsány szeretné privatizálni, csókosok kezébe átjátszani Paksot és ezzel a dumával nyitotta meg a témát.

Paks bővítése természetesen igen, de továbbra is állami tulajdonba kell maradnia.
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.16 0 0 31
Majd nekiáll az egész ország bodzát termelni. :)
Előzmény: hátvágánygáz (30)
hátvágánygáz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 30
ugyan mibű épűne meg? ahhoz kéne della, ammeg ekkora fábú sem lösz.
Előzmény: sashimi (-)
Zalancelot Creative Commons License 2009.02.16 0 0 29
Hú ez a hozzáállás hajaz az egyszeri TSz -elnök trágyázrási szokásaira, aki kiállt a parcalla szélére és elrikkantotta: Le vagy szarva!!
:-))

Nem fog felépülni Paks2, hacsak valaki fel nem építi!
SaGa Creative Commons License 2009.02.16 0 0 28
Ezt a geotermikus izét mindig előhozzátok, hogy milyen jók az adottságaink. Annyira, hogy áramot lehessen vele termelni, nem jók.

Épp tegnapelőtt volt egy film valamék tematikus tv-ben (Discovery tán), ahol egy izlandi ilyen cuccot építettek. Még ott is csak marha nagy szerencsével tudtak összehozni olyan fúrást, ahol megfizethető költségek árán sikerült 300 C fokos vizet találni. Minimum annyi kell, hogy áramot lehessen termelni a gőzzel.

A magyar adottságok fűtésre jók, áramtermelésre nem...
Előzmény: Commander Pepe (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!